Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@pt9 jesteś księgowym/dp? Siedzisz w branży? Przejmujesz klientów po innych biurach? Skąd masz pewność, że biuro, które założył biznesmen robi prawidłowe kalkulacje? Zleciłeś je komuś do weryfikacji?
3
@Comentateiro pamiętam, jak wprowadzono deregulację zawodu księgowego (minus dla PO) - założono, że biura rachunkowe ma "weryfikować rynek" (czyt. klient, który nie ma pojęcia o księgowości). Problem w tym, że weryfikacja... nie nastąpiła do dnia dzisiejszego. Od 8 lat głównym księgowym/właścicielem biura rachunkowego można zostać w 10 minut. Sam współpracowałem z biurem rachunkowym, które zostało założone przez przedstawicieli handlowych - był tam taki burdel, że zrezygnowałem po 2-3 miesiącach.
Sławek to populista-farmazoniarz.
0
@Peciak te 25%, o których piszesz to prawdopodobnie 25% najmniejszych wpływów do ZUS. Hiperbolizuje, że wszyscy przejdą do ZUS, ale przejdzie zdecydowana większość - ci, którzy do ZUS wpłacają znaczące w ich opinii kwoty. W mojej opinii nie sądzę, by ktokolwiek chciał odpuścić kwotę większą niż 2000 zł (kasjerki szturmem i grupowo będą atakowały do księgowych) - a do takich składek wystarczające będzie wynagrodzenie 4000 netto.
Nie zmienia to faktu, że odejście na dg nawet 20% najlepiej zarabiających to upadek ZUS.
No, ale rzeczywiście - dobrowolny ZUS - brzmi ładnie i dla wielu "możliwie".
Tusk nie był nieomylny (dlatego rządzi PiS). Nie ma partii idealnej, nie ma "świeżości" (Bosak jest w polityce od prawie 20 lat) i kogoś dla kogo interes Polski byłby najważniejszy. Wybieramy - niestety - mniejsze zło.
PiS i zacofanie gospodarcze/kulturowe/rozwojowe/bezczelne i pełnymi garściami rozkradanie państwa vs. PO - czyli... nie wiadomo, czego obecnie się spodziewać (muszą realizować program socjalny, zwiększać wolność gospodarczą, przy zmniejszeniu wydatków budżetowych). Z PO mamy chociaż pewność, że stosunki z UE będą bezproblemowe i otrzymamy środki z UE. Dla mnie głos na Konfederację to głos na PiS (sami już zapowiadają, że biorą pod uwagę koalicję z PiS, krótko mówiąc - poparcie za stołki).
0
@MesQueUnClub_87 to logiczne - jeżeli stracili władzę przez to, że ktoś zaproponował socjale to nie będą stali w opozycji, jeżeli te socjale i tak ludzie dostaną... Teraz nikt im nie zarzuci, że tylko PiS chciał "dać". Ich głos miał znaczenie jedynie wizerunkowe.
@sokot Tusk walczy o głosy niezdecydowanych - jeżeli de facto jego polityka pójdzie w kierunku PiS to straci głosy ludzi, którzy wierzą w stabilizację i rozwój dzięki ciężkiej pracy.
14
Wielu z Was pisze do mnie "Mazi, jesteś superinteligentnym gościem, na kogo głosujesz w nadchodzących wyborach?"
Od 2011 roku siedzę w księgowości/podatkach i na co dzień współpracuję z przedsiębiorcami (w tym self-made multimilionerem). Ukończyłem studia ekonomiczne, w czasie których miałem przyjemność nauki u profesora, który szczególny nacisk kładł na termin "ex ante" tj. przed każdą decyzją, wdrożeniem analizuj, badaj (metoda prospektywna). Wydaje się to dość logiczne i normalne... No właśnie... wydaje (uderzam w 2 niżej wymienione partie).
PiS
Od mniej więcej 5 lat PiS funduje nam legislacyjne eldorado. Istotne i NIEPRZEMYŚLANE (z których sami wycofują się po kilku miesiącach; np. ulga dla klasy średniej) zmiany w trakcie (!) roku, kolejne podatki (danina solidarnościowa, czy składka zdrowotna) SKUTECZNIE odstraszają/demotywują zagranicznych inwestorów i rodzimych przedsiębiorców. Co więcej - to PiSowski fiskus posunął się do czegoś, co wcześniej wydawało się niemożliwe - stwierdzili, że przedsiębiorcy (sprawa McDonald) muszą zapłacić podatek i ODSETKI ZA LATA UBIEGŁE, bo... fiskus zmienił zdanie (i obowiązuje 8 lat wstecz).
