Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@DaPidejpi właśnie wsadziłeś kij w mrowisko
22
Tak, jak niejednokrotnie pisałem - jeżeli wierzymy w to, że Roque odmieni naszą ofensywę... to jesteśmy głęboko wiadomo gdzie. Rozumiałbym, gdyby ta wiara powiązana była z tym, że on w tamtej lidze naprawdę "wymiata" (wjeżdża w obronę, jak Neymar), ale wystarczy pierwsza kompilacja z jego "skillem" i widać, ile wkładu w bramki/asysty jest zasługą tragicznej defensywy (złe ustawienie, bierność, brak agresji, krycie na radar).
Zresztą... w brazylijskiej lidze Keirrison był królem strzelców... a Suarez w wieku 36 lat wykręca liczby, jak "za dawnych" lat.
Czarno to widzę.
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Już ponad rok temu mówiłem, że Xaviemu należy podziękować. Zero progresu, zero koncepcji. Gramy gorzej niż za Koemana.
Wy się dziwicie, że my nie mamy "schematów" skoro Pan "Chip/Reset" Xavi, co chwila mówi o resecie, zmianie chipa? :D
Zapytacie o rozwiązanie... Więc proszę: Szołmen na kolanach do Las Palmas i z kwiatami w zębach przeprasza Pimiente. To na ten moment jedyny facet, który jest w stanie to ułożyć (przy naszym budżecie), bo jak nikt inny zna zaplecze Barcy.
4
@LS już widzę, jak osoby z koalicji rządzącej odpływają do PiSu... xD zaraz po konferencji Verrattiego i podpisaniu kontraktu z Messim, który zgodzi się grać za darmo, bo kocha Barcelonę xD
0
Z niecierpliwością czekam na meczyk z Las Palmas. Jestem ciekawy, co Pimienta na nas przygotuje... chłop niecałe 2 lata temu objął zespół (wykopany z Barcelony przez Laportę) i najpierw wywalczył awans do La Ligi, a teraz - po 12 kolejkach - LP jest na 10 miejscu w tabeli ze stratą 3 pkt do 6 miejsca w tabeli, z bezpieczną 10 pkt przewagą nad 18tą Celtą. Dodatkowo, z niechcianego przez Xaviego Juliana Araujo zrobił prawego obrońcę (na ten moment rozegrał 570 minut w LL).
Nie ukrywam - wolałem Pimiente od Xaviego... liczyłem, że Pimienta i Julian Alvarez (obietnica Laporty: Xavi, Haaland) będzie nowym Guardiolą i Ronaldinho (priorytety Laporty: Mourinho, Beckham).
4
@DaPidejpi gdybym miał wybierać to brałbym nawet Puchar Króla
2
W dzisiejszym spotkaniu Xavi kolejny raz udowadnia, jak słabym i mało-widzącym jest trenerem (bo Gavi to typowa 10). Zobaczcie, jak dzisiaj grał Gavi (heatmapa) - ponownie udowodnił, że ma predyspozycje na pozycję defa (kompletnie innego niż Busquets). Idealne uzupełnienie FDJ. Ba, patrząc na to, że Pedri w reprezentacji lubi cofać się "po piłkę", spokojnie możemy grać trójką: Gavi - FDJ, przed nimi Pedri, Gavi - Pedri, przed nimi Fermin.
Pamiętam, jak swego czasu Guardiola/Tito próbowali z Sergim Roberto na defie - ten przez swoje "wybieganie" w akcji czasami nawet mijał środkowych pomocników i stawał się ofensywnym pomocnikiem. I to działało.
Pamiętajmy, że w przypadku wysokiego pressingu pozycje nie do końca mają znaczenie (ile razy Busquets był tym, który zaczynał "najwyżej"). Dzisiaj fajnie wyglądało to w parze z Gundoganem, gdzie "przekazywali" sobie pozycje. Gundo wyskakiwał - Gavi zostawał, Gavi wyskoczył - Gundo siedział na defie.
Może właśnie tak powinien wyglądać nasz futbol (z uwagi na to, jaki mamy skład) - trójka pomocników, która porusza się w konkretnym sektorze, obserwuje, jak porusza się inny pomocnik i dostosowuje swoje ustawienie - FDJ ciągnie z akcją: Gavi def, Pedri robi za łącznika między pomocą i napadem. Gavi rusza - FDJ asekuruje...
Ale my nie... my musimy mieć nowego Busquetsa.
2
@Androchem oczywiście. Zaraz potem zagra ostatni sezon w Barcelonie - za darmo. Bo kocha klub.
XD
0
@GeneralXavi oj, oj, czyżbyś wierzył w to, że "dobrowolny ZUS" nie jest zwykłą kiełbachą wyborczą? xD a może więcej - myślałeś, że gospodarkę i zmiany oprzemy na "dobrowolnym zusie, likwidując ponadto pit, cit, vat, po, pis, tvp, tvn" xD
1
@Explode co nie zmienia, że w dobrowolny ZUS UWIERZYŁ (I OCZEKIWAŁ) ELEKTORAT posiadający zerową wiedzę na temat ekonomii
0
@MysticCat czytaj ze zrozumieniem :)
3
Wszystkim Konfederatom, którzy najeżdżają na 3cią Drogę za "dobrowolny ZUS" (Petru - kandydat 3D - już kilka miesięcy temu mówił, że jest to zły pomysł i nie jest on możliwy do realizacji, bo wygeneruje lukę, której sfinansować się nie da) przypominam, że była to podstawa programu Konfederacji...
Szczegół polega na tym, że w "dobrowolny ZUS" uwierzył (i oczekiwał) tylko niewykształcony ekonomicznie elektorat... i Memzen, który nie pierwszy raz pokazał, że jego umiejętność myślenia ex-ante nie istnieje...
