FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Murazor no ok, Malcom i Paulinho byli drożsi. Lecz Semedo takie pieniądze kosztował w czasach największego kryzysu w historii, gdzie największe kluby nie miały nawet 5 mln na transfery. Puig ma jeszcze czas aby pokazać na co go stać, a dotychczasowe szanse wykorzystuje w pełni. Xavi i Iniesta wcale nie grali lepiej w jego wieku. Ja też oglądałem mecze i Semedo był jednym z najlepszych zazwyczaj, czego nie mogę powiedzieć o Roberto, bo przez wiele lat jego gry na palcach jednej ręki zagrał mecze, w których pokazał jakieś wysokie umiejętności. Ma znaczenie ile zawodnik zagra meczów. Pewności siebie nabiera się właśnie poprzez rozgrywanie meczów, wtedy też zbiera się lepsze noty, bo lepiej się gra. Cena znaczy mnóstwo. Kepa jest świetnym bramkarzem a Maguire świetnym obrońca. Cena nie bierze się z powietrza, bo nagle ktoś chce wydać 40 mln w błoto. Za ceną idzie wypracowana w ostatnim czasie jakość. To Ty porownujesz zasługi emerytów do zaslug młodzieńców, więc nie mierzy mnie wlasna miarą. Ja porównuje tylko skalę talentu i umiejętności. Semedo jest wybitnym obrońca i nigdy go nikt w Barcelonie nie zapomni. Nie będzie natomiast zapamiętany tak jak Alves, bo grał tu w zasadzie pół roku, ale za to grał na bardzo wysokim poziomie. Tak samo jak grał u nas Vermaelen , bardzo mało meczów rozegrał ze względu na kontuzje, ale ja go nigdy nie zapomnę, bo był zawsze świetnie grającym obrońcą.
0
@Murazor po prostu się nie ośmieszaj i wpisz w google kiedy Iniesta zadebiutował w reprezentacji. Napisane jest , że w wieku 22 lat i 16 dni.
No właśnie Ty jesteś klamczuszkiem, bo napisałem że w wieku 21 lat Iniesta zaczął odgrywać większą rolę. Naucz się czytać. 21 ma Puig i właśnie przesadził o awansie do finału. Jeżeli porownujesz osiągnięcia 21 Puiga do osiągnięć piłkarskich emerytów, to chyba masz nie po kolei w głowie. Poziom który prezentujesz jest naprawdę godny pożałowania. Trzeba było oglądać mecze z Semedo , wtedy byś zrozumiał jak grał, a nie tylko patrzeć na livescore. Skoro obrońca który był rezerwowy miał 15 wynik w drużynie, to znaczy że prezentował bardzo wysoki poziom. Jak już grał u Setiena to miał jedne z najwyższych not i ciągnął drużynę. Takiej techniki , szybkości, gry 1v1 , inicjatywy, nie miał żaden PO oprócz Alvesa, dlatego był Nelson naszym drugim PO w historii. A został sprzedany jako najdroższy PO w historii Barcelony i jeden z najdroższych zawodników . Oprócz Neymara nie potrafię przypomnieć sobie droższego transferu out z Barcelony pojedynczej transakcji, nie wiązanej. Roberto grał tylko dlatego, że był wychowankiem, bo swoją grą nie prezentował za wiele - nie ma żadnej techniki, szybkości, kreatywności, nie umie grać 1v1 i robić przewagi. Nawet w tym sezonie Roberto był podstawowym, gdzie Dest go zjadał umiejętnościami od początku. Także czytaj informacje zanim coś napiszesz o Iniescie i Xavim, żeby więcej nie kłamać. Puig talentem na razie pokazuje, że może być lepszy od nich. Tacy pomocnicy jak Rakitic wyróżniają się ciężką pracą na treningu, ale umiejętnościami nigdy nie dorównywał dopiero 21 letniemu Puigowi.
