@Comentateiro Dlaczego tylko ograniczamy się do chrztu. Mam lepszy pomysł w akcie urodzenia dziecka nie powinno się wskazywać płci. Dlaczego ktoś ma narzucać komuś jakiej jest płci. Niech dziecko po osiągnieciu pełnoletności samo zdecyduje. Jak można być tak obrzydliwym i narzucać płeć. To jest nie do przyjęcia.
Ja tam ostrożnie podchodzę do walki o mistrzostwo przez Barcelonę. Nie dość, że AM nadal jest zależne od siebie to jeszcze terminarz Barcy nie napawa optymizmem. Sociedad, Villareal, Valencia i RM to mecze wyjazdowe plus mecz u siebie z ekipą Simeone, więc straty pkt w tych meczach gwarantowane, a i nie jest powiedziane, że w pozostałych kolejach Barca nie straci pkt. Daje 30% szans na zdobycie mistrzostwa.
Gdyby to Alba tak powiedział do Francuza to by była afera jak z tym rumuńskim arbitrem, że rasizm itp. Ale przecież to czarny powiedział, że kogoś zabije, a jak wiadomo im wolno więcej.
Powiem tak. Porażka raczej spodziewana bo PSG to co najmniej jedna półka wyżej od dotychczasowych rywali Barcelony. Trochę rozmiary porażają. Wygląda na to, że w LM nie ma żadnego progresu. Koeman też moim zdaniem się nie popisał. Postawienie na Pique i Busquetsa to moim zdaniem porażka. Zaraz będzie atak, że na kogo miał postawić. Na młodych, żeby zebrać doświadczenie, a tak wynik i tak jest katastrofalny, a i inni zawodnicy zobaczyli, że świete krowy zawsze będą grać. Skoro sezon przejściowy to dlaczego zagrała obrona z meczu z Bayernem.
Serio Pique zagra? To jakaś masakra. Koleś po poważnej kontuzji bez rytmu meczowego. Mbape się cieszy. Będzie mijał go jak slalomowe tyczki. Koeman też widzę ma "zaufanie" do innych zawodników. Relowlucja po byku. Tacy zawodnicy jak Pique chyba będę grać w Barcy do 40.
@tobiasson92 Porównanie może nie do końca trafne, ale niejako zgadzam się z autorem. Onet to taki sam ściek jak TVP tylko, że oni stoją po drugiej stronie barykady. TVP ładuje propagandę prorządową, a ci drudzy antyrządową dodając nawet czasami antypolską, więc w ogólnym rozrachunku może są nawet gorsi od TVP.
@IronSanHybrid Prędzej czy później i tak wszyscy zostaną zmuszeni do zaszczepienia, bo taki plan jest forsowany co najmniej od marca tego roku przez różnego rodzaju "ekspertów" na czele z pewnym panem w okularach. Nawet jeżeli nie będzie to przymus bezpośredni to szczepienia i tak zostaną wprowadzone kuchennymi drzwiami coś na zasadzie chcesz podróżować, iść na mecz to się zaszczep, a jak nie to siedź w domu. Biorąc pod uwagę, że ludzie w większości to niesamowici ignoranci bez umiejętności logicznego myślenia to przeprowadzenie masowych szczepień nie będzie raczej problematyczne. Już nawiedzony Niedzielski cały czas powtarza, że będą wyszczepiać całą Polskę. I do świętego spokoju ludzie to będą robić, bo w większości tak jak napisałem to barany.
@LuisSalvano Zdecydowane nie dla tego Pana. Nikt go z klubu nie wypychał. Mógł spokojnie tutaj grać i się rozwijać. Skoro podjął taką decyzję to jego wola, ale nie widzę powodów dla których ma wracać. W życiu liczy się chyba coś więcej niż tylko kasa, czy trofea. Olał przede wszystkim kibiców i teraz jeszcze się z klub procesuje (może słusznie nie wiem tego). Poza tym gość za chwilę będzie miał 30 lat i raczej klubu w jego obecnej sytuacji finansowej nie stać na kupno, a tym bardziej utrzymanie takiego zawodnika.
