Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jeśli jesteś kibicem od 2013 roku to nie rozumiesz w jaki sposób może być wprowadzony Palencia. Tak, jak Pique, Busquets, czy Pedro.
0
Widzę, że kibic od 2013 roku, więc masz prawo nie zrozumieć. ;)
0
Palencia byłby pierwszym wyborem na PO, do rotacji z Vidalem. Miejsce Roberto jest w środku pola.
Marlon 4tym jedynie w przypadku odejścia Mascherano.
Pique w pierwszym sezonie Pepa okazał się strzałem w 10, choć większość poprzredniego przesiedział na ławce w Manchesterze. Palencia ma jakość. Nowy trener musi sprawdzić go w dorosłej kadrze - w sparingach, najpóźniej w presezonie.
0
Umtiti to gracz podstawowego składu, Digne bardzo dobry zmiennik, Gomes to niewypał, Denis ma potencjał, który pokazał m.in. w presezonie - potem wuefista posadził go na ławie i tyle z niego mieliśmy... Paco walczy, choć dostaje mało szans... Niech 1 zawodnik i słaby trener nie przesłoni Ci tego, co mamy ;)
1
Koulibaly to czarny, mający francuskie pochodzenie obrońca - tyle wystarczy :D
Tielemans - jeśli chce go Atleti to pionkiem nie jest...
Inaki - wybiegany, młody, dobry, może grać na obu stronach - jeśli trenerem zostanie Valverde - mamy szansę go ściągnąć
Masche - to, czy zostanie to jego decyzja :) mógłby być 4 opcją w obronie
0
Cillessen
Vidal, Mascherano, Mathieu, Digne
Samper
Gomes, Suarez
Rafinha, Paco, Arda
0
moje propozycje
włączyć: Palencia, Marlon (jeśli odejdzie Masche)
do Barcelony: Koulibaly, Tielemans, Inaki Williams
sprzedać: Mathieu, Rakitić, Gomes, Turan
9
A ja chciałbym by nowy trener miał jaja i postawił na Palencie.
Przypomnę tylko - Guardiola w swoim pierwszym sezonie postawił na 21letniego Pique, który sezon wcześniej "przesiedział" na ławce w Manchesterze.
I najważniejszee - nie chcę tu widzieć żadnych Bellerinów.
0
Zapieprzać w obronie ma obrona + Busquets. Pomoc może im pomagać. Do środka potrzebujemy pewnego siebie, wybieganego, szybkiego pomocnika (przeciwieństwo Gomesa) - Thiago nie do wyciągnięcia, stąd Tielemans.
Iniestę na emeryturę odsyłaliście już 3-4 sezony temu. A nadal jest tym "robiącym różnicę". Stawiając obok młodszego Rakiticia, czy Gomesa - w ogóle nie ma porównania.
0
Co do nowego trenera...
Myślę, że Barcelona Ernesto byłaby najbliższa Barcelonie pierwszego sezonu Pepa. Valverde stawia na młodych... chyba, że obsrałby się, jak Lucho.
Chciałbym ponownie widzieć 1-4-1-2-2-1.
Kupiłbym: ŚO, Piszczka (lub zostawił Vidala), kreatywnego ŚP i mogącego grać na obu skrzydłach napastnika.
Skład:
TS
Palencia, Pique, Umtiti, Alba
Busquets
Roberto, Iniesta
Messi, Suarez, Neymar
na zmianę:
Cillessen
Vidal, Koulibaly, Marlon, Digne
Samper
Tielemans, Denis/Alena
Rafinha, Paco, i popłynę Inaki Williams
z Barcy B: Palencia, Marlon (nie mam pojęcia, jak się spisuje, więc tutaj "strzał")
3 wzmocnienia: Koulibaly, Tielemans, Inaki Williams (lub ktoś realny)
PS. Nie wyłączę FM'a.
0
Jutrzejsza LM w TV? TVP/Polsat? Transmitują w ogóle mecze w TV?
0
Byłbym zwolennikiem ŚO - Pique + Umtiti, a Bartra stosowany w rotacji z drużynami drugiej 10tki. Spokojnie dałby radę.
