FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kimpanjest co za hipokryzja. Jak trent był w formie to jego noty były tu wymieniane i był stawiany za przykład, a Semedo ganiony, że mu brakuje do Trenta. Teraz jak Semedo jest w gazie, to wymówka , że Trent pod formą. To jest żałosne. Liczy się co jest tu i teraz i Semedo wyraźnie bryluje w najmocniejszej lidze świata, przeciw najlepszym piłkarzom, grając w słabej drużynie. To oznacza tylko, że jest to absolutny top3 na świecie na swojej pozycji.
0
@Murazor chłopie, Ty nie rozumiesz nawet prostych pojęć. Nie wiesz co to są statystyki i co to są noty. Może weź słownik do ręki bo ciężko się dyskutuje. Porównałem Ci zawodników z tej samej ligi, którzy grają z tymi samymi przeciwnikami i stają naprzeciwko sobie. Może weź jeszcze noty z wieczystej Kraków i porównaj Peszkę, że jest lepszy od nich . Wyraźnie tu widać, że Semedo zbiera w dużo gorszym zespole lepsze noty niż w lepszych zespołach wymieniani jako najlepsi na świecie obrońcy. To tylko siwadczy o formie i klasie Semedo. Po prostu absolutny top światowy.
0
@Murazor żaden argument do Ciebie nie dociera. To może dotrzeć, że Semedo grając w wolverhamptons ma dość znacznie lepsze noty w całym sezonie niż Walker z City czy trent Arnold z Liverpoolu, którego na początku sezonu wymienialoscie jako top światowy?
https://www.whoscored.com/Players/69778/Show/Kyle-Walker" target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/69778/Show/Kyle-Walker
https://www.whoscored.com/Players/318871/Show/Trent-Alexander-Arnold" target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/318871/Show/Trent-Alexander-Arnold
https://www.whoscored.com/Players/296363/Show/N%C3%A9lson-Semedo" target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/296363/Show/N%C3%A9lson-Semedo
Źródło whoscored tak chętnie stawiane przez paxa za eksperckie i fachowe. Może zarzucicie mi, że to ja tam wystawiam noty?
0
@pax dla Ciebie 100zl 30 lat temu jest tyle samo warte co 100zl dzisiaj. Nie masz pojęcia o ekonomii. Semedo został sprzedany z gigantycznym zyskiem, biorąc pod uwagę czasy. Normalnie ten piłkarz zostałby sprzedany za 100 mln bo taka jest wartość jego umiejętności, ale że jest kryzys to 40 mln jest i tak potężną kwotą. Warto dodać, że wypracowaną przez pół sezonu za czasu gry u Setiena.
0
@Murazor obaj są marzeniem każdego klubu, są świetnymi piłkarzami, przeszli za ówczesna dyspozycje i owszesne warunki rynkowe, finansowe. Dziś nikogo nie stać na takie transfery, dlatego 40 mln jest wyjatkowym wydatkiem w tych czasach.
0
@Murazor Coutinho i Thiago obaj są super piłkarzami. Obaj mają podobną wartość. Więc wszystko się zgadza. Po prostu wartość zawodnika jest bardzo mądrze opracowana wedle wieku, potencjału i formy, a także czasu gry na boisku. Roberto na początku sezonu miał super formę jak na niego a wartość była 25. Semedo ma 35 grając w wiele słabszym zespole, to tylko świadczy o światowej klasie Semedo.
0
@MarioVeB! Nie znasz się na piłce to się nie wypowiadaj. Semedo grał w klubie z topu jakim była Barcelona i był w niej jednym z najlepszych, dlatego też kupiono go za rekordową w Barcelonie kwotę 40mln w czasach kryzysu.
0
@Murazor to czemu nie było propozycji za Roberto? Odpowiedz, bo Semedo to crack, a Roberto przeciętniak.
0
@pax sprzedany za 40. Barca zyskała na Semedo dużo więcej niż wydała. To tylko świadczy o tym, że Semedo to top światowy
0
@MarioVeB! Guardiola , Simeone i trener Wolves podziela moje zdanie, a Twoje koledzy z La rambli
0
@MarioVeB! Niestety nie masz pojęcia o piłce, a Semedo to top3 PO na świecie. Wracaj do lekcji.
0
@pax no właśnie na Semedo Barca zarobiła, bo w czasach kryzysu, gdzie nie ma 5mln na Depaya, dostaje 40 za Semedo. To tak jakby porównać 100 zł sprzed 30 lat do 100zl teraz. Wartość Semedo gigantyczne wzrosła przez jego znakomite występy. Roberto z kolei nikt nie chciał , mimo że jego koszt to 20 mln , tyle lat gra w takim klubie, a nadal na świecie nie zyskał uznania.