@patataj Ja to bym bardziej powiedział, że osoby wierzące w Polsce są coraz bardziej dyskryminowani i wyśmiewani przez jaśnie oświeconą i wykształconą elitę z wielkich ośrodków.
@Przemek2323 Od podkarpackich wsi to Ty się odwal. Każdy głos ma taką samą wagę. Równie dobrze mogę powiedzieć, że gdyby policzyli tylko głosy warszawskich salonów to wynik też byłby znany z góry.
@chosenone W 2000r. Bush przegrał wybory, ale SN stwierdził, że na Florydzie były nieprawidłowości w zliczaniu głosów i Bush tylko dlatego został prezydentem. Więc wszystko możliwie, ale moim zdaniem nieprawidłowości musiałby być naprawdę olbrzymie, żeby SN odważył się coś majstrować z wynikami, a skoro w Pensylwanii jest dopuszczalne głosowanie korespondencyjne to Trump szans nie ma za bardzo coś ugrać. Notabene wtedy gubernatorem Florydy był jego brat. Gdyby to się zdarzyło w tych czasach to byłaby niezła zadyma, ale 20 lat temu nie było mediów społecznościowych itp.
@Bykunn Argumenty raczej mają racjonalne. Nie chcą się narażać na nawrót epidemii, bo teraz całkiem nieźle sobie radzą i zmniejszają obostrzenia. Poza tym stan Wiktoria gdzie ma być grane był najbardziej dotknięty koroną z tego co czytałem.
Tak czytam i widzę, że tenisowe Australian Open może się nie odbyć. Rząd wymaga dla przyjezdnych tenisistów i ich sztabów obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny polegającej na przebywaniu w pokoju hotelowym. Jeżeli nie da się tego poluzować to turniej prawdopodobnie się nie odbędzie. Szkoda bo zawsze lubiłem ten turniej choć godziny rozgrywania meczy nie są zbyt korzystne z uwagi na różnicę czasu.
@tobiasson92 Protesty to się zaczną jak ludzie zaczną tracić pracę, czy likwidować firmy i nie będą mieć za co żyć. Taki scenariusz jest bardzo możliwy, bo pewnie obecna sytuacja potrwa do kwietnia/ maja, a nie jest wykluczona kolejna fala zakażeń za rok na jesień, chyba, że wszystkich zaszczepią albo dadzą sobie siana i uznają covid za kolejną chorobę, z którą musimy nauczyć się żyć i nie będą dalej odwalać tej szopki z zamykaniem gospodarki, czy ograniczeniem dostępu do wszystkiego.
Na wynik wyborów pewnie to nie wpłynie, ale jeżeli to prawda do niezły tam burdel mają w Stanach. Podobno przed wyborami niektóre stany nie zaktualizowały listy wyborców i były wysyłane pakiety korespondencyjne np. do osób, które nie żyją bądź zmieniły miejsce zamieszkania. I potem ktoś z takiego pakietu mógł skorzystać. Pewnie tego nie było wiele, ale przy bardzo duże liczbie głosujących jakiś ta wpływ na wynik wyborów w poszczególnych stanach mógłby być.
@Bykunn Przykład nie przykład. W Polsce TK ma guzik do gadania w sprawie wyborów i potem się biorą w Polsce fake newsy bo ludzie nie rozróżniają TK od SN.
@chosenone Niby na jakieś podstawie tak twierdzisz ? Skoro tak jak pisał kolega wyżej eksperci nie gwarantują bezpieczeństwa tej szczepionki to raz, a dwa, że chyba producenci mają mieć ograniczoną odpowiedzialności i ma on być przejmowana przez państwo m.in. wypłata potencjalnych odszkodowań. Poza tym szczepionka będzie i tak sezonowa, więc nie bardzo rozumiem tego nacisku na szczepienia, które będzie trzeba powtarzać jak i ze szczepieniami na grypę.
