1

Już nie przesadzajcie z tym Mascherano, bo z Borussią był obok Pique jednym z najlepszych na boisku... Złe wejście w sezon i tyle. Argentyna bez niego i bez Messiego nie miałaby lidera w zespole.

0

Ivan Helguera to był z tego co pamiętam bardziej defensywny pomocnik niż obrońca, więc nie wiem, czy jest sens uwzględniać go w tej klasyfikacji...

7

Chyba to raczej będzie jak ze Sportingiem, czyli Arda w pomocy, a Rafinha na prawym skrzydle...

13

A co jak Florek zbyt dosłownie wziął słowa Danilo o tym, że "Eibar w niedzielę zapłaci rachunek" i uznał, że w takim razie on nie musi robić przelewu? :o

0

Jak zobaczyłem napis i białe koszulki, to myślałem, że to o piłkarzach wicemistrza :D

1

Od bronienia karnych to my mamy Ter Stegena, który w LM obronił jak na razie 75% :D

2

To Rafinha schodzi z boiska, bo mniejszy. Thiago to ten mały wredny, który ciągle kopie swojego brata :D

0

Przecież w pierwszym sezonie przegraliśmy z Celtą na Camp Nou, a na Balaidos wygraliśmy po golu Mathieu :3

3

1) Nie musiałyby to być prace państwowe, ludzi nie obchodzi, że ich obuwie sportowe jest produkowane przez azjatyckie dzieci, więc tym bardziej mieliby gdzieś, jeśli firma wykorzystywałaby do tego celu więźniów.
2) Argumenty ekonomiczne za karą śmierci świadczą o kompletnym braku empatii i ludzkich odczuć. Państwo to nie firma, która ma tylko zarabiać, obywatele to nie klienci.
3) Uważam, że za morderstwo powinna być kara dożywocia. Kara śmierci nie jest sprawiedliwa, bo to z założenia nie kara, tylko zemsta.
4) Kara śmierci nie daje rodzinie ofiary szansy na wybaczenie. Piszę to patrząc oczywiście kompletnie z boku, bo nigdy się w takiej sytuacji nie znalazłem (na szczęście - i obym się nie znalazł!), ale oceniając to na chłodno, ewentualne przebaczenie i zagojenie ran powinno dawać spokój duszy w bardziej długotrwałej perspektywie niż zemsta.
5) Za jakie przestępstwa obowiązywałaby ta kara śmierci wg Ciebie? Zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem? Czy to nie byłoby w takim razie subiektywne wartościowanie ludzkiego życia? Bo jaka jest różnica dla ofiary, czy zostanie potrącona przez pirata drogowego, przypadkowo zabita podczas bójki w afekcie, czy brutalnie zamordowana przez psychopatę? W takim razie jeśli uznamy, że kara śmierci jest słuszna, to każde z tych przewinień powinno zasługiwać na tę karę, bo każde miało jednakowe skutki.
6) Wbrew pozorom, kara śmierci wydaje mi się mniej "odstraszająca" dla psycholi niż kara długoletniego więzienia. Jeśli człowiek nie ma szacunku dla ludzkiego życia, to ryzyko ewentualnej utraty go nie będzie na niego działało tak hamująco jak ryzyko długoletniego odosobnienia i pozostawienia sam na sam ze swoimi myślami.

2

Kara - czy to śmierci czy więzienia - ma wynikać ze sprawiedliwości, a nie z zemsty. A argument o utrzymywaniu przestępcy jest naprawdę słaby - bo możnaby choćby wprowadzić dla nich ciężkie prace, które by ich utrzymywały, ale w taki sposób, żeby nie stało się to niewolnictwem.

1

Zdecydowanie przeciwko. To nie jest dla mnie kwestia religii czy wiary w możliwość resocjalizacji, ani tego, że długoletnia izolacja będzie cięższą karą dla zwyrodniałego przestępcy. Po prostu kara śmierci jest nieodwracalna, nie można tego cofnąć.

A ktokolwiek wyjechał z torturami - serio? Jakbyście sobie to wyobrażali?

