3

@mekston
Kurde. I to jest zaleta bycia bogatym. Budzisz się i stwierdzasz, że sobie kupisz cztery kluby i będzie ściągał do nich różnych piłkarzy ta, jak Ci się będzie chciało.

9

@mekston
"Moja ósma żono, któremu klubowi dajemy Benzemę?"

1

@MessiForeverTheBest
To w sumie wychodzi na to samo.

2

@Stinger_ No coś takiego czytałem, ale może coś pokręciłem. Halo @escarabajo wytłumacz nam, proszę.

1

@Kozinho. @michaleu
No MLS to zabawa dla bogatych ludzi, którym się nudzi, więc bawią się w futbol, ale dlaczego wszystkie kluby w Arabii mają tego samego właściciela? Halo @escarabajo?

31

Czekajcie, czekajcie. Czyli Benzema obraził się się za to, że jego poprzedni klub nie chciał mu dać takich warunków kontraktu, jakie on chciał, więc uciekł do innego klubu, co znów doprowadziło do tego, że Ronaldo się obraził na to, że jego klub jest traktowany niesprawiedliwie, bo jak się okazuje, wszystkie kluby mają tego samego właściciela i on różnie traktuje kluby?

Że co? @escarabajo


2

"Duże zainteresowanie KSeF 2.0 spowalnia działanie Profilu Zaufanego

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem logowaniem do systemu KSeF 2.0, który został uruchomiony przez Ministerstwo Finansów 1 lutego, mogą występować czasowe utrudnienia w logowaniu do Profil Zaufany."

Ładnie tam mają pod kopułą. "Duże zainteresowanie".

0

@Popitek12
Popitku, to jest wyłącznie porównanie strzeleckie. Czytaj albo Lyles już nigdy nie zdobędzie medalu w sprincie.

9

Porównanie strzeleckie Ferrana Torresa i Juliana Alvareza z sezonu 2025/2026:

Minuty na boisku:
Ferran: 1639
Alvarez: 2297

Występy w wyjściowej jedenastce:
Ferran: 20 razy
Alvarez: 30 razy

Liczba goli:
Ferran: 15 goli
Alvarez: 11 goli

Liczba goli bez rzutów karnych:
Ferran: 15 goli
Alvarez: 8 goli

Stosunek goli do minut:
Ferran: Gol co 109 minut
Alvarez: Gol co 208 minut.

4

@mekston
A gdyby nie wyjazd Mane na PNA, to kto wie, czy liga nie byłaby już dziś rozstrzygnięta.

0

@Gall
Też znam niestety taką rodzinę. Dziadek, ojciec i syn. Każdy z nich. W jednym pokoleniu.

3

@LAMC_10
Dodam tylko, że jeżeli osoba, która zmaga się z jakąś depresją, przybiciem, smutkiem, ma nagłą poprawę nastroju, euforię, radość, to właśnie ta sytuacja powinna być dla nas alarmująca. Bo to prawdopodobnie oznacza, że uknuła już w głowie cały plan dotyczący odebrania życia i jest radosna, bo wie, że niedługo cierpienie się skończy.

30

Niestety, kolejna młoda osoba nie poradziła sobie z problemami i ciężarem życia. Tydzień temu w Gliwicach siedemnastoletnia dziewczyna odebrała sobie życie. Jest to o tyle wstrząsające, że sama nastolatka była osobą niezwykle zaangażowaną w pomoc innym. Brała udział we wszelkich wolontariatach, akcjach charytatywnych, angażowała się w życie szkoły. Dzień przed samobójstwem nawet zbierała pieniądze w ramach WOŚP. W sytuacji, gdy sama niosła tę pomoc innym, sama jej potrzebowała. Ech. Przerażające jest to, z jak wielkimi problemami i jak wielkim bólem mierzą się młodzi ludzie, że decydują się na tak tragiczny krok.

3

@DragonxNF Dobrze, żeś to podkreślił! A tak na poważnie, to zgadzam się. Najgorzej, że niestety niektóre wydawnictwa patrzą przede wszystkim na zysk i na to, że coś się sprzeda, a to skutkuje tym, że później na rynku pojawiają się różne kwiatki. Ostatnio natrafiłem na pewien erotyk, który niestety był kiczem przeznaczonym głównie do nastolatek. Sprzedaż oczywiście była, ale w środku takie kwiatki jak "wypełnił ją przyjemnym płynem miłości". Az człowieka skręcało. Niestety, niektóre wydawnictwa niszczą rynek książkowy.

