8

0

@Emhyr jak pożegna Real z LM, będę mega zadowolony :P

5

II wojna w Zatoce Perskiej – konflikt zbrojny, który rozpoczął się 20 marca 2003 atakiem koalicji sił międzynarodowych (głównie USA i Wielkiej Brytanii) na Irak.

Liczba zabitych cywili waha się od 22 787 do 25 814. 21 października 2006 prestiżowy brytyjski magazyn medyczny „The Lancet” opublikował szacunkową liczbę ofiar po stronie irackiej od marca 2003 do czerwca 2006. Wynosi ona ok. 655 tys. osób, w większości cywilów

W 2005 Bush przyznał, że decyzję o inwazji na Irak podjął, korzystając z błędnych informacji wywiadowczych.

Politolodzy z różnych krajów twierdzili, że prawdziwymi celami wojny były:
-przejęcie kontroli nad irackimi rezerwami ropy naftowej i gazu ziemnego – po to, aby utrzymać monopol dolara amerykańskiego na rynku paliwowym (Irak jako jeden z nielicznych krajów rozliczał swoje kontrakty paliwowe w euro)
-udowodnienie, że Stany Zjednoczone sprawują pełną kontrolę militarną nad największymi zasobami paliw na świecie
-niedopuszczenie do wzrostu cen paliw na świecie, co mogłoby skutkować ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym
-utrzymanie i powiększenie dopływu państwowych środków finansowych do przemysłu zbrojeniowego USA, który stanowią prywatne przedsiębiorstwa
-utrzymanie i wzmocnienie popularności prezydenta G. Busha na wojnie, która zapobiega obarczaniu go winą za atak terrorystyczny na Nowy Jork

wojna to mega biznes... oczywiście dla tych wielkich jak np. USA

8

@Zoker No tak, ale Polska musi wpłacić do Unii pieniądze, żeby później je dostać od UE

1

@Medium wyglada jak piwny granitor xD

0

@TR3YWAY i jagerek

6

@DonCarletto Kto wie może jakby grał w FCB to nie zdobyłby MŚ przy tych aferach

0

@Emhyr pożegnanie Messiego tez lipa była :/

19

@Bykunn niezłe pierdolety wyssane z palca

16

@Bykunn a odszedł dzięki komu? Przypomnij

24

@DamianBarcaCule dystans człowieku i trochę kultury

5

@michaleu
??


4

@tomek8756 foliarka

3

@draxidox przynajmniej wiemy, że vegeta ma na imię bartek

1

@urbipl zero wyobraźni, najgorzej że takich ludzi na drogach jest coraz więcej

0

@barteq otóż nie.

1

@Janas11224 mam nadzieje, że Barcelona wyciągnie od niego kilka mln euro odszkodowania

3

@AmigoBlancos przyjdzie dobry trener i was pożegna z LM

2

@Borneo jeden z najważniejszych Polaków to dlatego tyle pomników

23

@VegetaPolska ale kogo to obchodzi

0

Haaland to by wsadził to

5

@Deviler szkoda, że Pep oddał Ferana, bo pewnie Liverpool już by 5 na dziurę dostawał

5

No i git, oby Liverpool bez występów w LM na następny sezon

2

W końcu dzisiaj po przerwie reprezentacyjnej wraca wielka Barcelona Ernesto Valverde!

14

Last Dance czeka…


1

@Faro wiadomo, że Messi

0

@marcin62 będzie tylko jedno dlc? Ciekawe jaka cena

32

@KrychaFCB operacje plastyczne to chyba na tym złomie jej robili :d

1

@Lionel_Messi10 byleby małolat makowca nie jadł :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?