4

"Szowinizm (fr. chauvinisme) – na ogół skrajna postać nacjonalizmu, głosi solidarność wszystkich grup społecznych danego narodu, a wobec mniejszości narodowych i innych narodów nakazuje przyjmować wrogą postawę." - może sam fakt, że filmik w kółko mówi o Żydach? ;)

4

Dzięki, że to napisałeś - pod poprzednią dyskusją zacząłem pisać post o podobnym wydźwięku na temat podatności osób odwiedzających La Ramblę na takie bzdury podane w ślicznym, "naukowym" opakowaniu, ale ją usunęli zanim wysłałem.

0

Też tego słuchałem w gimbazie/ogólniaku :D Ale więcej rzeczy za bardzo teraz sobie też nie mogę przypomnieć.

0

No ba, u Ihsahna nawet saksofony są! (Chociaż na nowej płycie chyba tylko w jednym kawałku.) Muzyka bez ograniczeń gatunkowych ;)

0

Nie mówię, że to źle. Epica zdecydowanie nie jest w moim stylu, a żeby Lemmy'ego nie kojarzyć, to chyba musiałbym żyć w jaskini :P Jak lubisz cięższe rzeczy, to obczaj płytę z mojego avka (Ihsahn - Arktis), na youtubie jest chyba całość.

1

Ja się z KoRnem zatrzymałem na "Take a Look at the Mirror", tutaj ten pierwszy riff na początku przypomina "Right now" z tego, co pamiętam - ale całość średnio mi podchodzi, wolę jednak coś bardziej ambitnego dzisiaj. Ale też zaczynałem od KoRna, Slipknota, Disturbed (ich dalej czasem słucham) czy SOAD.

3

Okazało by się, że w lidze indyjskiej wychodziłoby ponad 100%... :D

0



Tak mi się przypomniało :D

1

Myślisz, że Cristiano się nie połasi na jakiś rekordzik? ;)

0

Wątpię, żeby Bellerin zgodził się na rolę zmiennika. Prędzej znajdziemy na tę pozycję jakiegoś młodego, utalentowanego gracza z Bundesligi. Roberto w tym momencie nie do ruszenia z podstawowego składu, tym bardziej, że ma poparcie Lucho.

4

Trzeba przyznać, że Unzue zna się na swojej robocie, odkąd są z Lucho w Barcelonie, znacznie poprawiliśmy się w SFG zarówno w obronie, jak i w ofensywie, a mnogość opcji w ataku robi wrażenie!

0

Na dole artykułu są podane źródła, nie jest trudno je sklikać i sprawdzić. Zresztą boty na Wikipedii tak czy inaczej wyłapują szybko większość ściemnionych artykułów...

4

Barca po pierwszej połowie w tym meczu wygrywała 2:1, Bayern musiałby strzelić 5 bramek po przerwie, żeby awansować, więc nie było zagrożenia specjalnie ;)

0

Wczoraj w pierwszej połowie zagrał słabiej, oprócz tej sytuacji jeszcze chwilę potem fatalnie nie w tempo wszedł ze wślizgiem po stracie na połowie Borussi, natomiast w drugiej się bardzo poprawił, miał nawet udział przy pierwszym golu zdaje się.

1

Taki urok Busiego - 99% takich zagrań mu wyjdzie i wyciągnie dwóch pomocników rywala wyżej, tworząc miejsce, ale czasem straci piłkę i pójdzie groźna kontra na dwójkę stoperów pozostawionych samych z tyłu.

3

Nic nie było, walka o piłkę :'D

4

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ariowie

To tak samo jak z mitycznymi Sarmatami, którzy rzekomo byli przodkami polskiej szlachty ;)

6

Wiesz o tym, że owi legendarni "Aryjczycy" byli ludem zamieszkującym tereny dzisiejszego Iranu, zatem to uchodźcom z Bliskiego Wschodu jest do nich bliżej niż "rodowitym Niemcom"...? :D

0

Trenera może nie, starczą błazeńskie wypowiedzi Danilo na temat Eibaru po meczu z Borussią... :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?