FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Wierzę , że Panie Koeman nie będzie Pan już niedługo trenerem Barcelony. Zbyt dużo błędów.
1. Wyrzucenie Suareza
2. Wpuszczanie weteranów przez cały początek sezonu i blokowanie młodzieży. Gdy weterani dostali kontuzji, masowo musiał wpuścić nieograną młodzież, zamiast ogrywać ich stopniowo.
3. Pchanie za wszelką cenę Busquetsa i Griezzmana do pierwszego składu, na co kompletnie nie zasłużyli.
4. Pchanie na siłę Trincao, który nie wykorzystuje szans, jako pierwszego ofensywnego zmiennika. On powinien dostać szansę od pierwszej minuty ale w meczach z bardzo słabym przeciwnikiem , aby nabrać pewności siebie.
5. Blokowanie kariery największego talentu od lat - Puiga.
6. Brak zaszczepienia w zawodnikach motywacji i woli walki. W prawie każdym meczu przeciwnik wygrywa sercem do gry, którego po prostu Barcelonie brakuje. To można wypracować treningiem, ale mam wrażenie, że Koeman tego nie wie.
0
@y13 zgadzam się, też to zauważyłem. Pierwsza bramka to wina Ter Stegena. Mógł albo stać w bramce , przez co miałby większą szansę na obronę, albo wyjść do końca jak juz wychodzi. Zrobił najgorsze, czyli zatrzymał się w połowie.
0
@AxelF ja cały czas mam wrażenie, że Mingueza to nastolatek w ciele dorosłego człowieka. Po prostu w jego oczach widać strach i niepewność, co przekłada się na elektryczne ruchy i błędy. A to przecież Wiking powinien siać postrach wśród rywali...
1
Najlepsze: Marcelino
Najgorsze: Koeman
0
@Coutinho007 no ok. Traktuje ich źle, ale nie uważam aby Koeman dobrze wprowadzał młodych graczy. Dla mnie podejmuje niezrozumiałe decyzje i póki weterani byli zdrowi to młodzi w zasadzie nie dostawali zbyt wielu szans. Bardziej bym powiedział, że Koeman jest zły, a Zizou gorszy e tym względzie, a nie że jeden dobry, drugi zły.
0
@Murazor statystyki to często łut szczęścia, a cena to najczęściej odzwierciedlenie jakości. Jeżeli coś nie jest warte dużych pieniędzy , to się nie kupuje za tyle. Wszyscy wymienieni przez Ciebie to światowa czołówka.
0
@Murazor no właśnie dlatego Ci mówię, że statystyki nie grają i tak naprawdę najbardziej rzetelną informacją jest to, ile jaki gracz jest wart po kilku sezonach w najwyższej klasie rozgrywkowej. I tu wracamy do wartości rynkowej, gdzie za Semedo zapłacono 40 mln czyli jedna z najwyższych kwot za prawego obrońcę w historii piłki nożnej.
0
@Murazor no porównałem jakość gry, to co zawodnik wnosi do drużyny i że nie muszą to być asysty i bramki aby być dobrym. Wymieniony przeze mnie trent ma gorsze noty w tym sezonie niż Semedo, więc sam widzisz, że statystyki nie mają znaczenia. Boczny obrońca nie jest od asystowania, tylko od pomagania w tworzeniu akcji i robieniu przewagi, a to Semedo wykonuje wyśmienicie. 35 mln to bardzo duża wartość. Jest niewielu na świecie PO mających wyższą . A wartość tak wysoka w słabym klubie to tym bardziej powód do ddumy, bo wartość rośnie wraz z wartością klubu. A to, że Roberto grał do kontuzji, nie oznacza że był dobry. Nic nie wnosił do zespołu, tylko po prostu jest wychowankiem tak jak Busquets , obaj są wartością ujemną w porównaniu do tego co oferują inni zawodnicy.
