0

Dzięki, na pewno skorzystam.

2

Od dość krótkiego czasu, bo nie dłużej niż pół roku, moim nowym hobby stała się fizyka kwantowa, kosmologia, astrofizyka i wszelkie tematy opisujące działanie tego naszego "grajdołka". Nie jestem studentem fizyki ani innego kierunku traktującego o tych zagadnieniach, toteż moją całą wiedzę opieram wyłącznie na tym co sam znajdę i przeczytam, oczywiście sprawdzając uprzednio źródło i czas dodania artykułu czy filmiku bo jak wiadomo obecnie dzisiejsza wiedza jutro może być nieaktualna. Mam świadomość, że nie posiadając odpowiedniego zaplecza wiedzy jaką wynosi się ze studiów, głównie chodzi mi tu o matematykę jaka opisuje niektóre zjawiska, nie będę wstanie zrozumieć całego materiału jaki wpadnie mi w ręce, ale mimo wszystko chcę sprawdzić czy i ile człowiek jest w stanie się nauczyć na własną rękę i jak daleko sięga mój "głód wiedzy". Przechodząc do sedna czy znalazłby się śmiałek, najlepiej fizyk, student kierunku traktującego o fizyce, może osoba uważająca się za rzetelne źródło informacji, albo posiadająca dostęp to takowego? I oczywiście będzie skłonny podzielić się ze mną tą wiedzą. Z góry dziękuję za pomoc.

0

Mógłby ktoś podać mi link do artykułu, albo samemu podać ile to punktów sędziowie dodali i zabrali nam i białym? Proszę tylko w celach informacyjnych, a nie żeby wywołać gownoburze.

12

Nawet jeśli to prawda, to nie porównujmy najemnika, jakim niewątpliwie był Alexis, do byłej gwiazdy, kapitana i ówczesnego symbolu Barcelony jakim był wtedy Figo.

0

Nie ma tu czego bronić, jedyne do czego można się przyczepić to usuwanie zawodników w trakcie sezonu czego sam nie rozumiem. Gomes nie jest jedynym winnym obecnej gry, bo przegrywa zespół a nie pojedynczy zawodnik, ale zawsze obrywa się jednostce. W tym przypadku padło na niego.

10

Skoro mówi się, że dobra gra ze słabszym przeciwnikiem nie może być wyznacznikiem umiejętności drużyny, czy pojedynczego zawodnika, to słaba gra jak najbardziej powinna mówić wszystko o formie zespołu. Gramy u siebie w domu, z prawdopodobnym spadkowiczem La Liga, beniaminkiem, po wysokiej porażce w LM, ze świadomością całego tygodnia przerwy pomiędzy tym i kolejnym meczem, powinniśmy wyjść na boisko i wgnieść Leganes w murawę jak Leo Boatenga i to nie po to żeby wyładować złość za porażkę, nie po to żeby przestraszyć Atletico, nawet nie po to żeby ucieszyć zmartwionych kibiców, trzeba było "zniszczyć" rywali żeby zawodnicy od nowa uwierzyli, że dżemie w nich potencjał, że mecz z P$G to tylko i wyłącznie wypadek przy pracy, ale dalej pozostajemy potworem, który jedzie przez piłkarską Hiszpanię i Europę jak walec. A co dostajemy? Kompletny chaos na boisku! Nie wyobrażam sobie jak ta drużyna może cokolwiek zdziałać skoro nawet z takim przeciwnikiem jakiekolwiek zapędy ofensywne ograniczają się do szybkiego podania do Messiego bądź Neymara, a potem? Zobaczymy co wymyślą, może będzie gol... Tak to niestety obecnie wygląda, podania w rozegraniu ograniczają się do oddania piłki w najbezpieczniejszy sektor boiska, nie ważne gdzie on by nie był. Co z tego, że gramy z Leganes, przecież nikt nie odważy się zagrać piłki pomiędzy dwóch obrońców bo może się nie udać! ZERO kreatywności i podejmowania jakiegokolwiek ryzyka, gra przewidywalna jak w najgorszym symulatorze, nie mam pojęcia czyja to jest wina i nie będę wytykał palcem, ale cokolwiek zostanie postanowione po zakończeniu tego sezonu mam nadzieję, że będzie zmierzać głównie w poprawę tego, strasznie zaniedbanego, aspektu naszej gry. Chociaż jako niepoprawny optymista wciąż wierzę w dobrą grę Barcy w tym sezonie. I nie chodzi mi tutaj o remontadę, ale chociaż walkę do samego końca i koniec tej palącej stagnacji w pomocy, jeśli utrzymamy szanse na mistrza do końca sezonu to też będzie duże osiągnięcie, nie co sezon wygrywa się tryplet, a miejsce na podium LL i finał/mistrzostwo CdR to ogromny sukces.

