0

Trochę mnie martwi ta hybrydowa murawa. Już teraz trwa dyskusja co do tego czy wszystkie sztuczne murawy są bezpieczne dla zdrowia. Na sztucznej nawierzchni inaczej pracują stawy i może dojść do wielu niepotrzebnych urazów. Dodatkowo ostatnie mistrzostwa (chyba świata) kobiet dobitnie pokazały jak taka murawa jest idealna do gry w piłkę. Ja wiem, że to na razie hybryda i procent tej sztucznej trawy jest znikomy, ale od czegoś zawsze się zaczyna, a dodatkowo sposób prowadzenia piłki może być zupełnie inny na takiej nawierzchni co może skutkować niepotrzebnym lamentem jaka to murawa na innych stadionach jest be. Może i to pomoże grać bardziej techniczną piłkę na Camp Nou, ale moim zdaniem trofea zdobywa się na wyjazdach, więc po co zmieniać trawę na sztuczną jeśli i tak większość meczów będzie grana na normalnej płycie. :)

0

Ja nie chcę tego w żaden sposób komentować, wkleiłem link, w którym redaktor odnosi się stricte do przepisów, więc czy aby na pewno jest to tylko stek bzdur? Co do samego meczu po zagraniu krych było widać że ewidentnie chciał zatrzymać piłkę ręką i to zrobił, karny w 100% zabrany, ale co do innych przypadków... wątpię. A obrońcy odruchowo chowają ręce żeby właśnie nie było pola do interpretacji dla sędziów, ale głównie przeciwników. Robią to głównie dla zasady "schowałem ręce więc nawet jak mnie trafisz to mam alibi". Przecież żaden sędzia nie wie czy ktoś wystawia rękę specialnie, musi to wyczytać z ruchu ciała. Dlatego nastrzelenie piłkarza nie powinno kończyć się faulem bo sobie facet ręki nie utnie, żeby napastnikowi było łatwej strzelić gola.

0

Ktoś tu już dzisiaj wklejał ten link. Ja go tylko powielam aby większe grono osób mogło się zapoznać z faktami. ;) http://weszlo.com/2010/04/29/jak-to-z-gra-reka-bywa/

0

Co do niskich cen sprzedaży. Taki już w pełni wyeksploatowany zawodnik w swoim ostatnim sezonie nie przedstawia już tak wysokich umiejętności, bo po prostu wykorzystał wszystko co mógł aby zdobyć sukcesy w obecnym klubie. Żaden szanujący się klub nie będzie przepłacał za zawodnika wypalonego, a tak właśnie wygląda piłkarz po kilku sezonach na pełnych obrotach. I znowu to czy w nowym klubie taki sprzedany za grosze zawodnik się nie odbuduje? Bardzo możliwe, poprzez zdjęcie z niego ogromnej presji i zmniany otoczenia może znowu zacząć grać pierwsze skrzypce. Więc sprzedaż jakiegokolwiek zawodnika za grosze przez Barce nie wynika głównie ze słabej strony dyrektorów sportowych itp. tylko prostych założeń. Wypełniłeś, bądź nie, swoje zadanie, klub otrzymał, bądź nie, spodziewane profity i możesz odejść zwalniając miejsce kolejnym graczom. Cz.2

0

FC Barcelona jest klubem z top 3. na świecie, więc można powiedzieć, że jest tzw. klubem docelowym. Polityką transferową Barcy jest sprowadzenie klasowych zawodników, którzy posiadając odpowiednie umiejętności pozwolą na odniesienie sukcesów w postaci końcowego triumfu w przynajmniej jednych rozgrywkach rocznie. Zawodnicy są przy tym maksymalnie eksploatowani, fizycznie jak i mentalnie, ponieważ zamiarem takiego zawodnika nie jest już podróż na szyt, bo na takim już się znajdują, tylko pozostanie na szczycie i osiąganie niezliczonej ilosci sukcesów. To czy taki zawodnik sprawdzi się w danym sezonie czy kilku to już zupełnie inna kwestia, jaki i dobór piłkarzy nie zawsze musi być właściwy. W pewnym sensie przestrogą, bądź zabezpieczeniem przed ewentualnym odebraniem zawodnika przez kluby aspirujące do czołówki właśnie są te klauzule, które powodują spadek zainteresowania danym zawodnikiem, dzięki czemu może się skupić wyłącznie na swoim zadaniu, a nie myśleć po nocach, czy może w innym klubie miałbym 1. skład a tutaj muszę się o niego bić. Cz.1

0

Muller w miejsce Gomeza, a na skrzydło Goetze. :)

0

Ale to wszystkich drużyn do 1992, czy tylko Real? Coś mi tu śmierdzi ogroomnym bólem. No chyba, że to troll, to dałem się nabrać. ;)

1

Oficjalnie na stadionie, prawdopodobnie jak dwa lata temu z Atletico, puchar zostanie wręczony w 1. domowym meczu przyszłego sezonu.

