FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Trudno oceniać trenera po 100 dniach. Ale fakty są takie, że mamy najgorsze wyniki od 25 lat. Do tego nie stawia na młodzież, tylko gra weteranami, tak jak jego poprzednicy, właśnie dlatego są takie wyniki. Grają nazwiska, a nie zaangażowanie i umiejętności. Gdyby nie plaga kontuzji, nie widzieli byśmy nadal Puiga, który systematycznie jest omijany mimo pełni zdrowia i potencjału, a także tego obrońcy na M, który zagrał w ostatnim meczu z Dynamem rewelacyjnie. Także Fati nie dostałby szans, gdyby został Suarez. Dest mimo większych umiejętności nie grał z powodu Roberto tyle co powinien. Busquets, De Jong, Roberto, Griezzman, Pique grają mimo tego, że w ich miejsce można wstawić chociaz na jeden mecz dużo bardziej zaangażowanych zawodników, aby pokazać, że nikt nie ma pewnego miejsca w składzie. Takich roszad jak z dynamo powinno być więcej. Zdrowa rywalizacja może tylko pomoc w powrocie do formy starszym zawodnikom, gdy będą czuli oddech młodych na plecach. Jedyne co mi się podoba u Koemana to styl gry, który z obrony Częstochowy Valverde, albo z 1000 podań bez strzału Setiena, przekształcił się na trochę szybszy, bez zbędnego klepania w obronie, aczkolwiek nadal brakuje mi większej ilości strzałów.
0
@kibic555 może Ty się nie zbliżysz, ja zgłębiam tajniki trenerki w praktyce i w teorii. Roberto po prostu jest słabym zawodnikiem jak na Barcelonę. Jako zmiennik jeszcze jeszcze. Solidny to maks z czym mogę się zgodzić ale nie, że świetny technicznie, bo ja nie widzę w jego grze żadnej techniki oprócz najprostszego przyjęcia i podania piłki wewnatrzna częścią stopy. Od święta zagra z piętki.
Nie narzekałbym gdyby Koeman stawiał na młodzież, bo mówię to od początku, od kiedy przyszedł do Barcelony Valverde, ze starych dziadków trzeba wywalić, albo posadzić na ławkę. Nie może być tak, że syty kot ma pewne miejsce w składzie i nie czuje zagrożenia, a młody, zaangażowany, głodny sukcesów nie dostaje swoich szans. To prosta psychologia sportu i rywalizacji. Nie wygrywają nazwiska, tylko wkład sił każdego pojedynczego z 11 zawodników. Setien też wiedział co robi? Chociaż on jeden w wywiadzie przyznał, że przerosło go to, żeby prowadzić tak dobrych piłkarzy. Tu trzeba trenera takiego jak Guardiola, który posadzi Ibre i wstawi Bojana, takiego jak Lampard, który nie chce bramkarza za 80mln a wstawia innego za grosze, a nie dobrego wujka, który aby wystawić zawodnika do składu, potrzebuje aprobaty Messiego.
0
@Murazor ale Setien przynajmniej Puiga i Fatiego próbował wprowadzać. Koeman zrobił to tylko z braku wyjścia i sprzedaży Suareza, a także braku transferu Depaya.
@kibic555 no właśnie o to chodzi, sprawdzonych w czym? W porazkach. Przecież trzy sezony z rzędu ci sami zawodnicy splamili honor klubu odpadając w prześmiewczy sposób. Jeżeli ciągle robi się to samo, to jak można oczekiwać innych rezultatów?
0
@Gall nie, tak wygląda świat absurdu :) po prostu nie ocenia się piłkarza w takiej sytuacji, jeżeli chce się mówić poważnie o piłce
0
@Murazor przypadek Pedriego i Fatiego? Przeciez Dembele miał kontuzje, a Suareza sprzedano, więc kto miał grać? To nie byl wybór trenera tylko przymus! W życiu ci chłopcy nie powachaliby murawy w innej sytuacji. A dawanie szansy młodym nie oznacza gorszej jakości, co właśnie pokazał mecz z dynamem. Barca zagrała młodymi lepszy mecz niż weteranami.
0
@Murazor dobrze grającego to na wyrost powiedziane. Roberto grał powyżej poziomu do którego nas przyzwyczaił, aczkokwiek to po jego stronie była autostrada dzięki której Atletico wygrało mecz. Ogólnie jest to zawodnik mało dający Barcelonie, bo nie jest ani szybki, ani techniczny, ani kreatywny, ani nie prowadzi pojedynków 1v1 ofensywnych. Dest to wszystko ma. Przez taktykę trenera, w której stawiał na weteranów mamy najgorszy start od 25 lat. Właśnie dlatego obecne miejsce sprzyja eksperymentom, a ten eksperyment powinien być przeprowadzony od początku sezonu, bo brak eksperymentów nie zadziałał przez trzy ostatnie sezony.
0
@333tricampeones333 obawiam się tego samego. Koeman nie lubi dawać szansy młodym. Zmiany wymuszone sa kontuzjami.
0
@stone80 nie wiem, a dobrze się czujesz?
0
Szkoda, że młodzi nie są zadowoleni z postawy Koemana, który aby wpuścić zawodnika z potencjałem musi czekać na kontuzje połowy składu. Tak właśnie dostaje szansę Dest, Puig i Mingueza.
0
@Gall ocenianie Puiga po tym jak pod koniec listopada mimo pełni zdrowia dostaje parę minut to szczyt absurdu.
