0

no, skoro Keita policzył sobie wszystkie tytuły z tamtego sezonu i wszystkie z obecnego, to nie powinien zapomnieć że Real w tamtym roku wygrał Superpuchar i ma 1 tytuł nie 0.

0

jak Pep by coś takiego powiedział to byłyby ochy i achy jaki to on wspaniały. powiedział to ktoś inny i jest pojazd. żenada.

0

baniak Raul w wieku 18 strzelił 6 ;)

0

haha, widać Czyhrynskiego na tym filmiku z Messim. szkoda że nie zrobił jakiejś afery, ciekawie by to wyglądało w kontekście jego transferu.

0

bez przesady. na baraże mają jeszcze realne szanse biorąc pod uwagę to że z Węgrami grają jeszcze 2 mecze.

0

Bramkarze:

Valdes

Pinto

Obrońcy:

Dani Alves

Gerrard Pique

Rafael Marquez

Carles Puyol

Maxwell

Dymytro Czyhrynski

Eric Abidal

Pomocnicy

Xavi

Andres Iniesta

Seydou Keita

Sergio Busquets

Yaya Toure

Napastnicy:

Zlatan Ibrahimovic

Leo Messi

Bojan Krkic

Thierry Henry

Pedro

pozwoliłem sobie uporządkować kadre FCB. o ile w ataku problemu nie ma praktycznie żadnego, to pomoc jest tragiczna. w momencie gdy na PNA wyjadą Keita i Yaya będzie naprawdę bardzo ciężko. niech trafi się jeszcze jakaś kontuzja to już kompletnie leżymy. obrona daje raczej radę, ale brak zmiennika dla Alvesa trochę komplikuje sprawę. w naszej kadrze jest ogólnie 19 zawodników. dla porównaniu w Realu jest 24. będzie bardzo ciężko.

0

ble, wcześniej zły link wkleiłem. chodziło mi o ten film:

0

jeśli chodzi o Rondo, to oprócz totalnie nieprawdopodobnej gry w ostatnich Play-Offach to polecam ten filmik:

0

Hering no to akurat jest prawda że został wybrany z 5 w tegorocznym drafcie. Tyle że wybór zawodnika w drafcie, to mniej więcej tyle, co piłkarskie prawo pierwokupu. Może zagrać, ale nie musi.

Rozwad jasne. Zwróciłem uwagę na to że istnieje między nimi różnica wieku, ale gdy zapewne Rubio w 2 lata nie zrobi aż takich postępów by być na obecnym poziomie niektórych z wymienionych przeze mnie zawodników. Lubię tego gościa i życzę mu wszystkiego najlepszego, ale musiałem jakoś naprostować wypowiedzi o "Messim koszykówki" bo do tego droga jeszcze baaaaardzo daleka. Co do Griffina i Randolpha jasne że nie są jeszcze gwiazdami, ale Randolph zaliczył dopiero co debiutancki sezon (swoją drogą rewelacyjny), a Griffin ten sezon dopiero zaliczy (ale powoli i niebezpodstawnie kreowany jest na gwiazdę). Trochę inna sprawa że porównałem do Rubio zawodników którzy nie grają na jego pozycji (z wyjątkiem Rose).

0

to Real jest odpowiedzialny za całe zło tego świata :(

0

Porównywanie go do Messiego to ogromna przesada, ale koleś jest bez wątpienia rewelacyjny. Jak na swój wiek to wyprawia niemożliwe rzeczy, tyle że w Europie. Na dzień dzisiejszy w NBA raczej nie ma czego szukać, ale za 2-3 lata owszem. Na pewno musi się trochę przypakować bo gdy zagra przeciwko takiemu Dwightowi Howardowi czy Yao Mingowi to zapewne nic nie zdziała. Na dzień dzisiejszy w okolicach jego wieku dużo lepszymi zawodnikami są Kevin Durant, Derrick Rose, Blake Griffin, Anthony Randolph, Stephen Curry czy już trochę starszy, ale absolutnie magiczny Rajon Rondo. Jeszcze wielu możnaby wymienić. No ale w Barcelonie Rubio byłby pewnie wielką gwiazdą.

0

davidsi16

ale zakup piłkarza to nie jest kupno nowych spodni. inwestujesz często bardzo duże pieniądze z nadzieją że się zwrócą na boisku (i nie tylko). w tym momencie Milito jest praktycznie nic nie warty i nawet 3 lata jego gry nie spłacą tego co w niego zainwestowano. podobna sytuacja z samochodem. jak kupujesz furę za 30 tysięcy to nie na 3 lata i na złom.