Z drugiej strony... pewnie większość z Was słyszała o 30-latku, który otrzymał w ramach państwowego konkursu dofinansowanie 55 mln zł dla otwartej 10 dni wcześniej firmy, czy o dofinansowaniach dla firm rodzin polityków partii rządzącej.
Inny temat. Już kilka lat temu mówiłem, że PiS będzie dążył do inflacji i maksymalnego spadku wartości 500+. M.in. stąd podwyżki płacy minimalnej. Problem w tym, że podwyżki minimalnej wiążą się ze spłaszczeniem wynagrodzeń. Dochodzi do tego, że nauczyciel (społeczna odpowiedzialność zawodu jest ogromna) zarabia tyle, co kasjer w markecie. To w konsekwencji prowadzi i prowadzić będzie do spadku jakości nauczania.
Spadek jakości nauczania + odpływ kapitału przyniesie katastrofalne skutki. PiS - zdecydowane nie.
Konfederacja
Światopoglądowo kompletnie nie moja bajka, ale wielu z Was pisze o dobrym programie gospodarczym...
W 2018 (albo 19) roku Memtzen opublikował propozycję 100 ustaw. Znalazło się tam m.in. zniesienie opodatkowania dochodów z nieujawnionych źródeł przychodów. Podsumowując: możesz kupić sobie nowego Mercedesa S klasę i pracować na 1/40 etatu za 500 zł netto/miesięcznie... Propozycja to jawne zaproszenie do 1. szarej strefy, 2. łapówkarstwa. Obecnie pojawia się propozycja "dobrowolnego ZUSu dla przedsiębiorców". Pewnie wiecie, że zarabiając na uop 6k netto, pracodawca oddaje ponad 3k do ZUS. Kto z Was chciałby, mając świadomość, że oddaje 3k z wynagrodzenia (przy 0k na dg), dalej pracować na uop? Dla mnie dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców to +17 mln jednoosobowych dg i 0 pracowników w Polsce. A to, że w konsekwencji zero wpływów do ZUS...? Emerytury (ponad 200 mld) będziemy wypłacać, bo zlikwidują 500+ (40 mld).
Każdy może krzyczeć: zlikwiduje ZUS, PIT, CIT, VAT, MP3, JPG... Problem w tym, że Konfederacja krzycząc "państwo nie ma własnych pieniędzy", zapomina, że te pieniądze państwo potrzebuje do funkcjonowania. Każda zmiana niesie konsekwencje. Brak podstawowej analizy, co przyniesie "dobrowolny ZUS" to dla mnie kompletna dyskwalifikacja, zwykły populizm (a przecież na przemyślanych zmianach podatkowych miała bazować Konfederacja).
Ponadto, jak to w partiach Korwina od zawsze bywało, brakuje konkretnych wyliczeń - likwidacja socjalnego X przyniesie Y oszczędności, likwidacja podatku X to dziura Y w budżecie.
PO
W mojej opinii najmniejsze zło. Bazuje na tym, co było przed 2015 i tym, że Tusk potrafił podjąć trudne decyzje (podniesienie wieku emerytalnego - co, jak wiemy i tak jest nieuniknione). W latach 2011-2015 zmiany podatkowe były wprowadzane w sposób przemyślany (i zgodnie ze sztuką - od początku roku), a sama treść i zakres zmian znane były na kilka miesięcy przed nimi.
Mam jedynie nadzieję i chce wierzyć w to, że rozdawnictwo socjalne (800+) jest populizmem wyborczym, który ma do siebie przekonać nieprzekonanych i niewykształconych.
Wszyscy oczekujemy od PO, tego co mieliśmy wcześniej - spokoju i otoczenia, które pozwala pracować.
Pierwsze zdanie jedynie dla zwrócenia uwagi. Pozdro
0
@pride1899 uważasz, że "usunięcie składek ZUS" jest możliwe? "XD"
0
@tbas no ale zaraz... Jak to nas nie ominie? To co z naszą wolnością? To moja sprawa, czy chce 10, 500, czy 2000 zł emerytury. xD Konfederacja i jej program to "XD".
Krytykują Tuska za rządy sprzed 2015 roku, a sami 100 ustaw (i mnóstwo, krótko i delikatnie podsumowując, głupich pomysłów) Memtzena z 2019 roku puszczają w niepamięć. xD
9
@Destroyer_of_Worlds Konfederacja i rząd niezależny politycznie... xD jak to powiedział kiedyś mądry La Ramblowicz - "im dłużej żyje, tym mniej się dziwię, że 3 razy znikaliśmy z mapy"
0
@pt9 kolega mówi, że to dziewczyna z PL - magie__may - i w Internetach pełno jej foteczek
60
Ja bym proponował nagrać film o polskiej reżyserce, która zmagając się z alkoholizmem, narkomanią i chorobami psychicznymi dostaje wsparcie finansowe od zagranicznych agentur w zamian na nagrywkę filmów szkalujących Polskę. Jeden z filmów reżyserki to film o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Oczywiście nie mam tu na myśli Pani Holland. To zwykły film, wymyślona historia.
