3

@Medium może powiedział im, że żartował/to wyjęte z kontekstu.

1

@JohnB obecnie chyba nic. Mamy przykład śp. Kamila z Częstochowy, gdzie ojczym stosował na nim kary cielesne.

3

@ToWinaSedziego wycięte z kontekstu i na pewno cytował/żartował.

0

@Medium tutaj mamy jasność, co do dzieci. Dzieci bić można. A co z kobietami?

13

Dzień dobry!
Konfederaci, mam pytanko. Bo Sławek Memzen w swoim projekcie 100 ustaw proponował prawo do bicia - "stosowania umiarkowanej kary cielesnej" - dzieci. Tłumaczył, że klapsy są spoko i nie wpływają jakoś mocno na psychikę dzieci (choć badania naukowców temu jednoznacznie zaprzeczają). Pytanko brzmi - czy Wasza partia przewiduje stosowanie umiarkowanych kar cielesnych względem nieposłusznych kobiet? Takich wiecie... karierowiczek, które nie chcą stać przy garach. Nie sądzicie chyba by liść miał wpływ na ukształtowaną już psychikę dorosłej kobiety. Jakie macie zdanie w tym temacie? W sumie łatwiej bić dzieci - wiadomo. Ponadto dziecko nie poskarży się nikomu (przecież nie pójdą po ojca he he he). Dzięki za merytoryczne komentarze. Chyba, że Sławek żartował, to napiszcie.

1

Komentarz usunięty

2

@Emhyr jeśli chodzi o transfer Vitora Roque to rzeczywistość jest taka, że koszt jego transferu jest mniej więcej 2-krotnie wyższy niż powinien (oceniając go przez pryzmat umiejętności).

11

@kiper09 po co sprzedawać, jak można wypożyczyć z OPCJĄ wykupu

0

@Ricardinio14 chciałbym nim być przyjacielu.

2

Roque to jest poziom Keirrisona (ło panie, jak on będzie chodził - król strzelców brazylijskiej serie A) za którego swego czasu daliśmy 14 mln euro. Obym się mylił, ale... co tydzień gram na orliku i z moim ziomkiem Łukaszem wybieramy składy oceniając potencjał poszczególnych zawodników (czyt. mam długie doświadczenie w temacie).

1

@Kgorecki2500 Julian Alvarez, który był sprowadzony przez City za 23 mln wyglądał z 5 razy lepiej. 20-25 mln, przy obecnych cenach, to maks, jakie można było dać za Roque - zawodnika bez dryblingu, przeciętnie - jak na brazylijskie standardy rzekłbym nawet słabo - technicznego, dość wolnego.

11

Czyli co... 1,5 roku rządów Laporty, a my sprowadzamy 4 zawodnika do ofensywy. Lewy, Ferran, Rapinha, Roque - razem koło 200 mln. No ale wiecie... wina Bartomeu, Putina, wojny na Ukrainie, Tebasa i niekorzystnego układu gwiazd.

0

@kuz i to jest przykre, że nasz scouting tak wygląda...

1

@Keson dzięki za klepnięcie. kuz nie chce przyznać, ale dobrze widzi, że znam się na piłce. Co niedzielę gram na orliku, więc co nie co wiem.

0

@kuz Yusuf, który kosztował 8 mln euro (5-krotnie mniej od Roque)?

1

Oglądam właśnie kompilację "najlepszych" zagrań Vitora Roque...



0:33 - "przepchnięcie", nie drybling
1:20 - w Europie piłka byłaby wybita, trzyma zbyt blisko nogi przeciwnika
1:50 - przecież on się prawie przy tym karnym przewrócił...
1:55 - kolejny raz piłka prowadzona zbyt blisko przeciwnika
1:57 - słabe przyjęcie - ogarnięty obrońca wybiłby piłkę spod nóg Roque - mnóstwo przypadku, co widać w następnym ujęciu
2:33 - jak dla mnie zła decyzja - ratował się nurkowaniem
2:42 - stoi z 7 metrów sam na sam z bramkarzem... "wybiera" strzał pod nogami
3:23 - kolejny raz w łatwy sposób można go zatrzymać - obrońca wybiera jednak atak na nogi
4:08 - spójrzcie, jak wypuścił sobie piłkę... gdyby nie głupota przeciwnika (Roque wykorzystał wystawione nogi) to szans na dojście do niej nie ma
4:12 - kolejny raz "przepchnięcie", nie drybling
dalej już nie chce mi się nawet analizować...

Podsumowując - za 40 mln euro sprowadzamy zawodnika, którego kompilacja "najlepszych" zagrań składa się z zagrań będacych często dziełem przypadku... i tak, jak głośno wolałem - walczyć o Juliana Alvareza (kiedy grał jeszcze w River Plate), tak teraz... prawdopodobnie sprowadzamy drugiego Ferrana Torresa. Gościu nie ma w sobie NIC wyjątkowego.

