FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ThugDave tak, ja tak na poważnie
0
@Murazor ja nie chciałem ani Montoyi, ani Bartry, bo ja wyczuwam, kto ma talent. Talent ma Puig. Jak ktoś się zna na piłce, to nie musi widzieć tysiąca spotkań zawodnika, aby ocenić jego możliwości.
0
@LatajacyHolender nie ma również żadnych kontrargumentów. To, że ktoś ma doświadczenie, nie oznacza, że jest dobrym trenerem. To, że trener zespołu kogoś nie chce, nie znaczy, że ten ktoś jest słaby. U nas nie chciano Suareza, który jest najlepszym strzelcem ligi i gra w zespole, który w lidze prowadzi. Trzema Puigami nie chodzi o to, żeby mieć milion odbiorów, tylko o to, żeby mieć dwa miliony okazji do strzelenia bramki i kontrolować mecz. Za Busquetsa zapłacą duże pieniądze zespoły z chin np. a pewnie i jakiś europejski mocny klub by się pokusił.
4
@Marcel99 zapomniałeś o Puigiem, a to od niego powinno się zacząć wymieniać i budować
0
@jolowanila to widać. Skoro najlepszy zawodnik nie gra, a jest zdrowy i chce grać, to chyba logiczne?
0
@JarekS zgadzam się z tym co napisałeś. Także z tym, że się rozmarzyles, bo Griezzman nie jest egzekutorem. Czasami mu coś wyjdzie. Luisowi wychodzi zazwyczaj.
0
@LatajacyHolender a Guardiola lub Zidane mieli lepsze doświadczenie? Nie. Dlatego Xavi jak najbardziej może być lepszy od nich. Dyrektor to funkcja dyplomatyczna, a Puyol jest wzorem dyplomacji. Todibo to świetny obrońca,a to że go Benfica nie chce, nic nie znaczy. Lewandowskiego nie chciała Legia.
A Busquets jest defensywny w tej chwili? Riqui wchodząc w meczu z Juventusem na 30 minut miał wiecej odbiorów niż ktokolwiek w 90 minut. Rozmiar nie ma znaczenia. Poza tym z takim składem my nie będziemy bronić, tylko atakować i strzelać więcej bramek niż przeciwnik. Cavani jest z absolutnego topu a był do wzięcia za darmo. Takich napastników kilku śmiga po świecie. Sprzedając Griezzmana, Roberto i Busquetsa, uzbieralibysmy 100 mln a za to można kupić prawie każdego napastnika na świecie. Lewandowski, Haaland w zasięgu.
0
@Skazun1ho dlatego właśnie opisałem realną opcję
0
@WaFen bardzo inteligentna, merytoryczna wypowiedź, gratuluję
1
@Greenalley dla mnie Koeman jest powodem bezpośrednim, wcześniej był to Bartomeu do spółki, teraz wina spada tylko na trenera. Wyrzucił z klubu suareza (drugi najskuteczniejszy w historii), przez co nie ma kto strzelać bramek, do tego wystawia zawodników często słabo grających, a dobrze grający grzeją ławę. Dembele, Pedri, Dest po dobrych meczach w pierwszych miesiącach siadali potem na ławę, Puig mimo super zaangażowania i gry w ogóle właściwie nie wącha murawy. Nie ma nic, co mogłoby usprawiedliwić Koemana. Kontuzje też nie wzięły się z przypadku, dostali je gracze, którzy dużo grali, zamiast dać im czasem odpocząć.
1
@jolowanila a co ma piernik do wiatraka. Milik nawet nie gra, to znaczy, że jest słaby? Nie, to znaczy, że prezes Napoli się na niego obraził. Ten sam przypadek mamy w Barcelonie, tyle że obraził się trener. Nie ma to nic wspólnego z pracą na treningu lub umiejętnościami.
0
@stone80 no właśnie zaczynam odczuwać zmianę w jego mentalności, z cichego, skromnego chłopaka co raz śmielej poczyna sobie na boisku, myślę, że brakuje tylko aby zaczął ustawiać zawodników na boisku, ale te role musi mu nadać trener i pokazać zaufanie. Wierzę, że to będzie świetny kapitan na lata.
0
@normasubiektywna bo powinien być to ktoś z pomocy, aby dyrygować drużyną, Frankie pokazuje charakter, tylko jeszcze nie ma posłuchu, ale następny sezon będzie już jego trzecim, myślę że to właściwy czas)
2
W nowym sezonie widzę to tak:
Prezes: Laporta
Trener: Xavi
Asystent: Iniesta
Dyrektor sportowy: Puyol z kimś do pomocy
Bramkarz: Ter Stegen
Obrona:Dest, Pique, Lenglet, Alba (Araujo, Mingueza, Todibo)
Pomoc: De Jong, Puig, Pedri(Pjanic, Alena, Coutinho)
Atak: Dembele, Messi na skrzydłach i do tego dziewiątka z absolutnego topu (najlepiej grająca głową: marzy mi się Lewandowski) ale trudno będzie pewnie kogoś takiego sprowadzić. (Rezerwa: Konrad, Milik)
0
@Magicc89PL zgadzam się, że De Jong świetnie gra box to box. Ale Arthur nigdy nie miał być defensywnym ani box to box. Arthur był szykowany jako następca Xaviego, kółeczka, brak strat, zagrywanie do najbliższego, czasem jakiś pass.
