1

@Pressinho Jeżeli pytasz mnie czy ten film cokolwiek nowego wnosi do fabuły, lore czy innych produkcji z tej ery to odpowiedź brzmi nie.
Typowy akcyjniak bez głębszej fabuły bez treści.

Jedyne to jak napisałem do kolegi wyżej to postać Rotty jest jakkolwiek rozwinięta choć i tak bez większego szału.

Ja tam bym sobie zaczekał aż będzie na Disney + jeżeli masz.

1

@FiscaelBarca Dla mnie właśnie Rotta był jedyną postacią, która jakkolwiek się wyróżniała. Myślałem, że to będzie kolejny zły Hutt a okazało się, że nie chce mieć nic wspólnego ze swoją rodziną, to było akurat dość ciekawe.

Co do samej postaci Mando i Grogu to moim zdaniem żadnej progresji. Dalsza część relacji ojciec - syn. Liczyłem na to, że ten film rozwinie jakoś bardziej postać Grogu a niestety to była ta sama postać co w kilku sezonach Mando.
Myślałem, że ta postać "starca" na bagnach to będzie ktoś kto może jakoś nauczy czegoś nowego Grogu, jakaś lekcja cokolwiek. Może nie do końca liczyłem, że to będzie ktoś wrażliwy na moc, jakiś Jedi np ale jednak byłoby to ciekawe.

1

@Pressinho To żeś mi teraz wyzwanie dał xD. Kurde nie wiem szczerze, na pewno ani jeden ani drugi nie jest na poziomie Rogue One.
Chyba postawiłbym jednak na Mando bo Solo mi osobiście mocno nie podeszło ale to nie jest jakaś duża różnica.

2

@Luciano99 Laporta mówi, ja słucham.
A, że często pierdzieli głupoty to słucham i tego xD.

1

@Bolton Czy woke to bym nie powiedział ale na pewno film zrobiony typowo na siłę aby tylko wrócić z "czymś" do kin.
Ogólnie ma to być test czy ludzie jeszcze interesują się tym całym Mando bo jeżeli odbiór będzie dobry (a już wiemy, że tyłka nie urywa) to zrobią czwarty sezon. Scenariusz jest już napisany xD.

1

@BillyButcher Niestety żadnej sceny po napisach nie było.

1

@MirusAmisz Tak tylko jeszcze dopowiadając, oczywiście rozumiem, że nie każdy film musi być jakiś iście epicki, wchodzić głębiej w lore itp.
Natomiast patrząc na to ile lat czekaliśmy na powrót SW do kin to chciałoby się dostać produkt jednak jakościowo bardziej dopracowany i z pomysłem.

Oczywiście źle się nie bawiłem, nudy jako takiej nie było. Ale jak już pisałem, iść na film, który nastawiony jest tylko i wyłącznie na "fun" to trochę jednak za mało.

Natomiast liczę, że "Starfighter", który zawita w przyszłym roku będzie już tym filmem zrobionym faktycznie z pomysłem, dobrą fabułą i ciekawymi postaciami.

23

Tak więc jestem po seansie jakże wybitnego, najlepszego filmu ze Star Wars jaki kiedykolwiek powstał... "The Mandalorian and Grogu".

Oto moja opinia oczywiście bez spoilerów.




A teraz na poważnie.

Idąc na ten film nie miałem praktycznie żadnych oczekiwań, można śmiało powiedzieć, że wstępne recenzje finalnie mnie w tym tylko utwierdziły.
Nie wyszedłem na szczęście z kina zawiedziony, wkurzony bo dokładnie tego się spodziewałem.
A dokładnie czego?
Zwykłego akcyjniaka pozbawionego jakiejkolwiek treści. Jest to po prostu wydłużony odcinek z serialu, który na dodatek nic nie wnosi do dalszej fabuły czy postaci obu głównych bohaterów.

Ja rozumiem, że miał to być taki pewnie luźniejszy film bez większego wchodzenia w lore i łączenia z innymi filmami/serialami.
Ale aż tak płytkiej, banalnej fabuły to się chyba nie spodziewałem.

Szkoda bo po takiej przerwie aż chciałoby się pójść na coś co może nie wgniotłoby w fotel ale przynajmniej fabuła dałaby radę, postaci jak i wątki były ciekawsze.
Ogólnie sam scenariusz co tu więcej mówić.

