JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Poważnie zastanawiam się w jakim stopniu opinia Flicka ma znaczenie przy polityce transferowej Barcelony... Nie da się ukryć, że przed EURO na rynku piłkarskim dla Flicka must have to był Frimpong, a przychodzi Olmo oraz niemal pewne jest że zobowiążemy się do wykupienia Cancelo... no cholera jasna - cały plan grania nowoczesnej piłki idzie do kosza i mamy kontynuację gry Xaviego tylko z lepszym skrzydłowym, a piłkarze pokroju Lopeza mogą mogą zostać zmarginalizowani. Nie mam pojęcia co będziemy grać w przyszłym sezonie, ale kolejny raz montowanie zespołu na zasadzie że trochę od siebie dla trener, trochę od siebie da dyrektor sportowy oraz trochę zamiesza prezydent klubu nie wyjdzie nam na dobre.
2
Obawiam się że ten temat może mieć drugie dno, ale nie będę spekulował bo plotki nie są nawet spójne ze sobą. Jak ktoś oglądał dokument na Netflixie o Marquezie to z pewnością będzie mógł zrozumieć dlaczego mógłby wybrać pracę przy reprezentacji Mekyku, lecz nie wierzę że oferta była jakimś gamechangerem, gdyż już dawno temu miał możliwość bycia asystentem - wg mnie coś musiało się wydarzyć w Barcelonie, że zdecydował się odejść (przy założeniu że doniesienia są prawdziwe).
PS: Totalnie nie mam zielonego pojęcia jak Barcelona mogła na to pozwolić wiedząc jak świetną robotę robił w rezerwach - a osobiście uważam ze od czasów Guardioli nikt nie byl na tyle ciekawy. To przez niego chciałem oglądać kolejny sezon rezerw bo oglądanie gry tego zespołu sprawialo mi większą przyjemność niż gry pierwszego zespołu. Bardzo dziwna sytuacja, szczególnie że nie tak dawno temu mówił że zostaje - może rozmontowany przez klub jego sztab szkoleniowy też miał znaczenie...
PS2: nie piszcie o odszkodowaniach za zerwanie kontraktu - 50-70k euro zamyka temat bo Marquez zarabiał grosze i nawet jak w nowym sezonie miał mieć podwojoną pensję to nadal były to dwie miski ryżu. Może wiele ludzi być zszokowanych bo jego praca przyczyniła się do tego że wartość rynkowa trenowanych piłkarzy zwiększyła się o dziesiątki milionów euro, ale Marquez przyszedł do Barcelony uczyć się trenerki, a nie po zarobek.
1
Da się to określić jednym słowem - szaleństwo.
8
Do tej pory uważałem patrząc na finanse Barcelony, że jedyny logiczny ruch to przekonanie Nico aby poczekał jeszcze rok w Bilbao, ale widzę że Laporta znalazł wyjście - rozwiązanie przypominające branie chwilówki na kupno prezentów dla dzieci pod choinkę na Boże Narodzenie. NIe ma co się dziwić że każda ważna osobowość znająca się na finansach odeszła z Barcelony bo jak można podpisywać się pod czymś takim zamiast skupić się w końcu na naprawie finansów. Kolejny sezon minął, a zamiast rozwiązywać problem długów to w przenośni spłacamy odsetki.
3
@Ostatnikrwawygang Polecam przeczytać przed naciśnięciem przycisku publikacji - jest bez ładu i składu.
Nie musisz jak przeciętny wyborca uśmiechniętej koalicji słuchać interpretacji myślowych - możesz sam przeczytać i wyrobić sobie zdanie. Umowa dostępna jest na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - https://www.gov.pl/web/premier/polsko-ukrainskie-porozumienie-w-dziedzinie-bezpieczenstwa - wystarczy zobaczyć jak słaby jest to dokument:) Treść umowy to niepodważalny fakt - wystarczy rzucić okiem jaki w jaki ściek wprowadził Polskę Tusk.
