0

Ok. Jestem po rozmowach. Bartomeu jeszcze pytał, czy znam jakiegoś chłopaka, który zgodzi się grać na prawej obronie. KTOŚ COŚ?

20

Przecież nikt tu nie żartuje.

92

Hehe. Muszę się pochwalić. Właśnie dzwonili do mnie z Barcelony. Wysłałem im filmik jak objeżdżam nastolatków na orliku i są zainteresowani moją osobą. Mam być zmiennikiem Busquetsa. Mówili, że z trójki Lucas Lima - Paulinho - ja, to ze mną wiążą największe nadzieje. Iść czy nie iść? :D

4


Arda Turan w minionym sezonie (1847 minut na boisku, przy 2652 minutach Gomesa...). Dla tak klasowego zawodnika to jak strzał w pysk.
Mimo to
- zobaczcie reakcję Turka... pierwszy na boisku ;)
Nie da się go nie lubić.

5

Jak ja zaczynałem kibicować Barcelonie to Messi miał 13 lat

3

A Rakitić czy Gomes to "progi" Barcy? Żaden z nich nie pokazał jeszcze niczego "na miarę" Barcelony. No może tylko bramki Rakiety w ważnych spotkaniach przemawiają na jego korzyść.

Co do Denisa - ma mega potencjał i ciąg na bramkę. Sprawdź jak grał w Villarreal


Problem w tym że mieliśmy słabego trenera... Licze na Ernesto

0

Tielemans. Może uda się podkraść Monaco. Oficjalki chyba nie było.

2

Gomes 2500 minut w Barcelonie + ponad 5500 w Valencii, co nie znaczy że jest jakimkolwiek dla nas wzmocnieniem... Wielu wolałoby Alenie, który w doroslej kadrze ma nieco ponad 100 minut.

0

Bellerin ma być tym "konkretnym wzmocnieniem"? Skład trzeba zbudować. Gdybyśmy patrzyli kryteriami "konkretnych wzmocnień" w 2008 roku Pique zostałby wypożyczony do średniaka La Ligi, a nie stanowił ważne ogniwo zespołu...
Jestem za tym by zawodnikiem wyjściowej 11 był Vidal. Do rotacji Palencia + Piszczek. Piszczek poziomem gry na pewno nie ustępuje Adriano, czy Sylvinho, którzy z powodzeniem spełniali rolę rezerwowego.

0

Tak się tylko zastanawiam... Po co nam 22-letni Bellerin skoro w zespole rezerw mamy wyróżniającego się 21-letniego Palencie? Nie lepiej sprowadzić zawodnika po 30 (np. Piszczek), który byłby opcją "awaryjną" gdyby Sergi jednak nie podołał?

Mając jeszcze na uwadze słaby sezon Bellerina (według większości oglądającej PL)... warto tracić wychowanka, który CHCE grać u nas, kosztem typa, który "no nie do końca" myśli o przenosinach?

1

Tu nie chodzi o złotą generację. Tu chodzi o brak projektu (jak trafnie stwierdził Wykopowicz), brak wizji, brak trenera z jajami. Lucho - jak dla mnie - był porażką. Jeśli mówił, że miejsce Roberto jest w środku pomocy - dlaczego zamiast naciskać na transfer prawego obrońcy zatwierdza zakup Gomesa? Jeśli widzi potencjał w Vidalu - dlaczego skazuje go na ławkę/trybuny?

21

Masz 16-18 lat. Grasz w młodzieżowej kadrze Barcelony...
Widzisz:
1. ile szans na grę w dorosłej kadrze otrzymał Montoya, Sandro
2. jak potraktowano Bartrę, Munira
3. że w drugim zespole gra megautalentowany Palencia, który nie otrzymał choćby minuty w dorosłej kadrze
4. że visca łebki naciskają na transfer słabego Bellerina
5. że Denis w formie (tak, połowa z Was dochodziła przy jego współpracy z Messim z początku sezonu) gra mniej od beznadziejnego Gomesa
6. że w ostatnich 3 latach jedynym wychowankiem, który otrzymał szansę był Roberto... Wtedy przypominasz sobie, że szansę otrzymał dopiero pod nieobecność 2 prawych obrońców - kontuzja Daniego i Adriano w jednym momencie sezonu
7. że w planach transferowych mamy Dembele (20), Verrattiego (25).

Czy ktokolwiek z tu zgromadzonych zostałby w klubie? Serio? Wina zarządu? :D

6


Tielemans. Mocno mu kibicuje. 20latek z mega potencjałem.

1

Mam mi5

7

Nadal chcesz kolego dyskutować? Powiem tylko tyle - 6 minut z Gomesem w składzie wystarczyło by dokonać remontady z PSG (z 3:1 do 6:1). Bez odbioru. :D

19

Gomes 32 podania na mecz = 35 mln
Verratti 85 podań = 100 mln

sprowadzając do 1 podania
Gomes = 1,09 mln/podanie
Verratti = 1,17 mln/podanie

Gomes > Verratti :D

1

Bardziej chodzi mi o to, że zarówno Suareza, jak i Verrattiego można zastąpić "tańszymi" opcjami. Tyle, że podążamy drogą "galaktycznych"...

