Jersi1
Dołączył/a: październik 2023
Poznań
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kgorecki2500 Może taką, iż zwierzęce organizacje takie jak Hamas, Hezbollah czy Iran, wykorzystują do bólu tego typu okazje i organizują się w ten sposób, aby Izrael przy okazji danej operacji, spowodował coś o czym ty będziesz mógł potem czytać i pisać o wolnej Palestynie
1
@Kgorecki2500 Collateral damage ( nie jestem pewny jak to jest po polsku), to nie jest wydaje mi się jakieś kompletnie nowe zjawisko... chociaż dla niektórych jak widać jest.
1
@Kgorecki2500 Niektórym można więcej, czyli komu? Iranowi, którego najwyżsi politycy stwierdzają wprost bez hamulców, iż Izrael trzeba zrównać z ziemią i przy pomocy krajów ościennych wobec Izraela, realizują swoją politykę? Izrael uczestniczy w wojnie obronnej ( z perspektywy Izraela) i jest to obiektywny fakt, ponieważ to kraje arabskie nie chciały podpisywać traktatów pokojowych z Izraelem, a jak wiadomo lepiej prowadzić wojny poza granicami kraju, ponieważ zgodnie z zachodnim paradygmatem państwa, jego kluczowym założeniem jest obrona własnych obywateli. Państwa pokroju Iranu, Syrii i pozostałe, które uczestniczą w kampanii antyizraelskiej tego oczywiście nie rozumieją, ale jeśli Ty przynależysz do cywilizacji zachodniej, to powinieneś zrozumieć z jakiego powodu Izrael podejmuje takie a nie inne kroki i przestać infantylnie podchodzić do tego tematu.
0
Camavinga i Greenwood coś blado
0
@ali3gator na potwierdzenie ( lub tez nie) twojej tezy mozemy poczekac obserwujac takie kraje jak np. Arabia czy Katar. W Chinach przewodniczacy partii, ktory jest milosnikiem pilki noznej, juz dawno postawil na rozwoj tego sportu w swoim kraju i jak na ten moment zadnych rewelacji nie widac.
0
@ali3gator ja myślę, iż nie zawsze to kwestia kapitału, a czegoś bardziej fundamentalnego jak miękkie instytucje, przekonania, tradycje w danym kraju
0
@ali3gator no to wyrażaj się bardziej dokładnie, bo po pierwsze użyłeś dwóch różnych opisów - biedny (ilościowego) w przypadku mniej zamożnych i bardziej rozwiniętych ( jakościowy) w przypadku tych drugich, a po drugie nie w każdym bogatym kraju jest tradycja klubów piłkarskich. W Polsce, jak i innych krajach bloku wschodniego problemem zapewne jest właśnie to o czym piszesz, czyli brak tradycji dobrego zarządzania klubami, które za PRLu były wylęgarnią leśnych dziadków i w sumie do teraz tak zostało.
4
@ali3gator A Portugalia? Gospodarka wcale nie bardziej rozwinięta od Polski, ani nie biedniejsza. Kolejny przykład z brzegu to Chorwacja, teoria kompletnie z dupy
0
Greenwood I Camavinga z Wisha niewiadomo po co powołani
0
Po prostu jest zwyklym plackiem ten skrzydlowy i tyle, kto to w ogole jest ze on gra, on sie porusza jak jacys pilkarze z 3 ligi
1
Mimo że oglądałem mecz to zapytam tylko jak zagrał Ferran
2
@juarez Fati jest dosłownie kopią Ferrana, tylko jeszcze mniej biega, nie widziałem od 2 lat żeby Fati zrobił sprint
0
@Hindus Nie wiesz co mówisz, jeszcze wykraczesz i Roberto wróci
1
@budel17 Fati jest tak słaby
5
Prawda taka, że to wina Balde, widział, że skrzydłowy biegnie przez pół boiska i odpuścił
1
Teraz pytanie, kogo mieć gorzej na boisku Fatiego czy Ferrana, bo o porównywaniu ich w kategorii ''kto lepszy'', jest nietrafioną rozterką.
0
@visca_josef Plus Fati, to co on wyprawia też się nadaje na taką nagrodę
1
@xvcWinterSoldier Bez wchodzenia w szczegóły klasycznie na minus Ferran
0
@capoN W specyficznym ustawieniu możliwe, że to prawda. Na pewno nie z Torresem, który zbiega do środka i Kounde gra overlaping. Tak jak wspomniał kolega, moim zdaniem również Kounde jest zbyt powolny na PO i nie raz kręcili nim lepsi skrzydłowi, o wiele bardziej wole tam Araujo, jeśli zostajemy przy układzie z Yamalem na skrzydle. Co do lepszych to wymienie np. TAA, Walker, Frimpong, Hakimi, Porro, Carvajal, Reece, Cancelo. Nie mówie, że to ogólnie lepsi piłkarze, ale moim zdaniem lepsi prawi obrońcy, gdy oglądałem Kounde w Sevilii na środku to widziałem w nim potencjal do bycia top 5 środkowych obrońców i moim zdaniem jego wartość w Barcelonie wynika z braku alternatywy, a niekoniecznie z jego stricte umiejętności na tej pozycji.
0
Ciekawe jakie jest wytłumaczenie na to, iż mamy w klubie pięciu środkowych obrońców nadających się do pierwszej jedenastki i przy tym ani jednego nominalnego prawego obrońcy
1
@Bartula Tak jest jak świetny zarząd utrzymuje w pierwszym składzie 5 śo, gdzie kazdy ma predyspozycje do pierwszej 11 pozostawiając prawą obronę bez piłkarza ( nie licząć Forta, który niestety na ten moment wydaje się, iż nie radzi sobie z lepszymi).
2
Gerard Martin to zły pomysł
0
Wypowie się ktoś na temat Ferrana jak jeszcze był w Valencii i byl uwazany za talent? Po samych statystykach nie chce oceniac, dlatego pytam sie tutaj kogos kto go wtedy sledzil i jest w stanie cos na jego temat powiedziec
1
Ferran Torres...
2
@Ronin47 Lenglet fatalnie, a Garcia bardzo przywoicie
0
@Kuchar Przecież Betis miał normalny skład i normalną ławkę, o co chodzi xd?
0
@Roobo To chyba w twoim jakimś poronionym świecie, w którym funkcjonariusze publiczni to jakieś ponadludzkie jednostki. Dla mnie to zwykli pracownicy sektora publicznego, którzy wykonują często mało pożyteczną pracę.
1
@Coutinho007 Griezmann wyrobnik? Z piłką jeden z bardziej eleganckich piłkarzy.
1
@ViscaelBarca2007 Nie chce jakkolwiek podważyć umiejętności Busquetsa, ale na takich filmikach to piłkarze typu Saint Maximina czy tego skrzydłowego z Championship co ostatnio były plotki o przyjściu do Barcy, wyglądają na lepszych niż Messi
0
Komentarz usunięty