1

@macio_944 kłamstwa (albo żarty, ciężko jednoznacznie stwierdzić), brak kompetencji, czy debilne postulaty mają nas przekonać do głosowania na kogoś innego?
https://i.imgflip.com/2uusgz.jpg?a468960

0

@partymaker od Guardioli w City oczekiwano wyników. Od Xaviego oczekujemy przebudowy zespołu... a tutaj proszę - zdziwienie Xaviego, że zawodnik na którym opierał swój nowy projekt - Sergio Busquets - pomyślał o emeryturze. xD

0

@mindbender84 na marginesie - już pierwsze zestawienie wygląda dobrze... 2003 vs 2021 rok, a Tusk jak by bez upływu lat. xD

0

@Explode szczególnie widać to w 54 sekundzie, gdzie Tusk z "2010 roku" wypowiada się na tle flagi Ukraińskiej + wygląda z 10 lat starzej niż w 2012. Cwany lis znalazł receptę na odmładzanie.

0

@mindbender84 wyrwane z kontekstu. Ponadto TUSK ŻARTOWAŁ. Wszyscy o tym wiedzą. Manipulacje rodem z TVPiS.

3

@MrPGG jak zmieściłeś rok w jeden dzień?

4

W Barcelonie B mamy 19-letnich Aleixa Garrido i Marca Casado... a Xavi wybiera Oriola. Ja rozumiem chęć posiadania szerokiej kadry, ale serio... czy musimy sprowadzać szrot, kiedy wystarczy dać szansę młodym?
CAŁE SZCZĘŚCIE, że mieliśmy KOEMANA... Gavi, Balde... gdyby nie on to jestem niemal pewny, że byliby za Barceloną (przed sezonem dużo nie brakowało, żeby Xavi wypchnął Balde).

6

@Krystian1588 zdjęcia z okresu PRLu mają niesamowity klimat...

2

Cześć. Ma ktoś z Was może maila do Deco albo Laporty? Wpadłem na pomysł wymiany Ferran Torres + Eric Garcia za Juliana Alvareza. Pepuś zna potencjał naszych diamencików. Może przez przypadek nie widział ich w akcji przez ostatnie 1,5 roku. Win-win.

8

Bardziej od finansów Barcelony martwi mnie osoba Xaviego... Xavi wydaje mi się nieelastyczny i zamknięty w swojej wizji. Mając 34-letniego Busquetsa w składzie przez cały sezon praktycznie nie próbował znaleźć rozwiązania na erę "po Sergio". Ponadto... szuka na jego miejsce kopii 1 do 1. Już nie pamiętam, czy był to Tata Martino, czy Lucho, ale oni przynajmniej PRÓBOWALI mieszać w środku pola, wystawiać na defie zawodnika o zupełnie innym profilu... w kilku meczach grał tam Sergi Roberto i przez wymienność pozycji - TO DZIAŁAŁO. Mamy Gaviego - chłopaka, który jest gorszy w kreacji, ale mega pracowity, ciężki dla przeciwnika i zaangażowany - styl ala Gennaro Gattuso. Próbowaliśmy choć raz takiego rozwiązania? Nie. Szczytem Xaviego (na - jak się okazało - wniosek Jordiego Cruijff) był test Erica Garcii...

Dalej - jak to jest, że okresami Gavi lepiej grał w kadrze niż w naszym zespole... jak to jest, że Ansu przy de la Fuente wydawał się odblokowany, co nie miało miejsca w klubie. Jak to jest, że Pimienta zachwala Nico (zaznaczył, że "trudno mu było się wprowadzić, ale później zrozumiał grę"), a Xavi nie widzi dla niego miejsca na defie...

Dodając do powyższego wypowiedź Lewego: Guardiola był bardzo dobrym trenerem, ale takim „coachem”, który właśnie uczył piłkarza, co ma robić, gdy piłka jest po określonej stronie boiska. Dawał typowe zadania - „jak piłka jest tu, to ty powinieneś być tu”. Pep w każdym treningu cię „coachował”. Xavi może nie zwraca uwagi na takie małe detale, ale rzeczywiście jest trenerem, który robi ogromne postępy, cały czas się rozwija... i patrząc na 1,5 roku w zespole - odnoszę wrażenie, że Xavi to nie jest typ trenera, który potrafi wyciągnąć 100% potencjału zawodnika. Problem w tym, że przy naszych środkach... właśnie kogoś takiego potrzebujemy.

15

@AlexDark00 potwierdzam. Byłem tym sufitem.

0

@JimMorrisonFCB mieliśmy w Barcelonie młodego, perspektywicznego Sergio Busquetsa, ale ten skusił się na pieniądze oferowane przez klub MLS. Pytanie tylko czy Turek będzie przerobiony na następcę Hiszpana...

0

@derlysy1979 jeden z lepszych tureckich piłkarzy młodego pokolenia

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?