FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@MarioVeB! niestety to nie jest argument, że każdy na niego stawia. Np. każdy stawia na słabego Busquetsa, Griezzmana, Roberto, a nikt nie stawia na diament w stylu Puiga. To są po prostu niewytłumaczalne i absurdalne decyzje. I te właśnie "każdy stawia" ma odzwierciedlenie w wynikach zespołu najgorszych od 25 lat. Po prostu szatnia rządzi, a nie trener. Tu potrzeba trenera z jajami, który podziękuję tym, na których każdy stawia.
0
@DonFerdinandou u nas też grał jako wahadłowy. Inicjował ataki i bronił. To gdzie gra zawodnik w dużej mierze zależy od zaleceń trenera i stylu gry drużyny.
1
@IdeaKris to nie kawał, to fakt. Odszedł za rekordowe 40mln i do tego w czasach kryzysu, gdzie kluby takie jak Barcelona nie mają 10mln na zakup zawodnika. A teraz przez 5 meczów z rzędu top3 zawodników w swojej drużynie a nawet w całym meczu. Gdyby był w meczu z Atletico, pewnie nie padłby gol , tak jak to się stało, gdy Sergi Roberto zostawił autostradę.
2
Przydałby się Semedo, który ciągnął zespół Barcelony w poprzednim sezonie. Ale jeżeli pozbywa się super strzelca (Suarez) i najlepszego obrońcy (Semedo) to tak musi być. Nie bez powodu to najgorszy sezon od 25 lat.
Ter Stegen
Alba Firpo Lenglet Dest
Pjanic Puig Coutinho
Trincao Messi Dembele/w razie kontuzji Pedri
Tak to widzę.
2
@MrRipley Koeman chyba potraktował Puiga jak Napoli Milika
2
@Kismeth zgadzam się. Trener podejmuje złe decyzje taktyczne i personalne.
0
@Kokos91 nie, nie musimy się pogodzić. Wystarczy wprowadzić do środka pomocy Pedriego i Puiga , a kreatywności będzie mnóstwo
1
@Czarny19 Puig w ciągu ostatnich trzech lat zawsze jak grał był jednym z najlepszych zawodników. To wystarczający powód, żeby dać mu zagrać 2-3 mecze od początku, zamiast wstawiać Griezzmana, który nic nie wnosi, albo Busquetsa, czy De Jonga, którzy też są daleko od formy. A Dest nie po to został kupiony, żeby siedzieć na ławce. W tym sezonie miała być przebudowa, a nie walka na wszystkich frontach. Szczególnie, że nie mamy Suareza, który zapewniał nam 20+ bramek. Jak zespół ma się przebudowywać, skoro gra gorszy skład niż w zeszłym sezonie? To wbijanie gwoździ do trumny.
3
Ten skład to był chyba jeden z najgorszych jaki mógł wystawić.
Od początku powinien grać Dest a nie Roberto, a także Puig a nie DeJong, a także Coutinho , a nie Griezzman.
Myślałem , że Valverde i Setien byli betonowi, Koeman wydawało się, że wprowadzi świeżość, ale wygląda na to, że to taki sam Beton jak poprzednicy. Mam wrażenie, że Puiga po prostu nie lubi, dlatego go nie wstawia. Jak taki diament może nie dostać w ogóle minut w ciągu 3 miesięcy sezonu?!?!
#KoemanOUT
9
Najlepsze: czy cokolwiek było w tym meczu zasługujące na wyróżnienie?
Najgorsze: Koeman
0
@rodi30 a co tak nie było? 9 zawodników z zeszłego sezonu w podstawowym składzie, Puig nadal nie dostał szansy, wozy z węglem grają od deski do deski, a trener woli grać w 10 niż w 11, może od razu w 9 zagramy
2
Oficjalnie Koeman to najgorszy trener w historii Barcelony. Betonowy sklad, żadnych wniosków. Szczytem wszystkiego jest to, że nie zrobił zmiany za Roberto i drużyna kończyła w 10. Bo po co grać w 11... Koeman out!!!!