Tak więc szczerze jak miałbym doradzić to poczekałbym na ten film aż pojawi się na Disney + i wtedy go obejrzał.
Chyba, że boicie się o spoilery lub jesteście fanami serialu Mando to film pewnie wam się całkiem spodoba.
Ale to też zależy wszystko od tego jakim typem fana SW jesteście.

Ja jako wieloletni fan siedzący dość mocno w lore jednak oczekuję od tego typu filmu czegoś znacznie więcej niż tylko dobra zabawa. Bo niestety ale poza nią nie ma tam nic co można by jakoś bardziej pochwalić. Wszystkie aspekty są co najwyżej poprawne ale nic się nie wybija.

Bardziej casualowy fan, który na dodatek jeszcze oglądał serial to pójdzie i pewnie będzie się nieźle bawić bo faktycznie akcji jest od groma.

@BillyButcher @Kgorecki2500 @AssisMoreira @Bolton @MessiForeverTheBest @norbi77 @macio_944 @FiscaelBarca @Vurt @JustJiff

Oraz inne osoby zainteresowane tematyką Star Wars :)

2

2

@Safrani @tbas Ja idę za dwie godziny to też później coś napiszę. Ale tak jak pisałem już wcześniej w swoich postach, film kompletnie zbędny. Dużo akcji, zero treści.
Dla dzieciaka jak znalazł bo przynajmniej nie będzie się nudził ale dla bardziej hardkrowego fana, który siedzi mocno w lore to nie znajdzie tam nic ciekawego.

Tyle spoko, że zobaczymy Zeba i Embo w live action xD.

1

@BillyButcher Będzie będzie opinia ale raczej dużo się różnić od opinii @Kgorecki2500 nie będzie xD.

1

@Dari0G @Kessie pewnie wolałby Valony ;p

1

@barcanawieki Ja się nie mogę doczekać aby zagrać w te grę za trzy lata na PC bo konsoli nie mam xD.

2

@Kgorecki2500 Czyli tak jak myślałem, dużo akcji, mało treści. Taki zwykły odcinek z serialu wydłużony do ponad dwóch godzin.

Dla mnie ten film od początku mijał się z celem ale przynajmniej pójdę wiedząc, że nie ma na co się więcej nastawiać.
Choć z drugiej strony rozumiem, że po takiej przerwie może chcieli wrócić z jakimś "bezpiecznym" filmem, który przypadnie do gustu fanom serialu i nie tylko.
Natomiast szkoda, że film jak napisałeś nie wnosi nic do lore i na zasadzie jest bo jest.

Ja idę jutro o 14 to po seansie coś więcej napiszę.

11

@Luciano99 21 maja będzie dniem obchodzonym co roku przez @Popitek12

3

@Eklerek Dobrze się trzyma skubany.

1

@July_6_BcN A to też, może i lepiej nawet.

4

@Eklerek Nie no normalnie się patrzy a to, że Araujo wygląda jak klaun to inna sprawa xD.

12

@michaleu @July_6_BcN by chciała aby Pedri tak na nią patrzył jak na Araujo.


Ja w sumie też ngl...

2

@blakkudium Tak zapierdaczył z wolnego, że w pełni zasłużył.

0

@NeroTFP1 Z 8 lat jak nic.

1

Czyli ostatecznie Ronaldo > Messi bo liga arabska ważniejsza od MŚ.
A przynajmniej tak będą twierdzić fani żelusia co @Popitek12? ;p

5

@Popitek12 Mężczyźni GUROM

3

@Eklerek @Kessie to już pewnie się wystrzelał na dobre, choć jeszcze coś skapnąć by mogło dla smaku ;p

1

@Kgorecki2500 To w takim razie miłego seansu. Daj znać potem jak wrażenia.

1

@Profesorek 1. Hiszpania 2. Japonia

4

@Kgorecki2500 Smacznego :), a Ty nie w kinie? Czy wieczorem idziesz?

2

@michaleu Nie denerwuj mnie kolego dobrze, bo się pogniewamy.

2

@Kgorecki2500 Co się tam będziesz zastanawiał, kupuj i nie marudź xD.
Później sprzedasz jako zestaw kolekcjonerski za grubą kasę ;p

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?