1
@John_Doe , @Eto'o9 R10 , @jacobFCB z pewnością jak chodzi o symbolikę to wielkie zwycięstwo Palestyny, ale realnie trochę obawiam się jeszcze większych czystek etnicznych na Zachodnim Brzegu. Totalnie nie wiadomo jak potoczą się następne tygodnie i miesiące - wiemy jedynie że Izrael w ostatnich dniach nie patyczkuje się i bombarduje jakby miał nieskończone ilości broni...
7
MIędzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości zmasakrował Izrael - ciekawe jak dalej się to wszystko rozwinie:
https://x.com/FirasPalestine/status/1814306299535913099
11
Hahahaha dobre :))))
1
@Ostatnikrwawygang Ani jedno państwo na świecie nie podpisało takiej umowy jak Polska z Ukrainą - na poziomie UE wszystkie kraje zdecydowały się pomagać na poziomie 0.25% budżetów krajowych kilka dni temu, ale ani jedno państwo nie zdecydowało się dawać tak dużo, szczególnie że zaraz po klepnięciu ćwiartki procenta PKB Niemcy o połowę obcięły planowaną pomoc Ukrainie na 2025 rok, a my zobowiązaliśmy się przez kolejnych 10 lat pomagać Ukrainie na każde życzenie oraz budować, rekrutować i szkolić na terenie Polski im regularną armię... To koszty finansowe i koszty bezpieczeństwa, szczególnie że zmiana stosunku do wojny na Ukrainie szybko się zmienia.
Odnośnie PiS w 100% się zgadzam - gdybyś przewinął moje komentarze sprzed roku lub dwóch lat to byś widział że również ich krytykowałem. W dużym uproszczeniu jak rządził PiS to krytykowałem PiS, a jak rządzi PO to krytyjuję PO, a hipokryzja tutaj komentujących polega na tym że teraz jestem konfederatom lub pisowcem bo krytykuję rządzących :))) Nie będę rezygnował z tweetera bo sprawia mi przyjemność wyjaśnianie głupot pisanych przez ludzi :) Również uważam że rządzący to nieudacznicy i oszuści, ale też traktuję ich jak antypolaków tak samo jak traktowałem poprzednich rządzących. Dla mnie działania nie na korzyść Polski są antypolskie - zainteresuj się umową z Ukrainą jeśli masz ochotę to sam się uświadomisz, ale nie pisz mi co mam robić.
1
@Ostatnikrwawygang Pierwsze 5 większych zdarzeń antypolskich, za które odpowiada uśmiechnięta koalicja, a właściwie jej lider bo większość nawet nie wiedziała jakie wałki robi- wszystko z ostatnich dni:
1) Jednostronna umowa z Ukrainą (pomijam już nawet darmowy prąd dla Ukrainy)
2) Reparacje oddane za paczkę fajek (największy sukces Niemiec od zburzenia muru berlińskiego)
3) Brak szacunku do historii i ofiar Wołynia (wymiar symboliczny, wymiar polityczny, wymiar społeczny czy pomnik)
4) Ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej (wojenka Tusk-Duda na szczycie NATO, która pokazała słabość naszego państwa oraz sprowadzenie na ziemię przez USA fanatyków wojennych, którzy chcieli rozszerzyć front na Polskę)
5) Brak zawalczenia na szczycie UE o Polskie interesy - fajnie by było gdyby Polacy byli kimś więcej niż rzecznikami Ukrainy i maszynkami do głosowania dla Niemiec - były kraje które walczyły o tańszy prąd czy gaz, były kraje które walczyły o korzystne rozwiązania gospodarczo-biznesowe, a uśmiechnięta koalicja jedyne o co walczyła to o ośmieszenie polskich europarlamentrzystów, którzy mają inne poglądy.
