Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Medium chyba Ciebie.
0
Gdybym był piłkarzem to ona byłaby moja:
https://www.instagram.com/graciar9/
albo ona:
https://www.instagram.com/luciabalaguerr/
albo ona:
https://www.instagram.com/stillatonik/
i polski akcent:
https://www.instagram.com/klaudiaungerman_facemodeling/
0
@Tabaluga37 do Unii weszliśmy w 2004 roku, a w 2008 roku był kryzys... jesteś zdziwiony 20% bezrobociem? Sam zaczynałem pracę w 2011 roku i wiesz jak to wyglądało? Chciałem pracować w "wymarzonym" zawodzie. Na 20-30 wysłanych CV odezwały się 2 firmy z której ostatecznie "udało się" załapać do 1 - 100 km od miejsca zamieszkania. Codziennie dojeżdżałem w sumie 5 godzin do pracy. Przez 5 lat. To był "mój koszt".
I nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy obwiniać kogokolwiek za taką sytuację. Było słabo, ale rozwijaliśmy się jako kraj - powoli i stabilnie, angażując środki z UE. To, co teraz robimy to marnowanie potencjału, jaki jest w ludziach.
Jeżeli mówisz o kradzieży pieniędzy z OFE to polecam zgłębić temat.
Co do Amber Gold - państwo nie jest w stanie kontrolować każdej instytucji. Ludzie muszą używać mózgów.
1
@Criss18Barca elektoratem PiS jest elektorat bez świadomości ekonomicznej. 500+? Super. 800+? Obiecali 500, na pewno dadzą 800 - super, mają mój głos. Od momentu wprowadzenia 500+ mówiłem o tym, że to genialne posunięcie ze strony Kaczyńskiego - uderza w łatwy elektorat, a i tak zrobi wszystko, żeby te 500+ było g warte.
Naród oddał władze PiSowi, bo - jak mawia Korwin - większość jest głupia. Większość nie potrafi myśleć i wysuwać logicznych wniosków. Większe ceny w sklepach (spowodowane m.in. wzrostem kosztu wynagrodzeń) - wina prywaciorza. Inflacja - wina Putina. Problemy z przepisami prawa - wina głupich prawników/doradców podatkowych/księgowych.
Dlatego w Polsce mamy walkę PO vs PiS. Ci, którzy chcą mieć po prostu spokój i pracować, powoli budując swój majątek głosują na PO. Ci, którzy nie znają podstaw ekonomii i funkcjonowania kraju - głosują na PiS.
11
@KamQiX zagłosuję na PO. Od 12 jestem związany z podatkami i finansami. W tym czasie, w latach rządu PO (2011-2015) mieliśmy STABILNE i PRZEWIDYWALNE prawo podatkowe, co z kolei jest czynnikiem kształtującym równowagę i atrakcyjność inwestycyjną kraju, a jak wiadomo inwestycje = rozwój = wzrost gospodarczy. W jaki sposób przeprowadzane były w tym okresie zmiany? Mniej więcej 3 miesiące przed planowanymi zmianami (które miały miejsce na początku roku) chodziliśmy na szkolenia/kursy i byliśmy przygotowani na "nowe".
Analizując PiS i ich politykę w tym zakresie - istotne zmiany są - mniej więcej - co 2-3 miesiące. Zmiany w żadnym wypadku nie są tymi "dobrymi". Wprowadzają "buble" prawne, żeby po kilku miesiącach stwierdzić, że "to jednak nie to" (patrz: ulga dla klasy średniej). Wprowadzają niejasne przepisy, których ustawodawca nie potrafi jednoznacznie zinterpretować (patrz: kalkulacja zdrowotnej w ZUS).
Na Konfederacje nie zagłosuję, bo to partia farmazoniarzy bazująca na populistyczny hasłach. Ponadto - chciałbym żeby nasz kraj był "budowany" przez ekspertów, a takich w Konfederacji nie widzę.
0
@Krzysztof1987 a skąd pomysł, że będę chciał brać udział w jakiejkolwiek wojnie? No chyba, że "ktoś musi służyć w armii oraz w przypadku wojny państwo musi dysponować przeszkolonymi poborowymi". xD
4
@Tomo1989 rzucę ulubione zdanie fanbojów konfederacji: "wyjęte z kontekstu" xD lub "nie to miał na myśli"
13
@Safrani oni tacy nie są. xD
0
@Comentateiro często, to kobiety są powodem agresywnej jazdy mężczyzn - takie są fakty. "Prawy pas to lawa", czy wciskanie się przed rozpędzone auto... spotkasz kilka takich mistrzyń na krótkim odcinku i gotujesz się w środku. Abstrahując od tych kobiet, które wyprowadzają z równowagi swoich mężczyzn juz w domu... zanim wejdzie do auta. Wina kobiet, piekło mężczyzn
1
@Ronaldinho10theking myślę, że większość "plujących jadem" pluje nie dlatego, że Messi tu nie trafił, tylko dlatego, że Messi od dłuższego czasu kreuje się właśnie na Tottiego Barcelony. Mówienie, jak to "mógłby grać za darmo", o "wielkiej miłości", czy o tym, jak "został źle potraktowany przez klub" jest z perspektywy jego czynów śmieszne. Takie są fakty.