0
@Krystian1588 defensywny pomocnik wystarczy jeden, Puig grałby w środku, a Griezz na ofensywnym. Tu nie trzeba szukac pozycji, tylko tak ich ustawić i będzie jak w zegarku
0
@Krystian1588ttak, Valverde zabił DNA Barcelony , Setiena miał zrobić coś innego, ale okazało się , że poza taktyką 1000 podań nie ustawił pod taktykę odpowiednich graczy, jedyna jego zasługa to danie szansy na gre Semedo, który dobrze się pokazał, lecz prawie pominął Puiga. Z kolei Koeman idzie w dobrym kierunku jeżeli chodzi o styl gry, ale decyzje kadrowe ma niestety fatalne. Na początku wystawiał Griezzmana na prawym skrzydle, gdzie Griezzman nie jest skrzydłowym, do tego na siłę trzyma Busquetsa i De Jonga, którzy zawodzą, a także Griezzmana który gra piach, a mógłby chociaż dać szansę Riquiemu. Więc jeżeli chodzi o decyzję co do Riquiego, tak, zachował się idiotycznie, nie dając ani jednej szansy na pokazanie się chłopakowi, który ma talent na miarę Iniesty i już to pokazywał , gdy dostawał parę minut u innych trenerów lub w turnee, był kreatywny i gryzł murawę.
0
@tervas ja już odnoszę sukcesy na swoim trenerskim podwórku i mam uznanie, ciekawe czy Ty w fmie chociaż coś wygrałeś :) akurat o piłce wiem sporo więcej niż 99% ludzi tutaj
0
@Krystian1588 a czy oglądałeś chociaż jeden mecz w wykonaniu Puiga? W każdym był jednym z najlepszych zawodników, gdy już dostał szansę. Poza tym żeby sprawdzić potencjał zawodnika, należy mu dać szansę na grę od początku meczu, chociażby w meczu ze słabszym przeciwnikiem, a nie oceniać sama postawę na treningu. Lewandowskiego nie chciała Legia, to oznacza, że Lewandowski jest za słaby na polską ekstraklasę? Trener zawsze może się pomylić albo wybierać skład zgodnie z własną sympatią, a nie jakością. Tak samo jak Valverde wybierał do składu trzech defensywnych pomocników na najważniejsze mecze, przez co przegrywaliśmy. Setiena wybrał czterech defensywnych na mecz z Bayernem. A tam właśnie potrzebne było DNA Barcelony, finezja, kreatywność i świeża krew, głód zwycięstwa. A nie tłuste koty i wozy z węglem.
2
Alena jak Alena, jako opcja rezerwowa ok. Ale Puig to diament, od którego powinno się zaczynać ustalanie składu. Mam nadzieję, że po sezonie przyjdzie Xavi i wprowadzi swojego następcę do środka pola. Na chwilę obecną środek powinien wyglądać De Jong - Puig - Coutinho/Griezzman
4
Szkoda, że doznał kontuzji, niech wraca do zdrowia. Z drugiej strony cieszę się, że inni dostaną swoje szanse. Kto by nie wszedł, będzie lepiej niż z Busquetsem.
0
Semedo nie porywa, a jednocześnie jest jednym z najlepszych dryblerow na świecie? W ostatnich 5 meczach był najlepszym lub top 3 zawodników w meczu lub w swoim zespole. Prezentuje bardzo wysoką formę. Jest sklasyfikowany na 31 miejscu ze wszystkich zawodników występujących w premier league. Źródło whoscored.
0
Wymiana Braithwaite za Depaya i wszyscy zadowoleni.
