Powiem wam, że jak słucham wszelkiej maści ekspertów przed tym Euro to się trochę rzygać chce. Np. taki Engel twierdzi, że nasza kadra może spokojnie zrobić półfinał. Zastanawiam się co gość bierze. W XXI w. Polska grała na 6 turniejach (to Euro będzie 7) i tylko raz wyszła z grupy, kompromitując się przy tym na pozostałych 5. Na dzień dzisiejszy ja widzę co najmniej 8-10 drużyn, które są lepsze od Polski pod względem kadrowym jak i piłkarskim (Anglia, Włochy, Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Chorwacja). Do tego dochodzi kilka solidnych drużyn na poziomie naszej kadry bądź nawet trochę lepszych (Szwajcaria, Turcja, Austria, czy Ukraina). Na 24 drużyny tak na moje to tylko Finlandia, Słowacja, Macedonia, Szkocja i Węgry (choć ten ostatni remis xD) wyglądają na drużyny słabsze. Nie wspomniałem jeszcze tutaj o Rosji, Dani, Czechach, Szwecji czy Walii, które raczej też są na poziomie Polski. Więc jaki półfinał. Ja wiem, że to jest turniej i, że 5 lat temu zrobili ten ćwierćfinał, tylko wtedy oni tak po prawdzie nie pokonali nikogo z topu. Nie chcę też szukać dziury w całym, ale moim zdaniem wyjście z grupy będzie dużym sukcesem (choć przy 24 drużynach jest o to łatwiej), a już zrobienie 1/4 byłoby naprawdę mega. Mamy jednego piłkarza klasy światowej i z 2/3 klasy europejskiej. Reszta to solidni średniacy, więc nie wiem skąd w niektórych taki optymizm xD i pompowanie jaki to Polska ma potencjał kadrowy.
@kuz Tylko niestety początkowo sam ich trochę wypromował, bo niestety głupota w dzisiejszych czasach jest w cenie i tacy ludzie jak Kapela czy ta cała Staśko będę mieć swoich atencjuszy. Dobrze, że się w porę zorientował, że zapraszając takich ludzi do HP robi im darmową reklamę.
@Janiama Wydaje mi się, że u Igi nadal nie ma planu B. Jak nie wychodziła jej bazowa gra to się lekko zaczęła gubić. Podobnie było z Halep w Australii, tam wygrała pierwszego seta, ale potem Rumunka trochę zmieniła swoją grę i znowu Polska wyglądała na lekko pogubioną. Przede wszystkim musi poprawić serwis, bo dzisiaj było z tym kiepsko, a warunki fizyczne ma do tego żeby jednak lepiej serwować.
@Chakalaka Przykre to jest to, że po raz milionowy wypisujesz te swoje bzdury. Czytając twoje komentarze przypominają się najczarniejsze karty polskiej historii, gdzie ludzie twojego pokroju, czyli chwalący wszystko to co obce doprowadzili do rozbiorów Polski. Rzygać się chce, że nadal w tym kraju są tacy ludzi. Chyba już tą zdradę w imię jakiejś wyimaginowanej postępowości niektórzy mają w genach.
@fart Moim zdaniem Boniek pierwszy błąd zrobił zatrudniając Brzęczka. Drugi zrobił nie zwalniając go w odpowiednim czasie. Bo zwalnianie 5 miesięcy przed Euro to za mądre nie było. Kadencja mu się kończy, więc jak będzie wtopa to i tak za to nie beknie.
Nie macie wrażenia, że selekcjoner Sousa jedzie trochę na picu jak to Boniek gadał swego czasu o pewnym trenerze z Niemiec. Nie mam jakoś przekonania do tej reprezentacji. Niby za Brzęczka jakoś specjalnie nie grali, ale chyba Portugalczyk po to właśnie został zatrudniony żeby tę grę trochę poprawić. Wiem, że miał mało czasu, ale przecież wiedział w co się pakuje. Gość jest elokwentny, zna kilka języków, ładnie się ubiera. Tylko wydaje mi się, że jest w tym więcej PR-u, niż rzeczywistych efektów. Jakoś nie widać efektów tej pracy, a samym kwiecistym językiem na konferencjach meczów się nie wygrywa. Może się mylę, ale może być już ciężko w tym meczy ze Słowakami. Obym się mylił.
