3

@RanDiFCB "ale to ty dzwonisz"... Mordko, ktoś zapytał (gazeta), Lewandowska odpowiada. Więc sorry, ale to właśnie Ty dzwonisz, bo Ciebie nikt nie pytał, a produkujesz się tu nie mając pojęcia o sprawie i znając temat tylko z nagłówków tabloidów ;)

2

Bardziej niż ten przypadkowy samobój raziła mnie słaba gra Roberta przed tą sytuajcą. Tak samo bardziej niż gol, cieszyła mnie dobra gra Roberta po jego zdobyciu. A najbardziej raziły mnie komentarze dzbanów którzy po pierwszej połowie zdjęliby Lewego z boiska i wysłali do Arabii. Dobrze, że Flick nie czyta forum FCBarca.com w przerwie... ;)

10

Oj Hansi narażasz się tu na forum... Ch*** się tam znasz. Tu ci powiedzą jak było i co zrobić dalej.

0

@Zaglloba Heh, ja się gdzieś tam produkuję, a tu komentarz, który w 3 krótkich zdaniach zawiera sedno tego meczu :D Pełna zgoda!

5

@addept Ten co komentuje o niskim IQ Roberta dla mnie nie istnieje. Jest tutaj odpadem powstałym w wyniku braku uczciwej moderacji, albo jakiejkolwiek moderacji w ogóle. A z pierwszej piłki to Robert mógł to strzelić, ale nie powiem czym bo dostanę bana :D

7

No i co tu dużo mówić? Gdzieś w pierwszej fazie drugiej połowy momentami miałem chęci się pastwić nad obroną, że prezentują właśnie Poziom Slavii, a Kounde to nawet nie. I że to jest aktualnie nasz największy problem. O Lewandowskim, że jak go zawsze bronię przed zj…mi hejterami to dziś nie daje mi ku temu argumentów. Że dziś nikt nie był sobą, mało pozytywów i nawet Pedri czy Raphinha poniżej nawet swojego choćby średniego poziomu. I w każdym z tych stwierdzeń jest ziarno prawdy. Ale może lepiej w pozytywne tony? Że wyjeżdżamy z nieprzyjemnego terenu z 3 punktami. Że w sumie oprócz tych rożnych to ta Slavia niewiele nam zagrażała… Że było -8 a dla większości naszych chłopaków zawodników to są warunki ekstremalne… Że Fermin jest kozakiem i robi co trzeba kiedy trzeba! Że Olmo potrafi (znowu) ustrzelić pajęczynę w ważnym momencie (tak, pamiętam też poprzedni mecz). Że Araujo świetnie interweniuje w ważnym momencie i może jeszcze będą z niego ludzie. W ogóle tutaj chcę się zatrzymać… Był Ronald na ławce. Komentarze, że jest na ławce i nie wchodzi, to sprzedać. Wszedł Ronald na boisko, komentarze że zaraz odpadniemy z Ligi Mistrzów przez niego… Hejterzy. Gó..no wiecie co się dzieje w szatni i w głowach tych piłkarzy. No i jak już jesteśmy w temacie hejterstwa, no to przechodzimy do Roberta Lewandowskiego. Ja sam w pierwszej połowie się zastanawiałem.. Robert… Co prawda mało gra, ale jak jest najważniejszy mecz ostatnich tygodni, może miesięcy, finał z Realem i Hansi wystawia Once De Gala, to Robert jest pierwszym wyborem, o czymś to świadczy! No i pokazuje, że wielki finał, El Classico to jest jego miejsce, jego poziom. A dziś? Jakaś Slavia? Nie wiedziałem o co chodzi. Ale samobój? Jak wy na to niektórzy hejterzy czekaliście! 9-tka, która przy tylu rzutach rożnych ratuje nas z opresji będąc tym pierwszym, który zażegnuje niebezpieczeństwo.. Przypadkowe odbicie przy interwencji i Wasze bicie piany. Że-na-da.
Ale zrehabilitował się golem, o którym część rodaków tutaj pisze, że fart i w ogóle, a komentator (oglądałem z angielskim komentarzem) cytuję: „the ball hit him, and what a excellent finish by Lewandowski”. I wiecie co? Nie było w tym jakiejś wielkiej maestrii, ale trzeźwość, boiskowe IQ że wypracował sobie tą pozycję i nawet jeszcze jakiś refleks, że szybko zareagował. Ale wiecie co mnie bardziej interesuje? Lewandowski po golu to był już inny Lewandowski, nie tracący piłek, rozprowadzający akcje, wygrywający pojedynki. Taki dobry Lewandowski jakiego chcielibyśmy oglądać. A może RL9, wielokrotny król strzelców, zwycięzca Ligi Mistrzów, zdobywca złotych butów, 2 krotny najlepszy piłkarz Świata FIFA i zdobywca Złotej Piłki gdyby tylko gala się odbyła jest też człowiekiem i potrzebuje poczucia pewności siebie i zaufania sztabu i kolegów? Minut. I to nie jest słabość. Bo po takiej pierwszej połowie i samobóju wielu zapadłoby się pod ziemie. A Robert wyszedł ponadto. Ja wiem że wy dalibyście mu ekstraklasowe 200tys Euro, albo wyjazd do USA co mnie baaaardzo śmieszy. Ale ja jestem dobrej myśli zarówno jeśli chodzi o Lewandowskiego, jak i całą Barcelonę. Tylko ten Perdi martwi bardziej niż wszystko inne…