Podsumowując: XD / "samozaoranie"
3
@gumaz wskazuje w niebo i mówię "o, superman", on patrzy, a ja w tym czasie zakładam mu dźwignię i kieruje nóż między jego oczy. Sprawdzone wielokrotnie i za każdym razem działa.
0
@Azi Konfa nic nie zrobi - jak do tej pory. Przecież cały czas bazują jedynie na tym, że wszyscy inni są źli. I teraz z tymi złymi mieliby iść pod rękę?
Przesiedzą tam najbliższą kadencję, by później znowu zaproponować "nową jakość". Z tym, że z ich skrajnym światopoglądem i bez programu gospodarczego (zapewne mówiąc o niskich podatkach - bez PIT, CIT, VAT - ponownie trafią w swój nieposiadający podstawowej wiedzy ekonomicznej elektorat) tym razem nie będą mieć progu wyborczego.
3
@fotohobby przecież to Sośnierz mówił o jedzeniu psów xD
2
Komentarz usunięty
0
@Herato Kalu Ucze
0
@Johnnie_Walker spoko, Memtzen odwiedzi pierwsze z brzegu gimnazjum, wrzuci parę tik-toków i znowu będzie "doktorem ekonomii", którego potrzebuje "prawdziwie wolnościowa partia"
XD
1
Memtzen przed kolejnymi wyborami: dobrowolny ZUS i PIT dla wszystkich!
Kuce: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-RUmDmo_wCPf1UERLJdVyVb6M8CPc9JbF_HPGWuFSk7XZT8t3_-r4U-z_tBTpywmLMew&usqp=CAU
XD
4
@michal26 obiektywnie to Konfe dobiły brak merytoryki i szury w strukturach partii xD
1
@michal26 https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,29979503,ryszard-petru-obnaza-sztandarowy-pomysl-konfederacji-bedzie.html
5
Abstrahując od tych 36% dla PiS... nadal nie mogę uwierzyć, jak 6% głosujących mogło nabrać się na populizmy Konfederacji... "Coś nowego" (Bosak od 2005 roku w polityce), czyli super-wolnościowa gospodarczo (z "doktorem ekonomii" Memztenem na czele, który nie potrafi przewidzieć skutków: zniesienia podatku od dochodów z nieujawnionych źródeł przychodów; "dobrowolnego ZUS" dla przedsiębiorców) partia z ubogim merytorycznie programem i szurami w strukturach. Co mogło pójść nie tak.
XD
0
@Torpeda0991 co Wy macie z tym problemem mafii VATowskiej xD
2
@Cochise problem w tym, że wiele osób/przedsiębiorców nadal myśli jak Ty - że jakieś kwalifikacje ktoś tam musi mieć... bo przecież nikt bez kwalifikacji nie podejmie się takich zadań (no niestety - nie w naszym kraju).
Drugim problemem jest to, że klienci myślą, że przekazując dokumenty przekazują odpowiedzialność za prawidłowe kalkulacje podatków... ale odpowiedzialny ZAWSZE jest podatnik.
Co do opinii - ludzie często polecają miejsce, w którym sami się rozliczają "bo nie ma problemów". Z tym, że problemy wychodzą najczęściej dopiero w momencie kontroli US, a takich jest stosunkowo mało. Ba, dotyczą głównie podatku VAT.
0
@Cochise nie ma nigdzie wymogów, że właściciel/pracownik musi posiadać jakieś kwalifikacje.
Nie weryfikuje - klient, którego przejąłem (zrezygnowałem z jego obsługi, bo było za dużo błędów do wyprowadzenia) przyszedł do mnie, bo szukał biura "bliżej". Znajomy miał świadomość błędu, bo miał możliwość zapytania mnie wcześniej. Znajoma miała świadomość błędu, bo zweryfikował ją urząd skarbowy. Klienci biura, gdzie przez cały okres popełniano błąd do dzisiaj o tym pewnie nie wiedza.
2
@Cochise od 2015 żadne kwalifikacje zawodowe nie są potrzebne. Jeżeli chcesz to nawet dzisiaj możesz poprowadzić biuro rachunkowe. Jakość obsługi biura miał weryfikować "wolny rynek'...
0
@Cochise bo w przypadku biur rachunkowych bez znajomości ustaw podatkowych nie jesteś w stanie zweryfikować poprawności ich rozliczeń. Urzędy nie sprawdzają poprawności rozliczeń na bieżąco, ba - możesz nie mieć kontroli przez 10 lat i myśleć, że księgowa jest świetna, bo kwoty podatków do zapłaty wysyła. Problem w tym, że jeżeli przyjdzie kontrola i stwierdzi, że 4 lata temu biuro popełniło błędy to odpowiadasz za nie Ty - nie biuro rachunkowe.
Możesz oczywiście prosić biuro, żeby pokryło ewentualną karę i odsetki... ale osobiście byłem świadkiem, gdzie właściciel biura śmiał się z klientów i zapraszał do sądu ("płacą mało/przynoszą dokumenty po ustalonym terminie to muszą mieć świadomość, że będą błędy").
0
@pt9 najwyraźniej bardzo dobrze trafiliście - moje pierwsze z brzegu przykłady:
1) znajomy dostał informacje, że MUSI przejść na duży ZUS - nie musiał
2) klientka, którą przejąłem z innego biura miała ustaloną wartość środków trwałych na podstawie swojego szacunku (nieruchomość? około 300 tys. - przyjęli 300 tys., bez weryfikacji dokumentów)
3) biuro z którym współpracowałem koszty leasingów WSZYSTKICH KLIENTÓW rozliczało proporcją 75%-25%
4) znajoma została poinformowana, że MOŻE rozliczyć się z mamą - nie mogła