0
@PatrychoO xD tak, tak. Chciał wrócić do Barcelony i grać w niej za darmo. Wszyscy o tym wiemy.
1
@Medium on ma 42 lata, ona 28 xD czyli na swoją Lipę mam jeszcze czas :D
0
Lapcio w tym wszystkim bardzo kogoś mi przypomina... najpierw "wina Bartomeu", teraz "wina Tebasa". Co do Waszych komentarzy - myślę, że socios mają wgląd do sprawozdania finansowego (które częściowo mówi o sytuacji finansowej klubu).
A co do samego Laporty... tyle zarzutów w stronę Bartomeu i jego niegospodarności by samemu wyrzucić 150 mln na Lewego, Ferrana i Raphinhe... i bez walki odpuścić Juliana Alvareza kupionego przez City za 23 mln euro! Teraz szykuje nam się kolejny "hit", czyli Vitor Roque za 40 mln, bo kto mógł przewidzieć, że kupiony za 50 mln Lewy będzie transferem na 2-3 lata... Dodatkowo należy pamiętać o kwocie za jaką sprzedaliśmy Griezmanna. O tym, że kupiliśmy Kounde za 50 mln (nie wiem, czy był to konieczny transfer)...
7
@lucca87 od początku wprowadzenia 500+ wszelkie działania rządu dążą do wzrostu inflacji. Wbrew pozorom to genialna strategia Kaczyńskiego - powiedział, że da 500? Dał. Powiedział, ze da 800? Pewnie da. Jak widać to działa. A wzrost cen? Dla prostych ludzi to wyłącznie "wina przedsiębiorców".
1
@against_modern_football https://sjp.pwn.pl/slowniki/postscriptum.html
masz, poczytaj, nauczysz się czegoś nowego.
PS nie jest zarezerwowany dla tradycyjnej (dla Ciebie: papierowej) formy korespondencji. No... chyba, że Twoja głowa tworzy pewne ograniczenia, co jak wnioskuję, może mieć miejsce. :)
2
@against_modern_football dowiedz się, do czego służy postscriptum i wtedy wróć. Kolejny, po promilsie, nauczyciel, który dokonuje samozaorania.
4
@Gall spokojnie, kolega przeczytał tylko 3 linijki definicji PWN, może jeszcze doczyta.
4
@ProMILs usiądź, rozrysuj to sobie, daj sobie więcej czasu.
Chociaż... jeżeli doradca podatkowy, doktor ekonomii - Sławek Mentzen - napisał pod to "projekt ustawy"... no nic. W głębi duszy wierzę, że dasz radę. xD
4
@ProMILs dziękuję, samozaoranie. xD
PS Jak już kopiujesz, to daj do końca: "Termin „populizm” jest też używany jako synonim demagogii, schlebiania masom, odwoływania się do psychologii tłumu, żerowania na irracjonalnych nadziejach, budowania wpływu polit. i jego masowej bazy na rozbudzaniu emocji, iluzji i roszczeń, obietnicach bez pokrycia itd".
2
@ProMILs jeszcze niedawno w propozycji-projekcie "100 ustaw Mentzena" - Sławek pisał o LIKWIDACJI opodatkowania dochodów z nieujawnionych źródeł przychodów.
1
@Eto'o9 R10 w punkt.
2
@eckov czyli ogólnie wolność, ale nie dla tych "półnagich pokrak w strojach których nawet w cyrku by nie założyli"?
https://mataja.pl/2016/04/czy-klapsy-rzeczywiscie-szkoda-nowe-badania/
NO TAK, CO TAM 50 LAT BADAŃ. BADANIA? Kiedyś ich nie było i nie było problemów. xD
14
Śmieszą mnie wyborcy Konfederacji, którzy głośno komentują populistyczne - socjalne - hasła przeciwników, sami łykając jak pelikany wizję państwa bez ZUS, PIT, CIT, dalej pewnie bez VAT. KAPITALIZM i WOLNOŚĆ (z wyłączeniem: wszystkich, którzy nie chcą żyć według jedynej słusznej idei partii).