2

@korn234 hmmm, oglądam z angielskim komentarzem i wkleję słowo w słowo... "the ball hit him, and what a excellent finish by Lewandowski"

0

@Michas_13 Brak obecności w 8-mce będzie efektem dramatycznej gry w obronie w poprzednich meczach i tym kiedy Slavia tak łatwo dochodzi do stałych fragmentów, po których ratować nas musi nasz napastnik, a nie przypadkowe odbicie piłki od jego ramienia.

3

Oeesu. Samoboj jakich milion. Czekaliście na taką okazję co niektórzy w komentarzach xD Jak czyści dziesiątki piłek przy rzutach rożnych, to nikt nie zauważał. Nie mowie że gra dobry mecz, wręcz przeciwnie. Ale litości. Samoboj bez historii.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@addept Ja odpowiadałem, ale przestałem. Ten troll tu nie jest po to żeby rozmawiać, czy wymieniać argumenty. To jest czysty hejt w białych rękawiczkach. Zdałem sobie sprawę, że odpowiadanie nie ma sensu. To jest tylko nabijanie liczb, kolejnych statystyk. Zacząłem za to pod każdym komentarzem tego bota klikać "zgłoś". Nie wiem, może jakby tak poszło to na dużą skalę i zamiast kolejnych komentarzy moderatorzy musieliby przeglądać dziesiątki zgłoszeń, to przestałoby im się opłacać trzymanie i akceptowanie tego osobnika. Śmieci to się wynosi, a nie trzyma pod kocem. @BISHBASHBOSH Serio, prędzej z Chatem GPT pogadasz jak z człowiekiem, więc to nie ma sensu ;) Im mniej komentarzy i reakcji na to szambo, tym lepiej.

5

"Doliczony czas doliczonego czasu" to jest dla Realku. Wy Barcelonko musicie się zadowolić tym co na tablicy asystenta.

1

@Sergio_Devils no mają, bo mają 3 punkty, a my zerooo. A Rekina tam dalej ratownik wypatruje, bo ten nawet płetwy grzbietowej nie wynurzył... Na szczęście jak sezon się skończy to nie będą tak szczekać, bo największym sukcesem w tym sezonie będzie ogranie Barcelony. Ale za to nie ma pucharów, ani nawet dyplomów :D

0

@MESSi_10_Goat Ale ja nie jestem marudą, zazwyczaj jednak skupiam się na plusach, ale dziś raz mnie naszło na krytykanctwo. Ja uwielbiam i szanuję cały ten projekt Barcelony, ale przyczepiłem się tutaj do jednostek i detali które "zaniżają średnią" i być może do spraw, które nie zadziałqły tylko dziś.
Ale jeśli po "wyrywkowym" przeczytaniu mowisz, że oglądaliśmy inny mecz, no to śmiało wypunktuj co źle napisałem? No nie dasz rady... Ale ja wierzę w tych ludzi, bo widziałem też ich najlepsze strony i czasy. Dlatego napisałem, że będzie dobrze. Bo jest na to potencjał ;)

