Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Zastanawia mnie, dlaczego w środku pola nie gramy trójką Busquets, Denis, Iniesta... To powinien być nasz "wyjściowy" skład.
Kontrargument na prawdopodobny komentarz - "słabi w defensywie" - heloł, 8 lat temu był Xavi (moim zdaniem wolniejszy od Denisa) i wygraliśmy 6 pucharów, potrafiliśmy zdominować Europę.
Busquets (Rakitić), Denis (Gomes), Iniesta (Rafinha) i moim zdaniem "to by działało". Na chwile obecną Arda jako zmiennik Neymara i Messiego.
3
Denis Suarez jest odpowiedzią na Twoje pytanie
1
1) Chodzę na siłownie.
2) Odżywki, które stosuje: białko, carbo (uzupełniam nimi braki w diecie), na grudzień przygotowana przedtreningówka + kreatyna + ZMA.
3) Po jakim czasie najlepiej zacząć się wspomagać - jeśli zaczynasz przygodę z siłownią to suplementy typu kreatyna, preworkout'y zostaw na czasy stagnacji.
Białko, ww, gainery - bierz, kiedy chcesz. Warunkiem ich poprawnego i efektywnego wykorzystania jest dieta. Nie ma diety - carbo/gainer może Cię zalać tłuszczem.
Coś mocniejszego i niezdrowego - jeśli trenujesz dla siebie, dla rozrywki, dla lepszego samopoczucia - nie bierz. "Witaminę S" biorą zawodowcy/osoby celujące w zawody sylwetkowe.
Jeśli masz pytania śmiało wal priv. :)
1
Walka Popka z Pudzianowski... No niestety.
Wielki mistrz MMA Mariusz Pudzianowski dopisze kolejnego wiekiego wojownika - Popka - do swojego rekordu.
Z drugiej strony wielki szacunek da Popka. Życie na wiecznym melanżu, 30 dni przygotowań, skazany na porażkę, a mimo to "zachwiał" wielkim sportowcem.
0
Nie lubię Pudzianowskiego. Trzymam kciuki za Popka.
0
http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2002/matches/round=1638/match=1041696/postmatch/report/index.html
0
dodam tylko, że on ma 3 złote piłki i gra z kontuzją
5
Redakcja, jak Busquets, odpuściła całkowicie sytuację na 1-0 dla Sociedad. ;) stąd chyba to 4,5
5
Mając na uwadze ostatnie mecze, formę poszczególnych zawodników, ogólną dyspozycję zespołu - kilka moich luźnych uwag/spostrzeżeń...
1) Środek obrony: Pique, Umtiti, Mascherano, Mathieu. Sprzedaż Bartry, zostawienie Mathieu to moim zdaniem pierwsza wtopa Lucho. Bartra to przykład zawodnika, który na boisku zostawiał serce. Idealny zawodnik na średniaki, na drużyny drugiej części tabeli - dla odciążenia Pique/Umtitiego.
2) Prawa strona obrony - największa wpadka Lucho. Vidal wyłączony z gry, Roberto bez zmiennika zostanie zajechany (chyba, że w zimie sprowadzimy zmiennika na co bardzo liczę).
3) Busquets - zajechany. Brak zaangażowania w każdą akcję wynika z braku odpoczynku, braku rywala na tej pozycji - kolejny minus dla Lucho. Dlaczego dla Lucho? Zamiast Vidala mogliśmy sprowadzić Mario Gaspara, czy Castro z Celty (przy takim ustawieniu Roberto do rotacji na defie).
4) Kolejny raz drużyna ponosi konsekwencje ciągłych zmian. A to na środku pogra Rakieta z Gomesem, a to Rafinha z Denisem, a to Denis z Gomesem, a to Gomes z Rafinha. "Jakoś to będzie". A kilkadziesiąt metrów przerwy między formacjami - trudno.
5) Suarez ewidentnie bez formy.
6) Neymar. To będzie gwiazda (ala Ronaldo), a nie legenda (Messi). Dlaczego wróże z fusów? Messi wie, że piłka nożna to sport drużynowy i ZAWSZE chętnie współpracował na boisku (moim zdaniem wątpił jedynie w Alexisa). Co do Neymara - współpracuje jedynie z Messim.
1
polecam prześledzić zachowanie Busiego przy bramce Sociedad...
1
Piosenka Lucho...
