FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Murazor szkoda, jak zwykle bez argumentów. Używasz pojęcia amortyzacji, a jak odnosi się to samo do innego zawodnika, to nagle wycofujesz się ze slow. Lubisz się popisywać, ale nie stosujesz tej samej miary, a na końcu wychodzi, że nie masz racji. Chyba, że chcesz porozmawiać o Roberto, który był z Granadą NAJSŁABIEJ ocenionym spośród 33(!) Piłkarzy! Nota 5/10. Z Granadą, z którą Barcelona miala 70% posiadania piłki, 36 do 7 w strzałach i w pewnym momencie chyba 14:0 w rożnych albo i więcej.
0
@Murazor no właśnie Ty nie uwzględniłeś zmiennych, dlatego manipulujesz. Barca sprzedała Semedo za 30+10 czyli za 40 , a Ty mówisz o 30. Ty zacząłeś mówić o amortyzacji, nie ja. Podałem źródło bezstronne, żeby używać neutralnych aegumentow. Wykorzystałem Twój argument w rozmowie, wyszło, że na Semedo zarobiliśmy 16 mln. Wyszło szydło z worka, Twoje argumenty doprowadziły Cię do kompromitacji.
1
@4Fabregas4 pełna zgoda ale niektórzy tego nie rozumieją, że pozostanie takiego zawodnika w klubie to gigantyczne straty finansowe i sportowe. Niektórzy wolą fikcje amortyzacji, zamiast realne fundusze.
0
@Murazor podajesz przykłady ze świata a ja z Barcelony. Do tego mylisz fakty. Cou miał wartosc 90 mln, a w zasadzie zarsz po przejściu do z Barcelony 100mln. De Jong był wart 75 i tyle dalismy. Griezzman miał klauzule ale to nie znaczy, że musieliśmy tyle zapłacić, to była decyzja Atletico, która utrzymała jego wartość, mogliby jednak sprzedać za mniej, gdyby chcieli. Wartość transferu Semedo zanizyles. Posługując się danymi z Transfermarkt , żeby nikt nie manipulował, to Semedo kupiliśmy za 35-24 mln amortyzacji w 3 lata, to masz 11 w plecy. Dodaj tenasfer za 30(w Twojej wersji), to masz +19 milionów zysku na Semedo.
0
@Murazor Griezzman był wart ponad 120 i tyle daliśmy. Jak był wart 96 to by ktoś dał 96. Tak samo było z Semedo. Zapłaciliśmy 35. Sprzedaliśmy za 40 (tyle ile był wart na Transfermarkt). Trzy lata amortyzacji po 4 mln pensji, więc wychodzi, że na Semedo zarobiliśmy 17mln.
0
@Murazor właśnie sprawdzałem Transfermarkt. W wakacje Griezzman był wyceniany na 96, więc akurat by się pokryło, klub nie straciłby na tym jednego euro, także zgadza się z tym co mówiłem. A na jesień Griezzman grał tak słabo, że wartość spadła do 60. A wracając do amortyzacji. W takim razie Semedo po 3 sezonach został zamortyzowany o 12 mln, więc ze sprzedaży Semedo wyszła Barcelona z dużym zyskiem.
0
@Pyziol dziękuję, wzajemnie :) wszystkiego dobrego!
0
@Pyziol a Ty nie masz pewności że nie płaci, więc przestań używać tego argumentu. Możemy opierać się na plotkach, a plotki są takie, że jednak pokrywamy nawet połowę pensji. Jak zwykle się okazuje po czasie, Barcelona płaci dużo więcej niż się o tym plotkuje. Griezzman był dla Koemana nie na sprzedaż, więc nie było nawet mowy o ofertach. To, że nie ma ofert za ter Stegena, nie znaczy że nie dostalibyśmy za niego 50-70 mln.
0
@Murazor przez półtora roku kopał się po czole. Jeden miesiąc dobrej gry nie robi z niego mistrza. Ronaldo odszedł, zastąpił go Benzema i tak jak strzelał 5 goli w sezonie, nagle zaczął strzelać hurtowo. Jakby Griezzman nie strzelił, strzeliłby kto inny, a nawet więcej. Szczególnie Suarez, co zresztą robił w poprzednim sezonie, sezonach, a także w Atletico teraz. Większość typowych skrzydłowych zaoferuje więcej niż Griezzman na skrzydle. Chyba że grałby na 10, to wtedy tak, na tej pozycji jest bardzo dobrym piłkarzem.