0
@Murazor kazdy kolejny Twój post jest co raz bardziej żałosny. Porownujesz Puiga, że nigdy nie był taki jak Rakitic w 2015, gdy Rakitic miał 27 lat, a Puig 15 XD teraz 33 i 21, gdzie Puig nie dostał szansy na grę.
Mówisz, że Puig nie zadebiutował, a ma 21 lat. A wiesz kiedy zadebiutował Iniesta? Jak miał 22 lata, więc przestań się kompromitować.
Semedo to drugi najlepszy w historii prawy obrońca Barcelony, więc to zaszczyt dla każdego, kto jest wymieniany z nim w jednej linijce.
Xavi i Iniesta właśnie w wieku 21-22 lata zaczynali wchodzić do składu Barcelony i odgrywać większą rolę. Może trochę doczytaj, skoro nie pamiętasz tych czasów. Puig nie dostając szans, pokazuje się z lepszej strony niż w jego wieku dwie legendy.
Ocena piłkarza nie bazuje na statystykach, tylko na jakości gry, a to są dwie różne sprawy. Semedo zawsze grał na wysokim poziomie i za to był świetnie oceniany i był motorem napędowym drużyny za Setiena. A skoro tak jak podsles był 15 graczem Barcelony, to tylko jak najlepiej świadczy o Semedo, bo w ciągu trzech lat żaden trener nie dał mu tyle zaufania ile powinien dostać zawodnik aby pokazać pełnię swoich możliwości. Więc 15 w drużynie w stosunku do ilości szans, to jest ogromną wartość zawodnika. Ale Ty tego nigdy nie zrozumiesz.
0
@Murazor nawet nie rozumiesz różnicy między oceną gracza, a statystyką. Dyskusja z Tobą jest naprawdę trudna. Totalnie nie masz pojęcia o co chodzi. Puig jest z pierwszym zespołem od trzech lat i zawsze jak gra pokazuje wyższy poziom niż którykolwiek nasz pomocnik. Nie było większego talentu od Puiga od czasów Xaviego i Iniesty. Rakitica to sobie możesz porównać do przeciętnego Roberto. De Jong jest dobry, ale to nie ten sam poziom talentu co Xavi, Iniesta, Puig, Pedri, Semedo.
0
@Yoshi94 naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem pisz, serio. Już nie będę Ci mówił żebyś uczył się czytać między wierszami, bo psychikę też miałem na myśli, ale jak widać Ty tego nie rozumiesz, a @fcbarcafan19 od razu zrozumiał co miałem na myśli, pisząc o warunkach meczowych. Napisałem, że na treningu uczysz się taktyki teoretycznie, a w meczu praktycznie, bo mecz jest prawdziwym sprawdzianem , który przedstawia warunki weryfikujące piłkarza. Sto treningów nie da Ci tyle doświadczenia i nauki taktyki co 10 meczów.
0
@Murazor dorosnij, statystyki nie grają. Nie masz pojęcia co w piłce nożnej jest istotne. Najlepiej włóż 11 Haalandow do składu, nastrzelaja Ci milion goli. Dyskusja z Tobą nie ma totalnie sensu, bo żyjesz statystykami, czyli tym czym żyje przeciętny dzieciak grający w Fifę. Nie było po prostu lepszego PO niż Semedo poza Alvesem w Barcelonie, a od czasów Xaviego i Iniesty lepszego pomocnika niż Puig.
0
@Yoshi94 brawo, właśnie się samozaorałeś. Myślałeś, że ośmieszysz mnie, a ośmieszyłeś siebie. Ale w sumie to dobrze, takim jak Ty przyda się lekcja co jest w piłce ważniejsze.
0
@Yoshi94 tak się składa, że trenowałem z piłkarzami ekstraklasy a sam jestem trenerem, dziś miałem rozmowy z trenerami na temat szkolenia, kursów itp. a Ty jakie masz doświadczenia? Wygranie z komputerem w Fifę na poziomie amator? Przestań się ośmieszać.
