0

Keita to rzemieślnik. W drużynie artystów takich graczy zawsze się nie docenia. Guardiola jednak wie, że na boisko nie może wybiec 11 czarodziei piłki. Potrzeba jeszcze kogoś, kto będzie na nich harował.

0

Cruyff to geniusz, a geniusze to zawsze ludzie egoistyczni i nieznośni. Z kolei Guardiola to człowiek, który potrafi być w cieniu, na gwiazdy kreując innych. To czyni z niego idealnego trenera. Ale Barcelony bez Cruyffa nie byłoby. Ta filozofia gry Barcy, którą teraz oglądamy to połączeniu dwóch szkół i dwóch osobowości: Cruyffa i Guardioli. Np. szkółka Barcelony jest oparta na założeniach, które wypracowali Holendrzy w początkach lat 70-tych. Dzięki temu pojawiają się tu tacy gracze jak Messi. Ale trzeba talentu Guardioli, żeby te gwiazdy następnie wpasować w zespół i poradzić sobie z ich skłonnością do nadmiernego indywidualizmu.

0

Villa gra średnio, bo szczyt formy przypadł mu na mistrzostwa świata i bardzo dobrze. Ważne, żeby jego dyspozycja rosła, bo najważniejsze mecze sezonu będą za pół roku. Ibrahimović grał świetnie z początku, a potem przygasł. Tymczasem nie po to kupili go za ciężkie pieniądze, żeby strzelił 15 goli w lidze, ale żeby strzelił coś Interowi kiedy ważyły się losy finału Ligi Mistrzów. Poza tym Villa nie strzelający gola jest czasem lepszy niż Ibrahimović strzelający. Bo to gracz który walczy o każdą piłkę, mnóstwo biega i podaje do partnerów.

Myślę, że Keita przełamał się tym meczem i teraz może grać tak, jak grał na początku zeszłego sezonu, kiedy zdobywał sporo goli i był czołową postacią drużyny.

0

Wyraźnie widać, że atak Pedro-Villa jest dużo skuteczniejszy niż Bojan-Villa. Wydaje mi się, że Bojan może być kimś podobnym w drużynie Barcelony jak Guti kiedyś w Realu. Wieczny talent, który nigdy naprawdę nie dojrzał do pokładanych w nim nadziei.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?