@Zoker O fałszerstwo zawsze oskarża strona przegrana niezależnie od opcji politycznej. A Trump zwyczajnie chyba nie ogarnia procesu wyborczego, skoro twierdzi, że głosy korespondencyjne nie powinny już liczone. Przegrał i tyle, widocznie Ameryka miała go dość.
@Geble Ty włącz myślenie, bo nijaki Pan Gates też o tym już mówił, że może będzie trzeba ustanowić certyfikat zdrowia, aby móc podróżować. Oni doskonale wiedzą jak to zrobić, żeby ludzi zmusić do określonego działania tak, aby ludzie myśleli, że w rzeczywistości to był ich wybór.
@Geble No a gadanie, że jak się nie zaszczepisz to będziesz np. musiał chodzić w masce to co jak nie przymus? Można pójść dalej i oczywiście oficjalnie nikogo nie zmuszać, ale np. uzależnić podróże zagraniczne od certyfikatu zaszczepienia, czy nawet wychodzenie z domu. Bezpośredni przymus to nie będzie, ale na zasadzie nie szczepisz się to nie korzystasz z życia. To właśnie będzie przymus tylko taki pośredni, że niby dajemy Ci wybór.
@NaFazieHitman Bush w 2000r. wybory wygrał w SN, więc teraz taka opcja też nie jest wykluczona, ale wysoce wątpliwa. Przecież głosy w Pensylwanii raczej zostały oddane prawidłowo, a że napływają już po wyborach to już inna kwestia.
3
@Comentateiro
Dlaczego tylko ograniczamy się do chrztu.
Mam lepszy pomysł w akcie urodzenia dziecka nie powinno się wskazywać płci. Dlaczego ktoś ma narzucać komuś jakiej jest płci. Niech dziecko po osiągnieciu pełnoletności samo zdecyduje. Jak można być tak obrzydliwym i narzucać płeć. To jest nie do przyjęcia.
1
Ja tam ostrożnie podchodzę do walki o mistrzostwo przez Barcelonę. Nie dość, że AM nadal jest zależne od siebie to jeszcze terminarz Barcy nie napawa optymizmem. Sociedad, Villareal, Valencia i RM to mecze wyjazdowe plus mecz u siebie z ekipą Simeone, więc straty pkt w tych meczach gwarantowane, a i nie jest powiedziane, że w pozostałych kolejach Barca nie straci pkt. Daje 30% szans na zdobycie mistrzostwa.
12
Komentarz usunięty
7
Gdyby to Alba tak powiedział do Francuza to by była afera jak z tym rumuńskim arbitrem, że rasizm itp. Ale przecież to czarny powiedział, że kogoś zabije, a jak wiadomo im wolno więcej.
3
Powiem tak. Porażka raczej spodziewana bo PSG to co najmniej jedna półka wyżej od dotychczasowych rywali Barcelony. Trochę rozmiary porażają. Wygląda na to, że w LM nie ma żadnego progresu.
Koeman też moim zdaniem się nie popisał. Postawienie na Pique i Busquetsa to moim zdaniem porażka. Zaraz będzie atak, że na kogo miał postawić. Na młodych, żeby zebrać doświadczenie, a tak wynik i tak jest katastrofalny, a i inni zawodnicy zobaczyli, że świete krowy zawsze będą grać. Skoro sezon przejściowy to dlaczego zagrała obrona z meczu z Bayernem.
0
Serio Pique zagra? To jakaś masakra. Koleś po poważnej kontuzji bez rytmu meczowego. Mbape się cieszy. Będzie mijał go jak slalomowe tyczki. Koeman też widzę ma "zaufanie" do innych zawodników. Relowlucja po byku. Tacy zawodnicy jak Pique chyba będę grać w Barcy do 40.
0
@tobiasson92
Porównanie może nie do końca trafne, ale niejako zgadzam się z autorem. Onet to taki sam ściek jak TVP tylko, że oni stoją po drugiej stronie barykady. TVP ładuje propagandę prorządową, a ci drudzy antyrządową dodając nawet czasami antypolską, więc w ogólnym rozrachunku może są nawet gorsi od TVP.