0
@pax Neymara też sie pozbyli, także Yaya Toure (gdybyś czepiał się klauzuli) a byli to najlepsi zawodnicy na swoich pozycjach. Tak samo jest z Semedo, odszedł, bo swoją świetną grą pozwolił na zarobek. Tak naprawde transfer za 40 mln w czasach kryzysu, to tak jakby sprzedać go za 100 bez kryzysu. Taka jest wartość transferu. Roberto po prostu nikt nie chciał kupić, bo w żadnym klubie nie byłby wzmocnieniem, a Barcelona nie ma jak go się pozbyć bo jest wychowankiem, którymś tam kapitanem i kulą u nogi.
0
@pax to nie cena z Transfermarkt, tylko realna zapłacona. Semedo został sprzedany, bo Barcelona potrzebowała pieniędzy, a wtedy był to jeden z naszych najbardziej wartościowych zawodników. Za Roberto pewnie by dali 10-15 mln, bo to solidny rezerwowy ale nic więcej.
0
@kimpanjest ja dam spokój? Ja Cię nie zapraszałem do tej dyskusji, Ty tu przyszedłeś i wprowadzasz brak spokoju.
0
@pax dziwne, że Roberto nikt nie chciał kupić, a Semedo został kupiony za 40 mln. Wartość Roberto 25mln grając w klubie , które zwiększą wartość zawodników, wartość Semedo 35 mln grając w klubie, który zmniejsza wartość zawodników.
0
@Murazor Semedo sam się obronił, gdy zbierał wysokie noty w meczach , gdy grał przebojowo i ciągnął zespół. Suma transferu też go obroniła.
0
@pax u Semedo wszystko funkcjonowało na najwyższym poziomie światowym
0
@Murazor skończ, serio. Zdobądź jakąś wiedzę , wtedy pogadamy, nie chce mi się zniżać do Twojego poziomu i przerzucać obelgami.
0
@kimpanjest akurat miałem rację co do Semedo że jest jednym z najlepszych PO na świecie, co dowodzi jego wartość i cena transferu. Mimo że gra w słabym klubie wartość to 35mln. Paulinho też wylądował w Chinach, a potem poszedł do Barcelony. To, że ktoś gra w słabszym w danej lidze klubie, czy w słabszej lidze, nie oznacza, że jest słaby.
0
@pax to przenośnia. Chodzi o to, że ludzie którzy nie mają ani wiedzy zawodniczej, ani trenerskiej, próbują udawać ekspertów. Nie da się rozmawiać z kimś, kto używa argumentów typowych dla statystycznej kobiety, która nie wie co to jest spalony. Argumenty typu kto ma więcej asyst, mogłaby podać moja mama. To nie ja płaczę, że ktoś kogoś obraża, mam ciekawsze zajęcie, niż narzekanie, że nie zachowujesz kultury w dyskusji, jak chcesz to sobie szukaj i wskaż moje. Widzę, że lubisz takie rzeczy.
0
@pax jeżeli ktoś kogoś obraża, to głównie Ty
0
@Murazor ja Cię nie obrażam, tylko stwierdzam, że nie masz podstawowej wiedzy na temat piłki nożnej. Załóż korki raz w życiu, może coś zrozumiesz.
0
Komentarz usunięty
0
@kimpanjest Semedo grał wybitnie dobrze w większości meczów. On mi przypomina Puiga. Wielki talent, wielkie zaangażowanie, wielkie umiejętności, a obaj nie dostawali szans na grę w takim stopniu na jaki zasługują, jednak zawsze wchodząc robili różnice i byli wiodącymi postaciami. Niestety mieliśmy w ostatnich latach słabych trenerów
0
@Murazor odrob lekcję, zrób coś pozytywnego zamiast gadać na temat piłki nożnej, na temat o którym nie masz bladego pojęcia.
0
@pax niestety Ty sam siebie punktujesz pokazując jak duży brak wiedzy piłkarskiej Ci doskwiera. Ciekawe jest to, że nie masz żadnych kompetencji, wymadrzasz się, nie mając racji, a nawet nigdy nie pomyślałeś , aby dokonać jakiejs refleksji. Zazwyczaj ludzie wyciąganą wnioski, edukują się. Tobie to jednak nie grozi. Ani kultury, ani merytoryki. Jakość Nelsona to 40 mln transfer w czasach największego kryzysu na świecie i zainteresowanie takich trenerów jak Guardiola i Simeone. Transfermarkt wycenia go znacznie wyżej niż Roberto. Mimo, że obaj są w świetnym dla piłkarza okresie. Semedo gra w słabym klubie, a Roberto w jednym z najlepszych. To powinno dać Ci do myślenia.
0
@pax chłopie skończ. Nie kompromituj się.
3
@Wymyslilemtosobie oni totalnie nie rozumieją o co chodzi w piłce nożnej. Jak bramkarz by miał asystę to powiedzieliby że jest lepszy niż Iniesta, który miał rok bez gola i asysty. Po prostu kompromitują się z każdym słowem. Szkoda mi ich. Ważne, że Ty wiesz o co chodzi w piłce i na jakiej podstawie ocenia się piłkarza. A oni niech dalej oglądają mecze na flashscorach.
0
@pax nie muszę powtarzać, bo to jest prawdą. 40 baniek w najwiekszym w historii kryzysie mówi o jego jakości.