17

@FCBWombat proponuje obejrzeć w takim razie mecz a nie livescore. Riqui był jednym z lepszych na boisku obok Ter Stegena, Araujo, Dembele i De Jonga. Dynamizowal grę, przyspieszał, nie tracił piłek, kreował akcje ofensywne, wychodził na pozycję pokazując się kolegom w wolnych przestrzeniach. Wykonywał pressing na zawodnikach przeciwnika posiadających piłkę. Gdyby każdy grał tak jak Riqui , byśmy wygrywali mecze po 5:0.

42

Puig zawsze mi imponował talentem. Teraz jednak zaimponował mi zadziornością i charakterem. Brawo!

10

Ter Stegen, Araujo, Puig to dziki.

0

@Vold94 nie, to czysta prawda

4

Riqui mistrz. Jejku jak on doskonale panuje nad piłką i do tego przyspiesza akcje. Większość do przodu, z dynamiką. Nasz najlepszy gracz.

0

@pax widocznie nie czytasz ze zrozumieniem, bo przytoczyłeś dwie różne wypowiedzi wyrwane z kontekstu. No ale nie oczekuję od Ciebie w zasadzie niczego więcej niż manipulacji. Nigdy nie byłeś merytoryczny, ale zawsze byłeś nierzetelny i złośliwy. Nie szukasz dyskusji i dochodzenia do wniosków, szukasz zaczepki, powodzenia!

0

@AxelF wiesz co, jak dałeś przykład z policją to przestałem czytać. Policja ma za to płacone, żeby egzekwować prawo, więc jak mi nie pomoże to wylatuje z pracy i być może ponosi do tego jeszcze inne konsekwencje. Mi za przejście na czerwonym świetle grozi co najwyżej mandat. Naprawdę szkoda mi czasu na czytanie argumentów o takiej sile. Pozdrawiam.

0

Zdecydowanie zacząłbym Puigiem w środku, a na skrzydełkach Dembuś i Pedri.

0

@pax chrześcijańskie jest nie cudzołóż. Nie mam pojęcia czy ten człowiek jest chrześcijaninem, mało mnie to obchodzi. Nie znam ich, nigdy o nich przedtem nie słyszałem , nie żyją w moim kraju, nie głosowałem na nich, więc nie będę się wypowiadał. Nie uważam się też za pana wszechświata, ale widzę, że Ty byś chciał być sędzia w każdej sprawie i karalbys każdego, tylko nie siebie. Widzisz źdźbło w czyimś oku, a belki w swoim nie.

0

@pax czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że jeżeli nie rani nikogo przy tym, to może robić co chce. Zdradzając żonę, naraża ją na zarażenie np. na choroby. Pytanie czy żona wiedziała i się zgadzała czy nie. Ani mi, ani Tobie nic do jego prywatnego życia. Dla mnie koleś może sypiać z kim chce, palić co chce, pić co chce, dopóki dotyczy sprawa tylko jego, nie przeszkadza mi że zajmuje wysokie stanowisko. Ważne, aby wypełniał swoje obowiązki wobec społeczeństwa sumiennie, rzetelnie, i dawał dobry przykład publiczny, bo do tego został powołany.

1

@AxelF 1. Nadal nie odróżniasz, że LGBT nie ma nic wspólnego z normalnymi homoseksualistami. LGBT to szkodliwa ideologia, narzucająca seksualizację życia publicznego. Nikt nigdy nie miał nic przeciwko homoseksualistom, oni zawsze istnieli i był spokój. Od 5-10 lat w Polsce pojawił się ruch LGBT i to wobec niego skierowany jest sprzeciw i nie PiSu, tylko społeczeństwa, bo nikt nie chce parad ludzi obnażających się na ulicach i drwiących z wartości najważniejszych w społeczeństwie.

2. Nigdzie nie napisałem, że musisz być kimś konkretnym czy mieć jakieś konkretne poglądy aby żyć w tym kraju , więc nie wiem o czym piszesz. A strajk nie był kobiet, tylko strajk LGBT. Kobiety nie utożsamiają się z tymi strajkami.

3. Ale to mnie nie obchodzi, czy on łamie prawo. Prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla prawa. Każdy powinien zajmować się swoim nosem, a nie wchodzić z butami w życie innych. Ja też przeszedłem nie raz na czerwonym świetle i nie widzę nic złego w tym, jeżeli nie daje nikomu na żywo złego przykładu, albo nie utrudniam ruchu. Na pustyni nie będę stał dlatego, że świeci się czerwone, ale nie jeździ tam żaden samochód.