0
@buldog Nie mam wątpliwości że start by miał lepszy od Xaviego bo w rezerwach widać było że jego warsztat się rozwija. Gdyby Barcelony nie było stać na żadnego poważnego trenera to pewnie by musiał się nadawać :) Ręki nie dam sobie uciąć czy by już teraz sobie poradził, ale wierzę że ma potencjał z perspektywy stosunkowo krótkiego czasu 3-4 sezonów do bycia wielkim trenerem. Jeśli w nadchodzącym sezonie będzie miał tyle problemów z w dopiero zakończonym to wierzę że życiowy kurs trenerski będzie miał zdecydowanie przyspieszony :)
2
@MesQueUnClub96 , @Stinger_ zależy jak spojrzeć na temat:
1) kto jest największym talentem z nich wszystkich? Doue - to 1:1 profil Neymara - potrafi atakować ze środka, ze skrzydła, z głębi bocznej, zgłębi środkowej, a w dodatku świetnie pressuje i potrafi grać na dużym obszarze boiska. Simons i Olmo są zdecydowanie jednowymiarowi pod względem taktycznym.
2) kto jest najlepszym dryblerem top5 lig w Europie? Doue - przykładowo skuteczność dryblingów Doue to 67%, a Simonsa 60%, Olmo 45%, Yamala 55%, Nico 38%. Żeby było śmieszniej Doue nie ma prostych dryblingow na zasadzie wychodzę na wolną przestrzeń jednym zwodem i udany drybling zaliczony - on drybluje przeciwników nawet na małej przestrzeni w środku pola jak niegdyś Neymar to robił.
3) Doue ma mniejszą renomę bo jest najmłodszy z nich wszystkich - już teraz jest do nich porównywany, a gdzie będzie za kilka lat?
1
@Ostatnikrwawygang "płacz Kaźmierz bo jak prawdziwy chłop płacze to musi być święto" - nigdy nie głosowałem na Konfederację, a nawet na prawicę :)))) Mieszkam od blisko 20 lat w różnych krajach Europy i mam inne spojrzenie na temat - widzę 1:1 te same błędy które popełniono na zachodzie gdy wyjeżdżałem z Polskii. Mam gdzieś aborcję (jestem zwolennikiem), mam gdzieś LGBT (popieram związki partnerskie), mam gdzieś kolor skóry (moja córka ma czarnego chłopaka) i wiele innych lewackich rzeczy popieram, ale jak wchodzimy w temat kształtowania społecznego, gospodarki oraz interesów krajowych to są dla mnie ważniejsze sprawy i w tej płaszczyźnie uważam że nasi przedstawiciele powinni reprezentować interes Polski, a nie poddaństwo i rozdawcnictwo. W całej Europie widzę polityków walczących o interesy swoich krajów z wyjątkiem Polski - to frustrujące i coraz więcej osób które znam w Polsce widzą te sprawdy tak samo jak ja. Nie musisz sie z nimi zgadzać, ale je szanuj bo trzeba szanować ludzi. Jak zarzucam komuś antypolskość to mam ku temu podstawy na podstawie czynów dokonanych przez polityków. Zobacz sobie ostatnie kilka dni ile decyzji podjęto wbrew interesom Polski, a potem mnie krytykuj...
11
Prawdopodobnie przyszły prezydent i wyceprezydent USA będą mieli w poważaniu "zielone szwindle" - oby Europa się obudziła bo nie podoba mi się perspektywa szybkiego rozwoju państw na innych kontynentach.
0
@krol211 jesteś na tym portalu nie od wczoraj i jednocześnie zamieszczasz różne wpisy z X - nie czytasz doniesień? Chłopaki zbierają dobre recenzje.
2
Komentarz usunięty
1
@Kgorecki2500 ja zgadzam się z @ViscaelBarca2007 - wszystkie znakie na ziemi i niebie wskazują że Flick będzie odbudowywał Romeu.