Montoya - tak właśnie uważam. Dzięki minutom byłbym czołowym PO w Barcelonie. Patrz jak grał m.in. z Realem pod nieobecność Alvesa. Nie było czuć różnicy między ich grą.
Rotacje i wprowadzanie młodych zawodników na tym właśnie polega - gra 8-9 zawodników pierwszego składu + 2/3 młodych.
Tak robił to Guardiola z Pedro, Busquetsem.
Uważasz, że Pedro w innym zespole byłby czołowym graczem?
1
bo Denis jest za słaby dla Barcy...
1
masz tutaj kompilacje zagrań Suareza z presezonu... To tylko kilka spotkań. Poszukaj mi podobnych zagrań Gomesa w całej jego - 2200 minutowej karierze w Barcelonie.
Komu niby Lucho "dał szansę"? Bartra grał, kiedy nie było Pique, Mascherano, Mathieu. Roberto grał, kiedy Alves, Montoya i Douglas byli w jednym momencie kontuzjowani. Innych zawodników z La Masii mamy w pierwszym zespole? Może tylko Rafinha dostał realną szansę...
0
Stwierdziłem tylko, że jest kilka poziomów wyżej od beznadziejnego Gomesa.
Ile mieli grać? Od razu po 4000 minut?
Za słaby w ofensywie... A nawet nie komentuje ;D
3
Często dostawali szansę "raz na miesiąc". Gdyby Guardiola tak "wprowadzał" Busiego, czy Pedro, jak robi to Lucho to dzisiaj jeden i drugi graliby na zapleczu La Ligi (oczywiście po 2-3 latach na naszej ławce/trybunach).
3
W dryblingu, wykończeniu sytuacji, ustawianiu.
Denis grał pierwszy raz od miesiąca. Gomes rozegrał ponad 500 minut więcej. Serio chcesz ich porównywać? Przypomnę tylko, że wielu "spuszczało się" nad współpracą Suareza z Messim (początek sezonu). Tyle tylko, że na początku sezonu był jeszcze "nakręcony" poprzednim i ponad 3000 minutami w Villarreal.
Gdyby Bartra nie przekonał do siebie Guardioli to ten by na niego nie stawiał. A to Guardiola wciągnął do pierwszego zespołu Bartre i Montoye.
Montoya był jednym z najlepszych w Valencii w spotkaniu z nami. A to wszystko po 2-3 sezonach zmarnowanych u nas. I tak fajnie, że "wrócił" do piłki na dobrym poziomie.
7
Odnośnie zachowania Sandro, La Masii.
Sandro zachował się normalnie, w myśl prawa talionu - oko za oko, ząb za ząb. My, jako Barcelona, mamy mówić mu o szacunku? A jak go potraktowaliśmy? Młody, 20letni zawodnik, zapewniany o swojej "przydatności" i "ważnej roli w zespole" dostaje 851 minut w poprzednim sezonie. To jak strzał w pysk. Abstrachując od tego, że słabszy Munir wygrywa z nim rywalizację wyłącznie przez względy trenera. Na szczęście - to tylko 1 sezon. Inaczej "skończyłby' jak Bartra (choć Bartra miał dużo szcześcią przez wzgląd na kontuzje Mascherano, Mathieu, czy Pique), czy Montoya.
La Masia - my MAMY tam diamenty. My nadal produkujemy bardzo dobrych, perspektywicznych zawodników.
91 - Thiago, Bartra, Montoya,
92 - Roberto,
93 - Rafinha,
95 - Sandro, Munir, Samper, Grimaldo
96 - Palencia,
98 - Alena
Praktycznie co roku można wprowadzić przynajmniej 1 solidnego zawodnika.
Jeśli ktoś powie, że nasz "wfista" jest sprawiedliwy... Wystarczy spojrzeć jak traktował Bartre, Montoye, Sandro (był lepszy od Munira), dalej traktuje - Vidala, Denisa (kilka poziomów wyżej od Gomesa). Czy będąc wychowankiem - widząc to - chciałbyś zostać w klubie i ryzykować, czy "polubi cię Lucho"?
29
Porównujecie sytuację Lewandowskiego z Sandro?? Serio???
BVB wprowadziła Lewego na salony - dostał SZANSĘ, dostał możliwość pokazania swoich umiejętności.
