Kgorecki2500
Dołączył/a: sierpień 2020
42 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Criss18Barca Francuzów ;)
1
Dziękujemy Realu SSS
17
Stare reklamy miały aurę:
6
To jest ta wasza Pragmata?
@macio_944 @marcin62 @Jakchcesz @PatrychoO @Luciano99 @DragonxNF @norbi77
1
@TR3YWAY Mundial o 3:00. Nic tylko oglądać :F
0
EjAj zabierze pracę dostawcom jedzenia.
Tymczasem EjAj:
Jednak nie ma to jak jakiś Szasza czy inny Ahmet
0
Pomijając, że to nie jest ta OG żabka co kiedyś tak akurat fajna sprawa :D Chociaż pewnie mało kto korzystać będzie:
0
Osimhen czy Oshee
0
@LeoKrol Trudno w to uwierzyć ale są tacy zawodnicy dla których takie RSSS to najlepszy klub w historii i taką Barcę/Real mają gdzieś. On tam karierę skończy
1
@LeoKrol No tylko, że Oyarzabal raczej nie chce odchodzić
7
@ProMILs Nie no, oni tam jednak oferowali ciut więcej niż "Byle nie PIS" xD
43
Jeśli jedynym celem polityka jest pozbycie się innego polityka a nie dobrobyt obywateli to mnie tak średnio zachęca do głosowania na jego partię xD
@michal26 @Comentateiro @misterio @July_6_BcN @Bykunn @BillyButcher @Aragorn33
3
Wiedźmin Piotrowicz z cechu PRL
2
Przepiękne jest to Replaced. Absolutny wzór dla wszystkich pixelartów
https://zapodaj.net/plik-pgUBAceMgZ
5
Simeone 1 titul:
1
@michal26 "Bez zgody, ale i wbrew woli naszego (Pana i zbawcy) lidera Pana Prezesa Jarosława (Aleksandra) Kaczyńskiego" - przecież to sekta jest XD
8
Jutro mijają 83 lata od wybuchu powstania w warszawskim getcie. W czasie okupacji w dzielnicy umieszczono warszawską ludność którą niemieckie władze okupacyjne uznały za Żydów oraz Żydów z innych miejscowości przez co w getcie panowało duże przeludnienie (w 1941 ulokowanych zostało tam 460 tys. osób). Oprócz tego wszechobecny był też głód i zarazy w wyniku których zmarło ok. 100 tys. ludzi (1940 - 1942). Od roku '42 Niemcy podjęli decyzję o likwidacji getta i wywózce ludności żydowskiej do obozów zagłady. Powstanie wybuchło na rozkaz Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB) oraz Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW) na wskutek wkroczenia do getta jednostek niemieckich, ukraińskich i łotewskich 19 kwietnia 1943 roku które miały zająć się ostateczną likwidacją dzielnicy. Nie chodziło o zwycięstwo (zresztą trudno o takim myśleć kiedy dysponuje się 1000-1500 powstańcami) bo to było niemożliwe. Tym ludziom chodziło o to żeby odejść z godnością. Z bronią w ręku jak wojownicy a nie w komorach gazowych jak "podludzie". Powstanie potrwało do 16 maja 1943 roku. W jego wyniku martwych lub schwytanych przez Niemców, a następnie wywiezionych do obozów zagłady, zostało 56 tys. osób. Jednym z dowódców powstania był Marek Edelman którego możecie znać z lekcji języka polskiego i książki "Zdążyć przed Panem Bogiem". [wikipedia]
Po wojnie Jürgen Stroop, który dowodził pacyfikacją powstańców, został uznany przez polski sąd zbrodniarzem wojennym i zawisł na warszawskiej szubienicy 6 marca 1952 roku
https://zapodaj.net/plik-oT48RdLXAt
Raport jego autorstwa opisujący akcję likwidacyjną można znaleźć w internecie.
Żydowska ludność cywilna schwytana podczas tłumienia powstania:
https://zapodaj.net/plik-XEPawjgiCN
Odezwa Żydowskiej Organizacji Bojowej z 23 kwietnia do mieszkańców Warszawy
https://zapodaj.net/plik-3PyA4Lyi0B
Teren getta po zakończeniu wojny. Ulica Gęsia, widok w kierunku zachodnim. W oddali widoczny wypalony gmach dawnych Koszar Wołyńskich
https://zapodaj.net/plik-TrFh2holr5
Obwieszczenie z 23 kwietnia 1943 podpisane przez Jürgena Stroopa zakazujące Polakom pod karą śmierci wstępu na teren „byłej żydowskiej dzielnicy mieszkaniowej”
https://zapodaj.net/plik-Eeljv9ge4z
Po upadku powstania Niemcy zrównali getto warszawskie z ziemią. Z rozkazu Adolfa Hitlera spalono i wysadzono wszystkie domy znajdujące się na terenie objętym walkami. Jednym z nielicznych zachowanych budynków był kościół św. Augustyna wykorzystywany jako magazyn:
https://zapodaj.net/plik-HFXGy9CV4f
@michal26 @NeroTFP1 @Comentateiro @BillyButcher @Bykunn @Jakchcesz @FcPortoFan1999 @escarabajo
6
Węgierski parlament ponoć ma przysięgać na koronę św. Stefana. A skoro już przysięgają na koronę a Tisza ma większość konstytucyjną to może czas na powrót króla w miejsce urzędu prezydenta? Tak głośno myślę:
@michal26 @BillyButcher @Bykunn @Comentateiro @misterio
1
@Bykunn Spejalista z Milenium: A temu weź zainwestuj w akcje Milenium :D
@maroon No o to pytałem :D
1
Gracie na giełdzie? Ja nie gram na giełdzie
0
@Czajka90 FA Cup?
3
Jednak Mariusze z Brighton to zrobiły xD Tottenham spadnie!
0
@Chimera MCU > DC
0
Brighton, walczyć tam!
5
Pa pa pa, pa pa pa:
0
@Kazragore No to jest taki trochę Orban light. Zresztą on chyba 22 lata był u niego w partii.
8
A nawet 141/199. No rozwalili system
@michal26 @Comentateiro @BillyButcher @Bykunn
0
@Aragorn33 A kto winny?
1
Matko, jaki benger :D Wspaniały jest ten profil a ja rozumiem dlaczego gloryfikuje się swoje okresy dziecięce :)
3
Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie xD