1
@arasz1819 pamiętam, jak ogień wynaleźli. Też cała labamba była przeciw.
4
Taka prawda.
https://media.makeameme.org/created/kiedy-ania-pokazuje.jpg
2
@K4tsuuu sama nie doszła. Pomógł jej Hiszpan... yyy to znaczy Polak xD
0
@pt9 ja mam Hyundaia z 2017 roku i auto jest bezawaryjne (zrobiłem 90k) - przez to biorę pod uwagę Tucsona (chociaż chyba poczekam na kolejne lifty/generacje). Za 200k masz 4x4 silnik 180km i bardzo bogate wyposażenie.
Kolejne brane pod uwagę - Outback - z uwagi na bezpieczeństwo i możliwości offroadowe... tyle, że przeraża mnie trochę znikoma ilość ASO.
Ostatnie - Stelvio - 260 tys. za 280km i super wrażenia z jazdy... chociaż to mało rozsądny wybór (trwałość).
1
@pt9 Toyoty/Lexusa bym nie brał, bo w testach łosia jest ultragówniane. VW przez jakość wnętrza.
Brałbym pod uwagę: Santa fe z uwagi na cene/jakość, Volvo XC60 z uwagi na bezpieczeństwo, a dla zabawy w gorszym terenie Subaru Outback.
0
@Ziemny dodatkowo należy docenić zarządzanie składem... Wierzymy w Fermina, dlatego w pierwszych 4 spotkaniach rozegra łącznie 4 minuty. Potem mamy płacz, że pomoc zajechana, że Xavi nie ma pomocników, bo "kontuzje". Mieliśmy już budowanie składu na Busquetsie, czy Kessim. Mamy wystawianie Ferrana na prawym skrzydle, wcześniej Raphinhe na lewym, Gavi na "10", choć wczoraj dublował się momentami z De Jongiem (defem). Czy ktoś tutaj w ogóle wie, jak ma grać, jaki styl mamy proponować?
0
@Ziemny że co robisz? Panie, ja tutaj kampanie antyxavi prowadzę od października 2022.
0
Panowie z działu IT mam pytanko - podłączam płytę główną do zasilacza. Mam 2 wejścia (PWR1 i PWR2) i oba na 8 pinów.
https://scontent.fpoz3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/372138961_273916822080181_3092816338582852914_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=pfx5amh3HxcAX-m1yM_&_nc_ht=scontent.fpoz3-1.fna&oh=03_AdQO_z5rCDtfYwBFXGpNZSkETAG7sZoPcJPyIq52EOX9qg&oe=651AEDA1
Mam również 2 kable - jeden P8 (8 pinów), drugi CPU1-P4 i CPU2-P8 (2x4 piny).
https://scontent.fpoz3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/373076470_1362394351287507_7466016773412414330_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=OkSSUD7by_MAX9pKlx8&_nc_oc=AQnrPaP4dsYfuP92fTFWuazu4kHKKvEbQmvlMFL5mdQcm94B9SaZIgfC0zeXP0NJayM&_nc_ht=scontent.fpoz3-1.fna&oh=03_AdT5OBLPCt7YDj5FKd1VevUZXLI7WFgub38qZIC0OtbxxQ&oe=651ACA3A
Czy mogę to podłączyć bez przykrych konsekwencji, czy powinienem mieć 2 kable P8? Jestem zielony w temacie, stąd z góry dziękuję za pomoc.
1
Zastanawiam się tylko, kiedy na trybunach zobaczymy białe chusteczki. Machałbym.
0
@Eto'o9 R10 ale z Cancelo będzie inaczej. xD
0
TO NIE WYMUFKA ALE NIE MAM PRAWEGO OBRONCY I OTSZET DEMBELE.
Tak to właśnie jest. I tak to będzie wyglądało. Zero pomysłu na grę, zero schematów, automatyzmów. I nawet awans do 1/8 LM (bo z takim składem to udałoby się to chyba nawet bez trenera) nie przysłoni g gry.