0

Czym innym jest wywalanie piłkarza z klubu po pół roku gry, a czym innym szczera ocena obecnych występów. Każdy kto pisze o tym pierwszym powinien dwa, albo i trzy razy się zastanowić co pisze, ale nie wolno koloryzować czarnej rzeczywistości. Gomes jak większość gra tragiczną piłkę i o tym trzeba mówić, a szczególnie pamiętać, aby na koniec sezonu móc rzetelnie ocenić jego grę.

22

Ostatnimi czasy Barca wypracowała nową, rewolucyjną taktykę. 1-4-0-3 Jest to rodzaj ustawienia gdzie boczni obrońcy starają się na tyle umiejętnie, na ile to możliwe, odbić piłkę od jednego z trzech pachołków, ustawionych po środku boiska, tak aby trafiła ona do napastników. Gdy ta sztuka się nie udaje formacja ofensywna w głównej mierze za sprawą Lionela Messiego omija blok pachołków, w celu płynnego przeprowadzenia akcji. Przykro mi bardzo, ale nie widzę innego wyjaśnienia na to co widzę w domowym meczu mistrza kraju przeciwko beniaminkowi. Pomoc na boisku jest potrzebna tylko po to żeby Barcelona nie była zdyskwalifikowana za zbyt małą liczbę graczy na boisku... Smutne

23

Bardzo przepraszam i nie chcę wyjść na kolejnego grammarnazi, bo sam popełniam mnóstwo błędów, ale wydaje mi się, że w dobrym guście jest poprawić kogoś z życzliwości, aby taka sytuacja się nie powtarzała. Pisze się wziąć. ;)

0

który FM z lat 10-17 przypadł wam do gustu najbardziej? Jest jeden, którego moglibyście wyróżnić?

1

Zauważ, że Barcelona ma bardzo płynny styl gry. Kiedyś też się zastanawiałem nad tym czy warto by modyfikować taktykę, ale zauważ, że Alba i Vidal nawet w ustawieniu 4-3-3 grają bardzo wysoko i mają bardzo zbliżoną, bądź identyczną rolę jak w zaproponowanym przez Ciebie 3-4-3. Jeden z obrońców, u Ciebie Pique, pełniłby rolę de facto DP tylko z ograniczonymi zadaniami ofensywnymi. Ustawiając Busquetsa z Iniestą na ŚP tracimy jednego rozgrywającego, bo Busquets wciąż byłby zajęty obroną jako naturalny DP. O ataku nie trzeba mówić, ponieważ nie ulega zmianie. Podsumowując, chciałeś zagęścić środek pola a w efekcie mogło to pójść w zupełnie odwrotnym kierunku, gdzie Iniesta zostałby zupełnie osamotniony w rozegraniu, teraz ma chociaż iluzoryczną pomoc w postaci dodatkowego pomocnika odpowiedzialnego, teoretycznie, za rozgrywanie piłki, specjalnie nie wymieniam Messiego, ponieważ on cofa się do rozegrania z konieczności chociaż nikt nie ma mu tego za złe.

0

Kartki swoją drogą, bo nikt tu nie pisze żeby liczyć kartki z poprzednich zawodów, jednak jeśli Suarez dostanie karę to powinien pauzować. Tutaj jest artykuł odnośnie zasadności pośpiechu w wymierzaniu sankcji: http://www.fcbarca.com/64426-sankcje-z-superpucharu-hiszpanii-beda-odbywane-w-meczach-ligowych.html Może i przykład w drugą stronę, ale jeśli członkostwo w Superpucharze jest warunkowane przez puchar i ligę to jest analogicznie ich kontynuacją. Dla Barcelony gorsza byłaby na pewno moja interpretacja tego zdarzenia, jednak wydaje mi się, że byłoby to po prostu sprawiedliwe.

2

Pamiętam, że ostatnio ktoś dostał czerwo w Superpucharze i potem pauzował w innych rozgrywkach, a jeśli dostanie zawieszenie na jakiekolwiek mecze to najbliższe i gdy przepisy mówią, że kary przechodzą pomiędzy tymi rozgrywkami to nieuczciwym byłoby specjalnie przenosić karę na inne mecze.

