0

@FutbolToMagia no najwazniejsze, że się zgadzamy iż sprzedaliśmy cracka Semedo, a zostaliśmy ze słabym Roberto,.którego nikt nie chciał kupić

0

@FutbolToMagianszkoda, że już nie ma Semedo, bo sprzedaliśmy cracka, a zostaliśmy ze słabiutkim Roberto

0

@Midast masz w pełni rację . Semedo grał jak z nut, szczególnie w drugiej części sezonu, nie bez powodu sprzedaliśmy go za rekordową kwotę na tej pozycji w historii Barcelony. Nikt nie został sprzedany drożej i to w czasach kryzysu. Sprzedaliśmy cracka, a zostaliśmy ze słabym Roberto. Niestety pax jest uprzedzony i nawet jak Semedo strzeliłby hattricka, to pax napisałby , że Nelson krzywo kopnął i w zasadzie to nie jego zasługa.

0

@Persyfl niestety nie masz racji. Nie wiem dlaczego wołasz na pomoc swoich kolegów, którzy lubią trollowac. Akurat tego bagsika komentarzy nie widzę, bo dostał ignora, ale z paxem już dyskutowałem. Teraz rozmawiam z Tobą i widać brakuje Ci argumentów. Ja nie sugeruje, tylko tak było. Najlepsi nasi zawodnicy zeszłego sezonu to Ter Stegen, Lenglet, Pique, Semedo, trochę Alba, a dalej to Messi. Nie mieliśmy pomocy ani ataku, bo w zasadzie Messi pomijał Nelsona we współpracy, tak jak na początku Griezzmana. Kiedyś przeanalizowałem mecz Semedo minuta po minucie na żywo, jak chce Ci się odgrzebać to poczytaj, obejrzyj ten mecz, zobaczysz jak swietnie gra Portugalczyk. Ludzie, którzy znają się na piłce , dostrzegają jego jakość. Krytycy są mniej więcej na tym samym poziomie co krytycy Messiego w Argentynie. Messi nie gra tam źle, on po prostu nie ma z kim tam grać. Tak samo było w Barcelonie. Nelson nie miał z kim grać. Gdyby miał u boku Inieste i Xaviego, miałby mnóstwo asyst i goli. Nie będę oczywiście wymyślał mu statystyk, ale myślę, że miałby dużo więcej goli i asyst. Nie chodzi jednak o gole i asysty w grze obrońcy, to nie jego rola. Jakością gry Nelson się obronił i dlatego został jednym z najdroższych piłkarzy na świecie w tym oknie transferowym. Ktoś kto idzie za 40 mln w kryzysie jest po prostu crackiem. Teraz zostaliśmy bez obrońcy prawego, bo poza Semedo wszyscy grający tam są niestety zbyt słabi, ale przychodzi Dest, więc w niego wierzę.

0

@Persyfl jezeli mówisz, że Iniesta w ataku i na ofensywnym pomocniku miał mniej ofensywne zadania niż boczny obrońca, to chyba za dużo z piłką nożną nie masz do czynienia. Semedo był świetny w ataku , zawsze był krok do przodu przed kolegami, którzy za nim nie nadążali z dogrywaniem na wolne pole, na które wychodził. Podejmował odważne pojedynki jeden na jeden, wywalczył faule i karne, był przykładem jeżeli chodzi o inicjację ofensywną. W obronie w zasadzie nie przegrywał pojedynków jeden na jeden, poza kilkoma meczami w sezonie, w których mu nie wyszło. Jednak zazwyczaj był pewnym punktem obrony. Nie tracił w ogóle piłek. Tylko laik piłkarski ocenia zawodników na podstawie meczu z Bayernem, który nie wyszedł żadnemu piłkarzowi, ale i tak Semedo był tam jednym z lepszych, jeżeli można w ogóle mówić o byciu lepszym w drużynie, która zagrała poniżej poziomu przyzwoitości

0

@DonFerdinando Neymar też wylądował w średniaku, a kosztował najwięcej w historii. Poszedł tam w wyśmienitej formie. Tak samo Semedo. Zdecydowanie wysoka forma, jeden z najlepszych graczy Barcelony tego sezonu, odszedł bo chcial innego projektu. 40 baniek w czasach kryzysu kosztuje tylko crack.