0
@ChampionLW
To jeszcze nie wiesz tego, że demokracja jest tylko i wyłącznie wtedy jak rządzi lewica wszystko inne to faszyzm.
1
@IronSanHybrid
Prędzej czy później i tak wszyscy zostaną zmuszeni do zaszczepienia, bo taki plan jest forsowany co najmniej od marca tego roku przez różnego rodzaju "ekspertów" na czele z pewnym panem w okularach.
Nawet jeżeli nie będzie to przymus bezpośredni to szczepienia i tak zostaną wprowadzone kuchennymi drzwiami coś na zasadzie chcesz podróżować, iść na mecz to się zaszczep, a jak nie to siedź w domu.
Biorąc pod uwagę, że ludzie w większości to niesamowici ignoranci bez umiejętności logicznego myślenia to przeprowadzenie masowych szczepień nie będzie raczej problematyczne. Już nawiedzony Niedzielski cały czas powtarza, że będą wyszczepiać całą Polskę. I do świętego spokoju ludzie to będą robić, bo w większości tak jak napisałem to barany.
0
Oby tylko nie przeniósł nawyku grzebania w kuprze na zawodników Barcelony.
1
@LuisSalvano
Zdecydowane nie dla tego Pana. Nikt go z klubu nie wypychał. Mógł spokojnie tutaj grać i się rozwijać. Skoro podjął taką decyzję to jego wola, ale nie widzę powodów dla których ma wracać. W życiu liczy się chyba coś więcej niż tylko kasa, czy trofea. Olał przede wszystkim kibiców i teraz jeszcze się z klub procesuje (może słusznie nie wiem tego).
Poza tym gość za chwilę będzie miał 30 lat i raczej klubu w jego obecnej sytuacji finansowej nie stać na kupno, a tym bardziej utrzymanie takiego zawodnika.
7
@patataj
Ja to bym bardziej powiedział, że osoby wierzące w Polsce są coraz bardziej dyskryminowani i wyśmiewani przez jaśnie oświeconą i wykształconą elitę z wielkich ośrodków.
2
@Przemek2323
Od podkarpackich wsi to Ty się odwal. Każdy głos ma taką samą wagę. Równie dobrze mogę powiedzieć, że gdyby policzyli tylko głosy warszawskich salonów to wynik też byłby znany z góry.
3
@chosenone
W 2000r. Bush przegrał wybory, ale SN stwierdził, że na Florydzie były nieprawidłowości w zliczaniu głosów i Bush tylko dlatego został prezydentem. Więc wszystko możliwie, ale moim zdaniem nieprawidłowości musiałby być naprawdę olbrzymie, żeby SN odważył się coś majstrować z wynikami, a skoro w Pensylwanii jest dopuszczalne głosowanie korespondencyjne to Trump szans nie ma za bardzo coś ugrać. Notabene wtedy gubernatorem Florydy był jego brat. Gdyby to się zdarzyło w tych czasach to byłaby niezła zadyma, ale 20 lat temu nie było mediów społecznościowych itp.
1
@normasubiektywna
Skoro Cię to nie obchodzi, to prosiłbym nie produkować w tym kontekście zbędnych komentarzy.
1
@Bykunn
Argumenty raczej mają racjonalne. Nie chcą się narażać na nawrót epidemii, bo teraz całkiem nieźle sobie radzą i zmniejszają obostrzenia. Poza tym stan Wiktoria gdzie ma być grane był najbardziej dotknięty koroną z tego co czytałem.
0
Tego jeszcze brakowało, żeby trener jednego z najbardziej nielubianych przeze mnie sportowców był w Barcelonie.
1
Tak czytam i widzę, że tenisowe Australian Open może się nie odbyć. Rząd wymaga dla przyjezdnych tenisistów i ich sztabów obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny polegającej na przebywaniu w pokoju hotelowym. Jeżeli nie da się tego poluzować to turniej prawdopodobnie się nie odbędzie.
Szkoda bo zawsze lubiłem ten turniej choć godziny rozgrywania meczy nie są zbyt korzystne z uwagi na różnicę czasu.