PS: Romeu był zbudowany grając w Gironie - wtedy był jednym z najlepszych defensywnych pomocników LaLiga - trzymajmy kciuki że Flick wie co robi. Poznał się na Casado i Faye, szybko zweryfikował Roque i podoba mu się na treningach Fati jak de Zerbiemu - te doniesienia wskazują że może zna się na robocie :)
6
@Kgorecki2500 oj tam już dziennikarstwo :) gdzieś nieuki muszą pracować, a nie każdy nadaje się do kopania rowów.
0
@norbi77 ale ona nie była jedyną która tam zarzucała krew na rękach von der Leyen - europosłanki z Rumonii, Francji czy Hiszpanii również ją ostro atakowały, a jedna nawet została wyprowadzona z obrad. To bardziej zrobiło wrażenie w Europie że to Polka, a większość eurodeputowanych nie traktuje polityków z naszego kraju poważnie bo uważa że to tylko proniemieckie maszynki do głosowania. Pojedyncze występy atakujące polityków PiS atakujące w przeszłości von der Leyen nic nie znaczą bo ostatecznie popierali w głosowaniach idiotyczną politykę UE i niczym od PO się nie różnili. Gdyby Ewa tak ostro nie weszła z buta zapewne nadal by nikt nie wiedział kim jest, a tak zdecydowana więksozść polityków UE ją cytowała i followowała na platformie X, a to otwiera możliwości działania jeśli jest się w oczywistej opozycji. Z taktycznego punktu widzenia dobry ruch.
1
@Blantozaur Z prostej przyczyny - jest młody, Barcelona to jego klub, a nawet jeśli nie dostanie pieniędzy jakich chce Mendes to i tak warto zostać bo stawiają na niego i może pracować na swoje nazwisko. Nawet jakby miał grać za miskę ryżu to opłaca mu się zostać w Barcelonie jeszcze kilka lat, a to że Mendes chce wykorzystać sytuację do podbicia kontraktu to logiczne bo to jest praca agenta. Utrzymanie takiego piłkarza gdy będzie wchodził w wiek najlepszy dla piłkarza to jest problem, a nie czas kiedy się dopiero rozwija.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
5
@Tomason , @mkord jest wersja z napisami - pierwszy lepszy przykład tutaj, gdzie jest 1.5mln wyświetleń i gigantyczna ilość pochwał za mówienie prawdy.
PS: nie wypada mówić po angielsku jeśli chce się podkreślić aspekt narodowości, a siedzący na sali i tam otrzymują tłumaczenie na bieżąco.
@Peciak "Komentarze antypolaków nic tutaj nie zmienią" - w 100% się zgadzam - najśmieszniejsze jest to że z całej Europy płyną brawa za takie wystąpienie, a jedynie komentarze "uśmiechnięteych inaczej" z Polski są pełnie bólu tyłka, wrogości i nienawiści. Trudno nazwać ich inaczej niż antypolakami widząc ich wylewy na platformie X, które krytykują wystąpienie wojowniczej Ewy, a jak widać po komentarzach nikt w Europie nie szanuje ich zdania bo są jedynie maszynkami do głosowania i niczym więcej. Na koniec Ursula von der Leyen napluła im w twarz bo dziękując za swój wybór podtrzymała wszystko odnośnie CO2 i spalinowych samochodów wyrzucając na śmietnik całą narrację uśmiechniętej koalicji w trakcie wyborów oraz ośmieszając totalnie wyborców, którzy na nich głosowali.
1
@Mroziu szczerze to nie lubię górnolotnych porównań i przenośni w stylu "odda serce na boisku" - nastały czasy że piłkarze z La Masii którzy mogą awansować do rezerw nie odchodzą za darmo nie dlatego że z roku na rok nagle zaczęły kochać Barcelonę, a ze względu na to że im się to opłaca sportowo. W rezerwach jest trener, który genialnie rozwija piłkarzy i dzisaj już cała piłkarska Hiszpania wie że Marquez czyni cuda..
