Los_Dawidos
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Jelenia Góra
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MajkiYB może tak, może nie. Być może dzisiaj Di Maria strzeliłby bramkę w końcówce, gdyby Peña bronił.
3
Z Fatim jest gigantyczny problem. Chłop zarabia mnóstwo kasy, więc nawet wypożyczenie będzie oznaczać, że Barça będzie musiała sporą część pensji dalej opłacać - bądźmy poważni, żaden klub nie da takiemu piłkarzowi kilkunastu mln. Z drugiej strony Fati nie daje jakichkolwiek argumentów, żeby ktokolwiek nim się zainteresował, bo i czego potencjalny nabywca może oczekiwać od takiego piłkarza, który jest bardzo niepewny pod względem kontuzji? Inna sprawa - nawet jak się ktoś trafi, kto zobaczy coś w Fatim to jeszcze sam Fati musiałby chcieć zrezygnować z gigantycznej kasy i odejść… Obawiam się, że będziemy się bujać z tym Fatim, aż to końca jego kontraktu…
3
Nie jestem specem od budowlanki, ale jak dla mnie nie ma najmniejszych szans, że Camp Nou zostanie oddane przed końcem sezonu. Metropolitano to fajny, duży, nowoczesny obiekt, ale odległość największa, a także Atletico będzie grać na tym obiekcie. Całkiem przyzwoitym rozwiązaniem byłaby Mestalla - dość duży, choć niestety stary obiekt. Z Valencii do Barcelony jest też spora odległość, choć nie tak daleko jak z Madrytu. Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem byłaby gra na Cornellà - to też fajny, całkiem nowoczesny stadion i co najważniejsze - jest blisko, ale jednak słabo byłoby być zdanym na łaskę Espanyolu i na ich stadionie grać w LM. Jakby nie patrzeć to Laporta doprowadził do sytuacji dość kompromitującej powagę takiego klubu jak Barcelona.
0
Potwierdzają się najgorsze obawy związane z tym transferem. Prawda jest taka, że Olmo to transfer, który czasem da nam radość, ale to będą tylko momenty, bo Olmo to nie jest gość na granie bez kontuzji od dechy do dechy, jak np. Lewandowski. Dlatego też, ten transfer nie miał większego sensu, szczególnie, że mamy już wielu szklanych i niepewnych zawodników.
18
Zaryzykuję stwierdzenie, że poza Pepem nie ma trenera, który przez tyle lat, non stop byłby na topie. Każdy inny trener, łącznie z Ancelottim, który niewątpliwie jest wielkim trenerem, mieli gorsze momenty w swojej karierze, byli zwalniani, zdarzało im się prowadzić ekipy spoza topu.
4
Jeśli statystycznie traci się ponad bramkę na mecz to jednak ciężko oczekiwać trofeów. Nie wiem czy Szczęsny zaprezentowałby się dużo lepiej niż Peña, natomiast czym ryzykujemy, jeśli szansę dostanie bramkarz, który przez całą karierę bronił w topowych klubach? Peña dostał swój czas po kontuzji Ter Stegena, nikt go nie upokorzył posadzeniem na ławce od razu po przyjściu Szczęsnego.
1
Przyznam, że nie byłem przekonany do tych zmian, ale dziś mogę stwierdzić, że nowy format jest świetnym pomysłem. Niemal w każdy dzień meczowy trafia się jakiś hit, pada mnóstwo goli. Sądzę, że skończy się też odpuszczanie po 4 kolejkach, kiedy awans był już zapewniony. Poza tym, Barca grała z Bayernem, City z Interem, Bayern z PSG, Real z Milanem i Liverpoolem… w końcu wielcy grają z wielkimi już jesienią. Wcześniej zdarzała się grupa śmierci, ale nie było sytuacji, gdzie tyle topowych drużyn ze sobą grało. Prosty przykład - w zeszłym roku, poza grupą śmierci, mieliśmy mecze Bayernu z MU, ewentualnie Realu z Napoli jeśli chodzi o starcia tych największych.