0
@StephanosCrushes gratuluję, w takim razie nie wiem po co udajesz, że nie wiesz o co chodzi.
0
@Iberatista akurat telewizja nie kłamie i pokazuje czy ktoś dobrze, czy źle gra w meczu. Tu nie trzeba się znać osobiście. Zgadzam się, że więcej by dał niż wymienieni. Dodałbym do nich Busquetsa.
0
Najlepsze: Messi, De Jong i trochę Pedri.
Najgorsze: Koeman
0
@Peciak to nie są dziwaczne wpisy. Po prostu Barcelona gra słabo i jest to winą trenera.
Nie zgadzają się transfery trenera, nie zgadza się styl gry, nie zgadza się skład, który wystawia. Co raz częściej też nie zgadzają się jego wypowiedzi.
2
@kaamil1910 nie ma znaczenia, że dwie inne pozycje bo Puig zjada Busquetsa na każdej pozycji.
0
Myślę, że Frankie to nasz przyszły kapitan.
0
@StephanosCrushes nie gra tylko ze względu na brak kompetencji trenera. Ja akurat wiem jak to działa, bo pracuję w piłce z młodzieżą.
0
@Iberatista jakoś nie widziałem wywiadów z Puigiem aby latał i skarżył się do prasy, a Ty czytałeś? To pokaż mi poczytam. Puig jak mało kto siedzi skromnie i czeka na swoje szanse, które wykorzystuje lepiej niż się od niego oczekuje. A pozycję wypracował dawno temu, udowadniając swoją grą wielki talent. Zobacz ile pochwał o nim mówią różne osoby ze świata piłki , a przecież mowa o zawodniku, który nie gra. On ma wypracowaną lepszą pozycję niż wielu grających.
0
@StephanosCrushes chyba nie wiesz o czym mówisz i jak to działa :)
3
@Iberatista a dziwisz się, że zaczął marudzić? Trzy lata już powinien grać w podstawowym składzie, a przychodzi kolejny trener i mówi z góry , że na niego nie liczy, nie widząc go wcześniej w akcji (bo tylko ślepy nie widzi talentu Puiga albo ktoś kto nie ogląda Barcy). Koeman traktuje Barcelonę jak założoną przez siebie szkółkę piłkarską, próbując ściągać Holendrów i stawiając własne ego wyżej niż dobro Barcelony. Zbyt ciężko Puig pracował na swoją pozycję, aby teraz sobie iść do innego klubu. Chłopak ma pewność siebie, marzenia i przede wszystkim papiery na to, aby grać w podstawie. O nim Xavi się wypowiadał, że to świetny zawodnik i chciał go ściągnąć do AlSad. Założę się, że Puig jest dogadany z Xavim, żeby nie opuszczał Barcelony, bo gdy Xavi przyjdzie to będzie na niego stawiał.
0
@StephanosCrushes a Puig nie chodzi na treningi? Podejrzewam nawet, że pracuje na nich ciężej niż inni. Tak czy inaczej dyspozycja meczowa jest najważniejsza, bo z niej jest rozliczany zawodnik.
7
Niestety Koeman kręci. Puig mimo świetnej, skromnej, cierpliwej i profesjonalnej postawy nie dostaje szans, mimo że jak grał to pokazywał się z świetnej strony. Nie ma żadnego argumentu , aby chłopak siedział na ławce. Jeżeli rzekoma postawa na treningu ma na to wpływ, to znaczy że Koeman nie ma pojęcia o tym jak wpłynąć na gracza od strony psychologiczno-pedagogicznej. Nie wierzę, że Puig co trening pluje na trenera albo chodzi zamiast biegać. Podejrzewam, że mały powiedział na treningu o jedno słowo za dużo i Koeman jak panienka obraził się na wieki. Trener z jajami wziąłby młodego na rozmowę i obie strony wyszłyby z zresetowaną relacją, która przełożyła by się na korzyści dla wszystkich.
1
Choćbyśmy mieli cały skład kontuzjowany, Koeman nie wystawi Puiga. A to ewidentnie sygnał, aby Riqui grał pierwsze skrzypce
0
@th@les czasem może się wydarzyć coś niespodziewanego i wtedy płaci się 5 baniek mniej
0
@pax ja niestety przy Twoich się nie bawię, bo ani nic mądrego, ani śmiesznego nie masz do napisania. Pozdrawiam również.