FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bocheno1 niestety nie
1
Koeman wyczerpał już kredyt zaufania i nie wykorzystał go. Czas dać ten kredyt Puigowi.
0
W sumie nie pomyślałem o nim, ale rzeczywiście pasowałby do Barcelony. Jeżeli Liverpool wyciągnie Halanda, to Salah trafi do nas. Ewentualnie może oddamy Cou z dopłatą.
0
@Murazor a Lewandowskiego nie chcieli w Legii.. co to za argument? Deulofeu rezerwowy w Udinese gra lepiej niż podstawowy Griezzman w Barcelonie. To nie nazwisko gra, tylko umiejętności i zaangażowanie. A tym Deulofeu przewyższa Francuza. Może zatrudnijmy Bońka, bo kiedyś grał dobrze? Griezzman mógłby dawać duzo zespołowi, pod warunkiem gry na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika, a niestety na niej gra Messi, Coutinho, Pedri, często wchodzi w tę rolę Pjanic. Za dużo jest zawodników na tej pozycji. Po prostu nie ma miejsca w zespole dla Francuza, a jego gra na skrzydle jest tragiczna, to tak jakbyśmy grali w 10
0
@Murazor De Jong jestt lepszym dmem niż Busquets, a także Pjanic. Griezzman jeżeli gra na skrzydle, to jest słabszy od każdego zawodnika w naszej drużynie z formacji pomocy lub ataku. Ten koleś nie wdał się chyba w żaden drybling w życiu. Inteligentnie się porusza, ale nie ma wykończenia, szybkości, dryblingu. Deulofeu sto razy lepiej by sobie poradził na skrzydle. Może straciłby dwie na trzy piłki dryblujac , ale przynajmniej raz na trzy stworzyłby przewagę i zagrożenie pod bramką przeciwnika. A nie granie po obwodzie , z którego nic nie wynika, w szczególności, że nie ma Puiga i nie ma kto zagrywać piłek w glebie pola karnego.
0
@Murazor tylko, że Griezzman i Busquets nie zasłużyli aby grać w pierwszym składzie i za nich powinni grać Puig i Trincao lub np. Konrad. Wtedy bym powiedział, że stawia na młodzież. A jeżeli gra tylko Pedri i to nie zawsze, to żadne stawianie na młodzież. A wymienieni zawodnicy, którzy odeszli są lepsi niż niejeden aktualny zawodnik Barcelony. Traore i Deulofeu aktualnie zjadają Griezzmana, a Cucurella spokojnie mógłby zagrać w pomocy lub bocznej obronie w razie złej dyspozycji Alby.
0
@Murazor co z tego, że ogląda? Nie wiem czy wiesz, ale mamy grudzień, a on pierwszy raz posadził zdrowego stopera na ławce. To wniosek, że nie daje szansy młodym, tylko stawia na weteranów. Pedri na początku sezonu grał tylko dlatego, że Dembele był kontuzjowany, przez to złapał więcej minut. A po wielu porażkach musial wprowadzić jakaś zmianę. Zerknij sobie ilu zawodników La Masii w ostatnich latach było pominiętych, nie dostali szansy, a dzisiaj jak sobie radzą na świecie. Cucurella, Traore, Deulofeu, Puig. Oni byli wcześniej, więc żadnego kryzysu nie było. Po prostu nikt nie dał im realnej szansy na grę. Co roku mamy super graczy w Barcy B, tylko trenerzy na nich nie stawiają.
4
Najlepsze: decyzja Koemana o wystawieniu Araujo i Minguezy
Najgorsze: decyzja Koemana o niewystawieniu Puiga
Chyba z ostatnich trenerów Koeman jest dla mnie najgorszy. Marnuje nam perłę z La Masii, bo się obraził na Ryszarda.
0
@Murazor La masia nie miała kryzysu, tylko trenerzy byli beznadziejni, czyli Valverde Setien i Koeman, którzy nie rozumieją, że w młodych siła.