0

Możesz podać jakiś link? Bo to dość interesująca wiadomość. ;)

0

Oni mają w głowie jeszcze finał w LE, więc liczę na trochę mniejsze zaangażowanie. Mimo wszystko łatwiej jest pokonać lolverpool niż Barce, a i kasa jest większa w Europie, nie mówiąc już o awansie do LM w przyszłym sezonie. A i dodatkowo to będzie mecz wyjazdowy, dla obu ekip, ale dla Sevilli może mieć specjalne, jak każy inny wyjazd w tym sezonie, znaczenie.

0

Aha to przepraszam za czepialstwo. Ale i tak na jedno wyjdzie, bo żeby cerebrować trzeba mieć z czym, a pucharu nie dostaną w sobotę co już wyżej wyjaśniłem. Pewnie parada będzie po finale CdR jak już będzie wiadome czy mamy co świętować. ;D

1

I prawidłowo. Puchary zazwyczaj, albo nawet wyłącznie, wręczane są na stadionach domowych ewentualnych mistrzów, aby kibice mogli wspólne z zawodnikami świętować sukces. W tym sezonie taka sytuacja nie może mieć miejsca z dwóch powodów: Barca jak i Real nie grają na swoich stadionach, a to jedyni kandydaci do tytułu. Drugi powód to właśnie fakt, że jeszcze nie wiadomo kto ten puchar otrzyma. Wyobraźmy sobie sytuację gdy puchar ląduje w Granadzie, przyjeżdża prezydent razem z oficjelami i medalami dla zwycięzców, a tu nagle klops, Barca przegrywa mecz, a Real pokonuje Depor. Byłby straszny syf i niesmak. Zastanawia mnie tylko kiedy w takim razie mistrz otrzyma trofeum, bo podczas meczu jest zawsze bardziej okazale, niż organizacja samej uroczystości.

0

Można to także zrobić z układu równań: y-x=x-3 i x/(y-6)=(y-6)/3 ;)

2

Jak dla mnie mogliby grać w lnianych workach, bo nie jest ważne w czym, ale jak się gra. Jeśli jednak chodzi o trykoty... Możnaby stosować rotacyjnie koszulki z sezonów 2005/06-2008/09 i dodatkowo sezony 2010/11 i 2014/15. Najpiękniejsze koszulki moim zdaniem. :)

0

Patrząc czysto obiektywnie, a w zasadzie w ogóle nie obiektywnie bo to moja opinia, to samo wygranie LM przez gracza tak medialnego jak Ronaldo, Messi, bądź opcjonalnie Neymar, to pewna złota piłka. A dodając do tego argument możliwego pobicia rekordu strzeleckiego przez Cristiano... Faworyt jest jeden. Może jeśli Ronaldo zagra słabo w finale, tragicznie na EURO i będzie miał "kiepskie" wejście w sezon, a Messi zwycięży w Lidze, pucharze, Copa America, Superpucharze Hiszpanii i nie spuści z tonu na początku kampanii 2016/2017, to jest szansa na 6. balona dla Leo.

0

Spokojnie, Granada ma w pełni zapewnione utrzymanie, więc nie będą stwarzać dużego zagrożenia. Przynajmniej nie z przyczyny walki o utrzymanie w La Liga, a to jak wiemy może dodawać skrzydeł. Reasumując, 95% mistrzostwa zapewnione. ;)

2

Dla "prawdziwego" ;) katolika nie ma żadnego problemu, bo święta wielkanocne to sedno tej wiary. Co do wyboru trenerów, zdecydowanie Pep i jak na razie, przy zachowaniu szacunku, to Luis nie może się mierzyć z wciąż żywą legendą Barcelony.

0

Jako pomoc w odciążeniu tridente, idealnie. Zawodnik doskonały jako zmiennik, młody więc nie powinien mieć problemów z ławką, a i jako rezerwowy powinien grać mniej więcej tyle ile pedro gdy jeszcze był w Barcelonie, czyli dość dużo. Ale jeśli przyjdzie jako kolejny ,po Turanie, pseudo pomocnik to niech lepiej zostanie w Villarrealu.

0

Jak dla mnie idealny byłby Griezmann i z naszego zabójczego betonowego trio stworzyć kwartet. Oczywiście dalej w podstawowej 11 byłoby miejsce na 3 napastników, ale i ciągłą rotacją.

1

Dziękuję bardzo.