"Piłkarz uważa, że miesiące treningów w rezerwach bardzo mu pomogły w rozwoju" - gdyby rezerwy mu tego nie gwarantowały to nie ma pewności że by został bo do pierwszego zespołu jednak trochę mu brakuje, ale pod okiem Marqueza wierzę że zrobi wystarczający progres i przebije się do pierwszego zespołu.
Aspekt zaciętości, waleczności oraz walki z sercem - zobacz sobie piłkarzy z jakim nastawieniem grają na początku współpracy z Marquezem, a jak to wygląda po jakimś czasie - trener kształtuje niezłomny mental i odwagę u piłkarzy - oczywiście piłkarz musi mieć waleczne cechy, ale trzeba je wydobyć u piłkarzy i wychodzi to świetnie.
1
Sztuczne szukanie sensacji - już na wiosnę było widać że podpisany w 2023 roku kontrakt nie ma już znaczenia bo będzie poprawiany. Nie martwi mnie zabezpieczenie Yamala do 2030 roku, ale po tym czasie (gdy będzie miał już 23 lata) to pewnie się pożegnamy jeśli nie wrócimy sportowo na absolutny top, a finanse będą naprawione.. W każdym razie te 6 sezonów jeszcze na bank się nim pocieszymy.
1
Ja nie nastawiam się negatywnie bo w poprzednim sezonie koszulki dużo lepiej wyglądały na żywo niż na zdjęciach. Wyjątkowo wyjazdówki zapowiadają się ciekawie jakby ktoś pomyślał w końcu o europejczykach.
7
@Uukasz_93 wystarczy zobaczyć na X - 10k obserwujących przybyło w kilka godzin a wielu polityków i osobowości udostępnia jej słowa z angielskimi napisami. Zdecydowanie wystąpienie z rigczem, a najśmieszniejsze jest to że ludzie popierający uśmiechniętą koalicję wyszli na totalnych idiotów bo wierzyli w słowa Tuska czy Hołowni że wszystko da się jeszcze wynegocjować, a tu taka kosa:
10
Oj dobre wieści płyną przy przedłużeniach młodzieży, fajnie że większość z nich zostaje w Barcelonie. Oby w nowym sezonie Guille był ważnym piłkarzem rezerw bo na ten moment co pokazał jest bardzo obiecujące.
1
@lukkobe Gdy Laporta został ponownie prezydentem to razem z nim przyszli świetni fachowcy znający się na finansach i to oni wyciągnęli Barcelonę z dołka. Gdy zobaczyli że Laporta niczym nie różni się od Bartomeu i zdecydował się każdy wypracowany pieniądz przepalić na udawanie potęgi sportowej to po kolei odchodzili i teraz jesteśmy w takiej sytuacji że minie jeszcze wiele sezonów aby wyjść na prostą, mamy połowę kadry którą spłacamy, długi są prawie takie same jak kilka 2 lata temu z tą różnicą że są skonsolidowane itd.
Nie ma znaczenia czy Nico przyjdzie czy nie - jeden transfer nie rozwiązuje problemów Barcelony tak samo jak jeden trener. Długofalowo z perspektywy 4-5 sezonów te ruchy transferowe są bez sensu bo nie rozwiązują problemów strukturalnych a to klucz do uzdrowienia sytuacji w klubie. Nie ma w Europie nawet jednego klubu z topu który prowadzi tak bezsensowną politykę budowania drużyny, która jest oparta na niczym, bo planowanie było tylko na początku prezydentury, a potem już były tylko emocjonalne ruchy i przepalanie pieniądza.