0
@Murazor ale fpp nie dotyczy jednego zawodnika, tylko wszystkich transferów, więc nie widzę żadnej przeszkody aby go sprzedać. Wtedy dla klubu to będzie zysk a nie strata, bo zawodnik z każdym rokiem traci na wartości. W tej chwili Griezzman wyceniony jest na 60 w Transfermarkt, a kupiony był za ponad 120. Każdy rok to kolosalna strata jeżeli go nie sprzedajemy. Szczególnie w czasie kryzysu, gdzie każdy milion jest ważny. Zbyt duża pensje ma Francuz, a nie odpłaca się należycie grą.
0
@Joopiter patrz na swoje komentarze. Nie wniosłeś nic do dyskusji
0
@Murazor we wcześniejszej dyskusji również nie okazałeś szacunku . Wszyscy wymienieni grają lepiej niż Griezzman. To nie wina francuza że gra na nieswojej pozycji ale gra słabo. Największa strata to jest strata sportowa, bo za nią idą finanse. A sprzedaż Griezzmans to oszczędność transferu+pensji, czyli jakieś 90mln + lepsze wyniki (więc więcej kasy) + młodzi zyskują doświadczenie . Więc Ty się nie ośmieszaj.
0
@JacekM a może to kwestia hiszpańskiej myśli szkoleniowej albo intensywności treningów. Kto wie. ;)
0
@Pyziol przykro mi ale dostępu do kontraktów nie mam. Za to Messi podaje do sądu :) Griezzmana wziąłem stąd, że lepiej było sprzedać za 70 mln Griezzmana i oszczędzić na jego pensji 25, więc masz +95mln, niż wyrzucać suareza , który kosztowałby 20, a teraz kosztuje i tak 10, mimo że nie gra u nas.
0
@JarekS chłopie, musisz odpocząć bo ewidentnie brakuje Ci racjonalnego myślenia i kultury. Lepiej oddać zawodnika za 50% tego co się zapłaciło, niż za darmo . Taki Suarez który odszedł za darmo strzela gole na zawołanie. Griezzman za ogromne pieniądze nadal pobiera druga najwyższą pensje w zespole i nic drużynie nie daje.
0
@Murazor po pierwsze to Ty zacząłeś mnie obrażać w pierwszym zdaniu. Po drugie Griezzman jest naszym najsłabszy zawodnikiem od półtora roku. Dopiero początek tego roku ma dobry, ale tego nikt nie wiedział i nie wiadomo czy formę utrzyma. Coutinho Barcelona chciała sprzedać Bayernowi rok temu za 80 mln i jakoś nikt nie mówił o fpp i amortyzacji mimo wydania na niego najwięcej w historii. Jeżeli nie masz pojęcia o piłce i jak działają finanse, to się nie wypowiadaj.
0
@Borneo wiesz, że Legia miała złe raporty medyczne o stanie zdrowia z Lewandowskiego? Lekarze mówili, że nigdy nie zagra w piłkę na wysokim poziomie :) raporty medyczne to jedno, a rzeczywistość pisze inne scenariusze. U nas Suarez grał i strzelał, w Atletico gra i strzela. Mówienie o kontuzjach to wróżenie z fusów.
1
@Peciak akurat na Griezzmana pieniądze by się znalazły. Chociażby Atletico mogłoby go odkupić. Nadal byliby na nim 50-70 baniek do przodu. Kluby w Anglii też miały spore transfery w tym roku. Pozostaje jeszcze wymiana z PSG na Mbappe/Neymara . Oczywiście dolozyloby się do tego Coutinho i załóżmy jeszcze kogoś.
Wracając, tak czy inaczej uważam, że nie powinno być w.klubie takim jak Barcelona sytuacji, w której pozbywa się topowej 9 , nie mając żadnej alternatywy.
0
@Pyziol posługuje się ze źródeł różnych, między innymi z tej strony i sobie możesz znaleźć artykuł. Nie czepiaj się słówek. A Ty jesteś tak bogaty, że możesz opłacać 25 mln za.griezzmana, który przez półtora sezonu nic nie znaczył i obudził się kilka dni temu z Granadą?