1
@tobiasson92
Protesty to się zaczną jak ludzie zaczną tracić pracę, czy likwidować firmy i nie będą mieć za co żyć. Taki scenariusz jest bardzo możliwy, bo pewnie obecna sytuacja potrwa do kwietnia/ maja, a nie jest wykluczona kolejna fala zakażeń za rok na jesień, chyba, że wszystkich zaszczepią albo dadzą sobie siana i uznają covid za kolejną chorobę, z którą musimy nauczyć się żyć i nie będą dalej odwalać tej szopki z zamykaniem gospodarki, czy ograniczeniem dostępu do wszystkiego.
6
@BoRoWieC
A co ma niby zrobić? Poszczeka sobie złoży jakieś protesty do SN i w styczniu wyniesie się z Białego Domu.
3
I bardzo dobrze. Skoro na siłę zostawili go w klubie to teraz niech mają za swoje.
9
@MESSIah16
Ale do nielegalnych manifestacji to zachęcał. I taki człowiek miał być prezydentem Polski. Żenada.
4
Na wynik wyborów pewnie to nie wpłynie, ale jeżeli to prawda do niezły tam burdel mają w Stanach. Podobno przed wyborami niektóre stany nie zaktualizowały listy wyborców i były wysyłane pakiety korespondencyjne np. do osób, które nie żyją bądź zmieniły miejsce zamieszkania. I potem ktoś z takiego pakietu mógł skorzystać. Pewnie tego nie było wiele, ale przy bardzo duże liczbie głosujących jakiś ta wpływ na wynik wyborów w poszczególnych stanach mógłby być.
0
@Bykunn
Przykład nie przykład. W Polsce TK ma guzik do gadania w sprawie wyborów i potem się biorą w Polsce fake newsy bo ludzie nie rozróżniają TK od SN.
1
@chosenone
Niby na jakieś podstawie tak twierdzisz ? Skoro tak jak pisał kolega wyżej eksperci nie gwarantują bezpieczeństwa tej szczepionki to raz, a dwa, że chyba producenci mają mieć ograniczoną odpowiedzialności i ma on być przejmowana przez państwo m.in. wypłata potencjalnych odszkodowań.
Poza tym szczepionka będzie i tak sezonowa, więc nie bardzo rozumiem tego nacisku na szczepienia, które będzie trzeba powtarzać jak i ze szczepieniami na grypę.
0
@tbas
Tak zapytam co ma TK do wyborów w Polsce. Mogę prosić o wyjaśnienie ? bo nie bardzo rozumiem.
0
@Zoker
O fałszerstwo zawsze oskarża strona przegrana niezależnie od opcji politycznej. A Trump zwyczajnie chyba nie ogarnia procesu wyborczego, skoro twierdzi, że głosy korespondencyjne nie powinny już liczone. Przegrał i tyle, widocznie Ameryka miała go dość.
1
@Geble
Ty włącz myślenie, bo nijaki Pan Gates też o tym już mówił, że może będzie trzeba ustanowić certyfikat zdrowia, aby móc podróżować. Oni doskonale wiedzą jak to zrobić, żeby ludzi zmusić do określonego działania tak, aby ludzie myśleli, że w rzeczywistości to był ich wybór.
0
@Geble
No a gadanie, że jak się nie zaszczepisz to będziesz np. musiał chodzić w masce to co jak nie przymus? Można pójść dalej i oczywiście oficjalnie nikogo nie zmuszać, ale np. uzależnić podróże zagraniczne od certyfikatu zaszczepienia, czy nawet wychodzenie z domu. Bezpośredni przymus to nie będzie, ale na zasadzie nie szczepisz się to nie korzystasz z życia. To właśnie będzie przymus tylko taki pośredni, że niby dajemy Ci wybór.
1
@NaFazieHitman
Bush w 2000r. wybory wygrał w SN, więc teraz taka opcja też nie jest wykluczona, ale wysoce wątpliwa.
Przecież głosy w Pensylwanii raczej zostały oddane prawidłowo, a że napływają już po wyborach to już inna kwestia.