0
@Murazor no właśnie! Bocznych obrońców nie rozlicza się z asyst i goli, eureka! Może w końcu coś zrozumiesz. Totalnie nie masz pojęcia o co chodzi w piłce nożnej. Statystyki kompletnie nie mają znaczenia. Ma znaczenie ruch bez piłki, z piłką, pomysł na grę, odwaga, drybling, technika. Semedo to wszystko miał, dlatego jest jednym z najlepszych na świecie. Roberto tylko umie przyjąć i cofnąć, dlatego jest średniakiem. Wartość Roberto spada bo futbol jest na wysokim poziomie a on się zatrzymał na etapie obroncow sprzed 20 lat. Wartość Semedo jest wysoka, bo to nowoczesny obrońca typu Alvesa. Crack.
0
@Murazor Messi też bardzo dużo tracił piłek , nie strzelal goli i nie miał asyst a był w takich meczach Man od the match, wiesz dlaczego? Bo liczy się to, że ktoś bierze na swoje barki ciężar gry, przejawia inicjatywę. Dwa razy może nie wyjść, ale trzeci wyjdzie i już jest dobrze. To nie szachy tylko piłka. Semedo miał tak samo, był obok Messiego jedynym, który dawał coś ponad, coś więcej niż przeciętność, która oferuje Roberto. Dlatego Semedo ma wysoką wartość w słabym klubie, bo robi na boisku różnice i stąd jest w czołówce światowej na swojej pozycji, a Roberto wartość spada w jednym z najlepszych klubów, bo ten zawodnik nie oferuje nic ponad przeciętność.
1
Wpuszczaj Pan Puiga!!! Bo nie mogę patrzeć na te bezproduktywną grę. Brakuje tu ruchu i kreatywności.
0
@Murazor Roberto był wyceniany na 40 i Semedo na 40. Wartość Roberto spadła drastycznie, mimo że w Barcelonie został, a Semedo tylko trochę, mimo że poszedł do dużo gorszego klubu. To tylko siwadczy o tym, że Semedo jest świetny, a Roberto słaby. Roberto nie wchodzi w dryblingi bo po prostu nie umie dryblować. Nie ma czegoś takiego jak bezsensowny drybling. Drybling to robienie przewagi i warto próbować, a robią to tylko wielcy gracze z pewnością siebie. Semedo robił to doskonale. Niestety Roberto w ataku nic nie dawał a Semedo bardzo dużo.
0
@Murazor wpisz sobie Transfermarkt. Nie ja obliczam wartość tylko fachowcy. Jest mniej wart od Semedo. Semedo stanowił o sile druzyny i dzięki niemu Barca wygrywała. Inicjował akcje, napędzał grę, wychodził na pozycję, przyspieszał, dobrze bronił i dawał morale. W tym sezonie prawa strona nie działa. Roberto słabo, a Dest na razie próbuje grać w stylu Semedo ale w połowie nie jest tak dobry, za dużo ma strat. Ale i tak lepiej niż Roberto, który nie potrafi i nie próbuje grać 1v1 i robić przewagi. Dest próbuje ale mu nie wychodzi. Semedo grałby tu jeszcze z 5 lat ze względu na swoją jakość ale Barca potrzebowała kasy dlatego sprzedała swojego najlepszego obrońcę.
1
No z tym akurat się zgodzić nie można. Zidane ukarał viniciusa, a Koeman jeszcze gorzej traktuje Puiga.
0
@Murazor Roberto jest wart 20 mln i jakoś nikt go nie chce. Semedo jest dwa razy lepszy, bo zapłacono za niego 40. Roberto jest dobrym rezerwowym ale Barcelona to za wysokie progi na pierwszy skład. Semedo z kolei zawsze był najlepszy obok Messiego Ter Stegena, stanowił o sile druzyny. Nie chciano go sprzedawać ale tak wysoka oferta była nie do odrzucenia w czasach, kiedy kluby nie mają 5 mln na Depaya. Przez to teraz prawa obrona w Barcelonie nie istnieje, ale może Dest z czasem się rozwinie.