0
@Murazor weź ekonomisto. Graj dalej w futbol managera. Piłka nożna to nie amortyzacja, tylko faktybi dyspozycja sportowa, a także bieżące finanse. Jeżeli Griezzman pobiera gigantyczna kasę, nie daje jakości w drużynie, a można go dobrze sprzedać, to jest to opłacalne. Nieopłacalne będzie jeżeli będziemy nadal łożyć na jego pensje 25 mln, zamiast zatrudnić napastnika z pensją 5 razy mniejsza, który strzelalby gole.
0
@Borneo ja ogólnie uważam, że ze Griezzman to mega inteligentny zawodnik, ale niestety nie gra u nas na pozycji 10 , stąd nie ma dla niego miejsca, a w stosunku do czasu jaki dostał i pieniędzy jakie na niego wydano, po prostu się nie sprawdził. Zmienię zdanie, jeżeli takie mecze jak z Granadą będą codziennością. Uważam, że nie fair jest, że robisz z Suareza kalekę. To facet, który gra w aktualnie najlepszej drużynie w Hiszpanii i jest na czele strzelców w tabeli. Nie musiałby grać pełnych meczów, wszystko by było ok zdrowotnie. Lepsze wyniki mieliśmy z Suarezem niż bez niego.
27
Niestety od dawna mam wrażenie, że sztab medyczny i ludzie od przygotowania fizycznego Barcelony należą do najsłabszych w Europie. Zbyt dużo kontuzji, zbyt dużo nietrafionych "zielonych świateł" na grę, zbyt dużo złych decyzji odnośnie właściwego leczenia. Ciekaw jestem, czy to przypadek, czy np. w takim Bayernie mają po prostu fachowców od przygotowania fizycznego i profesjonalny sztab medyczny.
Dużo zdrowia Ansu!! Wracaj silniejszy!
2
@JarekS na razie to Ty piszesz bez sensu, bo nie czytałeś co ja napisałem. Teraz i tak opłacamy połowę pensji suareza a nie mamy jego goli. Sprzedając Griezzmana mielibyśmy furę kasy i z głowy całą jego pensje. Wyszłoby na korzyść finansowo i sportowo.
0
@Murazor tak to lepiej oddać za darmo suareza i opłacać pensje 10MLN i nie mieć jego bramek? No to ekspert się odezwał. Ja wolę sprzedać Griezzmana , oszczędzić cała jego pensje, zyskać 70 mln, kupić młodego napastnika i dać szansę Puigowi.
0
@Pyziol grałby w podstawie i strzelał dużo goli. Teraz z kolei nie mamy goli a 10MLN nadal opłacamy.
0
@Wiktoria13 w pensji, która podobno w połowie Barcelona opłaca?
1
@Bobo25 masz rację całkowita. Też uważam, że Koeman nie ogarnia relacji zawodnik-trener. Jest konfliktowy. Przekonał się k tym Joaquin, Suarez, Puig i jeszcze pewnie nie jeden się przekona.
0
@Borneo bo co, bo zagrał mecz życia z Granadą? To samo mówiłeś, jak był najgorszym naszym zawodnikiem przez pół sezonu? W poprzednim też nie spełnił oczekiwań. To przeanalizuj sobie ile Suarez strzelał bramek w poprzednich sezonach w tej samej Barcelonie. Jak można w ogóle powątpiewać w to, że strzelalby bramki. Takim tokiem to mogę powiedzieć, że może strzeliłby 50 gdyby został. Uczyć się to mogą w meczach ale także na treningach, natomiast teraz nie mają od kogo. Doskonałym przykładem jest ibrhimovic, który rozwija młodych napastników Milanu swoimi radami jak mają grać. Tak czy inaczej każdy szanujący się klub ma super 9. My nie mamy nawet słabej 9.
1
@Naturopata zgadzam się z Tobą. To nie była kwestia finansowa bo można było sprzedać Griezzmana za 70 mln , a pensje pobiera podobną. Mielibyśmy kasę na świetnego młodego napastnika.
3
@Peciak można było oszczędzić pensje na griezzmanie i Coutinho, do tego zarabiając duże pieniądze. A sportowo byśmy nie stracili, tylko wyszli lepiej. Mielibyśmy napastnika, który zapewnia bramki co sezon, młodzi mieliby się od kogo uczyć, a za Griezzmana i coutinho więcej szans dostawaliby inni zawodnicy tacy jak Puig, czy Konrad, których wartość może ogromnie wzrosnąć a wcale gorzej by się nie prezentowali niż francuz i Brazylijczyk.