4
@Azacca xD jak nie będziesz miał środków do życia, bo bank zablokuje ci konto, to będziesz zadowolony, bo to wina banku a nie obrotu w 100% bezgotówkowego? xD
9
@Azacca wady obrotu bezgotówkowego na moim przykładzie:
posiadałem pieniądze na koncie firmowym - normalna rzecz. Z uwagi na brak dostarczenia (informacja o konieczności dostarczenia była w "bankowym spamie" tj. w wiadomościach, które nikt nigdy nie czyta - o nowych produktach etc.) obligatoryjnych dokumentów (bzdury, które nie dotyczyły mojej małej działalności, a transakcji międzynarodowych) bank z dnia na dzień zablokował mi środki. Rozwiązanie? Trzeba udać się do oddziału banku W KTÓRYM ZAKŁADAŁEM KONTO (100 km dalej). Mamy XXI wiek, więc poprosiłem o przygotowanie dokumentów w bliższej mi placówce (20 km). Wszystko jasne, przygotujemy, proszę stawić się w wyznaczonym terminie do odddziału. Jadę do oddziału i co? O niczym nie wiedzą, więc na szybko przygotowali mi dokumenty... Wróciłem do domu. Następnego dnia telefon - no niestety zapomnieliśmy o 1 dokumencie, więc proszę ponownie przyjechać... Bank oczywiście zmieniłem, ale dostępu do środków w sumie nie miałem przez prawie miesiąc.
Banki mają coraz więcej procedur, mamy coraz więcej głupich ustaw, które wymagają składania dodatkowych dokumentów. Nie będziesz miał czasu na życie, bo trzeba będzie oświadczać, że wszystkie transakcje są legalne, że nie wspierasz terroryzmu, że środki którymi płacisz pochodzą z legalnych źródeł etc. itp.
2
@michal26 może wrócimy do standardowego 4-1-2-2-1, z normalnymi skrzydłami... na lewą stronę mamy Ansu, który jak widać nadal ma potencjał i możliwości - kwestia przepracowania z nim (i tu może być problem, bo Xavi nie pracuje indywidualnie z zawodnikami) pewnego okresu i zaufania... dalej jest Abde (dla mnie jeździec bez głowy, ale... niech walczy z Ansu o 11). Po drugiej stronie Raphinha/Yamal/Torres (który, jak pokazał lepiej czuje się na miejscu Lewego).
Czy to jest słaby skład? Jeżeli zawodnicy nie wiedzą (a widać, że nawet pomoc nie czuje się komfortowo - no może poza Oriolem i De Jongiem), co mają grać, jeżeli źle czują się w taktyce proponowanej przez Xaviego to nawet jeżeli ściągniemy KdB, Silve, Cancelo... to i tak zostaniemy z "nie mamy wymówek, ale..." .
0
@Emhyr Ferran w City -
Alvarez -
Co z tego, że strzelał "w angielskiej", jak obrona grała na poziomie argentyńskiej. xD
0
@adi7adi8 Victor Roque nie jest. Nawet na kompilacjach widać problemy z przyjęciem piłki, maksymalnie dużo przypadkowości w grze i szczęścia związanego z g*wnianą grą obrońców.
1
@Khajio dlatego za kota w worku z Brazylii (gdzie królem strzelców był nawet Keirrison) - z ligi w której poziom obrońców jest na poziomie obrony z przeciętnego polskiego orlika - dajemy ponad 40 mln. xD
0
@Emhyr wystarczy sobie zobaczyć zwykłą "kompilację" z youtube'a i zobaczyć, w jaki sposób bramki zdobywał Torres, a jak robił to Alvarez. Przepaść na korzyść Juliana.
1
@pioz123 stary, jak można mówić, o jakimkolwiek programowaniu młodych, jak sam Lewy powiedział, że Xavi to typ trenera (inny od Guardioli), który nie rozmawia z zawodnikami, nie poświęca im indywidualnie czasu. Zobacz, jaki jest odbiór Ansu w kadrze, kiedy selekcjoner poświęcił mu sporo swojego czasu. W 2 tygodnie z "zawodnika, którego karierę zniszczyły kontuzje" przeszliśmy do "może coś jeszcze z niego będzie".
Za chwile nic nie będzie winą Pana "to nie wymówka ale" Xaviego.
1
@Comentateiro niezwykle mi miło być jednym z pierwszych, którzy zwalniali Xaviego. Pisałem już o tym w październiku 2022.
Podpisuje się oczywiście pod Twoimi słowami.
Mógłbym dopisać całą listę "zarzutów" w stosunku do Xaviego... ale "problemy" w tym sezonie szybko zweryfikują jego pracę. W październiku obstawiałem, że Xavi "nie będzie robił wymówek, ale prosił o prawego obrońcę"... Zobaczymy, co życie przyniesie, choć moim zdaniem szkoda młodych - Ansu, Pedriego, Gaviego, Pablo Torre... Mimo wszystko #xavidogrudnia