4
@pax obrażasz bez pokrycia jak zawsze, czy tym razem jednak jakieś argumenty? Konfederacja nie jest populistyczna w przeciwieństwie do partii, które siedzą przy korycie od lat. Konfederaci nie mówią aby zyskać poparcie, tylko mówią to , jak powinno wyglądać państwo. Szowinizm jest wymyślony także. A nacjonalizm dlaczego mieliby przykrywać? Każdy dumny obywatel swojego kraju powinien cechować się nacjonalizmem. Z kolei pomysły gospodarcze są najbardziej logiczne, merytoryczne, gdzie państwo nie kładzie łap na ciężko zarobione pieniądze obywatela
0
@Greenalley zgadzam się ogólnie. Aczkolwiek Busquets jest jeszcze słabszy. Mamy dwóch słabych defensywnych pomocników. Pytanie kiedy de Jong się ogarnie, bo na Busiego nie liczę.
0
@Greenalley łapiesz się argumentów, które nie mają mocy. To tak jakbyś obwiniał Messiego, że Argentyna grała słabo. Semedo to taki Messi w Argentynie.
0
@Greenalley aha, jasne. Będziemy wieczność czekali, aż powinie się noga drużynie albo zawodnikowi, żeby dokopać. A teraz kiedy 5 meczów z rzędu jest jednym z najlepszych na boisku a zespół radzi sobie dobrze, to nie ma sensu rozmawiać. Bardzo fair jest porównywanie kadry Wolverhamtpon do kadry gigantów. Mam nadzieję jednak, że po tych 34 kolejkach będę mógł powiedzieć to samo, ale nie sądzę, że to zespół długodystansowy.
2
@szela1899 był wybitnym rezerwowym i miał jedną z najlepszych statystyk jeżeli chodzi o ilość bramek strzelonych w stosunku do ilości minut spędzanych na boisku
1
@Murazor chodzi o to, że Lyon nic nie zarobi na Depayu, jeżeli nie odda go prawie za darmo w zimę. Barcelona nie chce płacić kasy. Dlatego też opłacałoby się to Lyonowi, aby zrobić taką wymianę. Na poziomie ligi francuskiej Braithwaite mógłby mieć sezon życia i jeszcze Lyon mógłby na nim zarobić. Pensje miałby mniejsza niż Depay.
0
Myślę, że dobrym dealem byłaby wymiana Braithwaite za Depaya. Lyon miałby napastnika o podobnym profilu w zasadzie za darmo, a Depaya już nie zdołają uratować. Z kolei Barca nie musiałaby płacić żadnej kasy, a pozbyłaby się niechcianego zawodnika. Deal typu win win.
0
@Peciak którego francuza? Jeżeli Dembele to tak. Trincao jeszcze nie dostał realnej szansy, więc nie można mówić, że daje niewiele. Jak zagra parę meczów w podstawie, to można będzie się wypowiadać. Ja osobiście jestem zwolennikiem wypróbowania trincao. Jeżeli Pedri miałby grać na skrzydle to na prawym, wtedy Dembele na lewym. W środku Cou i Griezz ok.
0
@Greenalley średniaku? Jeszcze dwa dni temu mieli 6 miejsce w lidze i wyprzedzali takie drużyny jak Man City Arsenal , United, Chelsea. Dopiero co przegrali tylko 1:0 z liderem premier league a i tak mają mniej straty do lidera niż Barcelona w słabszej hiszpańskiej lidze . Gra fantastycznie dlatego 5 meczów z rzędu jest najwyżej ocenianym w druzynie, lub top 3 zawodników w meczu. Właśnie dlatego też został sprzedany za rekordową w historii Barcelony sumę 40 mln w największym światowym kryzysie. Nie było stać najbogatszych zespołów na wydanie takich pieniędzy, bo najbogatsze zespoły płacą największe pensje. Kto przyszedł do Barcelony w tym roku? Nikt, a nadal są długi. Właśnie dlatego te 40 mln było okazją dla mniejszych klubów, aby kupić zawodnika, który bez pandemii kosztowałby z 80.
1
Liczę, że Trincao odpali, ewentualnie Pedri pójdzie na skrzydło a może Puig zyska parę minut.