4. Każde prawo oparte jest na zasadach religijnych. U nas akurat oparte o chrześcijaństwo i osobiście nie uważam, aby model chrześcijański był idealny, ale także nie znam lepszego modelu. A moralność to nie tylko prawo, często jest ona wazniejsza niż prawo. Każde społeczeństwo powinno mieć jakieś wzorce moralne, bo bez nich nie byłoby tyle życzliwości, miłości, uprzejmości, wsparcia, pomocy, itp. Chrześcijaństwo aktualnie promuje bardzo szlachetne postawy. Chociażby "czcij ojca swego i matkę swoją". Nie ma w prawie napisane, że dziecko ma szanować rodziców, a w religii jest to jedna z najważniejszych zasad. Takich przykładów możnaby było wymienić setki.

5. Oczywiście , że masz prawo mieć własne poglądy, ale nie masz prawa demoralizować społeczeństwa, a tym jest obnażanie się na ulicach i profanowanie wartości najważniejszych dla społeczeństwa, które są historią i tradycją. Tak czy inaczej Związek Nauczycielstwa Polskiego to nie nauczyciele wrzuceni do jednego worka, tylko organizacja, za którą stoją ludzie. Tak samo LGBT to ideologia, za którą stoją ludzie. A jak mamy mówić o konkretnych ludziach, to potrzebne są konkretne nazwiska. Małżeństwo właśnie pochodzi z religii i jest przeznaczone dla kobiety i mężczyzny, bo to najważniejsza komórka społeczna , która pełni funkcje prokreacyjną. Do niczego nie jest to potrzebne homoseksualistom czy innym orientacjom. Dziś można wszystkie rzeczy o których napisałeś załatwić prawnie. W szpitalu podajesz nazwisko osoby, która upowazniasz do tych informacji o zdrowiu - sam musiałem to wypełniać, tak jak w przychodni. Do dziedziczenia spisujesz testament. Można zawsze stworzyć rejestr, że każda osoba kończąc 18 rok życia ma prawo np. online albo osobiście złożyć deklarację kto może się dowiadywać o jej stanie i komu chce przepisać spadek, a jak tego nie zrobi, w domyśle pozostaje rodzina. Nie trzeba do tego tworzyć homoseksualnych małżeństw, bo to przyniesie bardzo negatywne skutki dla tradycyjnego modelu rodziny i społeczeństwa.

0

@pax to nie jest hipokryzja, tylko wolnosc. Oczywiście, że takiej postawy nie można bronić, jeżeli już wyjdzie na jaw. Ale jeżeli nie wyjdzie na jaw, to nikomu nic do tego! To, że jestem zwolennikiem przestrzegania prawa, to nie znaczy że nigdy nie przekroczyłem np. Prędkości jadąc samochodem. I właśnie o to chodzi w życiu, że trzeba być za normalnymi zasadami i wartościami publicznie, a prywatnie, jeżeli nikogo nie narażamy na zgorszenie i krzywdę, można robić co się chce. Ten człowiek sam się nie ujawnił, tylko zrobiono na niego nagonkę. Dopóki ktoś publicznie trzyma fason, to nie interesuje mnie jego łamanie prawa, które nie ma żadnego znaczenia dla mnie. Każdy powinien pilnować swojego nosa.

1

@pax jest dla mnie większym autorytetem niż Ty, bo nie daje złego przykładu społeczeństwu. Nie obchodzi mnie co robi w swoim prywatnym życiu, to jego sprawa i jego rodziny. Ważne, że dla dobra społeczeństwa popierał normalne zasady publicznie. To tak samo jak idziesz w gości. Zachowujesz się u nich zgodnie z zasadami gospodarza, taki jest zwyczaj, a w swoim domu być może zupełnie inaczej. To jest właśnie normalność, a nie ukrywanie się. Dla politycznych zysków byłby lewicowcem publicznie, bo to jest modne na całym świecie. On wybrał drogę trudniejszą, drogę przyzwoitości publicznej i szacunku dla tradycji. Nie obchodzą mnie także jego narkotyki, jeżeli nie rozpowszechnia ich i nie udostępnia innym ludziom. Człowiek ma prawo mieć swoje prywatne życie, ale publicznie powinien trzymać fason. Aha, i jeszcze jedno. On nie ukrywał swoich preferencji. Nie rozumiesz chyba, że sprawa seksu to sprawa wyłącznie danego człowieka, prywatna sprawa. Czy Ty znasz moje preferencje seksualne?? Nie, bo o nich nie mówię. Nikt o nich nie powinien mówić. To nie nazywa się ukrywaniem, tylko przyzwoitością. Każdy niech śpi z kim chce i nic Ci do tego, mimo że widzę, iż bardzo chciałbyś wiedzieć który polityk z kim sypia.

0

@pax bo nie rozumiesz na czym polega dyskusja. Atakujesz, zamiast dyskutować. Jeżeli chcesz o coś zapytać, to pytaj, a nie wstawiasz tendencyjne posty wywołujące "gownoburze".