2
@Bagsik88 to wystarczy bo mówi o tym Ciria, czyli jeden z najlepiej poinformowanych w kwestii finansów: "Nie biorąc pod uwagę obecnego sezonu, który ma skazę w postaci pandemii, Messi kosztował klub 383 655 000 euro, ale sam wygenerował dla Barcelony w tym okresie 619 265 000 euro. Daje to zysk w wysokości 235 610 000".
"Z badania wynika, że Messi odpowiada za mniej więcej jedną trzecią dochodów Barcelony. Argentyńczyk jest magnesem dla sponsorów. Gdyby go nie było w klubie, Barcelona mogłaby liczyć na znacznie mniejsze wpływy z tytułu tego typu umów. O ile? Ciria twierdzi, że nawet o połowę."
https://www.meczyki.pl/newsy/pilka-nozna/wyliczono-ile-pieniedzy-leo-messi-zarobil-dla-fc-barcelony-wnioski-sa-przytlaczajace/159735
Jak łatwo zauważyć gigantyczny potencjał marketingowy Messiego Barcelona w zaledwie małym ułamku wykorzystywała widząc jak trzepane są pieniądze we Francji czy USA.
2
@Ryoumen no tak bo jedna mikro firma rodzinna odpowiada za sprzedaż wizerunku jednego piłkarza na wszystkich kontynentach i dogaduje się z największymi koncernami :)))))))
Zejdź na ziemię - rodzina też musi mieć pracę i dzięki takim firemkom otrzymują legalnie pensje, zamiast siedzieć na bezrobociu i żyć z zysków wypracowanych przez członka rodziny któremu sie poszczęściło, a nawet podatkowo się opłaca. Kwota 20mln to by odpowiadała rocznemu utrzymaniu całej jego rodzinki.
PS: Sam Messi w Paryżu miał kilkanaście różnych niezależnych przedstawicielstw, a w klubie kilkadziesiąt ludzi obsługiwało relacje bieznesowe Messi-PSG.... Wielki biznes to nie warzywniak, a piłkarze pokroju Mbappe czy właśnie Messiego to wyższy poziom robienia biznesu i gigantyczne przedsięwzięcie. Przypomij sobie jak za Messim dziesiątki firm przeniosły się z Barcelony do Paryża, a ty uważasz że tak grzany wizerunkowo Mbappe zarządzany jest przez mikro firmę, która jest tylko po to aby mieli z czego żyć :))))).
PS: dokonujesz obliczeń jak 5-latek - miej ttrochę polotu i zrozum że piszę o kwotach orientacyjnych zgodnych z tym co będąc w tym środowisku każdy mówi. Gdybyś nie wiedział 99,99% piłkarzy wychodzi na minusie w relacji kosztów do zysków klubu jeśli jesteśmy przy kwestii utrzymania piłkarza w klubie. Barcelona jeszcze przez dobrych kilka lat będzie tracił na Gavim, Pedrim, Araujo, Yamalu oraz tak samo Real na Bellinghamie, Camavindze czy Rodrygo itd. bo wyznacznikiem jest zbudowana siła marketingowa, siła sprzedażowa oraz lata istnienia na rynku. W topowych klubach może aktualnie jest 3-5 piłarzy którzy mogą generować dodatnie dla klubu liczby i jedną z tych osób jest Mbappe.. Jeśli ktoś wierzy że klub piłkarski może sobie wydać blisko 50-100mln na pensję dla jednego piłkarza i nie rekompensować sobie tego przychodami które generuje to znaczy że jest albo idiotą albo nigdy nie widział jak funkcjonują firmy zarabiające pieniądze. To musi się bilansować bo inaczej FFP dojedzie każdego.
@Bagsik88 również znajdziesz w archiwum :) Barcelona czerpała korzyści z posiadania Messiego, ale to wyjazd do Paryża i Miami pokazał jak bardzo amatorsko zarządzała jego karierą. W Barcelonie kilka osób zarządzało relacjami biznesowymi, w PSG było już to kilkadziesiąt osób, a w Miami to całe działy wielkich firm - inna skala.