0

@Quavosk
W sumie to gdzieś czytałem wypowiedź jakiegoś wirusologa, że do końca października miało być już 30% a do końca roku 50% z przeciwciałami, ale na ile to prawda to nie wiadomo.

0

@Janiama
O kilka miesięcy za późno. Jednak wybory i ustawa dla zwierząt były ważniejsze, więc zmieniają prawo kiedy i tak się ten cały wirus już rozsiał po całym kraju i pewnie z 10 000 przypadków dziennie to do Bożego Narodzenia nie zejdziemy.

3

@MESSIah16
Pan Mann ma obywatelstwo polskie. Ja się czuję Polakiem i chyba tu jest ta różnica. Skoro się wstydzi to zawsze może się obywatelstwa zrzec. W Norwegii teraz sporu uciekinierów z Polski, więc może zostać obywatelem tego kraju.

2

@Chakalaka
Samodzielne rządy PiSu to przede wszystkim wina opozycji, wiec Tusk mógłby się łaskawie zamknąć. Widać, że nic ich nie nauczyły ostatnie porażki wyborcze. Zamiast przedstawiać program dla Polski to oni jak zwykle skupili się na jechaniu po PiSie. I teraz mamy w kraju to co mamy.

0

@Uukasz_93
Trzeba wprowadzić, coś na kształt gry pasywnej w piłce ręcznej, bo inaczej parkowanie autobusów nigdy nie będzie miało końca. Może kiedyś się uda wypracować jakieś przepisy, żeby uatrakcyjnić mecze.

1

@Chakalaka
Krytykować to każdy potrafi, szczególnie w mediach społecznościowych. Tylko jakoś rozwiązania tej sytuacji, czy innej jakoś nie widać. Taki każdy mądry, ale jak przyjdzie co do czego to się zaczyna gadka w stylu przecież mi za to nie płacą.

6

Pretensje to trzeba mieć do klubu, a nie do Dembele. Skoro klub przepłacił za zawodnika to ich problem, że teraz będzie im ciężko odzyskać nawet część tych pieniędzy. Za rok odejdzie za 20/30 mln o ile się jeszcze w trakcie sezonu nie połamie kilka razy, co by zmniejszyło jeszcze jego wartość.
Ja do dzisiejszego dania nie mogę zrozumieć jak można było kupić prawie nieznanego zawodnika za takie pieniądze. Wiem, że się zarządowi paliła d...a po odejściu Neymara, ale nie jest to żadne wytłumaczenie. Zawodnik, który był wart 50 może 60 mln euro został kupiony za cenę ponad dwukrotnie większą wliczając to zmienne. Janusze biznesu.

3

@barcelonaLM
A co mnie interesuje z kogo ręki wyszedł projekt. Liczy się efekt końcowy do którego opozycja się walnie przysłużyła. Zostali rozegrani przez Kaczyńskiego i tyle. Podobnie było z głosowaniem nad podwyżkami. Ale w Polsce nie ma opozycji merytorycznej, więc wychodzą takie kwiatki.

0

@tobiasson92
No cóż takiego rodzaju debaty już dawno przestały być merytoryczne i są zbliżone do poziomu rynsztoku. Chodzi o bazowanie na emocja i wywoływanie szoku. Obaj kandydaci słabi, ale wolę już Truma, niż Bidena, który bez kartki nie potrafi się wysłowić.

5

@barcelonaLM
Rozumiem zatem, że politycy opozycji nie przyłożyli ręki do tego, że ustawa przeszła przez Sejm?

0

@tobiasson92
Przede wszystkim społeczeństwo amerykańskie jest niesamowicie manipulowane przez media. Skoro chcą, żeby wygrał Biden to nie sobie wygra. Widocznie chcą mieć za prezydenta marionetkę co nie ma własnego zdania i wszystko musi czytać z kartki. Też mieliśmy takiego prezydenta kartkowego.