@Janiama Jeszcze wiele takich meczów przed nią. Nie da się wszystkiego wygrywać. Może ta porażka trochę powtrzyma wszelkiej maści januszy, którzy już porównywali Igę z Sereną Williams.
@ElKamil Może mają może nie mają. Tylko ja doskonale wiem, że przy okazji jakiegokolwiek sukcesu Polaka/i na arenie międzynarodowej zawsze jest wysryw wszelkiej maści ekspertów, którzy uważają, że wszystko wiedzą po oglądnięciu 4 meczów i przeczytaniu 5 artykułów. Tenis to niestety bardzo trudna gra i faworyci w szczególności w żeńskim tenisie nie zawsze wygrywają. Na RG ostatnią zawodniczką, która obroniła tytuł była Henin w 2007r. i to tylko pokazuje jak trudna jest to sztuka.
@ElKamil Tylko w większości to są tzw. niedzielni kibice, którzy o tenisie nie mają pojęcia i uruchomili się dopiero przy okazji meczów Polki. To że była faworytką tak naprawdę nic nie znaczy. Trzeba wyjść i pokazać to na korcie. Gdyby w każdej dyscyplinie wygrywali tylko faworyci to rywalizacja sportowa nie miałaby sensu.
Jak zwykle wylęgarnia januszy, którzy sądzili, że jak wygrała szlema w tamtym roku w wieku 19 lat to teraz będzie wygrywać takie turnieje seriami. 1/4 to i tak jest kosmos. Dziewczyna jest młoda i jak będzie zdrowie to myślę, że jeszcze kilka sklapów w karierze dołoży.
@kamilo0066 Tak to tylko chyba mówili niedzielni kibice i niejaki Fibak, ale ona zazwyczaj bredzi. W kobiecym tenisie nie ma nic pewnego od kilku lat. To już nie te czasy, że jak siostry Williams były zdrowe to zazwyczaj wszystko wygrywały.
Można być powiedzieć, że to typowe w kobiecym tenisie. Nawet jak ktoś jest faworytem nie zawsze wygrywa. W sumie to od kilku lat nikt nie obronił tytułu w Paryżu. Oczywiście mówię o kobietach.
@mekston No cóż. Jakby wyserwował tego pierwszego seta to mecz mógłby wyglądać trochę inaczej. Ale jest jak jest. Z Nadalem trzeba dobrze grać przez kilka godzin, a nie minut.
@mekston Djoko tylko raz pokonał Nadala na RG w 2015r., ale wtedy Hiszpan był w totalnej rozsypce. Teraz tak nie jest, więc raczej Rafa to wygra, szczególnie że Serb jakoś mocarnie nie wygląda.
@dafik85 Federer to ewentualnie tylko Wimbledon. Na mączce nawet w swoim prime przegrywał z Nadalem, bo to jego najsłabsza nawierzchnia. Choć ja osobiście na Wimbledonie też nie wróżę sukcesu to już nie te lata.
Najlepiej to by chyba było żeby turniej męski RG się nie odbywał. Przyznać tak do 2025 puchar Nadalowi, bo i tak turniej by wiele na tym nie stracił. Oczywiście piszę prześmiewczo, ale to już jest naprawdę nudne, że żaden tenisista na przestrzeni 15 lat (z drobnymi wyjątkami) nie potrafił się przeciwstawić Hiszpanowi, choć on w niektórych edycjach był do pokonania.
@mekston I tak by nie wygrał meczu, ale byłoby ciekawiej. Nadal i Djoko będę wygrywać te szlemy dopóki nie skończą karier, bo przez ostatnie kilka lat wyrosło pokolenie tenisowych pokrak.
10
Powiem wam, że jak słucham wszelkiej maści ekspertów przed tym Euro to się trochę rzygać chce. Np. taki Engel twierdzi, że nasza kadra może spokojnie zrobić półfinał. Zastanawiam się co gość bierze.
W XXI w. Polska grała na 6 turniejach (to Euro będzie 7) i tylko raz wyszła z grupy, kompromitując się przy tym na pozostałych 5.