0
@Murazor z Bayernem zawiódł trener i zespół. A oceniając Semedo na podstawie meczu z Bayernem jest dowodem tego, że totalnie nie masz pojęcia o piłce. Można go oceniać za każdy inny mecz, ale nie ten z Bayernem. Statystyki nie grają, gra kreatywność, odwaga, wyjście na pozycję, inicjowanie akcji, dynamika. Nigdy tego nie zrozumiesz, bo nigdy nie miałeś do czynienia z poważną piłką w innej formie niż wirtualna. Nie powiedzialem że Puig był najlepszy, ale był jednym z najlepszych. A pisanie na zasadzie "gdyby sędzia nie odgwizdał faulu..." To jest straszna dziecinada. Przestań żyć fantazją ,zejdź na ziemię.
0
@Murazor nie bajki, tylko fakty. Simeone nie ma teraz 10 mln na Milika, więc tym bardziej nie ma 40. Największe kluby nie miały pieniędzy, tak jak Barca która nie miała 5 mln na depaya. Dlatego właśnie mniejsze kluby skorzystały z okazji, a Semedo po prostu chciał mieć pewny plac, bo mimo świetnej gry nie dostał szansy w pierwszych dwóch sezonach i w zasadzie na początku trzeciego w Barcelonie. A ibra i paulinho nie poszli na emeryturę, bo jeden wrócił do Barcelony z chin, a drugi do Milanu i jest w czołówce strzelców zajmując z drużyną pierwsze miejsce w lidze, więc totalnie mijasz się z faktami. PSG też było dość słabym klubem porównując do czołówki Europy przed przyjęciem Neymara. Neymar w Barcelonie miał wszystko, pewny skład, trofea, life mistrzów , wcale nie odchodził na emeryturę wybierając znacznie gorszy klub, który nigdy nie doszedł do finału ligi mistrzów. A wolverhamptons byli w czołówce ligi po pierwszych kilku kolejkach, osiągali także bardzo dobre rezultaty z lepszymi zespołami, wyprzedzając w tabeli takie ekipy jak city, Chelsea, Man utd, Tottenham, ale sam Semedo nie pociągnie zespołu bo to jest boczny obrońca, a nie Messi, który strzela kilkadziesiąt bramek w sezonie. Porównywanie miejsca w tabeli do wartości jednego zawodnika i to jeszcze z boku obrony świadczy tylko o Twoim braku kompetencji na temat piłkarskiego rzemiosła. W pierwszych meczach Semedo według whoscored miał top3 note w meczu lub top3 note swojego zespołu przez 7 meczów z rzędu.
Oczywiście że ter Stegen wygrał, ale Puig zagrał znakomicie a przypieczętował zwycięstwo, czego nie zrobił mistrz świata o wartości 126 milionów. Zawodnik Realu sociedad nie zmarnował w swojej karierze karnego podczas 17 prób, a tym razem nie strzelił. Puig strzelił i chwała dla niego. Zrobił więcej niż się od niego oczekiwało. Po ter stegenie, Araujo był obok De Jonga i Dembele najlepszy na boisku. A De jongowi daleko do talentu Puiga. Po prostu ma więcej doświadczenia.
0
@Yoshi94 oczywiście, że dyskusja nie ma sensu, gdy jedna osoba się zna na piłce, a druga nie. Może jakbyś kiedyś pograł w piłkę na jakimkolwiek poziomie ligowym, zrozumiałbys, że trening to tylko teoria, natomiast mecz wyrabia doświadczenie, nawyki i pozwala nauczyć się dobrze realizować taktykę. To trochę jak z nauką jazdy. Kurs pozwala Ci zdobyć papier, ale prawdziwy egzamin i doświadczenie masz dopiero wtedy, kiedy jeździsz już własnym samochodem.
