0

@mozart ja od trzech lat mówię że Puig mało gra. Niestety mamy zbyt słabych trenerów. A Koeman do tego nie ma podejścia psychologicznego do piłkarzy i obraził się na Puiga. A szkoda, bo to nasz najlepszy zawodnik w linii pomocy aktualnie.

0

@Edinho19911991 zgadzam się, zagrałby lepiej niż Busi na defensywnym pomocniku nawet

0

@JarekS wręcz przeciwnie. Psująca atmosferę. Mówienie, że chce się pozbyć zawodników, szczególnie młodych jest demotywujace. Takie rzeczy powinno się załatwiać w szatni. Jedyna możliwa odpowiedź to: kwestie personalne zostają między mną a zawodnikami.

0

@Korek365 to raczej Ty wyłącz, skoro ustalasz pozycję zawodników na podstawie tego co napisane w grze. De Jong też grał w obronie jak była potrzeba, a jego pozycje to wszystkie w środku pomocy. Piszczek zaczynał od ataku, potem pomoc, potem obrona. Takich przykładów jest mnóstwo.

0

@Korek365 De Jong Puigowi do pięt nie dorasta. Pedri prezentuje zblizony poziom do Puiga. Nie ma granicy wieku , w której piłkarz musi zacząć grać w pierwszym składzie najlepszej drużyny. Ważny jest talent, zaangażowanie, forma, itp.

W kazdej formacji jest miejsce dla Puiga. Może grać pivota jak będzie trzeba podczas akcji defensywnych, a ofensywnych podchodziłby do przodu. Jego waleczność, zaangażowanie, szybkość podejmowania decyzji jest w tej chwili na o wiele większym poziomie niż Busquetsa który gra na tej pozycji.

0

@lukasz9197 nie do wyborów, tylko do nowego sezonu. Moim zdaniem Xavi przyjdzie do Barcelony jak ta zakończy swój sezon.

1

@MysticCat rozumiem, że siedzisz w szatni Barcelony skoro to wiesz? Ja mam przeciwne zdanie. To pełen zaangażowania, poświęcenia , pokory, ale zarazem pewny siebie chłopak, który talentem przewyższa każdego naszego zawodnika z środka pola. Wierzę, że zostanie na kolejne 10-15 lat w Barcelonie.

0

Jaką rywalizację? Przecież Umtiti w Barcelonie nie gra, tylko pobiera pensje. Tu od dwóch lat nie ma żadnej perspektywy dla Umtitiego.

0

@Rhaan zgadzam się. 100 baniek mogłoby być fair. Ale to jest solidny zawodnik na lata. Jak nie patrzeć to zawodnik, który łączy w jednej osobie cechy z trzech zawodników: Busquetsa, Rakitica i Vidala. Osobiście wolę aby gral tu jeszcze 10 lat.

2

De Jong Puig Pedri to wymarzony na chwilę obecną środek pola.

0

@MysticCat Puig i Pedri to bardzo podobny profil piłkarza. Od Puiga będzie się zaczynało ustalać skład jak Xavi wejdzie na ławkę trenerska i wtedy Barcelona będzie wielka.

0

@jolowanila fan ale pięknego futbolu i talentu piłkarskiego

0

@Korek365 niestety to nie wina Puiga. Puig jest najlepszy w linii naszej pomocy ale nie dostaje szans, bo gwiazdy zawsze musiały grać i szatnia rządzi. Wysokie kontrakty, agenci, układy, itp. Puig wchodzi dopiero do piłki. W tym sezonie jednak ewidentnie nie gra z powodu konfliktu z trenerem. A i brednie Ty gadasz, bo np. Iniesta w wieku Puiga miał podobną sytuację i dopiero wchodził do Barcelony. Puig ma nawet większy talent niż Iniesta, niestety jest on marnowany.

0

@lukasz9197 rozumiem, że nazywasz się Laporta? Bo jak nie, to Ty się obudź. Masz nawet newsa z dziś, że Font zapowiada, że Xavi będzie już od 25 stycznia nadzorował projekt Barcelony.

0

@Korek365 może dlatego, że Puig jest najlepszy z naszej pomocy i zasługuje na grę w pierwszym składzie? Nie pamiętam tak skrzywdzonego zawodnika przez trenera jakim jest Puig

0

@Greenalley to nie Puig marnuje talent, tylko Koemana. Puig zrobił wszystko, aby dostać szansę , a że Koemana się obraził to na to nie ma siły. Od nowego sezonu Xavi, który od Puiga będzie zaczynał ustalanie składu.