5

Nigdy nie piszę o sędziach, ale zacznę od Manzano żeby jak najszybciej było z głowy. To jest sędziowska pokraka i nie cierpię tego sędziego, nie powinno go być na tym poziomie. Szczególnie więcej nam szkodził mniejszymi, niż większymi decyzjami, to jakiegoś faulu nie zagwiżdże, to sporną da dla Sociedad, tam będzie sprawdzał ewidentne czerwo, co w sumie bardziej nam zaszkodziło niż pomogło ale ma białe rękawiczki. O tym że "doliczony czas doliczonego czasu" to jest tylko dla Realku to już nie będę wspominał. Nie będę się pastwił nad Cubarsim, bo że jest cieniem piłkarza, który grał obok Martineza, to już wiadomo od dawna. Kounde, o czym on czasami myśli to ja nie wiem.... Masz jedno zadanie. Kryć zawodnika który atakuje twoją strefę i jest na dobrej pozycji. Jedno zadanie, to pana Żula przerasta. Św. Lamine Yamal, genialny zawodnik, dziś świetny mecz i mówię to bez cienia szydery. Świetny mecz w pierwszej połowie. Jak trzeba dać impuls w ostatnich minutach, wrzucić, strzelić, no to Lamine wikła się w drybling w poprzek boiska i traci piłkę (brawa że ją potem odzyskał). W takich momentach potrzebny jest właśnie Raphinha i właśnie dlatego to on powinien być na tym drugim miejscu w pewnym plebiscycie, który co by nie mówić troszkę zepsuł naszą zabójczą ofensywę z poprzedniego sezonu. Wsadził kij w szprychy. Lecimy dalej? Rashford... podziękować za wkład w kilka bramek i kupić bilet do Manchesteru. Na prawdę uważam, że te kilka goli zamazuje obraz Marcusa, chaotycznego, bez techniki, bez pomyślunku, bez dryblingu, jedynie z ułożoną nogą. No i pierwszy raz chyba napiszę... Flick, jestem wpatrzony jak w obrazek i nigdy nie odważyłem się krytykować. Ale odnoszę wrażenie, że Hansi szuka przygód. Wyjście bez napastnika na Sociedad, gdzie w zasadzie gramy w 10? Ależ to był mecz dla typowej 9-tki, nawet redakcja to widziała, co już daje wiele do myślenia. Już nie chodzi o Roberta. Można było wstawić tam Szczęsnego i nie widzielibyśmy różnicy. Chociaż, Wojtek może doskoczyłby do jakiejś główki? Litości. Napastnik, całkiem jednak postawny.. Ostatnio ktoś mnie poprawił, jak stwierdziłem, że wrzucamy na niskiego Ferrana, a nie dośrodkowujemy do Lewandowskiego, że Ferran nie jest wiele niższy od Roberta. No to ta informacja nie działa na jego korzyść bo prezentuje się jakby miał 160 w kapeluszu. Nie zbiera górnych piłek, które wydaje się, że są w zasięgu, nie korzysta z dośrodkowań przegrywa walkę o piłkę z obrońcą na plecach. No nie można wyjść takim zawodnikiem na Sociedad. To znaczy można, ale efekty było widać. A Lewy? Dobrze się wprowadził, wygrywał pojedynki, rozprowadził ze 2 akcje i zrobił więcej w jakieś 4 minuty po wejściu niż Ferran przez 60. Wystarczyło jedno dośrodkowanie żeby był blisko gola, szkoda, że to było pierwsze i ostatnie takie. Dośrodkowanie, do którego "podobnej postury" Torres nawet by nie podskoczył. Ale jest mobilny, 5 kontaktów z piłką i tam biega podobno między obrońcami. Napadzior przez duże XD.
Po gongu na 2:1 przestaliśmy w ogóle grać w piłkę. Momentami to nie była walka o wyrównanie, tylko żeby nie stracić trzeciej bramki. Nie wiem co się stało, kompletnie nie wiem? Pewnie zabrakło ducha Raphihi? Hansi też nie pomógł zmianami. Moim zdaniem trzeba było zmieniać już w przerwie. Szkoda że taki Roony się marnuje, zaraz stąd ucieknie... Olmo wyglądał w pewnym momencie dramatycznie. Yamala wiadomo, że się nie zdejmuje. Przekonania do Rashforda zupełnie nie rozumiem. Serio. Jak wykupimy Marcusa za 30 baniek, nie dogadamy się z Lewandowskim i nie wzmocnimy obrony, przy okazji dalej będziemy marzyć o Alvarezach i Hallandach to ten zarząd się skompromituje i ja tego nie widzę. Po prostu kupmy jakiegoś środkowego obrońcę. Już nawet nie top. Tylko żeby miał 2 zdrowe nogi i głowę.
Kończąc, żeby nie było tylko negatywnie, to dzięki Bogu, że Pedri nie ma złamanej nogi. Oczywiście mecz życia musiał też zagrać bramkarz gospodarzy. Jakieś fatum poprzeczek i słupków też nad nami ciążył... No i będzie tylko lepiej, zimny prysznic się przyda, bo jak białym teraz nie idzie, to nam się wydaje, że liga już wygrana. A tu jak w pogodzie, jednego dnia -7. A dzień później może być +1. Trzeba być czujnym.

1

Było już Roonego wpuścić zamiast tego Rashforda. Nie wykupować tego gościa ani za 30, anii za 20 ani nawet za 10 milionów. Nie wraca do MU.

8

Przestańmy rozmawiać o Alvarezach i Halandach. Wydajmy wszystkie pieniądze na dwóch obrońcow. Już nawet nie topowych. Aby mieli 2 zdrowe nogi i głowę. Nic więcej.