3

@tobiasson92
Niesamowita hipokryzja i brak wiedzy. Przecież ustawa przeszła głosami opozycji. Więc nie bardzo rozumiem ten lamet z głosowaniem na PiS. Gdyby nie opozycja to ustawa byłaby w kiblu. Niestety ludzie łykają jak pelikany wszystko to co im media podsuną. Może wygrana Trzaskowskiego by coś zmieniła ? Przecież i tak ewentualne veto mogłoby zostać odrzucone i to dzięki opozycji.
Najśmieszniejsze, że to to właśnie ta "elyta" pogrążyła rolników w Sejmie.

7

@DonMatteo901
Akurat Netflix takie treści cały czas promuje, więc to dla niech raczej norma. Bardzie przeraża mnie fakt, że ludzie w tym nie widzą nic zdrożnego.
Z jednej strony wycina się jakieś dekolty w filmach dla dzieci, bo niby to nieodpowiednie, z drugiej jest zezwolenie na kręcenie d...ą przed kamerą. Ale to jest celowa zagrywka po to, żeby przesuwać granice i oswajać społeczeństwo ze wszelkiego rodzaju dewiacjami. Za 20 lat będzie to już standard, bo nowe pokolenie zostanie wychowane na tej chorej nowej normalności. Orwell się tylko uśmiecha zza grobu. Jego fikcja staje się rzeczywistością.

10

To się już robi śmiesznie. Messi narobił niesamowitego kwasu i teraz jeszcze wróci na rok jak gdyby nigdy nic. Jak dla mnie niech spada. Jak mam szanować zawodnika, który po 20 latach spędzonych w Barcelonie nie potrafi wyjść do ludzi i powiedzieć co go boli itp.
Dostali łomot, a on siedzi cicho i jeszcze fochy stroi. Niestety, ale jak dla mnie te wszystkie plotki o dyktacie Leo w Barcelonie były prawdą. Przyszedł nowy trener powiedział jak widzi sprawy i się Argentyńczyk wypiął bo się okazało, że już nie będzie wzajemnego lizania d...y.
Jak zostanie w klubie, a kibice wrócą na trybuny to za każdym razem powinni go wygwizdywać.
Zasługi dla klubu ma ogromne, ale jego aktualne zachowanie jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.

1

@Comentateiro
Iwański był wczoraj tragiczny ;/ Cały czas tylko Lewy to Lewy tamto. Rozumiem, że kibicuje rodakowi, ale dziennikarz powinien zachować choć trochę obiektywizmu.

2

@NeroTFP
✦ Polska:
Małysz
✦ Austria:
Loitzl
✦ Finlandia:
Jussilainen
✦ Japonia:
Kasai
✦ Niemcy:
Schmitt
✦ Norwegia:
Romoren
✦ Słowenia:
Kranjec
✦ Reszta świata:
Janda

0

@KmN
Wydaje mi się, że ubezpieczenie zdrowotne obowiązuje jeszcze 4 miesiące od zakończenia studiów, ale pewnie to jeszcze by trzeba sprawdzić.

0

@MESSIah16
A czego się spodziewać po Onecie. Wypisz wymaluj TVP tylko z zupełnie przeciwstawną narracją. Jedni są pro rządowi, a drudzy antyrządowi.

2

@kerouac
Miejmy tylko nadzieję, że jakieś wnioski Rudy wyciągnął, bo jednak to już było dawno, chociaż z Evertonu też wyleciał.
Trudno powiedzieć jak to się potoczy. Moim zdaniem wielkiej poprawy nie będzie i niekoniecznie musi to być wina trenera. Zwyczajnie Barcelona jako instytucja przespała zmiany w futbolu i trochę świat im uciekł pod każdym względem.

0

@kerouac
Valencia została przez niego rozwalona. Bo tam chyba też chciał rewolucję zrobić i nic z tego nie wyszło.

0

W Holandii takiej kasy jak w Barcy nie dostanie, więc jak nie będzie chciał odejść to szykuje się drugi Bale.

0

Bayern nie taki straszny tylko Barcelona taka słaba.
PSG może spokojnie to wygrać w niedzielę nawet jak będą się mierzyć z Niemcami.