0
Fajnie to pokazuje jak bardzo odbiór drużyny zależy od wyników, stylu gry, efektowności. Za Xaviego Barça grała topornie, strzelała mało bramek, przegrała z Realem, męczyła się w LM, ale koniec końców w lidze uzbierała 31 pkt. Dzisiaj Barcelona strzela mnóstwo bramek, często gra efektownie, zmiażdżyła Real, Bayern, ale w sumie uzbierała w lidze raptem 34 pkt. To też ciekawe w kontekście Realu - tyle się mówiło, że Real gra fatalnie, że to beznadziejny sezon, Ancelotti do wywalenia itd, a zaraz może się okazać, że będą mieć ledwo punkt straty do Barcelony.
0
Szkoda chłopaka, ale to tylko potwierdzać że nie jest to piłkarz na którego jakkolwiek można liczyć. Oczywiście, że kontuzja może zdarzyć się każdemu i w każdej chwili, niemniej u Ansu dzieje się to nadzwyczaj często. Dodatkowo nie jest to zawodnik, który po powrocie szybko wróci do optymalnej formy.
0
Myślę, że Fatimu kończy się czas, aby udowodnić swoją wartość. Jest nowy trener, a kiedy jak nie wówczas najlepiej udowodnić swoją wartość? Tymczasem Fati dostaje niewiele szans, a w takich meczach jak wczoraj Flick woli rzucić na skrzydło pomocnika, który niespecjalnie dobrze się tam czuje, a nie Ansu, który na skrzydle gra. Czy to wczorajszym meczu można wyciągnąć większe wnioski? I tak, i nie. Całą drużyną grała fatalnie, ale może to była szansa, żeby się wyróżnić? Szkoda chłopaka, ale na ten moment bardziej wygląda on na zawodnika, który przez Turcję, za parę lat trafi do ekstraklasy, niż zapisze się jeszcze w historii Barcelony.
0
@QuentinTarantino nic dziwnego, że nie chce odchodzić, też wolałbym siedzieć w Barcelonie niż w takim Manchesterze, szczególnie, że na zarobki narzekać nie może. Niemniej dla klubu to duży problem.
12
Wiem, że to ważny mecz i jest presją ze strony Realu, ale uważam, że Yamal powinien jednak odpocząć. Chłopak ma 17 lat, a gra niemal wszystko i wszędzie, co prędzej czy później (raczej prędzej) w końcu odbije się na jego zdrowiu.
0
Myślę, że trzeba poważnie podejść do tematu kontynuacji przygody De Jonga. Jest to duże obciążenie budżetu, dochodzą spore problemy z kontuzjami w ostatnim czasie, a biorąc pod uwagę cały jego czas w Barcelonie to trudno powiedzieć, że stał się on absolutnie topowym pomocnikiem i jego strata byłaby absolutną katastrofą dla klubu.
2
Tak sobie myślę, pewnie trochę naiwnie, że może Flick nie chce spalić Wojtka na samym początku bardzo ważnymi i trudnymi rywalami? Przy okazji taką zagrywką nie straci Peni, a jednocześnie przy słabych występach Inakiego będzie mógł z czystym sumieniem powiedzieć, że Pena ostatnio spisywał się gorzej i teraz czas na szansę dla Wojtka? Z drugiej strony jeśli Pena zawali mecze Z Bayernem i Realem to jest to ryzyko warte podjęcia? Sam nie wiem co o tym myśleć.
1
Zastanówmy się po co Barça miałaby w pośpiechu ściągać gościa, który miałby być tylko rezerwowym bramkarzem? Oczywiście nikt wprost nie powie, że Peña zaraz wędruje na ławkę, bo jaka byłaby to motywacja dla takiego piłkarza? Pewnie zostaną zachowane pozory i Szczęsny chwilę posiedzi na ławce, z czasem zostanie „jedynką”.
1
@Edgemoon to delikatnie napisane
0
Co za dramat w pomocy - to zawodnicy na poziomie ekipy walczącej o utrzymanie w lidze, a nie zespołu, który będzie walczył o podium. Jedyne na co pozostaje nam liczyć to szybki rozwój tych młodych chłopaków.
1
No cóż, nie każdy młody Brazol będzie Neymarem czy Viniciusem. Jeśli jednak nagle okazuje się, że Roque jest słaby technicznie to pytanie czym zajmowali się skauci, że dopiero w Barcelonie się to okazało i stało się problemem.