5

Dla porównania:
Dembele - 2016 - 15 mln euro,
Sidibe - 2016 - 15 mln euro,
Lemar - 2015 - 4 mln euro,
Bernardo Silva - 2015 - 16 mln,
Aubameyang - 2013 - 13 mln,
Pjanić - 2016 - 32 mln,
Carrasco - 2015 - 17 mln
Savić - 2015 - 25 mln
Umtiti - 2016 - 25 mln
Asensio - 2015 - 3,5 mln
Casemiro - 2013 - 6 mln
Carvajal - 2013 - 6,5 mln.

Można? Można. Tylko trzeba szukać.

0

Poniekąd się zgadzam. Poniekąd - bo w niczym nie usprawiedliwia to naszego zarządu/osób odpowiedzialnych za scouting, transfery. Ba. Nawet Lucho dołożył cegiełkę...

Mieliśmy Inieste, Xaviego, Rakietę, Busiego. Oddaliśmy Thiago. Mieliśmy czas by ryzykować, by ściągać zawodników pokroju Denis, Tielemans - odsprzedawać z opcją wykupu lub wypożyczać...

Na ten moment nasz środek pola mógł tworzyć Iniesta, Roberto, Thiago, Denis - do rotacji. Verratti nie byłby nam potrzebny.

Obecnie walczymy z przeciętnym Rakiticiem (tak, wiem, pracuje, haruje - jak wielu zawodników w wielu klubach), Gomesem (beznadziejnym) i Suarezem (który nawet nie otrzymał realnej szansy).

27

Verratti i 100 mln euro?
Zdecydowanie nie potrafimy robić transferów. Robimy się drugim Realem, który zamiast stale śledzić rynek, szukać perełek - po prostu kupuje za gigantyczne pieniądze.
Najbardziej bawi mnie to, że wielkie transfery - Bale za 91 mln, Illarramendi 32 mln, James 80 mln... nie zbudowały sukcesu Realu. Sukces zbudowało zaangażowanie takich zawodników, jak Isco 30 mln, Carvajal za 6,5 mln, Casemiro za 6 mln...
Ja się pytam - na co nam scouting, na co Fernandezy i inni.
100 mln za Verrattiego zaproponowałoby 90% forum. I to nie pobierając gigantycznych pensji za "swoją pracę".

Pobierając pensje - to my powinniśmy co roku sprowadzać i wypożyczać 2/3 zawodników pokroju Dembele (15 mln w Borussi), Tielemans (25 mln w Monaco) - by ściągać ich gotowych już do gry na najwyższym poziomie.

Dembele, Mbappe, czy inni NIE NAUCZYLI SIĘ grać w piłkę w rok. No, ale to trzeba pojeździć, pooglądać, ocenić.

6

1. Interesujemy się 25-letnim drogim i PRZECIĘTNYM Verrattim,
2. alternatywą dla niego jest 26-letni Seri,
3. całkowicie olewamy 20-letniego Tielemansa, który poszedł do Monaco za 25 mln euro...

Po prostu FC Barcelona...

0

Jeśli ktoś jeszcze chce opis calej sytuacji - pisać PW.

0

Takie rzeczy już na PW. Byłem "wyczulony" po poprzednim związku. Jeśli nie gra jakaś sytuacja - to, co mówi, pisała - znaczenie ma każde słowo.

5

Ja zostawiłem. O kłamstwach pewnie nigdy bym się nie dowiedział, gdybym nie był mądrzejszy od nich. Aaaa - i ona oficjalnie "kocha"...
Dzięki Przyjacielu za wsparcie!

1

Przez 1,5 roku unikałem zaangażowania (kłamstwa poprzedniego związku = brak chęci zaufania kobietom). Po 10 dniach nowego związku dowiedziałem się, że 3 godziny po zapewnieniu o "wspólnych planach, chęci budzenia się przy mnie, zasypiania - love is in the air" (miesiąc przed oficjalnym "w związku") dziewczyna sypnęła się z innym...
Co z tym światem...
(sory, musiałem się wygadać)

0

Taki zawodnik za 24 mln euro. Za rok, dwa zaproponujemy 70 mln. Brawo!

0

Przed nowym sezonem potrzebujemy, moim zdaniem, 3 wzmocnień:
- środek pomocy
- prawa strona obrony
- środek obrony.

Do pomocy wziąłbym TIELEMANSA. Facet ma fenomenalny przegląd pola, podanie i czas reakcji... Obejrzyjcie kilka kompilacji.


pomoc wyglądałaby tak: Roberto (Denis), Iniesta (Tielemans) - rotacja tych 4 zawodników w zupełności wystarczy

Na PO chciałbym zawodnika starszego, przede wszystkim solidnego w obronie. Dlaczego? Na zapleczu mamy Palencie. Jemu trzeba dać szansę. Sprowadzić młodego z zewnątrz, jeśli na zapleczu mamy mega potencjał - głupota. Starszy (nawet Piszczu - który zawsze gra na solidnym poziomie) z Vidalem i Palencią walczyliby o 1 skład.

Środek obrony - w przypadku sprzedaży Masche i Mathieu - Koulibaly (pisałem o nim w poprzednim sezonie - nie wiem, jak teraz wygląda jego cena) albo Davinson Sanchez (jeśli ogarniemy jego ofensywne zapały).

3

Nie mam dostępu do internetu... Więc, gdzie za to 10 zł obejrzę?

0

Chętnie zapłacę nawet 20 zł. Więc gdzie mogę go obejrzeć?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?