1
@zibiku ale on nie chce grać w betisie i getafe, tylko w swoim ukochanym klubie, w którym wie jak się gra, bo mają system szkolenia. Nie po to tyle lat spędzał w ,Barcelonie, żeby stać się rzemieślnikiem w innej drużynie. Wyjeżdżając z Barcelony mógłby tu już nie wrócić, bo zmieniłby styl gry, a do tego Barcelona na jego miejsce mogłaby kogoś kupić lub wypożyczyc i nie dostałby swojej szansy. A tak zostając daje trenerowi sygnał "jestem". Piłkarsko Puig już wygrał rywalizację z Jongiem, Pedrim i Cou, teraz trzeba tylko czekać na Koemana aż przestanie się na Puiga gniewać. A Thiago grał w Barcelonie dość systematycznie i na wysokim poziomie, on już wtedy pokazał u nas klasę, był świetnym pomocnikiem, ale po prostu nie chciał zostać w Barcelonie, bo w Bayernie dostał większą kasę i pewne miejsce w składzie. Nie zależało mu jednak aż tak jak Puigowi na pozostaniu. Musisz zrozumieć, że nie liczy się tylko to, że się gra, ale też to gdzie się gra. Dla tego chłopaka Barcelona to najlepsze miejsce na świecie. On tu będzie grał kolejne 10-15 lat, a Koeman jest na chwilę.
1
@Yoshi94 chłopie, zrozum, że nie ocenia się Puiga za taktykę, bo to się wdraża właśnie poprzez doświadczenie meczowe. Żaden trening tego nie wyrobi. I bardzo dobrze, że pcha do przodu, jako jedyny nasz zawodnik, bez niego byłoby przewidywalne klepanie jak w piłce ręcznej, co zresztą często widać. Poza Messim i Pedrim to chyba jedyny zawodnik, który zagrywa niekonwencjonalne piłki, starając się przenosić grę do przodu jeżeli to możliwe, właśnie o to chodzi w piłce nożnej. A parę razy wycofał wczoraj, pokazując, że nie gra bezmyślnie do przodu. Puig nie musi słać piłek na kilkadziesiąt metrów do przodu, bo nie taka jest jego rola.
0
Najlepsze: Ter Stegen, Araujo, De Jong, Dembele, Puig
Najgorsze: pudło Griezzmana
1
@Murazor Semedo był jednym z naszych najlepszych zawodników od kiedy Setien dawał mu systematycznie szansę. Właśnie dlatego odszedł za 40 milionów a rok wcześniej chciał go Guardiola i Simeone ale Barca nie chciała go sprzedać za mniej niż 100 mln. Takich pieniędzy Barcelona nie chciała za żadnego bocznego obrońcę. W czasach kryzysu musiała się ugiąć. A to gdzie gra nie ma znaczenia. Neymar odszedł do gorszego klubu a nadal jest jednym z najlepszych, Zlatan poleciał do USA a i tak wrócił i gra na wysokim poziomie. Paulinho wyleciał do Chin a potem wrócił do Barcelony. O zawodniku nie świadczy miejsce w tabeli, tylko jego jakość, a on nam dawał w ofensywie mnóstwo, inicjując akcje, wdając się w pojedynki 1v1, notując mało strat. De Jong nie jest lepszy od Puiga, Pedri talentem też nie jest lepszy, ale ma aktualnie super formę. Puig zagrał dużo lepiej niż można by było się spodziewać od rezerwowego, szczególnie takiego który nie gra, do tego wywalczył nam awans do finału. Griezzman który kosztował 126 mln i gra ciągle, nie strzelił karnego, a zrobił to Puig podchodząc do takiej szansy pierwszy raz w życiu, do tego sam poprosił o możliwość strzelania!!. Oceniasz zero-jedynkowo, niesprawiedliwie, nie bierzesz pod uwagę wielu szczegółów dotyczących sytuacji boiskowej i ppzaboiskowej. Tak to można oceniać w Fifie.