0
@Murazor największe kluby nie miały kasy niestety. Wolverhamptons rozbiło bank aby kupić Semedo, właśnie dlatego, że aktualnie jest jednym z trzech najlepszych prawych obroncow na świecie. Nikt nie wydaje 40 baniek z nudów. Projekt się spodobał i tam poszedł, tyle. Długo nie będzie tak wybitnego obrońcy w Barcelonie.
1
@Marco87 Tridente Valverde: Busquets, Roberto, Rakitic
0
@Murazor średni to jest Roberto. W sumie to nawet poniżej średniej. Semedo to klasa światowa i jeden z najlepszych aktualnie prawych obroncow na świecie. Top3. Drugi w historii Barcelony na tej pozycji. W zeszłym sezonie ciągnął cała Barcelonę. W tym sezonie notuje świetne wyniki indywidualne. Nie bez powodu kosztował 40mln w czasach kryzysu i chciał go Guardiola i Simeone. Wolversi dały tylko jednego zawodnika kupiło za podobną kwotę. Wcześniej transfery nie sięgały nawet 10 mln. Po prostu Semedo to crack a cena za cracka jest wysoka.
0
@Murazor niestety. Xavi nie miał takich umiejętności jak ma Puig. Daleko mu do chłopaka. Ale na swojej pozycji był jednym z najlepszych. Iniesta dopiero wchodził do gry, a Puig już od trzech lat powinien grać w pierwszym składzie i nie jest to jego wina , że nie gra.
0
@Murazor Puiga 3 lata temu też chciał Milan. Xavi nie ma takich umiejętności jak Puig i nigdy nie miał. Puig jest bardziej dynamiczny i kreatywny - ciągnie do ofensywy. Xavi był spokojny, rozsądny , bezpieczny. Puig to następca Iniesty i tylko od ilości minut zależy czy godnie go zastąpi na lata.
0
@Murazor logiczne , bo Semedo miał super formę w ostatnim sezonie i ciągnął Barcelonę w górę, dzięki niemu Barcelona wygrywała mecze. Odszedł i Barcelona sobie nie radzi bez niego tak dobrze. A w wolves osiąga bardzo wysokie noty. Roberto nie jest nawet top 2 wśród rezerwowych obrońców Barcelony. Filmiku nie możesz zmontować u każdego takiego super, bo nie kazdy ma takie umiejętności. Trincao to bardzo dobry zawodnik. Vidal, Rakitic i Suarez akurat byli hamulcowymi Barcelony w ostatnim sezonie. Suareza ratowały wyłącznie gole.
0
@Murazor będzie, bo talentem już ich przewyższa. On potrzebuje tylko grać i grać, aby to pokazywać. A skoro mówisz,, że nie będzie to po co mu tego życzysz, żeby był. To się wyklucza.
0
@Murazor na filmiku pokazane są wybitne umiejętności i mało który piłkarz ofensywny może się pochwalić podobnymi co Semedo. Riqui też jest naszym najlepszym pomocnikiem od 3 lat a prawie nie gra. Tak samo Semedo był naszym drugim najlepszym bocznym obrońca w historii Barcelony a prawie nie grał. Tak samo Busquets gra bo jest wychowankiem i tak samo Roberto bo jest wychowankiem. Ani jeden ani drugi już od kilku lat nie powinni grać w Barcelonie, bo ktokolwiek na ich pozycji jest lepszy od nich. Jak tak porownujesz, to Barca bez Semedo zanotowała najgorszy start od 30 kilku lat. Jeden zawodnik meczu nie wygrywa. Tu się gra jako drużyna. Sam Semedo nie mógł wygrywać meczów w Barcelonie, tak samo nie wygra ich w żadnym innym klubie, szczególnie słabszym. Ale Nelson jest wiodącą postacią gdziekolwiek gra. Zawodnik wybitny.
