Granto
Dołączył/a: październik 2010
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Nie usprawiedliwiam naszej linii pomocy, ale troszkę ciężko się zagrywa podania prostopadłe gdy rywal tak zagęszcza pole. Włączcie sobie stare mecze Barcy, wyłączając czasami genialne podania Xaviego albo Iniesty to łatwo zauważyć, że w naszej grze była znacznie większa dynamika. Cała linia ataku non stop się poruszała,wychodziła do podań, uciekała na wolne pole, wbiegała w uliczki, rozszerzała pole gry. Oczywiście linia pomocy też była bardziej dynamiczna. Gra całego zespołu była po prostu znacznie bardziej dynamiczna. A taki ciągły ruch zmusza rywali do odsłaniania się, porzucania swojej ustalonej pozycji, do licznych błędów. To właśnie wtedy robią się wolne przestrzenie w które łatwo jest zagrać prostopadłą piłkę. Obecnie nasza linia pomocy i atak zazwyczaj stoją czekając jedynie na ruch Messiego. No to rywale też stoją i powoli przesuwają się za piłką. Brakuje przyspieszenia, zmiany tempa gry. W takiej sytuacji zagranie pięknej prostopadłej to rzadkość. Być może tak wybitni gracze jak Xavi czy Iniesta bazując na swoim kunszcie potrafiliby od czasu do czasu posłać przecinające podania. Ale myślę, że nawet oni mogliby mieć problem. Jedyny piłkarz, który regularnie wybiega do przodu na wolne pole to Griezmann. Ale najczęściej między nim, a naszym pomocnikiem są dwie linie rywale i szansa, że podanie dojdzie to pewnie jakieś 10%. Być może rozwiązaniem jest zagranie piłki górą, ale wiadomo, że takie zagranie trudniej przyjąć, opanować i zajmuje po prostu więcej czasu. Oczywiście nasza pomoc powinna od czasu do czasu ryzykować, ale jakoś bardzo ich nie winię. Nie są to wirtuozi i geniusze w ofensywnej kreacji więc też nie ma co od nich wymagać wielu takich prób. W naszej drużynie brakuje rozciągających grę skrzydłowych, brakuje dynamicznych i zwinnych ofensywnych pomocników, nasza gra jest zbyt przewidywalna i za bardzo opiera się na jednym zawodniku. Jeśli nic z tym nie zrobimy to jedynie szczęście i zły dzień rywali uratuje nas w spotkaniu z topowym rywalem.
1
@cat_r37 Chciałbym żeby stał się topowym skrzydłowym, ale moim zdaniem są na to małe szanse. Natomiast widzę go i to bardzo na pozycji pomiędzy 9 w stylu Eto, a bocznym napastnikiem jak Ronaldo. Taka troszkę fałszywa 9.
1
@cracker Też tak uważam. Jest mistrzem w odpowiednim ustawieniu się. A wycwiczyl to bo jego koledzy z linii defensywnej świetnie kryją i zagęszczaja pole karne. Rzadko dopuszczają do klarownej i czystej sytuacji, są bardzo regularni w swojej grze więc Oblak ma sporo czasu żeby się dobrze ustawić. Na pewno taki Ter Stegen jest lepszy jeśli chodzi o refleks, zwinnosc i grę nogami. Widać to choćby przy karnych gdzie Oblak wygląda jak słup soli i zazwyczaj nawet się nie rusza ze środka bramki.
0
Suarez wygląda jakby był po grypie żołądkowej. Anemiczny, apatyczny, blady.
2
Mam wrażenie, że więcej radości i pożytku będzie miała Barca z Fatiego na pozycji fałszywej 9. On ma dobre wyczucie, dobry strzał, przyspieszenie, nosa do bramek mimo tak młodego wieku. Nie jest typowy skrzydłowym, nie ma jakiegoś nadzwyczajnego dryblingu. Bardzo mi przypomina Eto i wydaje mi się, że powinien grać w tym samym miejscu co Kameruńczyk.
0
@cules100pro Jakie dryblingi wygrywa? Jak już wygrywa pojedynek to w poziomie, nie pomaga mu to uzyskaniu przewagi do przodu.
0
@SelloutCrowd Oni od dwóch lat nie mają formy.
1
Ależ oni grają na stojąco. Zero ruchu do piłki i brak wychodzenia na pozycje.
0
@BarcaInfo Świetny chłopak, bardzo dobry piłkarz z mocną psychiką. Jego transfer jest praktycznie niemożliwy, ale to byłaby petarda.
0
@Janiama I tak i nie. Z drugiej strony Bayern podejdzie wypoczęty, po presezonie przygotowawczym. Rywale mogą być przemęczeni po takim maratonie meczów co 3 dni, dojdą kontuzje. Myślę, że ciężko to oceniać. I tak najważniejsza będzie głowa.
14
@masq Nie możesz odpisać w tamtej konwersacji albo prywatnie? Po co takie rzecz wyciągać i pisać publicznie.
0
@LuisSalvano Myślę, że trochę większe. Brak meczu wyjazdowego z kibicami rywala to dla Barcy olbrzymia korzyść. Co prawda mecze na Camp Nou to bardzo mocna strona tego zespołu, ale ostatnie lata pokazały, że to przede wszystkim wyjazdy niszczą mentalnie piłkarzy Barcelony. Ale tak czy siak nie wiadomo co będzie za 1,5 miesiąca. W jakiej formie poszczególne zespoły przystąpią, ile będzie kontuzji. Z jednej strony drużyny z ligi hiszpańskiej, włoskiej i angielskiej będa w rytmie, ale z drugiej taki Bayern będzie miał za sobą odpoczynek i nowy presezon. Co wyjdzie na lepsze? Dowiemy się w sierpniu.