0

Parę tygodni temu jeden z użytkowników wrzucił statystyki losowanych drużyn w LM przez real i barce. Możecie mi podesłać te statystyki jeśli macie gdzieś zapisane? :)

2

Jestem z tobą! Pep po swoje 3. trofeum w karierze! :D

28

Nie no, tego karnego nie da się usprawiedliwić. Gdyby takie karne były zawsze "dyskusyjne" to karny byłby po każdym dośrodkowaniu. Decyzja sędziego jest skandaliczna i nie bądźmy hipokrytami. W wielu przypadkach sędzia mylił się na naszą niekorzyść, ale tym razem jest na odwrót.

3

To wciąż miałeś 85 minut na strzelenie gola.

13

Może będzie to wyglądać jak bóldupienie typowego visca el łebka, ale cóż... Jak dla mnie kupno Ardy to był totalny strzał w kolano. Podczas wakacji przez cały sierpień byłem prawie całkowicie odcięty od internetu, więc docierały do mnie jedynie strzępki informacji o całym presezonie i ówczesnych bolączkach naszej ekipy. Jak tylko dowiedziałem się o zainteresowaniu Barcy Turanem byłem spokojny myśląc, że to kolejne plotki transferowe. Jednak gdy dowiedziałem się, że turek będzie reprezentował barwy Barcelony to się przeraziłem. Od razu miałem przed oczami jego już słynny rzut butem do celu. Facet, który był ucieleśnieniem całej brutalności Atletico, całej tej negatywnej strony los colchoneros, którą wszyscy doskonale znamy, ma biegać po boisku w bordowo granatowej koszulce? Nie bez przyczyny na Atletico wielu tutaj mówiło rzeźnicy. Do tego jest to gracz o najmniej pasującym profilu tzn. ani to skrzydłowy, ani środkowy pomocnik. Arda najlepiej sprawdził by się jako mediapunta, a takiej pozycji w barcelonie nie ma. Ktoś może się przyczepić do tego, że przecież w Atletico grał jako skrzydłowy i to bardzo dobrze, więc czemu wpycha się go do pomocy, gdzie wymaga się od niego kreacji i wzięcia odpowiedzialności za rozegranie, czego prawie w ogóle nie robi. I do tego jedyne co pokazuje w tym roku to, że brutalność to wciąż u niego chleb powszedni. Kończąc mój wywód wyjaśniam, że nie chcę sprzedaży Ardy, skoro lucho zaakceptował ten transfer to widzi potencjał w turku i ja muszę, jako kibic, zaufać w pełni myśli szkoleniowej trenera. Kto wie, może w przyszłym sezonie Turan pokaże mi, że strasznie się co do niego mylę, ale szczerze wątpię. I jeszcze krótko nawiązując do trwającego sezonu. Jesteśmy w finale PH i prowadzimy w lidze mając 3,5 pkt. przewagi nad 2. Atletico. Jeśli drużyna tego nie zepsuje sezon będzie można uznać za udany, a nawet bardzo udany. VeB!

0

Co do lucho to nie ganił bym go za tą porażkę. Co on biedny mógł zrobić? Zdjąć neymara, żeby ten się obraził, czy Suareza bo za dużo się rozpychał łokciami? Z zawodnikami, którzy fizycznie sezon zakończyli w przerwie reprezentacyjnej sezonu na 100% się nie ugra. A co do skrzydłowyego, to nie potrzeba zmiennika dla MSN tylko kogoś o równym poziomie. Ja rozumiem, że to może wyglądać na roszczenia drużyny gwiadeczek, ale jak dla mnie jedynie podstawowy bramkarz powinien mieć tyle meczów w sezonie co nasze trio. Rotacje to powinna być podstawa i zawodnicy powinni trochę odpuścić z ambicjami i pogodzić się z tym, że te 50-60 meczy to za dużo jak na jednego zawodnika.

0

Bo nie mieli za sobą wyczerpującego sezonu, Superpucharu Europy, Superpucharu Hiszpanii, klubowych mistrzostw świata, a na ławce w pogotowiu siedział Xavi, który grał 2. skrzypce odciazajac podstawowych zawodników dając tę samą jakość, i pedro do rotacji MSN, gdzie w tej chwili każdy zawodnik z trójki jest nietykalny, a jak by lucho spróbował kogoś zmienić czy zrobić rotacje nie z powodu żółtych kartek, to wszyscy by go wieszali za jelita na haku.

1

Nie bardzo biła... Lepiej odda to stwierdzenie, skrobała mur za pomocą łyżki. ;)

0

Może City... Tak wiem petro dolary itp. itd. Ale jak na razie są w lepszej sytuacji niż P$G i mają szansę na awans, a od półfinału każdy to potencjalny zwycięzca, co pokazało juve sezon temu i borussia w 2013 dochodząc do finału. :)

0

Takie moje małe marzenie. Idealny napastnik dla barcy. Ale to jest niemożliwe, Enrique raczej nie jest zainteresowany Torresem, a szkoda.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?