Na dzień dzisiejszy ja widzę co najmniej 8-10 drużyn, które są lepsze od Polski pod względem kadrowym jak i piłkarskim (Anglia, Włochy, Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Chorwacja). Do tego dochodzi kilka solidnych drużyn na poziomie naszej kadry bądź nawet trochę lepszych (Szwajcaria, Turcja, Austria, czy Ukraina). Na 24 drużyny tak na moje to tylko Finlandia, Słowacja, Macedonia, Szkocja i Węgry (choć ten ostatni remis xD) wyglądają na drużyny słabsze. Nie wspomniałem jeszcze tutaj o Rosji, Dani, Czechach, Szwecji czy Walii, które raczej też są na poziomie Polski. Więc jaki półfinał.
Ja wiem, że to jest turniej i, że 5 lat temu zrobili ten ćwierćfinał, tylko wtedy oni tak po prawdzie nie pokonali nikogo z topu. Nie chcę też szukać dziury w całym, ale moim zdaniem wyjście z grupy będzie dużym sukcesem (choć przy 24 drużynach jest o to łatwiej), a już zrobienie 1/4 byłoby naprawdę mega.
Mamy jednego piłkarza klasy światowej i z 2/3 klasy europejskiej. Reszta to solidni średniacy, więc nie wiem skąd w niektórych taki optymizm xD i pompowanie jaki to Polska ma potencjał kadrowy.
0
@kuz
Tylko niestety początkowo sam ich trochę wypromował, bo niestety głupota w dzisiejszych czasach jest w cenie i tacy ludzie jak Kapela czy ta cała Staśko będę mieć swoich atencjuszy. Dobrze, że się w porę zorientował, że zapraszając takich ludzi do HP robi im darmową reklamę.
0
@Maciasek
Bez znaczenia i tak to niestety Nadal wygra xD.
A tak serio to Włoch ma trochę dziurę na returnie, więc seta może urwać, ale nic więcej.
0
@Janiama
Wydaje mi się, że u Igi nadal nie ma planu B. Jak nie wychodziła jej bazowa gra to się lekko zaczęła gubić. Podobnie było z Halep w Australii, tam wygrała pierwszego seta, ale potem Rumunka trochę zmieniła swoją grę i znowu Polska wyglądała na lekko pogubioną.
Przede wszystkim musi poprawić serwis, bo dzisiaj było z tym kiepsko, a warunki fizyczne ma do tego żeby jednak lepiej serwować.
12
@Chakalaka
Przykre to jest to, że po raz milionowy wypisujesz te swoje bzdury. Czytając twoje komentarze przypominają się najczarniejsze karty polskiej historii, gdzie ludzie twojego pokroju, czyli chwalący wszystko to co obce doprowadzili do rozbiorów Polski. Rzygać się chce, że nadal w tym kraju są tacy ludzi. Chyba już tą zdradę w imię jakiejś wyimaginowanej postępowości niektórzy mają w genach.
1
@fart
Moim zdaniem Boniek pierwszy błąd zrobił zatrudniając Brzęczka. Drugi zrobił nie zwalniając go w odpowiednim czasie. Bo zwalnianie 5 miesięcy przed Euro to za mądre nie było.
Kadencja mu się kończy, więc jak będzie wtopa to i tak za to nie beknie.
0
Nie macie wrażenia, że selekcjoner Sousa jedzie trochę na picu jak to Boniek gadał swego czasu o pewnym trenerze z Niemiec. Nie mam jakoś przekonania do tej reprezentacji. Niby za Brzęczka jakoś specjalnie nie grali, ale chyba Portugalczyk po to właśnie został zatrudniony żeby tę grę trochę poprawić. Wiem, że miał mało czasu, ale przecież wiedział w co się pakuje.
Gość jest elokwentny, zna kilka języków, ładnie się ubiera. Tylko wydaje mi się, że jest w tym więcej PR-u, niż rzeczywistych efektów. Jakoś nie widać efektów tej pracy, a samym kwiecistym językiem na konferencjach meczów się nie wygrywa.
Może się mylę, ale może być już ciężko w tym meczy ze Słowakami. Obym się mylił.
1
@Janiama
Jeszcze wiele takich meczów przed nią. Nie da się wszystkiego wygrywać. Może ta porażka trochę powtrzyma wszelkiej maści januszy, którzy już porównywali Igę z Sereną Williams.
0
@ElKamil
Może mają może nie mają. Tylko ja doskonale wiem, że przy okazji jakiegokolwiek sukcesu Polaka/i na arenie międzynarodowej zawsze jest wysryw wszelkiej maści ekspertów, którzy uważają, że wszystko wiedzą po oglądnięciu 4 meczów i przeczytaniu 5 artykułów.
