21

Kilka faktów...

1. W minionym sezonie strzeliliśmy 116 bramek, przy 106 Realu.
2. Wygraliśmy na wyjeździe z Realem - 3:2, z Paco w składzie (Neymar zawieszony).
3. Wielokrotnie przegraliśmy/zremisowaliśmy przez dziwne decyzje trenera, np.:
a) mecz na wyjeździe z Celtą (3:4) - Mathieu, Gomes, Turan i Rafinha w wyjściowym składzie
b) mecz u siebie z Alaves (1:2) - Digne, Vidal, Mathieu, Denis, Turan i Paco w wyjściowym składzie
4. Przegrany mecz z Juventusem - Mathieu w wyjściowym, Mascherano na def (wielbłąd przy drugiej bramce Dybali).
Przegrany mecz z PSG - poza mizernym zaangażowaniem całej drużyny warto wyróżnić postać Gomesa - zmarnowana sytuacja sam na sam + zaangażowanie w blokowaniu strzału Di Marii...
5. Pique ponad 3500 minut, Umtiti 3700, Mascherano 3000, Mathieu 1100, Marlon 200.
Pique 30 lat, Mascherano 33, Mathieu 34, Umtiti 24.
6. Busquets w minionym sezonie 3928 minut na boisku.
7. 2 lata temu wygraliśmy na Bernabeu 4-0. Graliśmy bez Messiego. Pomoc tworzyli Rakitić, Busquets i Iniesta.

Czytając powyższe - nie nasuwa Wam się wniosek, że "przegrany" sezon to niekoniecznie wina "mało kreatywnej pomocy"?

PS. Stąd mój dzisiejszy post o potrzebie sprowadzenia Azpilicuety i Weigla.
PS2. Nie brałem pod uwagę błędów sędziowskich... Co również było istotne w minionym sezonie.

3

Tak sobie właśnie myślę... Praktycznie na ten moment chciałbym 2 transferów:
1) Azpilicueta - do rotacji z Umtitim i Pique, a w przypadku słabej dyspozycji Palencii - mamy kogoś, kto z powodzeniem zastąpi Vidala
2) Weigl... Może grać jako def, może grać na środku. Mamy wtedy wiele możliwości:
Roberto (Rakitić), Busquets (Weigl), Iniesta (Suarez, Alena)

I mimo wszystko - widzę miejsce dla Denisa. Presezon i początek sezonu pokazał, że ma chłopak możliwości stać się drugim Roberto.

Potrzebujemy solidnego zmiennika w środku obrony, dobrego PO i środkowego pomocnika.
Przesunięty Roberto da nam to, czego brakowało. Alena, Weigl i Denis - nie wierzę, że żaden z nich nie zagra lepiej od Gomesa (tego, który zawalił sporo spotkań).
Azpi - jeden transfer da nam bezpieczeństwo i na ŚO i PO (tu podstawowym zadaniem Ernesto powinno być efektywne obsadzenie Palencii na tej pozycji).

1

Nie wiem, jak na innych zdjęciach ale tu wyszła tragicznie. Chodzi mi o twarz - może zły makijaż... Wygląda jak wiewiórka.

0

Ja nadal jestem zdania, że jest to transfer do środka obrony. Jeszcze kilka dni temu pisałem...
"możemy spróbować z Vidalem i Palencią na PO. Wyjściowo Azpilicueta do rotacji w trójce Umtiti, Pique (+ Masche i Marlon). W razie niepowodzenia z Palencią na PO - będzie Azpilicueta."

0

to nowa kobieta Cristiano? Brzydkaaa

0

Czy są tu osoby prowadzące działalność gospodarczą? Chodzi mi konkretnie o Waszą znajomość podatków, "funkcjonowania" podatku dochodowego, VAT etc. Czy macie na to zapotrzebowanie, czujecie chęć poznania tematu... ?

14

Kwestia czasu aż atmosfera się zagęści. Ceballos, Asensio, Isco, Kovacić, Llorente, Casemiro, Kross, Vazquez... Każdy chce grać, a miejsca w pomocy za mało.

Mają jeszcze Jamesa, który zapewne w tym okienku odejdzie... Oby potencjalny nabywca nie napalał się zbytnio i poczekał do ostatnich chwil okienka. Cena "niechcianego" rezerwowego znacznie spadnie.

0

Azpi to bardziej opcja do rotacji ŚO - przynajmniej ja o takiej koncepcji pisałem jakiś czas temu. Azpi do rotacji z Umtitim i Pique. W razie gdyby Palencia nie wypalił - mamy zmiennika na PO dla Vidala.
Verratti - fajnie by było... Tyle, że szejk go nie puści. Problem w tym, że nie ma wyjścia awaryjnego. Były... ale zarząd przespał...

3

Azpilicueta - świetna opcja. Paulinho - jeśli odejdzie Gomes to jakoś go "zdzierżę". Przynajmniej biega jak spuszczony ze smyczy. :D

Kupimy solidnego ŚP (Seri?) i nie będzie tragedii.

17

To już dziś! Vamos Ernesto! Nie mogę się doczekać relacji z pierwszych treningów...

0

Azpi jest wzrostu Puyola. Chyba nikt nie narzekał na parę środkowych Pique-Puyol. :)

0

Vidal i Palencia na PO. Azpi na środek do rotacji z Pique i Umtitim. Jeśli Palencia nie da rady to w razie absencji Vidala Azpi będzie jego zmiennikiem. Idealna opcja. Jeśli dojdzie do skutku to będzie świetny transfer.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

6

Jeśli mam wybór Paulinho vs Gomes to wybieram Carlesa Alene... choćby miał się kopać po czole.