0
Przed kontuzją Roberto też powinien grać Dest. Myślałem, że Koeman jedt super, że stawia na młodzież. Okazuje się jednak, że jest tak samo betonowy jak poprzednicy, a żeby wpuścić Desta, Mingueze lub Puiga musi nastąpić kontuzja weteranów, którzy za wiele nie wnoszą już swoją grą. Kolejny trener który boi się ruszyć szatni.
0
@masik86 moim zdaniem bardzo straciliśmy, bo pozbyliśmy się najlepszego po Alvesie PO w historii Barcelony, a zostaliśmy ze słabym Roberto i utalentowanym Destem. Teraz liczę na Desta oczywiście, bo nie ma na kogo.
0
@MarioVeB! całe szczęście, że Ty nie masz żadnego wpływu na to kto gra w Barcy ;) jedynie możesz pojęczeć przez kabelek ;)
0
@JarekSzanim ocenisz kogoś, upewnij się, że sam posiadasz te umiejętność
0
@JarekS najpierw wiec powinieneś ocenić swoją psychikę, bo ewidentnie masz z nią problem. Tematyką możesz się zajmować, tak jak La rambla tutaj, to nie czyni z Ciebie eksperta. Zajmij się najpierw swoją psychika, bo psycholog z Ciebie niezbyt mądry, skoro popierasz taktykę oparta na weteranach bez względu na formę i zaangażowanie jakie prezentują. Podpowiem ci tylko, że psychika młodego zawodnika zyskuje na jakości dużo bardziej jak ma okazję popełniać błędy i je naprawiać, ale czuć się częścią grupy, a nie tylko siedzieć na ławce i frustrować się, że nie gra.
0
@JarekS oczywiście, że jestem w mniejszości, bo znam się na piłce i jestem trenerem piłki nożnej. Myślę, że mamy tu nawet mniej niż 1% trenerów. A Ty jakie masz uprawnienia, synku? Zawodnicy z Barcelony B lepiej zagrali niż weterani. Ty natomiast bądź w większości , która bladego pojęcia o piłce nie ma. U Ciebie grają nazwiska, a u mnie kreatywność, zaangażowanie, umiejętności techniczne.
0
@JarekS mam wrażenie, że Ty nie rozumiesz , iż decyzje Koemana spowodowały najgorszy od 25 lat start w lidze, a w meczu z Atletico zagrało 9 graczy z poprzedniego sezonu. Otwórz oczy.
0
@MarioVeB! po prostu nie znasz się na piłce, tyle
0
Najlepsze: w końcu nie było Koemana na ławce i grali zawodnicy, których nigdy by ten trener nie wstawił, gdyby nie pewny awans i kontuzje.
Najgorsze: brak
0
@JarekS nie teoria wyssana z palca, tylko fakty. Grali zawodnicy, którzy na to nie zasłużyli, a ci co zasłużyli nie grali. Tak samo postępował Valverde. Koeman po prostu też boi się szatni. Messi, Griezzman, Busquets, Roberto, Pique powinni grać dużo mniej, bo widać, że ich forma w tym sezonie jest mierna. Albo przynajmniej powinni częściej odpoczywać, a nie dopiero w meczu o pietruszkę z dynamo.
0
@JarekS Koeman czy Valverde - to samo. Od deski do deski gra Busquets , De Jong, Pique, Griezzman. Inni zawodnicy mimo pokazania się z dobrej strony jak Konrad, Puig, Alena, Dest nie dostawali takiej ilości szans, na jaką zasłużyli swoją postawą.
0
@robertocarlos76 mówisz tak jakby u nas grał Messi Suarez i Fati. Obudź się. Też graliśmy bez napastników.
2
@dominikm wyłącz Fifę i do spania. Puig przebija talentem każdego naszego środkowego pomocnika. Trzeba mu tylko dać minuty. Na tyle ile dostał w tym sezonie, pokazał się z lepszej strony niż ktokolwiek mógł oczekiwać, a gra się od razu ożywiła.
4
@deiw99 wyłącz już Fifę i do spania . Jakbyś oglądał mecz to byś wiedział ile minut dostał alena i ile Riqui . Mimo wszystko ten drugi wprowadził więcej polotu do gry
1
Komentarz usunięty
0
@MarioVeB! dzisiejszy mecz pokazał, że się myliles, a ja miałem rację. Nie grał Busquets, Roberto, Pique, czyli wozy z węglem, a zagrali młodzi z nonamem na obronie, wszedł też Puig, od razu widać było żywsza Barcelonę, pełna chęci, polotu, dynamiki i dyscypliny. Jeden z lepszych meczów w sezonie, bo zagrali właśnie ci, na których "nikt nie stawiał".
14
No i dzisiejszy mecz pokazał to co mówiłem. Odważne wprowadzanie młodych i sa efekty. Walczą, mają siłę, chęci, polot. Nie było wozów z węglem takich jak Busquets , Roberto, Pique, a gra wyglądała znacznie lepiej.
0
Macie transmisje?
1
@Daro-GucioFcB Haland jest wart tyle co Griezzman więc problemu byc nie powinno
5
Żadna ilość pozytywnych artykułów o Busquetsie (wnioskuję, że dla niego jest pozytywny, po tytule, bo szkoda czytać treść), nie spowoduje, że Busquets będzie odbierany jako dobry gracz. Dobry to był 5 lat temu. Pora podziękować Busquetsowi, Pique, Griezzmanowi, Roberto i dać szansę na rozwój takim graczom jak De Jong, Puig, Pedri, Araujo, Dest, jakiś nowy napastnik typu Haaland.