@Safrani Też jakoś szczególnie nie przepadam za Żeromskim. I trochę ubolewam, że z listy lektur wycofano, według mnie, najlepszą jego powieść, czyli "Ludzi bezdomnych".

11

Młodość Stefana Żeromskiego nie wskazywała na to, że zostanie wybitnym pisarzem. Gdy miał 15 lat, stracił matkę, a wieku 19 – ojca. Jego nauka w gimnazjum trwała aż 12 lat, bo młody Stefan trzykrotnie powtarzał klasy na różnych etapach edukacji. Największe problemy miał z matematyką i łaciną. Zachorował też na gruźlicę. Ostatecznie nie mógł przystąpić do matury i udał się na Instytut Weterynarii. Uczelnia ta była jedną z nielicznych, gdzie nie wymagano świadectwa dojrzałości. Finalnie jednak nie dokończył studiów, co wynikało głównie z problemów finansowych oraz brakiem zainteresowania studiowanym kierunkiem. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych pisarzy w historii polskiej literatury. Czterokrotnie był również nominowany do literackiej Nagrody Nobla.

@macio_944 @JimMorrisonFCB @Safrani @DragonxNF

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

21

I tak to już jest.


6

Kontuzja Ter Stegena to temat zastępczy dla przekrętu we wczorajszym meczu Realu.

1

@Mazi
Mnie się udało jeszcze rano z księgową ogarnąć to całe uwierzytelnianie i wszystkie inne dziadostwa. Spędziłem przy tym 30 minut, ale tylko dlatego, że udostępniłem jej zdalne sterowanie pulpitem i ona mi wszystko klikała, a ja tylko zatwierdzałem i sprawdzałem dane. Sam bym tego nie ogarnął. I chyba miałem furę szczęścia, bo potem już się strona wykrzaczyła.

7

"Bałamucenie małolat" o gwałtach na dzieciach. Matko bosko, pani redaktor. No nie.


21

Dzień dobry!

Dawniej luty uchodził za najmroźniejszy miesiąc w roku, stąd też wzięła się jego nazwa. W języku prasłowiańskim 'luty' był bowiem przymiotnikiem, który oznaczał 'srogi, okrutny, dziki', a potem też 'zimny, mroźny'. Dlatego też jeżeli na zewnątrz było naprawdę bardzo zimno, to mówiono o lutej zimie i lutych mrozach. Przymiotnik ten odnosił się również do zwierząt czy rycerzy. Już Henryk Sienkiewicz pisał "Nie czyńże tego, luty rycerzu, lepiej od razu mnie zetnij". Właśnie z przekonania o niezwykle mroźnym luty wzięło się przysłowie "idzie luty, podkuj buty". Jeżeli bowiem chciano przetrwać ten trudny i mroźny okres srogiej zimy, to posiadanie ciepłych butów było warunkiem koniecznym.

18

Pep Guardiola nie zdobył żadnego trofeum odkąd ogłosił, że jest w separacji ze swoją żoną i planują się rozwieść.

2

@RoberDzik
Podobno weszły nowe przepisy. Za każdym razem, gdy myśliwy pomyli człowieka z dzikiem, to Realowi Madryt przyznawany jest rzut karny.

0

@Rastafarnianin
Kiełba z grilla to piękna sprawa, ale szczerze mówiąc, to żyję 34 lata na świecie i nigdy nie robiłem go w środę :D

1

W Warszawie na termometrach dziś tyle, ile Legia traci do lidera. Niesamowite.

8

- Chciałbym odwołać wizytę u fryzjera.
- Ok, pana nazwisko?
- Jednak nie odwołuję. Przyjdę.

2

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

Wnioski na 15:21
Michael Carrick to nowy sir Alex Ferguson, a Real Madryt to klub z obrzydliwymi symulantami.

4

Po jednej z niewykorzystanych szans przez Ferrana kamera wyłapała jak Szczęsny klepie Roberta i każe mu się rozgrzewać.

Wojtek to szef.


0

@Bilon87
Przecież wiele tych meczów pokazowych Santos organizował nie pod względem sportowym, tylko pod kątem tego, ile im dany klub zapłacił. Sami wybierali sobie przeciwników, bo nie każdy miał tyle kasy, ile oni sobie żądali. Oni w miesiąc potrafili rozegrać 18 takich meczów. Potrafili grać dzień po dniu, jak np. w Sofii. Jak można traktować poważnie takie spotkania, gdy możesz sobie pozwolić na grę dzień po dniu? To pokazuje, jaki był poziom tych meczów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?