5

@Triv44
Dla mnie osobiście wiązanie funduszy unijnych z kwestiami ideologicznymi jest absurdalne. Co ma piernik do wiatraka.
To tak jakbym poszedł do banku po kredyt, spełniał kryteria, aby go uzyskać, ale nie otrzymał ostatecznie kredytu, bo w banku by uznali, że nie popieram LGBT. Normalnie groteska, a nie XXI wiek.

0

Czyli wynika z tego, że te rzekome plotki o chęci odejścia Messiego z Barcy były prawdą. Bo niby po co mieliby go jechać przekonywać skoro nie było tematu odejścia.

4

@Chakalaka
Gorszy od Bodnara nie będzie.

0

Szczerze powiedziawszy to sam nie wiem kto powinien zostać trenerem Barcelony. Tutaj padają różne nazwiska. Tylko trzeba sobie uświadomić, że trener potrzebny jest na już. Liga rusza chyba gdzieś za miesiąc, więc nie ma za dużo czasu na poszukiwania. Poza tym aktualnie na rynku nie ma chyba trenera, który byłby dobry dla Barcelony i jednocześnie dostępny.
Też nie jestem zwolennikiem Koemana, ale chyba na dzień dzisiejszy jest on najlepszym wyborem. Owszem nie prowadził jakiś gigantów, a w Anglii nic wielkiego nie zwojował, ale jakieś tam doświadczenie posiada. Nie oznacza to, że będzie świetnym trenerem. Może się przecież okazać, że w klubie jest za duży burdel i tego nie ogarnie.
Z innych realnych opcji:
1. Xavi mnie nie przekonuje jako trener już teraz. Może za 2/3 lata to już bardziej. Przede wszystkim w klubie za dużo jest jego byłych kumpli i nie wiadomo czy byłyby w stanie ich odstawić na boczny tor. Poza tym on jest zwolennikiem jednego stylu zwanego klepaniem. Moim zdaniem Barcelona potrzebuje trenera, który postawiłby na bardziej bezpośrednią grą (patrz kazus Enrique). Dodatkowo Xavi nie przepada za obecnym zarządem. 2. Pochettino. Nie znam jego warsztatu, bo nie oglądam Ligi Angielskiej. Z Tottenhamem jednak nic wielkiego nie zwojował. Był ten finał LM, jednak każdy chyba pamięta okoliczności w jakich drużyna z Londynu się do niego dostała. W Anglii jest spora konkurencja, jednak chyba można było osiągnąć więcej. Dochodzi tutaj jeszcze kwestia jego wypowiedzi. Wiadomo, że teraz słowo nic nie znaczy, ale jednak pewne wypowiedzi padły.
3. Blanc opcja z czapy. Francja czy PSG pod jego wodzą jakoś świetnie nie grały. Trudno mi powiedzieć coś więcej.
4. Allegri to moim zdaniem taki ulepszony Valverde niestety. Juventus pod jego wodzą było skuteczny, ale w LM niczego nie zwojowali, mając nawet niezły skład.

Barcelonę i tak teraz czeka okres przejściowy. Można by ewentualnie postawić na kogoś mniej znanego. Tylko, że tutaj jest kolejny problem. Na drugiego Guardiolę raczej nie ma co liczyć. A wynalazki w stylu Taty Martino wolę przemilczeć.

9

@Shapiro
To są właśnie wpisy tej wykształconej elity. Już chyba wolę rolników po podstawówce.

5

@PatrychoO
Nic odkrywczego. Wyborcy PO gardzą ludźmi popierającymi PiS i to jest wyłączna przyczyna ich porażek.
Jak się ciągle słyszy o ciemnogrodzie to ludzie jeszcze bardziej idą i głosują przeciw PO. Niestety ludzie z wielkich ośrodków np. z Warszawy uważają się za lepszych i tylko pozornie chcą podejmować dialog.

1

@Janiama
Akurat wykształcenie nie wyznacznikiem inteligencji. Często ludzie po studiach są zupełnymi ignorantami, co tylko zdobyli papierek. Więc nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że wykształcenie podstawowe/ zawodowe = debil, a wyższe = mądrala.

1

@tobiasson92
PO co się hamować zróbmy getta dla wyborców Dudy, bo Warszafska elita musi się panoszyć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?