0

@Persyfl czyli Iniesta albo Cafu też byli słabi, bo nie mieli asyst zbyt dużo? Iniesta przez rok nie miał gola i asysty, a grał w środku pomocy i w ataku.

0

@slayer mała korekta, 40 mln nie kosztuje średniak, tylko jeden z najlepszych na świecie na swojej pozycji

0

@FcBarce też liczę na Desta, bo sprzedaliśmy topowego prawego obrońcę, a zostaliśmy z średniakiem.

0

@Midast zgadza się. Odkąd odszedł Semedo, to mamy słabo obsadzoną prawą obronę, bo Roberto to niska półka, co pokazał chociażby ostatni mecz, ale liczę że Dest jednak przyjdzie, wszędzie mówią że dopięte szczegóły. Zgadzam się też, że środek obrony to powinna być szansą dla Todibo i Araujo , bo jak grali, pokazywali się przyzwoicie. W zasadzie brakuje napastnika, ale jeżeli Fati będzie miał taką formę, to nie boje się o gole. Myślę, że powinno dojść do wymiany Depay - Umtiti z dopłatą na roczną pensje Umtitiego.

0

Ciekaw jestem, czy np. Rafinha +10-12mln satysfakcjonowałoby Lyon za Depaya

3

@Mroziu jestem fanem Rafinhi ale w tym przypadku chyba lepiej aby nie został, bo jestem jeszcze większym fanem Puiga

0

@rutek71 jasne . Powiedziałeś całkiem sensownie i prawie się z Tobą zgadzam. Jednak uważam, że Semedo po prostu miał beznadziejnych pomocników, którzy nie wykorzystywali jego inicjatywy i ruchu bez piłki. Gdyby grał Xavi i Iniesta, myślę że Semedo byłby blisko Alvesa, a Alves grając z Vidalem, Roberto, Rakiticem i Busquetsem w aktualnej formie też nie osiągnąłby zbyt wiele. Pozdrawiam również.

1

@Naturopata Coutinho i Griezzman na zmianę na ofensywnym środkowym. Messiego wolę na skrzydle bo dużo goli zdobywa, dobrze drybluje , zdobywa przestrzeń, wywalczą karne. Im bliżej pola karnego Messi tym lepiej. Trincao to typowy skrzydłowy. Pedri/Puig jako łącznik między De Jongiem a Cou/Griezz.
A o transfery nie pytaj. Nadal nie rozumiem dlaczego za Neymara kupiono Cou i Griezza czyli środkowych pomocników. Nie rozumiem także sprzedaży Semedo, który był w świetnej formie przez cały sezon i jeden z lepszych na swojej pozycji. Mam nadzieję, że chociaż Dest zrekompensuje. No ale teraz skrzydła mamy, brakuje tylko typowej 9. Liczę na Fatiego.

2

Po prostu jechał na google mapsach

2

@Naturopata ogólnie zgadzam się z większością Twoich wypowiedzi na tej stronie. Mam jednak zdanie, że Griezzman dałby nam mnóstwo ale jako środkowy ofensywny pomocnik. Na 9 dałbym Fatiego, na lewy atak Trincao, a na prawy Messi. Byłoby zaorane.

2

Wydaje się, że Porto jest idealnym miejscem dla Puiga. Szkoda tylko, że takie diamenty zamiast grać w Barcelonie, muszą błąkać się po świecie.

0

@pax to nie kłamstwa, tylko ironia, ale ona jest dla inteligentnych ludzi, najwyraźniej za dużo oczekiwałem od Ciebie.

0

@rutek71 Na Lewandowskiego też w Legii nie chcieli stawiać. Di Marii nie powołali do reprezentacji mimo wysokiej formy. Decyzja trenera nie oznacza, że ktoś jest dobry. Puiga też nie wystawia Koeman a to nasz najlepszy pomocnik. Semedo odszedł, bo zna swoją wartość i chce grać cały czas, a odszedł za gigantyczne pieniądze. Roberto z kolei nikt nie chce kupić.
Semedo odszedł za połowę jego ceny, czyli za 40mln, a Roberto gdy miał klauzule 40 nikt nie chciał kupić. Jak możesz porównywać Messiego którego chce cały świat do Roberto, którego nikt nie chce?