0
@Murazor asysty nie mają żadnego.znaczenia. cafu jest uznawany za jednego z najlepszych PO w historii a nie był to super asystent. Iniesta miał rok bez gola i asysty a był w tym czasie top światowy. Tak samo Semedo jest top3 na świecie, nie musi do tego mieć statystyk. Porównywanie oceń jest właściwe tylko wtedy, kiedy zawodnicy grają podobną ilość czasu w klubie, a nie porównywanie kogoś kto gra 10 lat i się wychowuje w systemie do kogoś kto zmienia kraj, klimat , klub i nie dostaje minut. Jak Semedo grał u Setiena to był jednym z najlepszych w meczach, motor napędowy drużyny. Punktować to sobie możesz co chcesz, nie na tym polega ocena gracza. Ocenia się potencjał, umiejętności, inicjowanie akcji. Tego Roberto nie miał, a Semedo ma w nadmiarze.
4
Puig to mistrz. Zagrał znakomite 30 minut w arcywaznym meczu i przesądził o zwycięstwie. Zawsze zresztą gra świetnie. Dla mnie od niego, Ter Stegena i Messiego powinno zaczynać się ustalanie składu.
0
@El dominatore będzie lepszy
1
@monsterrize Griezzman nie jest napastnikiem, tylko środkowym pomocnikiem
0
@Murazor zrozum, że asysty nie grają. Semedo na filmikach podaje tyle razy na setkę, a jego koledzy nie wykańczali. Asysta a brak asysty to kwestia wykończenia strzelającego. To totalnie nieważna statystyka w ocenie zawodnika. Na filmikach wyraźnie widać ogromne umiejętności Semedo, inicjatywę, przebojowość, szybkość, technikę, opanowanie, przegląd pola. Niestety Roberto może o takich umiejętnościach pomarzyć. Porównywanie oceny Roberto, który przez wiele lat (prawie 300 meczów)grał jednym stylem gry w Barcelonie do oceny Semedo też jest niedorzeczne, bo Semedo grał w zasadzie pół roku u Setiena i nie jest wychowankiem, a ocenę mają prawie taka sama. Także totalnie nieudane Twoje porownania. Aktualnie Semedo to top3 obrońców na świecie, a Roberto tak jak Busquets gra tylko dlatego, że jest wychowankiem. Na filmiku który wysłałeś totalnie nic nie pokazuje Roberto, więc niestety nie możesz powiedzieć że ma lepszą technikę. Na filmiku o Semedo widać magię i wysoki skill.
0
@Murazor właśnie z ciekawości sprawdzam noty na whoscored Semedo. Jest oceniony jako jeden z najlepszych obrońców w premier league. Ma wyższe noty od Trenta Arnolda z Liverpoolu, którego wymienia się jako jednego z najlepszych na świecie.
https://fr.whoscored.com/Players/296363/Show/N%C3%A9lson-Semedo" target="_blank" rel="nofollow">https://fr.whoscored.com/Players/296363/Show/N%C3%A9lson-Semedo
https://www.whoscored.com/Players/318871/Show/Trent-Alexander-Arnold" target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/318871/Show/Trent-Alexander-Arnold
A porównując tylko ich ostatni mecz Semedo zagrał na 7.45, a Arnold na 5.3
Także moje odczucia nie są wymyślone. Jakbyś chciał sobie przypomnieć jak grał Semedo w Barcelonie to tu łap filmik jego popisów.
To był nasz najlepszy technicznie zawodnik obok Messiego. Ostatnio takie umiejętności nie były prezentowane przez nikogo poza Neymarem.
0
@Murazor ja nigdy nie uważałem, aby wymienieni przez Ciebie zawodnicy z zaplecza pierwszej drużyny mieli talent porównywalny do talentu Puiga. Dla mnie to perła.