1

@AxelF ja Ci chętnie wyjaśnię. Np. Związek Nauczycielstwa Polskiego to nie są nauczyciele, tak samo solidarność to nie są nauczyciele. Istnieją nauczyciele którzy są zapisani do solidarności, są tacy co do ZNP (dwie gryzące się ze sobą inicjatywy) a są także niezrzeszeni w żadnej struktrurze. Tak samo LGBT to nie są geje. Pod szyldem LGBT mogą występować także osoby heteroseksualne i wspierać to, to tylko skrót oznaczający pewne przekonania. Niestety kojarzy się on najczęściej z paradami demoralizującymi społeczeństwo i atakującymi tradycyjne wartości, oparte na wartościach chrześcijańskich.

Co do drugiego przykładu. W pełni popieram tego gościa z Węgier (bo chyba o nim mówisz). To człowiek, który jest homoseksualistą i sobie uczestniczył w orgii, nic mi do tego, to jego prywatne życie. Ale ten sam człowiek dla dobra społeczeństwa (a nie dla kapitału) był jednym z twórców konstytucji uznającej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Po prostu ten homoseksualista wie, że dla dobra społeczeństwa potrzebne są wartości chrześcijańskie , jakiś kręgosłup moralny, na którego podstawie tworzone jest prawo i normy społeczne. Ale to nie znaczy, że nie może mieć swojego prywatnego życia! Wzorce wzorcami, zawsze powinny być jak najlepsze, ale wolność Tomku w swoim domku. Dla mnie to nie hipokryzja, tylko świadoma postawa prospołeczna i jednocześnie samorealizacja. Dla mnie ten koleś zasługuje na 100% szacunku, bo został przyłapany, ale nie manifestował, natomiast nie mam szacunku do ludzi, którzy obnażają się publicznie.

Ps jak trudno Ci wyobrazić sobie tego gościa, to mogę Ci podesłać link, ale bardzo łatwo go znajdziesz w YouTube. Polecam obejrzeć. Zrozumiesz wtedy, że być homo a wspierać LGBT to dwa różne pojęcia.

1

@AxelF o piłce jak mówisz, to najczęściej się zgadzam, ale to co piszesz o LGBT to wymyślone rzeczy. Ta ideologia jest wroga homoseksualistom. Jest nawet filmik na YouTube jak homoseksualista opowiada o tym, że dostaje groźby od ruchu LGBT, bo mówi, że robią oni bardzo dużo szkody w społeczeństwie i dla samych osób o orientacji homoseksualnej, która istniała ale nigdy nie było z nią problemu. Teraz niestety zwykli porządni homoseksualiści są utożsamiani z tymi paradami, na których demoralizuje się społeczeństwo.

1

@pax żeby wymagać merytoryki, należy samemu ją prezentować. Jak Cię interesuje coś konkretnego, to zadaj konkretne pytanie, jedno a nie milion. I nie stawiaj do niego swojej tezy, tylko pomyśl, że na świecie nie istnieje tylko Twój punkt widzenia.

1

@pax trudno wypowiadać się merytorycznie jeżeli się czyta stek kłamstw, insynuacji i manipulacji. Jeżeli czegoś nie wiesz, to możesz zapytać. Napisałeś tendencyjny antyprawicowy tekst, nie mając pojęcia czym się prawica charakteryzuje ideologicznie.

0

@Pawelsky zgadzam się. Stek bzdur i nic więcej. Ale do tego nas przyzwyczaił ten użytkownik pisząc o piłce lub światopoglądzie.

0

@Greenalley kto powiedział, że nie lubię Koemana? I nie wiem po co wspominasz o Laporcie. Obaj prezydenci chcą Xaviego.

0

@thcmenel420 a Ty ani śmieszny, ani poważny. Znam inny epitet na Ciebie ale szkoda słów.

0

@lukasz9197 widocznie nie wiesz co oznacza mieć talent. Nie powiedziałem, że jest lepszy, lub więcej wygrał, tylko że ma większy talent od iniesty. A to czy to wykorzysta to inna sprawa. Rób screeny i opraw w ramkę, może dzięki temu szybciej nauczysz się podstawowych pojęć. Tak, na tyle ile grał i ile pokazuje, jest bardziej kreatywny niż Iniesta.

0

@Matt_i1992 jest bardziej kreatywny niż Iniesta i szybciej podejmuje decyzje.

1

@Sienkiewko nie tylko Ty. Puig ma talent większy niż Iniesta. Kwestia czasu aż przyjdzie Xavi i będzie ustalał od niego skład.

11

Puig mistrz. Więcej kreatywności w 5 dotknieciach niż reszty w całym meczu.

0

No Koeman dawaj Puiga i Konrada, jeżeli masz jaja, chyba że przy 4:0 na 20 minut przed końcem dalej drżysz o wynik.

0

@mozart to nie wiem w takim razie co robisz na tej stronie

0

@Eryx_10 @Norbi2021 ale moim zdaniem dotknął świadomie ręką Busquets. Po prostu powinien być rzut wolny za rękę

0

Var powinien cofnąć bramkę. Busquets zagrał ręką niestety.

0

@mozart nie znasz się na piłce, nie mamy o czym rozmawiać

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?