4

W końcu wpadnie. A Lewandowski w 4 minuty dał więcej niż Ferran w 60.

0

@Tigana Skuteczność można poprawić zmianami a nie czekaniem i desperackimi zmianami po 80 minucie. Już nie chodzi o Roberta, za takiego Ferrana możnaby wpuścić Szczęsnego i nie zauważułbyś różnicy. Chociaż, Szczena może by doskoczył do jakiejś głowki.

1

@19xavi93 ehhh te mityczne bieganie i mobilność Torresa... Mobilność. 3 kontakty z piłką. A bezsensowne starty to na bieżni na 60 metrów.

2

@BISHBASHBOSH Ciiii. Tak tu nie wolno. Tak to nie. (Tak między nami to w poprzednim meczu to samo było)

2

@[Oli] Pełna zgoda w tym co piszesz. Tu nie chodzi o szkalowanie Yamala, bo ile on daje to każdy widzi, nawet jak gra gorzej, zalicza stratę za stratą, no to w 90 minucie może odwalić coś takiego że kopary opadną i jednym zagraniem wygra mecz. Nikt o zdrowych zmysłach tego nie podważa. Ale czy nie można zauważyć prostego faktu, że jego dryblingi przestają być skuteczne, często zamyka się tymi dryblingami tak, że jedyną opcją jest strata piłki lub odegranie do tyłu i rozpoczęcie akcji od nowa, że w wielu przypadkach zwalnia grę i kręcąc się wokół piłki pozwala obrońcom na ustawienie się w polu karnym. No i jeszcze jedno, co wczoraj rzuciło mi się w oczy, że często przegrywa te dryblingi od strony motorycznej, szybkościowej, co też jest zastanawiające, czy z jakichś względów (rozwój, wzrost masy mięśniowej itp.) Lamine nie jest już tak szybki, czy obrońcy są po prostu na te dryblingi przygotowani i nie ma elementu zaskoczenia? Uwielbiając całą grę Yamala, akceptując ryzyko strat i kontr po tych stratach, dla tych momentów w których zrobi coś wielkiego, nie da się nie zauważyć ogromnego zjazdu formy pod każdym względem. W ubiegłym roku, trochę na wyrost, ale jednak Lamine walczył o Złotą Piłkę, aktualnie moim zdaniem nie ma takiego tematu, no ale zobaczymy co będzie. Wspomniałeś o elemencie egoizmu w naszym ataku, no to wydaje mi się, że cały czas to jest grane w tym sezonie w mniejszym lub większym stopniu. Napisałeś o MSN, "Czy pamiętamy jak piłka szukała TEGO, który na 100% strzeli bramkę?". Ja myślę że nie trzeba aż tak daleko szukać. Poprzedni sezon kiedy graliśmy najlepszy futbol ostatnich lat i ładowaliśmy multum goli, to było obecne trio - Raphinha, Yamal, Lewandowski i wtedy każdy grał tak, aby jak najszybciej gola strzeliła Barcelona! Od czasów Złotej Piłki coś się zmieniło. Co więcej, mam wrażenie, że każdy wychodzi na tym gorzej.

9

Te algorytmy śmieszą niezmiennie tydzień w tydzień... Jak na to patrzę, to jest nadzieja, że sztuczna inteligencja jednak nie tak szybko zastąpi ludzkość :D Tu się mało co zgadza kiedy oglądasz mecz! :D

0

@Sebolinho Mordko nie unoś się tak... Widzę że sporo komentujesz i często z sensem, po co bić pianę? Z czym się nie zgadzasz? Graliśmy z zespołem, który za moment pewnie będzie grał z nami w lidze, jest w gazie, a ostatecznie my wygrywamy. Jak to porównywać do meczu Realu z ogórkowym Albacete?

0

@19xavi93 Coś źle napisałem?

6

@Sebolinho Po pierwsze 5 metrowe spalone to nie fura szczęścia. Po drugie gramy z liderem segunda na ich terenie. Po 3 prowadzimy. Co tu porównywać?

0

Brawo F&F. Tak to się powinno robić!

7

Rashford za 10mln ok, ale za 30? Nigdy. I nie zmienię zdania nawet jak w jakimś meczu wjebie 2 rakiety i "zamknie mi morde".

3

@Gohan93 Ferran nie wyszedł nawet na pierwszą...

11

@RC28 Kuuurde no, modne to co piszesz chyba ostatnio, ale całkowicie mijasz się z prawdą. Przy golach w czasie regulaminowym nawet mocniejsze reakcje na gole Albacete, w doliczonym czasie reakcje na obydwa gole równorzędne.. bo i emocje przy tych golach ogromne. Po co dorabiasz jakąś ideologię? Każdy może wejść na facebook Eleven, odtworzyć gole i okaże się, że to co piszesz nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?