1

@pax no właśnie nikt nie kupił Roberto, bo nikt go nie chciał kupić. Także nie kłam więcej

0

@th@les cieszę się, że chociaż uważasz, iż futbol to magia. Co do bredni, mam inne zdanie. Merytoryka przede wszystkim.

0

@pax a co mnie procenty obchodzą. Porównaj za ile kupili Roberto, gdy klauzule miał 40mln. Posłowiem, za zero. A Semedo kupiono w czasach kryzysu finansowego za 40 mln. To mówi samo za siebie, że Nelson jest znacznie lepszy niż Roberto.

0

@pax Klauzula Semedo w 2017 roku wynosiła 100mln a Roberto 40 mln , więc przestań kłamać . Nikt nie wyłożył nawet 40 aby kupić Roberto. Potem podwyższono sztucznie do 500 dla najsłabszych zawodników , a dla reszty więcej , Messi miał chyba 700 a Griezz 800. To już nie miało nic wspólnego z jakością tylko po prostu blokada przed kupnem, kupnem które nie groziło Roberto.

W 2020 w czasie największego kryzysu w historii świata kupiono Semedo za 40, a w czasach gdy każdy miał kasę nikt nie kupił Roberto ani za 40 klauzuli, ani za 25 czyli jego realną wartość.

0

@pax niestety właśnie jesteś zaślepiony nienawiścią do Semedo i bezpodstawnym uwielbieniem dla Roberto . Klauzula Roberto i Semedo były na realnych poziomach do uzyskania przez kluby, to były klauzule odzwierciedlające wartość zawodników, bo mimo klauzuli 100mln interesowali się Semedo Simeone i Guardiola, ale ostatecznie poszedł za 40mln do Wilków. Z kolei Roberto nawet z klauzula 40 mln nikt nie chciał kupić, wystarczyło zapłacić tyle co za Semedo zapłacono. Nikt tego nie zrobił, bo nikt Roberto nie chce. Z kolei aktualne klauzule są na poziomie wymyślonym typu 800 mln dlaGriezzmana. I tak samo 500 dla prawie każdego gracza Barcelony, bo zarząd nie chce aby ktoś wykupił zawodnika jak to było z Neymarem. Jesteś inteligentnym facetem ale udajesz kogoś kto nie rozumie tak oczywistych kwestii. Po co? Nie wiem.

0

@wroclawskifan w ataku inicjował wiele akcji wychodził na czyste pozycję, niestety nie dostawał w porę piłek, to koledzy za nim nie nadążali. Semedo grał odwaznie 1v1. W obronie solidny i nie przegrywał zazwyczaj pojedynków, do tego bajeczna technika . Wielokrotnie dostawał noty jedne z najwyższych w meczu. Niestety o Roberto tego powiedzieć nie mogę.

0

@G9 masz rację, ale whoscored oceniło Roberto bardzo słabo wczoraj, poniżej średniej drużyny, a Semedo powyżej średniej jako wiodącego w zespole. Dlatego ja się posiłkuję whoscored.

0

@pax https://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/klauzula-wykupu-sergiego-roberto-podniesiona-do-40-mln-euro/7sklwg

Klauzula Semedo wynosiła wtedy 100 mln i taki artykuł też jest u nas na stronie.

I jakoś za 40 w czasach tłustych lat i dużej kasy nikt nie chciał Roberto kupić, a Semedo z pocałowałem ręki kupili za 40 w czasach kryzysu.

0

@pax w 2017 klauzula Roberto wynosiła 40, więc nie klam, a klauzula Semedo 100.

0

@pax po pierwsze to Komentarz użytkownika Bagsik88, którego ignorujesz. Semedo > Roberto

Po drugie klauzula Semedo była 100mln i jak Guardiola i Simeone go chcieli, to Barca mówiła że Nelson jest nie na sprzedaż. Pełno jest artykułów na ten temat. Dobrze szukasz więc znajdziesz. Skoro w kryzysie kosztuje 40, to bez kryzysu naturalne jest że koło 80, bo zawsze się kupuje trochę poniżej wartości klauzuli.

0

@wroclawskifan Niestety nie zastąpił. Semedo był wiodącą postacią Barcelony, Roberto miał wczoraj ocenę poniżej średniej. Ale tak jak Ty trzymam kciuki za Desta

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?