Sandro u nas został potraktowany jak śmieć. Grał lepiej od Munira (pupilka wfisty), a i tak Lucho posadził go na ławce. Sezon praktycznie stracony. 851 minut to jak strzał w pysk.
Powiedział bardzo mądrze - przeprasza ludzi z La Masii.
Zachowałbym się tak samo, a może i nawet wskazałbym palcem Lucho puszczając oczko.
0
Czekaj, zadzwonię jutro do Messiego.
2
Jeśli Unzue ma "kontynuować projektu Lucho" to ja stawiam na hen0xa. ;)
15
Jeśli ktoś hejtuje Denisa Suareza - proszę o komentarz niżej postu.
Czego wy - visca łebki - oczekujecie od chłopaka, który ostatni raz grał 12 marca - praktycznie miesiąc temu... (?)
Suarez ma mega potencjał, który pokazał na początku sezonu. Jego współpraca z Messim była głośno wychwalana. Później... Vidal musiał mu przesłać nagie fotki żono Lucho, bo nasz trenejro przyspawał go do ławki.
Dalej - jak grać w katalońskiej pomocy pokazał idealnie Roberto. Takich zawodników potrzebujemy w środku pola - ruchliwych, przebojowych, rozbieganych. Tak gra Iniesta, grał Xavi, tak gra Roberto.
To był świetny mecz dla naszego kolejnego trenera.
3 WYMAGANE wręcz posunięcia:
1) sprzedaż Gomesa
2) przesunięcie Roberto na środek pomocy
3) zakup prawego obrońcy (mój typ: Sidibe).
Wygrana, czy przegrana - Visca el Barca!
1
W sumie nie wiem, co bardziej boli... Patrzenie na jego grę, czy na to ile minut zabiera tym, którzy powinni grać w jego miejscu (Suarez, Alena). Nie obwiniam o to jednak zarządu, a Lucho...
0
Niestety... Taka polityka Lucho.
I dalej będziemy tracić młodych - Palencia, Alena, Sampera... Bo zamiast wciskać ich powoli do składu to my bawimy się w "uniwersalnych grajków".
Każdy zawodnik podstawowego składu powinien mieć "młodego" odpowiednika. Podstawowy rocznie 3000 minut, zmiennik 1500-2000. I wszyscy byliby zadowoleni.
Nie wierzę, że Samper, bracia Alcantara, Montoya, Bartra - wsparci Neymarem, czy innymi nie byliby w stanie pokonać zespoły drugiej części tabeli, czy grać w fazie grupowej LM, pierwszych rundach PK.
1
I byłoby ta dalej gdybyśmy potrafili wykorzystywać to, co mamy:
TS
Montoya, Bartra, Umtiti, Grimaldo
Samper
Thiago, Roberto
Rafinha, Sandro, Neymar
8 wychowanków - celowy brak Pique, Iniesty, Messiego. Wszyscy rocznik 91 lub młodsi. Wystarczy dobry, wymagający, wierzący w młodych trener.
0
Dopiero teraz doczytałem, że to żart "prima aprilisowy"... Po prostu zapomniało im się go zdjąć ze strony głównej...
0
auta powyżej 15 lat - przeglądy co 3 miesiące, w wieku od 10 do 15 - co pół roku... DOBRA ZMIANA...
2
Nie chcę go u nas... Mario Gaspar albo Sidibe. Ewentualnie Piszczek na sezon/dwa i wprowadzać Palencia.
12
Jeśli ma "kontynuować projekt Lucho" to ja dziękuję... Jeśli jednak ma jaja i nie boi się zajrzeć do zaplecza zespołu (czyt. Palencia, Alena etc.) - nie będzie bał się postawić na młodych w meczach ze średniakami - jestem za.
Do dzisiaj żałuje Montoyi, Bartry. Potencjał był wielki. Lucho potraktował ich "po swojemu" (lubię Cię - grasz, nie lubię - siedzisz). Innego wytłumaczenia takiego traktowania Vidala, Montoyi, Bartry, Sandro, Gomesa - nie widzę.
2
to są detale
jego tekst i będzie sobie robił tyle przerwy ile mu się podoba xD