1
@barcelona22 kiedyś się mówiło, że jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi, a Barça akurat na nadmiar gotówki nie narzeka. Wiem, że to marne pocieszenie, ale cieszmy się, że mimo bardzo trudnej sytuacji, Barça, przynajmniej na razie, nie podąża drogą Milanu sprzed lat, tylko przy sprzyjających okolicznościach nadal jest całkiem atrakcyjnym kierunkiem dla części piłkarzy.
0
W obliczu braku większych perspektyw na solidne wzmocnienia, trzeba mieć nadzieję, że Flick okaże się cudotwórcą, a kontuzje będą omijać zawodników. Na razie nie ma defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, nie wiadomo w jakiej formie wrócą Balde i Gavi, do tego kolejna kontuzja Pedriego i Araujo (choć to stosunkowo najmniej bolesna strata, bo najłatwiej będzie go zastąpić).
0
@Patry10 tyle, że jego sprzedaż dałaby klubowi trochę kasy, a głównie o to w tym wszystkim chodzi.
6
Okropna wiadomość. Przede wszystkim to wiele miesięcy rozbratu z piłką. Różne były powroty po zerwanych więzadłach, ale często były to powroty trudne, a wielu nie udało się wrócić do formy sprzed kontuzji, jak chociażby Falcao, Jese Rodriguez, Zaniolo, Milik, Asensio. Dla Barcelony to też bardzo kiepska wiadomość z tego względu, że traci mnóstwo charakteru na boisku.
1
Może w końcu Xavi zacznie nieco rotować składem, bo zajechany Gavi czy Pedri raczej nie są w stanie dać tyle jakości, ile by mogli, gdyby rozsądniej gospodarowano ich siłami. To samo tyczy się pozostałych formacji.
7
Wszystkim tym, którzy postawiliby wszystko na Fresnede chciałbym tylko przypomnieć, że w międzyczasie mieliśmy już na Camp Nou mlodego Nelsona Semedo, mlodego Desta, paru innych niby dobrych kandydatów, a koniec końców okazywało się, że każdy okazywał się większym kapiszonem. Barcelona potrzebuje PO, który będzie z miejsca dawał jakość, a nie kolejnego Desta, który zagra 15 meczów i na tym jego granie się skończy, bo się okaże, że jest beznadziejny, choć przed zakupem wydawał się wspaniały.
4
To całkiem rozsądne. Co prawda Stany czy Arabia to niewielka różnica pod względem sportowym, ale gigantyczna różnica jeśli chodzi o jakość życia.
0
Po prostu Xavi się uwziął i tyle.
0
@Herbert nie ma. Podejrzewam, że chodzi o to, że jest dużo mniej przestrzeni do parkowania.
0
Dla kibiców będzie to spora zmiana in minus pod względem dostępności. Przede wszystkim to ponad 40000 miejsc mniej, tak więc dostępność drastycznie spadnie, bo Camp Nou zawsze gościło o wiele więcej osób na meczach niż 55000 osób. Na Camp Nou z pewnością łatwiej jest dojechać samochodem czy skuterem, autobusem raczej też. Z drugiej strony teraz na CN można było dojechać tylko jedną linią metra - na Plaça d’Espanya tych linii jest więcej, mimo tego, że na sam stadion z metra będzie odrobinę dalej. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w praktyce, niemniej obawiam się, że ot, tak spontanicznie na mecz z Polski nie będzie zbyt łatwo polecieć. Pozostaje też kwestia cen biletów, które już teraz były całkiem drogie.
19
Kolejny złoty biznes pn. wzmocnić za bezcen Atletico? Będzie to absolutnie idiotyczna decyzja. Jeśli pozbywać się Memphisa to do innej ligi, a nie wzmacniając bezpośredniego rywala.
0
@MysticCat W takiej konfiguracji nie wygląda to źle, ale pozostaje kwestia boków obrony. Niemniej, co do zasady, przydałoby się trochę odmłodzić i przewietrzyć skład, choć wiadomo, że w obecnych warunkach będzie o to trudno.