3
Pierwszy raz Koeman wystawił młodego zawodnika , gdy weteran jest zdrowy. Araujo i Mingueza to zaskoczenie ale dla mnie na plus. Szkoda, że takiej szansy nie dostaje Puig dzisiaj za Busquetsa.
18
Niestety nie dostrzegam istotnych różnic między Barca Koemana a Setiena czy Valverde. Oprócz tego, że mamy beznadziejne wyniki. Potrzeba lepszego trenera. Puig oczywiście nie zagrał, mimo że był najlepszy z Juventusem. Żenujący jest Koeman.
1
@brains Puig zrobił wszystko aby błyszczeć w Barcy ale niekompetentny trener obraża się jak dziecko. W ostatnim meczu Puig w 30 minut zrobił więcej niż reszta przez cały mecz. Dziś znów ława
20
Niestety tak jak myślałem, Koeman zachował się jak małe dziecko i obraża się na nasz największy talent, marnując mu karierę i doprowadzając Barcelonę się ruiny. Mądry trener wziąłby Puiga na męską rozmowę, powiedział co o tym myśli, wyciągnął krótkie ale mocne konsekwencje, ale dawałby chłopakowi szansę na poprawę i rozwój talentu z korzyścią dla drużyny. Puig jest lepszy aktualnie niż jakikolwiek zawodnik z linii pomocy (poza Messim).
1
Bardzo lubię Cou ale oddałbym obu za Haalanda. Ci pomocnicy już nie wejdą na wyższy poziom a zbyt wiele nam nie dają. Obaj pójdą za jakieś 50-60 milionów spokojnie za każdego. W środku mamy i tak przepych. Zostałby De Jong Pedri Puig Alena Busquets, Pjanic Messi. Haaland to napastnik na kolejne 10 lat.
0
@JarekS a dla mnie i profesjonalnego świata piłki spełnił oczekiwania z nawiązką. Był jednym z najlepszych naszych zawodników w tym roku kalendarzowym. Nie bez powodu w największym światowym kryzysie odszedł za rekordowe 40 mln. Nie pamiętam, aby Barcelona za tyle sprzedała piłkarza. Chyba tylko Neymar poszedł drożej.
1
@JarekS hołd Semedo? To drugi najlepszy prawy obrońca w historii Barcelony. W ostatnich 7 meczach z rzędu premier league miał note top3 meczu lub top3 drużyny. Ostatnio pokonali Arsenal. Bez takich porównań proszę.
0
@lukasz9197 Mingueza pierwszy raz został zaprezentowany w meczu z Dinamo. Też wcześniej nie dostawał szans, a zagrał tylko dlatego, że kontuzjowanych było kilku obrońców. To tylko mówi o Koemanie, że nie stawia na młodych.
0
@lukasz9197 Dest, który nie grał prawie jak zdrowy był Roberto? Trincao, który pierwszy raz w podstawie wyszedł w meczu z Juventusem dwa dni temu? To samo Araujo, bo kontuzjowany jest Pique? Pedri, który grał wyłącznie dlatego, że Dembele miał kontuzje? Ansu, który grał tylko dlatego, że nie mamy Suareza? Oscar M? Taki ktoś w ogóle jest w składzie? Właśnie pokazałeś że nie wiesz co się dzieje w drużynie Barcelony. W meczu ligowym z cadiz na ławce siedział Pedri, Alena, Puig, Trincao, Dembele. W meczu z Atletico mieliśmy 9 piłkarzy z zeszłego sezonu. Młodzi grają tylko wtedy, gdy weterani mają kontuzje.