0
@quarto Do dawnego stylu Barcy, Busquets jest bezkonkurencyjny. Swego czasu był najlepszym DM-em na świecie. Obecnie niestety ma jedynie przebłyski i popełnia mnóstwo błędów. Na teraz Casemiro jest zdecydowanie lepszy mimo, że to typ walczaka i przecinaka.
2
@masq Rok temu przy transferze pisałem, że to błąd. Griezmann to klasowy piłkarz, ale dosyć jednowymiarowy i kompletnie niepotrzebny w tym momencie. Transfer na siłę i dla głośnego nazwiska. W tej cenie można by mieć bardzo dobrego ofensywnego pomocnika i skrzydłowego.
0
@Kuczek To jest obraz czy konsola? Co ma wygląd do tego. Chyba najważniejsza jest specyfikacja i tytuły ekskluzywne.
3
@TheGoldenEleven Albie nikt nie odejmuje umiejętności. On po prostu nie dojeżdża mentalnie na kluczowe i najważniejsze mecze w ostatnich kilku latach. Bardzo łatwa się spala i popełnia masę błędów albo dostaje durne kartki za szczeniackie zachowania. On w takich meczach jak z Mallorca będzie pokazywał nadal topowy poziom, ale tu chodzi o to żeby w starciu z Liverpoolem, Bayernem, Man City czy Juventusem dac drużynie impuls i udźwignąć ciężar spotkania.
3
@Colon Szanuję takie osoby, ale po prostu nie jestem w stanie pojąć jak się można pasjonowac kosiarkami :D
1
@FranzMaurer Leo też musi być dobrze rotowany bo w innym wypadku zajedziemy go do tej LM. Uważam że powinien grać max po 70min w meczu, a część spotkań jak chociażby to z Leganes mógłby zacząć na ławce.
0
@Hiacynk Szkoda tylko, że brak kontuzji i zapierniczanie po całym boisku kosztowało nas 120mln. To chyba trochę za dużo. Takich pracusiow to można kupić za 30mln.
0
@10SzymonBarca10 Yan Couto/Dest, Camavinga/Aouar, Sancho/Boga.
0
@BarcaInfo Po prostu wstyd, że Barca woli wydać 60mln na 30-letniego Pjanicia niż połowę tej kwoty na wielki włoski talent. Dawno nie widziałem włoskiego piłkarza, który by tak pasował do dawnego stylu Barcelony. Ostatnim takim zawodnikiem był chyba Pirlo.
1
@Hiacynk To jest niesamowite jaką przemianę i powrót zaliczył ten piłkarz. Z już niemal wypalonego piłkarza, stał się znowu absolutnym topem i liderem Bayernu. To pokazuje ile znaczy dobry trener, który potrafi trafić do danego piłkarza i odpowiednio włożyć go do swojego systemu. Bawarczycy w tym momencie to naprawdę maszyna.
2
@messi564 Alba? Przecież on ma 31 lat. Todibo, Firpo, Semedo są na wylocie. Arthur siłą jest wypychany z klubu w zamian za 30 letniego Bośniaka. Trincao to jedna wielka niewiadoma. Dembele to piłkarz szklanka, którego ciężko realnie rozpatrywać jako element składu i gdyby się dało to klub by się go pozbył za 50mln. Umtiti to kolejny piłkarz szklanka, który od 2 lat nie stanowi siły Barcy. Gdyby pojawiła się dobra oferta to zapewne zarząd się go pozbędzie. Pedri to kolejna wielka niewiadoma, który prawodopodobnie nie zostanie w Barcy i go wypożyczą. Alena i Puig to kolejni zawodnicy, którzy prędzej pójdą na wypożyczenie niż realnie wzmocnią pierwszy zespół. Tak więc z tych piłkarzy co wymieniłeś jedyni, którzy stanowią siłę tego zespołu w tym momencie to Ter Stegen, Griezmann, Lenglet, De Jong i być może Arthur. Trincao, Fati i być może Pedri to raczej melodia przyszłości. A pamiętajmy, że Antoine ma już 29 lat więc za rok będzie należał do licznej ekipy +30 w tym zespole.
0
@Lord_Vader Obstawiam, że Suarez do maksymalnie dwóch lat wyląduje w jakimś MLS lub w ameryce południowej.
7
@Chwytliwy Szczerze to nie kojarze wypowiedzi trenera z top 5 lig europejskich, który by powiedział, że LM jest najbardziej miarodajna i najważniejsza. Zazwyczaj mówią to co Setien, że liga krajowa to podstawa.
0
@wroclawskifan Jakoś Pedri mi nie pasuje na typowego skrzydłowego. To byłoby coś ala Iniesta na skrzydle w Barcy w dawnych latach. Tak czy siak moim zdaniem marne szanse, że Pedri zostanie w Barcy, pewnie pójdzie na wypożyczenie.
3
@Maker0 Szkoda, że Barca ma plan na niego w linii pomocy :D Nawet jak coś to on przychodzi na prawe skrzydło, gdzie największy brak mamy na lewym. Na prawo mamy teorytycznie Dembele, od biedy może tam zagrać Griezmann(na pewno lepiej na niż na lewej stronie), Leo też lubi schodzić w tamtym kierunku.
19
@AllBundy Sorki, ale to już świadczy o bardzo małej inteligencji. Nie można tego wytłumaczyć umysłem humanistycznym. Mam wiele znajomych na humanistycznych kierunkach i nikt nie miał problemu żeby matme podstawowa na conajmniej 60% napisać.
2
@DanielOOL I sprowadzą 30 latka :D Za 2 lata średnia naszej kadry to będzie 31 lat.
0
@BarcaInfo Serio, niedobrze się robi od tej sagi.