PS Czy Sławek Menzten określił już, jak mocno można bić dzieci (proponował "lekkie kary cielesne dla dzieci")?
PPS Czy Sławek Mentzen - doktor nauk ekonomicznych, doradca podatkowy - zrozumiał już jakie konsekwencje niosłoby za sobą proponowane przez niego zniesienie opodatkowania dochodów z nieujawnionych źródeł przychodów?
0
@Kondziubarca parafrazując ulubioną maksymę fanbojów - Pepus kocha Barcelone i mógłby w niej grać za darmo...
2
@VENOMStyle przecież w latach 2010-2015 stary Messiego rozbił niemal namiot pod klubem - tak często chodził po podwyżkę dla syna, że nie warto było wracać do domu. A rok 2020? Messi chciał wycyckać Barcę (el burofax) opierając się na klauzuli, która... wygasła. Dopiero po sprawdzeniu tematu z prawnikami zrobił konferencję i udawał "poszkodowanego". Nie taki Messi święty, jak go malują.
1
@koziar myślę, że większość negatywnych komentarzy, które pojawiają się po przejściu Messiego do Interu nie są wycelowane w Messiego, a w jego fanbojów, którzy - w oparciu o działania ojca i samego Leo - codziennie, namolnie budowali narrację "Messiego - wielkiego fana Barcelony, nieskazitelnie czystej osoby, nadczłowieka". Myślę też, że te "przegrywy" w dużej części nie chciały powrotu Messiego, gdyż ogarniają, że trofea wygrywa kolektyw (a nasz, bazując na guardiolowskiej filozofii, ma być oparty na pressingu, co nie łączy się z osobą Messiego). I tak, jak pisze @VENOMStyle transfer - Inter, czy Arabowie - bez tej całej śmiesznej otoczki byłby przyjęty normalnie.
1
@Gaz zdominowana? Ligę wygrał nam naprzemiennie Ter Stegen z Messim. O jakiej dominacji tu mowa.
To jest właśnie problem tych "dominacji". Za parę lat też zapewne usłyszymy, że Xavi "zdominował" ligę. Co z tego, że wygraliśmy ją głównie dzięki TS, Araujo i indolencji napastników przeciwnika (liczne zmarnowane okazje sam na sam lub z bliskiej odległości).
1
@Sulimo i będę! dzień będzie lepszy
2
#codziennieprawdziwatwarzMessiego
Bazuje na moim poście sprzed 2 lat:
@masq wrzucił:
Messi wywiad w domu w 2020: "Trudno było mi podjąć decyzję o odejściu z klubu mojego życia, ale czułem, że pewien cykl dobiegł końca. Potrzebowałem zmiany"
Messi w 2021 dla France Football o sytuacji z wakacji 2021: "Muszę przyznać, że w życiu nie sądziłem, że dotrę do szatni innego klubu".
Dorzucę do tego kilka innych FAKTÓW:
1) Messi chciał "zwycięskiego" projektu wspierając jednocześnie Valverde, za którego czasów graliśmy największy shit od nastu lat (teraz Koeman pobił jego "osiągnięcie")
2) Messi "mógłby" grać w Barcelonie za darmo (miłość), ale swego czasu jego kontrakt był odnawiany co pół roku (hiperbolizuje) i nie sądzę (bo to logiczne), że była to inicjatywa zarządzających
3) Messi już wcześniej chciał opuścić nasz klub - został na prośbę śp. Vilanovy
4) Messi wielokrotnie nie okazywał należytego szacunku kibicom, czy to po porażkach, czy w okresie podejmowania swojej decyzji (rozwiązanie kontraktu w 2020 roku)
5) wszystkim, którzy co chwilę zarzucają "całe zło" Bartomeu, przypomnę, że to Bartomeu sprowadził do klubu: Ter Stegena, Claudio Bravo, Rakiticia, Suareza, Umtitiego (nikt nie mógł przewidzieć, jak "upadnie" jego kariera), Digne (w Evertonie jeden z najlepszych zawodników), Dembele, Coutinho, Semedo (świetny okres w Benfice), Lengleta, de Jonga, czy (przez wielu tu chcianego) Griezmanna
nikt nie mógł przewidzieć, że Dembele, czy Coutinho okażą się niewypałami
Można poszerzyć to o znany już dzisiaj kontekst:
Messi "wybrał" MLS, bo nie chciał "drugi raz przez to przechodzić"... czy ktoś - poza fanbojami - wierzy jeszcze w te farmazony?
2
@looki on kocha Barcelone i mógłby w niej grać za darmo. xD