0

fakty są takie że Milito nie dołączył do Realu ze względu na swoje kolano (nie serce, jak czasem się mówi). obecnie z tym właśnie kolanem ma wielkie problemy, więc wychodzi na to że Real się nie pomylił.

0

W kwestii wychowanków to zarówno Raul jak i Messi wg. przepisów FIFA są wychowankami, więc nie rozumiem co niektórzy chcą udowadniać (wymóg jest taki, że przed debiutem w pierwszej drużynie, dany zawodnik musi rozegrać przynajmniej 3 sezony w młodszych kategoriach wiekowych klubu)

W kwestii argumentu że Real pretenduje składem 09/10 do zwycięstwa LM i dlatego został porównany do składu Barcy która finał tej LM wygrała, to chciałem zauważyć że w sezonie 08/09 Real też chciał wygrać Ligę Mistrzów. Porównanie składów w newsie jest bardzo niesprawiedliwe.

0

i po co takie newsy? jak dla mnie zwykła napinka, bo wszyscy o ilości wychowanków w szeregach FCB doskonale wiedzą i nie trzeba porównywać niczego ze składem Realu. jeszcze podawanie jedenastki Realu na sezon 09/10, a Barcelony już na 08/09 (z kontuzjowanym Abidalem, żeby wyszło jeszcze mniej). po ostatnim sezonie kompleksów nie powinniśmy mieć żadnych, a jeśli już, to nie leczmy ich w taki sposób.

0

Patrząc na ławkę Barcy i Realu, to faktycznie różnica jest kolosalna. O ile kontuzje będą się trzymać od FCB daleko, to wtedy można być spokojnym. Gorzej jak pojawią się kontuzje w czasie PNA, wtedy może być bardzo ciężko, a to będzie kluczowy moment sezonu. Na ten moment moim zdaniem w Barsie jest 3 wartościowych zmienników. Marquez, Keita oraz Abidal. W Realu za to o ile na obronie świeci pustkami, to w pomocy są Sneijder, Granero, Gago, M.Diarra czy Robben, a w ataku Higuain i RvN. Ławka naprawdę szeroka i bardzo wyrównana.

0

wychowanek Realu.

0

bez sensu takie zestawianie piłkarzy obok siebie i wstawianie > lub

0

shanhaevel chętnie zobaczę jakiś link. bez tego nie uwierzę. Calderon ponoć zostawił Perezowi Real bez długów z 94 mln w kasie (sam tak twierdził w wywiadzie dla jakiegoś radia). inna sprawa że Perez tych długów trochę teraz pozaciągał.

0

Pepe w mózgu ma siano, ale obrońcą jest znakomitym. Chyba niektórzy zapomnieli jak bronił chociażby podczas GD 2 lata temu na Camp Nou. Reszta podstawowych obrońców Realu też prezentuje się bardzo dobrze. Gorzej ze zmiennikami. Na skrzydłach są bardzo przeciętni. Środek jako taki, ale rewelacji nie ma. Załóżmy że wypadnie jakoś 3 obrońców i już jest spory problem. Real teraz będzie musiał bardziej zacząć dominować grę, niż skupiać się na kontratakach, bo z tyłu mogą się dziać różne rzeczy. W tej sytuacji chyba trochę błędem było pozbywanie się Heinzego, który mógłby z powodzeniem załatać dziurę na środku czy lewej stronie.

Innym problemem Realu jest teraz zbyt szeroki skład. Na chwilę obecną mają 29 piłkarzy i potrzebują sprzedać przynajmniej 4, żeby nie było problemu. Odejdzie pewnie VdV, Huntelaar, Negrado (swoją drogą niezły biznes) i kto?

0

tak naprawdę to nie możemy zakładać że Eto'o nie przedłużyłby kontraktu. wiadomo jaki jest, ale z tego co czytałem, to raczej skłaniał się ku temu by pozostać. największe fochy odwalał pod koniec poprzedniego okienka, zatrzymaliśmy go i nastrzelał masę bramek. podejrzewam że gdyby zaoferować mu obecną pensję Zlatana, to wszyscy byliby szczęśliwi i Barca zaoszczędziłaby 45 mln. tak wiem, to tylko domysły, ale domysłami również są wszelkie twierdzenia, że za rok Samu odszedłby za darmo.

nie sądzę żeby Barca zbijała cenę z 50 mln, bo gdyby tak było, to zapłacilibyśmy pewnie z 30-35 mln. w zarządzie nie pracują idioci i dobrze wiadomo w jakich granicach wahała się wartość Eto'o, dlatego stwierdzenie że Barca wyceniła go na 5 czy 10 baniek zakrawa dla mnie o kpinę. powiem po raz kolejny - popatrzmy obiektywnie.