3
@Midast zgadzam się, ale wierzę, że obaj będą lepsi niż Xavi i Iniesta :)
9
@korn234 nie pamiętam aby Riqui grał całe mecze. Nawet jeżeli mu się zdarzyło, zawsze grał na bardzo wysokim poziomie. To crack.
3
@estrellas był jednym z lepszych na boisku
3
@Moczymorda36 zgadzam się. Bardziej lubiłem Inieste z gry. Myślałem, że Arthur zastąpi Xaviego, bo też kręcił kółeczka i za bardzo nie strzelał, ale potoczyło się inaczej. Natomiast wierzę, że Xavi będzie super trenerem od nowego sezonu.
1
@Yoshi94 zawsze grał na wyższym poziomie niż inni nasi zawodnicy, więc trudno czynić progres, będąc lepszym. Tym bardziej, że nie dostawał za bardzo szans na grę. Nie wiem czy wiesz, ale trudno robić progres, nie grając. Za każdym razem jednak jak gra, to jest jednym z najlepszych na boisku.
1
@cat_r37 tak, Semedo był jednym z najlepszych, dlatego odszedł za 40 mln w czasie największego kryzysu w historii piłki.
2
@Murazor chłopie. Totalnie nie znasz się na piłce. Puig zagrał wczoraj świetny mecz, szczególnie że nie dostaje szans na gre, tym bardziej zasługuje na pochwały. I przy decydującym karnym także sprostał wyzwaniu. Semedo był po Alvesie naszym najlepszym PO. Po prostu się nie udzielaj. To że nie dostrzegasz talentów piłkarskich, to nie znaczy że inni nie dostrzegają. Oceny zostaw fachowcom.
3
@FCBWombat Alena nigdy mu do pięt nie dorastal. Aktualnie Puig jest razem z Pedrim naszym najlepszym pomocnikiem. Kazdy traci piłki bo to gra błędów. Ale Puig ich traci mało, a do tego przyspiesza grę i jest bardzo kreatywny. Zaangażowaniem wczoraj także przerósł każdego.
1
@zibiku widzisz źdźbło w czyimś oku, a belki w swoim nie? Puig chce tu zostać, walczy i zapracował na to aby być w Barcelonie, a Ty wysyłasz go do innego klubu? Najpierw pomyśl co piszesz, a potem spodziewaj się komentarzy na poziomie
5
@zibiku Ty też tu kariery nie zrobisz, odejdź na wypożyczenie na stronę realu
27
Po takich słowach widzę go tu jako przyszłego kapitana za jakieś 5 lat. Wczoraj (zresztą jak zazwyczaj) znakomity występ. Pokazał zadziorność, polot, pewność siebie, kreatywność, szybkość podejmowania decyzji, opanowanie, po prostu trudno mi się nad nim nie zachwycać. Od trzech lat kiedy pojechał na tournee dla mnie to jeden z najlepszych naszych zawodników. Mam nadzieję, że po tym meczu nastąpi przełom w liczbie uzyskiwanych przez niego minut. A jak nie, to trzeba będzie kupić Koemanowi psa przewodnika, bo trzeba być ślepym i zawistnym, aby po tak świetnych występach i wypowiedziach nie dawać chłopakowi szans.
3
@BulaKG chaosu? Chyba w Twojej wypowiedzi. Puig kontrolował znakomicie piłkę , rozgrywał z pomysłem i bardzo szybko, w zasadzie w większości przypadków jej nie tracąc. On jest level ponad innymi jeżeli chodzi o pomysł i panowanie nad piłką.
3
@tbas wczoraj zagrał super
1
@endriuuu2 brylował już 3 lata temu
2
@Moczymorda36 obaj mają więcej z Iniesty niż Xaviego, więc będziemy mieli Inieste x2