0

@lukasz9197 widzę coś dziwnego, trzeci trener z rzędu nie zna się na piłce

0

@lukasz9197 to, że trener nie stawia na kogoś, nie znaczy że ktoś jest słaby. Puig to jeden z najlepszych naszych graczy.

2

@JordiElNino a ja nie czekam na powrót Roberto. Dest bez formy go zjada.

0

@sebo939 proponujesz na prawą obronę kogo? Ja nie widzę kandydatów.

8

Ter Stegen przy pierwszym golu spokojnie mógł obronić. Nie jest jego winą ale mógł wyjąć.

1

@Rafix98 niech zdrowieje, ale niech nie gra, bo Dest bez formy i tak zjada go na śniadanie.

1

@Gomess biedzie w pomocy? Mamy niebywale bogactwo. De Jong, Pedri, Pjanic, Puig, Griezzman, Messi, a także kontuzjowany Coutinho. Busquetsa nie wymieniam z szacunku dla poziomu Barcelony.

0

@Murazor nie, chcieli go 1,5 roku temu i Barca powiedziała, że nie na sprzedażz dlatego podwyższyła klauzulę. Sprzedała teraz tylko dlatego, że jest kryzys. No to co mogę porownac do wolves. Ibrahimovica w USA? Grał w słabej drużynie, wrócił i gra w świetnej. Paulinho gral w tottenhamie, poszedł do Chin, potem do Barcy, potem znów wrócił do Chin. To, że piłkarz przechodzi do jakiegoś słabszego klubu, to nie znaczy, że jest złym piłkarzem. Po prostu szuka projektu, kasy, większej ilości minut, zmiany otoczenia, różne są powody. Oezil też poszedł do słabiutkiego wtedy Arsenalu, mając 25 lat, będąc w super formie i będąc w Realu, był pierwszoplanową postacią, a przecież mógł wybrać sobie każdy klub na świecie.

0

@LatajacyHolender zgadzam się, bez tego "hahaha"

0

@Murazor chciał go Guardiola i Simeone, czyli najlepsi trenerzy na świecie. Wtedy Barca podwyższyła klauzule do 100 mln, żeby nikt go nie wykupił. No odszedł, żeby stworzyć fajny projekt i więcej grać. To, że ktoś gra w słabszym klubie, nie znaczy że jest słabszy. Przykład? Neymar poszedł do PSG, a Barca była na topie, a PSG daleko, też za rekordowe pieniądze. Roberto w każdym sezonie był słabszy od Semedo. W ogóle jak można porównywać tych zawodników. Semedo to jeden z najlepszych, a Roberto gra tylko dlatego, że jest wychowankiem, jak Busquets aktualnie. Ani szybkości, ani techniki, ani kreatywności, ani dryblingu , ani zbyt dużych umiejętności nie ma Busquets i Roberto, a grają w lepszym klubie.

0

@Murazor nie top 5 , tylko top3 i się nie pomyliłem. Był motorem napędowym Barcelony w drugiej połowie zeszłego sezonu i dlatego odszedł za rekordowe 40 mln w czasach największego kryzysu. Długo nie będziemy mieli tak dobrego PO. Dest zapowiada się nieźle, ale wciąż daleko mu do Nelsona, a o Roberto lepiej nie pisać.

0

@LatajacyHolender nie musisz odbierać piłki, bo piłka to gra błędów. Ważniejsze jest kreowanie akcji niż gra w destrukcji. To, że dajesz takie przykłady to nic nie znaczy, bo jest wielu trenero bez doświadczenia, którzy od razu prezentowali wysoki poziom. Piłka nożna to nie architektura. Do tego nie trzeba studiów, trzeba za to znać psychologię sportu i mieć pomysł, a do tego nie jest potrzebny żaden papier trenerski. Guardiola nawet o tym mówił, że jest mnóstwo lepszych trenerow od niego pracujących nawet z dziećmi, ale oni nie mają okazji poprowadzić drużyny z topu. Wejście Puiga zawsze wzmacnia, bo jest więcej sytuacji do strzelenia gola, a na tym to polega, zeby strzelić więcej niż przeciwnik. Busquets ma kontrakt i nie chce odchodzić, ale niemal każdy klub by go wziął za jakieś 10-15 mln.

0

@thcmenel420 nie wiem co Cię śmieszy.

0

@Magicc89PL dlaczego złotą piłkę? Na to trzeba zapracować systematyczną grą w dużym wymiarze czasowym. A niestety tak się stało, że trenerów mamy głupich ostatnio.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?