0

Przecież napisałem ewentualny... :D

0

Albo na ewentualny Superpuchar Hiszpanii i wtedy już nie będzie tak fajnie.

1

Czemu Enrique się upiera na tego Ardę w pomocy... Przecież dostanie swoje 90 min w Pucharze Króla, a na tej pozycji duuuuzo lepiej zagrałby chociażby Denis. Sytuacja z Turanem jest bardzo podobna do Fabregasa. Cesc nie mógł grać w pomocy, bo wtedy królowali Xavi i Iniesta i głupotą byłoby odsuwanie kogokolwiek, więc Fabregasa wypychano często gdzieś do ataku. Turan z kolei jest wyśmienitym skrzydłowym, ale że na jego pozycji gra nietykalny Neymar, to wpycha się go do 2. linii, smutne bo marnuje się kolejny zawodnik.

3

Dawno nie strzelił gola z podobnej pozycji i wtedy myślałem, że jak zwykle zejdzie głębiej i spróbuje gry kombinacyjnej z Luisem bądź Neymarem. Messi jak to Messi postanowił, że i tym razem mnie zaskoczy i zakończył to w najlepszy możliwy sposób. Przez dłuższą chwilę nie wiedziałem co się właściwie stało, ponieważ nie byłem w ogóle przygotowany na strzał z tego miejsca. I pomyśl, że wciąż są osoby, które sądzą, że Leo nie potrafi huknąć z daleka z taką siłą i precyzją tylko potrzebuje wejść do bramki z piłką. Cóż tu więcej mówić Messi to geniusz... :D

12

To nawet nie ma co porównywać. Z pocałowaniem ręki oddałbym Rakietę, Turana, Rafinhę, Denisa i Gomesa, żeby tylko Xavi wrócił na jeden sezon i znowu czarował z Iniestą w pomocy. Osobiście nie znajduję pomocnika, obecnie jak i od kiedy tylko interesuję się piłką, który dorównywałby Xaviemu.

0

Pamiętacie link z "typowej ligi angielskiej" z ostatnich miesięcy. Pls o link.

0

Dzięki wielkie, na Ciebie zawsze można liczyć.

0

Cześć wszystkim, mam do was małą prośbę. Macie może dostęp do jakichś artykułów, wywiadów, felietonów, filmów, ogólnie materiałów gdzie można by dowiedzieć się wszystkich informacji i szczegółów taktycznych na temat "futbolu totalnego" na podstawie Holandii, Dream Teamu i samego Cruyffa a także następstwa tej ideologii czyli Tiki-taki? Bardzo by mi zależało na jak najbardziej szczegółowych materiałach, jeśli tylko byłoby to możliwe.

2

Cześć wszystkim, mam do was małą prośbę. Macie może dostęp do jakichś artykułów, felietonów, filmów, ogólnie materiałów gdzie można by dowiedzieć się wszystkich informacji i szczegółów taktycznych na temat "futbolu totalnego" na podstawie Holandii, Dream Teamu i samego Cruyffa a także następstwa tej ideologii czyli Tiki-taki? Bardzo by mi zależało na jak najbardziej szczegółowych materiałach, jeśli tylko byłoby to możliwe.

0

Dziękuję bardzo

0

Ile kosztuje wykupienie meczu na Player.pl? Ile musiałbym czekać na uruchomienie kanału gdy w domu będę bezpośrednio przed meczem i wtedy dopiero zrobię przelew? Dzięki za odpowiedź.

0

86% źle odpowiedziałem na pytania 12 i 13, reszta bezbłędnie. :D

0

O co chodzi z tym strasznie wysokim kursem Realu w El Clasico? Bukmacherzy serio aż tak bardzo ryzykują czy jest to spowodowane tym, że dopiero jest wtorek?

0

O tym samym pomyślałem, ale raz się żyje.

0

Dzięki bardzo. :D

1

Dzisiaj bardzo spokojnie, tylko 5, a do wyciągnięcia prawie 150.

0

Arsenal - Bournemouth 1
Genoa - Juventus 2
Roma - Pescara 1
Villarreal - Alaves 1
Celta - Granada 1
Osasuna - Atl. Madryt 2
Heerenveen - Ajax 2
Lyon - PSG 2 zakład bez remisu
Utrecht - Feyenoord 2 zakład bez remisu

Co eksperci na to? :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?