23

Słuchajcie. To nie jest tak, że Bartomeu jest zły, że nie ma kompetencji, że sobie nie radzi. Otóż nie. Musicie poznać jego myśl, musicie przeanalizować dokładniej jego założenia i zrozumiecie nową wizję naszego klubu.
Otóż - stajemy się fundacją! I jedziemy z przykładami:
1) wychowujemy zawodników z potencjałem i oddajemy za półdarmo (Thiago, Mboula, Grimaldo, Sandro, Montoya)
2) kupujemy, by taniej sprzedać/oddać/rozwiązać kontrakt (Mathieu, David Villa, Tello)
3) kupujemy zawodników bez umiejętności na miarę zawodników FCB - by pokazać ludziom, że warto mieć marzenia (Douglas, teraz Paulinho)
4) zatrudniamy byłych piłkarzy - by pokazać, że po zakończonej karierze mają szansę na godne życie (Roberto Fernández)
5) zatrudniamy starszych, emerytowanych i zasłużonych, by spokojnie mogli doczekać starości nie obciążając się pracą przy tym (Ariedo Braida)
6) dajemy szansę Realowi, by mógł wzmacniać się młodymi, utalentowanymi zawodnikami - Real też chce odnosić sukcesy! Nie możemy patrzeć tylko na siebie!
Bartomeu jest całkiem spoko.

1

25 mln... Czyli tyle ile Monaco dała za przetalent pod postacią Tielemansa...

4

Liczę na Ceballosa. Transfer pokryty w całości "Gomesem", którego musimy się pozbyć. Poleci albo Gomes albo Bartomeu. :D JUŻ JA O TO ZADBAM

5

Gomes był najgorszy z 4ki wymienionych przez Ciebie naszych zawodników, a Ty liczysz na jego "odblokowanie"? To już prędzej Denis, czy Rafa...

1

Niech leci ten, który grał słabo + nie wykazywał zaangażowania - Gomes.
Nie widzę też miejsca dla Rafinhi - bardzo podatny na kontuzje i raczej zawodnik o specyfice gry niepotrzebnej w Barcelonie.

3

Co myślicie na temat opcji Azpilicueta w Barcelonie?
Wtedy możemy spróbować z Vidalem i Palencią na PO. Wyjściowo Azpilicueta do rotacji w trójce Umtiti, Pique (+ Masche i Marlon). W razie niepowodzenia z Palencią na PO - będzie Azpilicueta.

http://dailycannon.com/2017/06/why-chelsea-selling-azpilicueta-to-barcelona-is-good-news-for-arsenal/

4

Dobry, treściwy komentarz.

Arda, gdy grał, prezentował się przynajmniej dobrze. To jest zawodnik, który potrafi zrobić różnice. Jeśli Ernesto znajdzie dla niego minuty (lewe/prawe skrzydło) to na autobusy, głównie dzięki dobrej technice, jest świetną opcją.

I też uważam, że ALBO Ceballos ALBO Verratti. W tym sezonie zyskamy bdb ŚP - Roberto. Ceballos, Iniesta, Roberto, Busquets + np. Rakitić i Alena - nie potrzeba więcej wzmocnień.

Co do PO - jeśli mamy dać szansę Palenci - wolałbym sprowadzić doświadczonego PO, który z powodzeniem również zagra na ŚO - zawodnik typu Azpilicueta.

Wtedy mamy obronę Alba (Digne), Umtiti (Mascherano, Marlon), Pique (Azpilicueta), Vidal (Palencia)
Pomoc: Ceballos (Iniesta), Busquets (Rakitić), Roberto (Alena)
Napad: Neymar (Arda), Suarez (Paco), Messi (Deulofeu)

Ceballos, Azpilicueta

0

Bez mrugnięcia okiem to zgodziłbym się na ruch Rakitić + Gomes + Rafinha za Verrattiego.
Za Inieste? Nie

8

NIEZBĘDNE ruchy transferowe to włączenie Palencii i Aleni oraz sprzedaż Gomesa. To powinno się zadziać już w pierwszym dni okienka.

8

https://www.facebook.com/SPORTbible/videos/2362880387190813/
Messi i Antonella na ślubie... pewnie było, ale dla tych co nie widzieli

0

Kris81 - na chłopski rozum... Nasz dyrektor sportowy - Roberto Fernández Bonillo - od 14 roku życia kopał piłkę - karierę zakończył 16 lat temu. Uważasz, że od tamtej pory skupiał się na kształceniu w kierunku prawnym/negocjacji i perswazji/ekonomicznym? Raczej nie. I sądzę, że jego "rządy" bazują na podwykonawcach - prawnikach (w kwestiach umownych), scoutingu (kwestie wyszukiwania talentów), FIFA lub FM (wyszukiwanie ciekawych zawodników wg Fernandeza).

0

Tyle, że zamiast 25 mln - będzie wyceniony na przynajmniej 2x tyle.

1

Wiem, że przeszedł. :) O Tielemansie truje od przynajmniej kilku miesięcy.

1

Vidal i Palencia
Jeśli chodzi o obronę to bardziej skupiłbym się na jej środku - mamy 30-letniego Pique, Umtitiego... 33-letniego Masche i niewiadomą - Marlona.
W środku pola grałby
Busquets (Tielemans)
Verratti (Alena), Roberto (Iniesta)
Na skrzydło kupiłbym Inakiego Williamsa.

22

Ja bym dał radę.

0

Widzisz kolego... Ja nie mam problemu z narkotykami, z tym, czy ktoś handluje, z tym, czy ktoś na tym zarabia. Ale... Ja, jako "obrońca" tych złych potrafię szanować odmienne zdanie innych (twoje, czy sidzej). A ty.. Nie dorosłeś do merytorycznej dyskusji.
Niepozdrawiam, bez odbioru.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?