Koeman systematycznie stawia na wozy z węglem typu Griezzman, Busquets, De Jong bez formy, Pique, Roberto. Ci piłkarze nam nic nie dają, a młodzi mimo, że grają świetnie i z ambicją siedzą na ławce. Nie wiem czy wiesz, ale Lewandowski też nie załapał się do drugiej Legii a dziś jest najlepszym piłkarzem świata. Tak samo jest z Puigiem, mamy beznadziejnych trenerów, którzy nie znają się na piłce. Puig to nasz najlepszy zawodnik. W ostatnim meczu w pół godziny zrobił więcej odbiorów niż reszta zawodników w 90 minut, a przecież każdy narzeka na jego posturę drobną. Do tego kreatywny, szybki, dynamiczny, grający niekonwencjonalnie do przodu. Tylko ślepy może nie widzieć jego talentu. Koeman stawiając na weteranów osiąga najgorsze wyniki w ostatnich 33 latach.
1
Zdecydowanie nasz najlepszy pomocnik w ostatnich trzech latach, paradoks taki, że również najmniej grający mimo pełni zdrowia.
0
@lukasz9197 Guardiola też nie miał doświadczenia i osiągnął najwięcej w historii w jednym sezonie. Koeman nie ma nosa do piłkarzy, bo nie stawia na najlepszego Puiga i w ogóle na młodych, tylko preferuje weteranów. Nie trzeba mieć doświadczenia wielkiego, żeby być super trenerem.
9
Od trzech lat mówię, że Puig powinien grać w pierwszym składzie. Ale niestety kolejni trenerzy są ślepi a La rambla często argumentuje, że skoro Puig nie gra u kolejnego trenera, to musi byc słaby. Puig broni się każdą minutą rozegraną na boisku. To jest diament na skalę Iniesty.
0
@Krzychu83924 Trincao chyba pierwszy raz dostał szansę gry od początku
1
@FafitFCB oczywiście wyczuwam ironię, jako wyśmianie laramblowych ekspertów, cytując ich słowa :)
1
@lukasz9197 nie, nie kazdy. Po prostu skandalem jest trzymanie najlepszego zawodnika na ławce. Xavi od Puiga zacząłby ustalanie składu.
1
@Ansufati123 otóż to. Jestem o tym przekonany, że z Puigiem drużyna gralaby zdecydowanie lepiej. Ale i tak potrzebny jest goleador z prawdziwego zdarzenia
2
@pomi11ppo szybkości podejmowania decyzji, po dynamice ruchów, po pomyśle i kierunku rozegrania piłki. Jak Busquets wchodził na swój najwyższy poziom to też można było lekceważyć go tekstami "przecież podaje do najbliższego", to samo można powiedzieć o Xavim. Puig robi jeszcze więcej, bo gra głównie do przodu i przyspiesza grę.
0
@Lati nie, tu chodzi o kreatywność i tak jak Ronaldinho potrafił zmienić oblicze meczu, tak jak Messi potrafil to robić, tak samo potrafi to robić Puig przyspieszaniem gry i posyłaniem cudownych piłek. Wiadome jest, że nie natrzaska goli, ale dzięki niemu drużyna grałaby z polotem i z zaskoczeniem. Pomijasz takiego jednego, drugiego i drużyna traci swoją jakość. Obrona realu bez ramosa też gra słabiej, a przecież to tylko jeden zawodnik. W każdej formacji może znaleźć się ktoś, kto może mieć ogromny wpływ na grę i w tym przypadku najlepszym naszym pomocnikiem jest Puig, a dostaje on najmniej minut. Jak Koeman by nie wystawiał Messiego, to też byś mówił, że przecież jeden zawodnik nie ma znaczenia?
3
Przyczyną słabej gry Barcelony jest systematyczne pomijanie najlepszego naszego gracza, czyli Puiga, który jako jedyny poza Messim potrafi zagrać niekonwencjonalną, zaskakująca piłkę, kiedy reszta na stojąco gra po obwodzie. Czyli przyczyną jest trener, który podejmuje beznadziejne decyzje personalne. Nie patrzy na formę i zaangażowanie zawodników. W większości meczów grają nazwiska, chyba że dostaną kontuzje, to wtedy młodzi moga liczyć na grę.
12
Najlepsze: Puig
Najgorsze: Koeman
1
@Artur97 intuicja mi mówi, że Puig powiedział coś na treningu co się Koemanowi nie spodobało