Tenis to niestety bardzo trudna gra i faworyci w szczególności w żeńskim tenisie nie zawsze wygrywają. Na RG ostatnią zawodniczką, która obroniła tytuł była Henin w 2007r. i to tylko pokazuje jak trudna jest to sztuka.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@ElKamil
Tylko w większości to są tzw. niedzielni kibice, którzy o tenisie nie mają pojęcia i uruchomili się dopiero przy okazji meczów Polki. To że była faworytką tak naprawdę nic nie znaczy. Trzeba wyjść i pokazać to na korcie. Gdyby w każdej dyscyplinie wygrywali tylko faworyci to rywalizacja sportowa nie miałaby sensu.
10
Jak zwykle wylęgarnia januszy, którzy sądzili, że jak wygrała szlema w tamtym roku w wieku 19 lat to teraz będzie wygrywać takie turnieje seriami. 1/4 to i tak jest kosmos. Dziewczyna jest młoda i jak będzie zdrowie to myślę, że jeszcze kilka sklapów w karierze dołoży.
0
Na serwisie też dzisiaj Iga bardzo słabo.
1
@kamilo0066
Tak to tylko chyba mówili niedzielni kibice i niejaki Fibak, ale ona zazwyczaj bredzi. W kobiecym tenisie nie ma nic pewnego od kilku lat. To już nie te czasy, że jak siostry Williams były zdrowe to zazwyczaj wszystko wygrywały.
2
Można być powiedzieć, że to typowe w kobiecym tenisie. Nawet jak ktoś jest faworytem nie zawsze wygrywa. W sumie to od kilku lat nikt nie obronił tytułu w Paryżu. Oczywiście mówię o kobietach.
0
Musi podnieść poziom i tyle nie psuć, bo inaczej będzie porażka.
0
Kiepsko dzisiaj gra Iga, jak nie ona. Jak nie podniesie poziomu gry to może być ciężko w tym meczu o zwycięstwo.
2
Komentarz usunięty
0
@mekston
To jest typowe w meczach z Big 3. Często przeciwnikom gotuje się czajnik w kluczowych momentach.
0
@mekston
No cóż. Jakby wyserwował tego pierwszego seta to mecz mógłby wyglądać trochę inaczej. Ale jest jak jest. Z Nadalem trzeba dobrze grać przez kilka godzin, a nie minut.
0
@mekston Coś mi się wydaje, że Sinner nawet tych 10 gemów nie ugra xD.
1
@mekston
Djoko tylko raz pokonał Nadala na RG w 2015r., ale wtedy Hiszpan był w totalnej rozsypce. Teraz tak nie jest, więc raczej Rafa to wygra, szczególnie że Serb jakoś mocarnie nie wygląda.
0
Może Schwarzman postawi Nadalowi trudniejsze warunki. Chociaż z drugiej strony Argentyńczyk nie ma za bardzo czym zagrozić Hiszpanowi.
0
@dafik85
Federer to ewentualnie tylko Wimbledon. Na mączce nawet w swoim prime przegrywał z Nadalem, bo to jego najsłabsza nawierzchnia.
Choć ja osobiście na Wimbledonie też nie wróżę sukcesu to już nie te lata.
4
@Colon
Chyba jak zagrają 2 mecze xD.
0
Najlepiej to by chyba było żeby turniej męski RG się nie odbywał. Przyznać tak do 2025 puchar Nadalowi, bo i tak turniej by wiele na tym nie stracił. Oczywiście piszę prześmiewczo, ale to już jest naprawdę nudne, że żaden tenisista na przestrzeni 15 lat (z drobnymi wyjątkami) nie potrafił się przeciwstawić Hiszpanowi, choć on w niektórych edycjach był do pokonania.
0
@Darkfin
On to tych kont pozakładał. Tak można? Czemu na to się pozwala?
0
@mekston
No to odrobił xD Masakra. Nic się już w tym meczu nie wydarzy.
0
@mekston
I tak by nie wygrał meczu, ale byłoby ciekawiej. Nadal i Djoko będę wygrywać te szlemy dopóki nie skończą karier, bo przez ostatnie kilka lat wyrosło pokolenie tenisowych pokrak.
2
Oczywiście Sinner musiał dostać skurczu mózgu jak serwował po seta i już jest po meczu.