NeroTFP1
Dołączył/a: listopad 2023
Gliwice
20 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
22
Jeszcze niedawno emerytura, a teraz bycie bramkarzem Barcelony, zdobywanie trofeów, wygłupy na ławce, palenie fajek z Laportą i spełnianie marzeń dzieciaków.
Pan Wojtek Szczęsny szefuje.
3
@Fantastyczny Chłopiec
Zależy od konduktora. Wielu konduktorów nie zwraca na to uwagi, jeżeli pies jest pod Twoją kontrolą. Wiele razy podróżowałem i konduktor pozwalał ściągnąć kaganiec, bo i tak psiak był pod siedzeniem.
A owijanie bandażem to nie jest dobry pomysł, bo pies nie będzie mógł ziać pyskiem.
3
@Mario96w
Co z tom Polskom
3
Ajjj, wielka szkoda.
7
Marzenie małego Wojtusia spełnione ;) Brawo panowie z Barcelony!
https://www.facebook.com/nieduzywojtek/posts/pfbid02iYLmuipntuHPHtiZSdA3KUiPprwye8U8ujXLVYn5kno6jjr5L7UcxGD1yV3vtnMjl
83
Barcelona w zeszłym sezonie po 23 kolejkach: 48 pkt
Barcelona w tym sezonie po 23 kolejkach: 58 pkt.
Atletico wydało 230 mln, Real niewiele mniej, a Flick dostał tylko bramkarza i Szweda, którego nazwisko nie wiadomo nawet, jak się wymawia, a i tak robi 10 pkt więcej niż w zeszłym sezonie, mimo że co jakiś czas wypada mu Raphinha, Lewy jest o rok starszy, a niektórzy i tak będą podważać jego umiejętności trenerskie xD
Ten człowiek to najlepsze, co mogło przydarzyć się Barcelonie. Prowadź, królu!
11
Marek Papszun spuści Legię do I ligi i potem wróci do Częstochowy z poczuciem dobrze wykonanej roboty.
5
@Cryptolis
Casemiro to bandyta, który już za czasów gry w Realu powinien wylecieć na długie zawieszenie, co nie zmienia faktu, że Romero to też boiskowy przygłup, który nie panuje nad emocjami i może zrobić komuś krzywdę.
8
Chłop z impetem pakuje się w innego zawodnika i po wszystkim bezczelnie krzywi się i udaje, że to go boli xD
Oby kiedyś wyłąpał jakieś dłuższe zawieszenie, bo nie można na gościa patrzeć.
1
@maroon
No niestety kwestia zwierząt (bo to nie tylko psy przecież) to u nas spora samowolka. W zasadzie brakuje jakiegoś wypracowanego systemu, który pozwoliłby to jakoś trzymać w garści.
Ciekawe model wypracowali Austriacy, którzy znacząco pozbyli się problemu porzucanych psów. Wprowadzili coś takiego jak obowiązkowy płatny (to raczej symboliczna opłata) kilkugodzinny kurs dla każdego, kto chce mieć psa. Najpierw t funkcjonowało jako test w tych największych miastach, a od tego roku poszło na cały kraj.
I już nie chodzi nawet o to, czy Ty się czegoś takiego na tym kursie nauczysz (to przy okazji też), ale z reguły ten proceder działa w ten sposób, że jeżeli marudzisz i narzekasz, że musisz iść na taki kurs, to dzięki temu z psów rezygnują ci, dla których ten pies jest chwilową fanaberią, a zostają ci, którym faktycznie zależy, by tego psa mieć. Taki potencjalny odstraszacz i uzmysławiacz, bo do tego dochodzą również ludzie, którzy po takim kursie mówią: "O kurde, to tyle z tym roboty? To może ja się jednak zastanowię". Do tego oczywiście obowiązkowe czipowanie i rejestracja.
I w zasadzie wałęsające się i porzucane psy w Austrii to rzadkość. Jeżeli spotkasz jakiegoś, to z reguły jest to taki, który komuś uciekł.
Kwestia kursu to oczywiście nie jedyna rzecz, bo tam ustalono cały system działania.