0

Vares ale obiektywna wartość Eto'o któremu za rok kończy się kontrakt to właśnie około tych 20 baniek. Gdyby kontrakt nie kończył mu się w przyszłym roku to spokojnie można by wycenić go na 35-40 baniek. Co by nie było, to wciąż top5 napastników na świecie w chwili obecnej (Zlatan to top3 dla mnie). Ogólnie ten transfer mnie nie przekonuje, bo za świetnego napastnika wzięliśmy trochę lepszego, dopłacając sporo kasy. Bądźmy obiektywni.

0

boże, jak irytują mnie ludzie próbujący wmówić sobie i wszystkim w okół że transfer Ibrahimovica zamknął się w 45 mln. Obecna wartość Eto'o, na jaką został oficjalnie wyceniony to 20 mln (oficjalnie, bo w sprawie pieniędzy które mają dostać jego byłe kluby). Skoro został na taką kwotę wyceniony, to znaczy że wartość całej transakcji dodatkowo zwiększa się o nią. Co znaczy że Ibra został kupiony za 65 mln. Co znaczy, że Laporta jest hipokrytą i przyznajmy to, bo fakty mówią same za siebie.

0

ludzie, o czym wy mówicie. Real będzie miał albo 1, albo 2 miejsce i nie ma innej opcji.

0

Jutro trzeba będzie dać 100 mln + Etoo i Hleb. Obaj na stałe.

0

michalcioch jaka hipokryzja? Laporta już po transferze Kaki krytykował Real za wydawanie grubych pieniędzy. Po transferze Ronaldo to prawie codziennie pojawiała się jego nowa wypowiedź w wiadomo jakim tonie.

Teraz sam daje 70 baniek za 1 piłkarza. Pomijam to czy on jest tyle warty czy nie, to kwestia sporna. Wcześniej Laporta zarzekał się że Barca to nie Real i takich transferów nie będzie. Dalej nie widzisz hipokryzji? A może nie rozumiesz znaczenia tego słowa?

"Pozdrawiam wszystkie dzieci madrytu, które czekają tylko na jakiś wątpliwy ruch ze strony zarządu Barcy, aby móc sobie poszczekać na naszej zacnej stronie"

Tutaj za to hipokrytą jesteś ty, bo to właśnie najgłośniej szczekali kibice Barcy kiedy Real robił transfery, a newsy do nich miały po kilkaset komentarzy.

0

Jeśli ta transakcja dojdzie do skutku na warunkach o których wszyscy od jakiegoś czasu rozmawiamy (40 mln + Eto'o + Hleb), to Laporta będzie dla mnie największym hipokrytom na świecie. Zakładając że Samu jest warty około 25 mln (moim zdaniem jest więcej), a wypożyczenie Hleba 2 mln, Barca zapłaci za Ibrę prawie 70 mln!

W takim wypadku słowa Laporty krytykujące Real to żałosna hipokryzja. Stracę szacunek do tego człowieka.

0

czarna wołga w NBA i w ogóle w koszykówce sprawa transferów wygląda całkowicie inaczej. kluby nie płacą sobie za koszykarzy praktycznie nigdy. wygląda to tak, że dany zawodnik podpisuje z klubem kontrakt na np 20 mln za 5 sezonów i jeśli jakiś inny klub chce tego zawodnika, to deklaruje się przejąć ten kontrakt dając za niego innego zawodnika lub zawodników. tam też istnieją pewnego rodzaju ograniczenia w kwestiach finansowych jak salary-cap (ustalające ile dana drużyna może wydać na zarobki swoich zawodników), lub też luxury-tax ("podatego od bogactwa" - jeśli przekroczony zostaje salary cap, to wtedy trzeba płacić dużo większe podatki. z tego względu najpopularniejsze są po prostu wymiany między klubami i przejmowanie kontraktów zawodników.

0

ludzie, wy naprawdę wierzycie w to co piszecie? trochę obiektywizmu. Real w tamtym sezonie z marniutkim w porównaniu do obecnego składem siedział Barcy na ogonie do Gran Derbi. przecież to oczywiste że w tym sezonie zwycięży ktoś z wyżej wymienionej dwójki.

0

cracker akurat Kaka ciągle powtarzał że jeśli Milan nie chciałby go sprzedać to by nie odszedł. w takim wypadku słowa Gallianiego to czysta hipokryzja, skoro sam skasował ponad 60 baniek za swojego zawodnika.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?