"na jutro mam plan genialny" (z dystansem)
1
30 minut - 0 strzałów Barcy... Tragedia
0
Co to ma być... 15 minuta, rzut z autu, a 3 pomocników STOI zamiast wyjść do wyrzutu... TRAGEDIA
19
Nie.
1
Gdybyśmy tak zamiast Gomesa sprowadzili Mario to mielibyśmy o wiele więcej możliwości "rotacji" i bardziej wyrównany skład.
2
Lucho nie potrafi wprowadzać młodzieży. Takie są fakty.
10 wprowadzonych przez niego zawodników, a żaden nie ma choćby miejsca na ławce.
"Eksplozja" (choć moim zdaniem chłopak już dużo wcześniej wykazywał mega potencjał) talentu Roberto to również zasługa przypadku.
10
Czytamy także wypowiedź Javiera Tebasa, który nieustannie walczy z przemocą na stadionach
śmiechłem... Czy to nie ten sam typek, który winę za rzut butelką z trybun zwalał na Neymara i jego zachowanie? :D
0
Mariusz Lewandowski kapitanem Celticu? :O
#pozdrodlakumatych
7
myślę, że Luis nie zna języka polskiego
#rozkręcamykaruzeleśmiechu
1
Kilka uwag dot. wczorajszego spotkania:
1) W OGÓLE nie graliśmy środkiem, nasi pomocnicy nie brali gry na siebie,
Suarez zamiast wyjść "po piłkę", spróbować klepnąć, wejść "przebojem" (jak Iniesta) - znikał wchodząc między obrońców;
2) Messi robi różnicę w prosty sposób - NIE BOI SIĘ zaryzykować; we wczorajszym meczu naście razy Paco gotowy był do dobiegu - ale my... Wracamy do nauk Pepa - zamiast ryzykować i stracić - cofnij.
3) główna zasada gry z autobusami to ruch, stojąc w miejscu, czy spacerując przed polem karnym NIC nie ugramy;
jako przykład wrzucam bramkę Yaya:
0
2 niepodyktowane karne (wejście z łokcia w Arde, przytulenie Pique w 84), nieuznany gol... Rzeczywiście sędzia nie miał wpływu na wynik spotkania. %)
0
Znam 4-letniego chłopca z Antarktydy, który wyczynia cuda z piłką. Rozumiem, że do 18 roku życia zmuszony będzie grać z pingwinami - a potem, jeśli przez 14 lat nie "odjadą" mu dzieciaki z bogatszej Europy - może wrócić i spróbować pograć na boisku trawiastym. (?)
0
Parę kg? Ja w 3-4 miesiące zrzuciłem 10 kg bez większego zaangażowania. Kwestia zmiany nawyków żywieniowych, dostosowania zapotrzebowania kcal i chęci.
Odstaw słodycze, słodkie napoje, przetworzone żarcie i węglowodany przed snem - efekty sam zobaczysz.
Ćwiczenia na brzuch nie spowodują że schudniesz, czy odsłonisz kratę... A6W obciąża odcinek lędźwiowy - nie polecam.
1
+: świadome pokolenie (np. zagrożeń związanych z polityką), otwarte na wiedzę, dość kreatywne
1
- : pokolenie "należy mi się", niewytrwałe w postanowieniach, brakiem kultury względem starszych
5
Ja pamiętam, jak jakiś czas temu niektórzy użytkownicy tej strony (m. in. Destro) uważali, że Iniesta jest za stary, że powinien częściej siadać na ławce... A w jego miejsce chcieli Pogbę.
Ja zawsze mówiłem i powtarzać będę - Iniesta to jeden z najlepiej "przetrzymujących" piłkę zawodników. Innym - o podobnych umiejętnościach - jest Arda.
0
tak mi się wydaje ;)
0
Jeden strzał - śmierć sędziego.
Przestroga dla każdego.
6
Niepokoi mnie słaba dyspozycja TS. O ile przy straconej bramce nie można mieć wielkich zastrzeżeń to dzisiaj kilka razy mijał się z dośrodkowaniami...
Mascherano i Umtiti - świetne spotkanie, czyścili co się dało.
Denis Suarez - pokazał, że ma wielki potencjał. Potrzebuje zaufania - jak Roberto.
Bardzo słabo Neymar... Tracił, gubił piłki, zmarnował 99% sytuację (kontra z Suarezem). Jedna asysta nie zmienia słabego spotkania. Przydałby mu się odpoczynek...
Messi - był wszędzie, ZM.
1
Za to ich kocham! Prawdziwy rollercoaster.
Visca el Barca!!!