0
@maroon
Samo porzucenie psa jest przestępstwem, ale jeżeli chcesz legalnie go oddać i nie mieć z tego powodu żadnych problemów, to musisz po prostu tego psa się zrzec. Są dwie główne możliwości: albo znajdziesz mu opiekuna wśród ludzi, albo oddajesz go jakiegoś schroniska. I teraz tak, schronisko teoretycznie nie ma obowiązku tego psa przyjąć, ale zazwyczaj przyjmuje. Odmawia tylko wtedy, gdy np. nie ma miejsca w boksach. Co do opłat, to zazwyczaj oddanie takiego psiaka też jest bezpłatne (poza jakąś darowizną na schronisko w postaci karmy). Problem pojawia się wtedy, gdy ten pies jest niezadbany, bo gdy oddajesz psa do schroniska, to trzeba przekazać całą dokumentację medyczną (czy pies na coś choruje, czy był szczepiony obowiązkowymi szczepieniami na wściekliznę, itd). Jeżeli okazuje się, że zwierzak nie ma żadnych szczepień albo jest chory, no to wtedy takie przyjęcie może już wymagać opłat, bo np. schronisko ponosi koszt szczepionki na obowiązkową wściekliznę. Dlatego jeżeli pies jest zdrowy, to zazwyczaj wezmą Ci bez problemu. Z moich obserwacji i doświadczeń wynika, że ludzie porzucają psy zazwyczaj dlatego, że są lub dlatego, że jest im wstyd, że tego psa oddają, bo np. nie mają żadnego faktycznego powodu, który uniemożliwia im opiekę (czyt. znudził im się).
3
@Arden
Co do zapewnienia psom jakiegoś ubranka to bardzo często nie jest kwestia maskotki czy jakiegoś strojenia. Jasne, oczywiście, że jest wielu ludzi, którym odbija. Wszystko w zasadzie zależy od rasy. Psy, które nie mają podszerstka, dość szybko tracą ciepło, dlatego nawet zwyczajny spacer w dzień, w którym jest ujemna temperatura, sprawia, że jest im zimno, ponieważ brak podszerstka sprawia, że bardzo szybko tracą ciepło. Wynika to też poniekąd z tego, że pies np. jest w domu lub mieszkaniu i przyzwyczajania się do wyższej temperatury.
6
Dziś w Gliwicach pani postanowiła porzucić pieska. Wpadła na fantastyczny plan, by zamówić taksówkę, zatrzymać ją około 200 metrów przed schroniskiem i wyrzucić tego bidoka. Na szczęście nie przewidziała, że ktoś może ją przechytrzyć, bowiem dzięki sprawnej akcji pana z taksówki, który zareagował, a także policjantów, udało się panią dopaść. Pani tłumaczyła się tym, że kupiła chorego psa i ona go nie chce.
2
@mekston
I cyk podpisze kontrakt z innym zespołem, w ten sposób zdobywając w jednym roku mistrza w dwóch różnych ligach.
0
@escarabajo
Przekwalifikowali go na napastnika?
45
@misterio
A ja nie współczuję moderacji, gdyż poniekąd sama jest sobie winna. Ile razy było tak, że niektóre osoby nagminnie prowokowały, obrażały innych użytkowników, a i tak zazwyczaj spotykało ich jedynie usunięcie wpisu lub jakiś symboliczny ban, gdy już zdecydowanie przegięli pałę. Z kolei inni lecieli na długą banicję za byle pierdołę lub pierwsze przewinienie. Niektórzy pozwalają sobie na bardzo dużo, bo wiedzą, że mogą sobie pozwolić. I tak jak napisał @Kozinho., część osób ma tutaj parasol ochronny, a z reguły są to ci najwięksi prowokatorzy. Niektórzy już dawno kwalifikują się do perma, ale hasają sobie bez konsekwencji, mimo wulgaryzmów, chamstwa i braku szacunku do innych osób.
0
@Roobo
To praktycznie niemożliwy transfer, ale spełnieniem marzeń @NeroTFP1 byłoby pozyskanie Erlinga Haalanda.
1
@patataj
Odpowiem tak: nie wspierałem strony na Patronite, ale mam tyle samo roczników co ci, którzy wspierali.
PS nie mam żadnego.
5
W Madrycie już taka desperacja, że nawet fejkami się pocieszają.
3
Pozdrawiam @draxidox. Spieszmy się kochać dyskusje.
1
@mmaciass
Ej, dlaczego ja się dopiero teraz tego o Tobie dowiaduję? Ja mieszkam w Gliwicach. Pozdrawiam zatem sąsiada :P
4
Pani Ania dostała chyba opierdziel w nocy od szefów partii.
https://x.com/smuniopst/status/2019674434492309845
2
@Eklerek
Oj tam. Przecież już kiedyś zawiesili ich w europejskich pucharach, a to że bana zamienili magicznie na karę finansową, to przecież przypadek.
1
@Jakchcesz
Podobno herby nie przepadają i faktycznie widnieją na liczniku, nawet w przypadku usunięcia dyskusji. Tym bardziej możesz triumfować.
4
@Zoker
@Danny Gaucho
5
@jakub1906
Tych dwóch mogłoby tu przyjść, jakby łącznie 50 mln kosztowali.
27
Julian Alvarez w ostatnich 10 meczach - 0 goli
Ademola Lookman po 37 minutach - 1 gol
To są właśnie te detale.
3
Tragedia to mało powiedziane.
2
@escarabajo
A Benzema też czasem się nie obraził, dlatego gra w Al Hilal? :D
45
@marcin62
Potem ci sami posłowie napiszą, że Tusk klęczy w Brukseli xD