8

Czekam na tego nowy Far Cry. Piątka to była jakaś porażka. Znaczy mechanika nie zawiodła, to dalej stary dobry Far Cry, ale fabuła woła o pomstę do nieba.

0

Takie ryzyko. W ostatecznym rozrachunku i tak pewnie będzie bezpieczniej niż obecnie, bo największym problemem współczesnych wypadków jest nieostrożność kierowców. Maszyna nigdy nie będzie nieostrożna, a awarie będą się zdarzać rzadko jeśli regularnie program i cały pojazd będą sprawdzane, tak jak to na przykład robi się w samolotach pasażerskich, która w obecnej chwili latają praktycznie same, a nawet same lądują.

A odpowiadając na pytanie z innego komentarza, czy system zadzwoni po karetkę. Tak. Bo coś takiego to żadne science fiction tylko prosty algorytm. Jeśli samochód został uszkodzony, to sam jego komputer może wezwać pomoc. Jeśli ta funkcja też uległa awarii w czasie wypadku, to następny przejeżdżający samochód może to zrobić, bo sam przeanalizuje sytuację i wykryje rannych czy po prostu wypadek.

Wydaje mi się, że nie doceniasz mocy komputerów. Takie stosowane w pojazdach automatycznych to nie nasze domowe komputery, to dużo bardziej zaawansowane maszyny zdolne do wykonywania dziesiątek czynności na raz przy jednoczesnym analizowaniu wielu różnych sytuacji. Są po prostu szybsze i wydajniejsze niż ludzki mózg na obecnym poziomie rozwoju.

0

Największą przeszkodą jest zaprogramować taki komputer samochodowy, by reagował na wiele różnych niespodziewanych sytuacji. AI ma to do siebie, że nie potrafi myśleć abstrakcyjnie, więc niekonwencjonalne rozwiązania problemu nigdy nie przyjdą mu do głowy, ale takie podstawy jak przestrzeganie prędkości czy omijanie człowieka na drodze to nie problem. Maszyna wręcz sprawdzi się w tym lepiej niż człowiek, bo ma mniejszy czas reakcji, szybciej przeanalizuje kształt na drodze, w ogóle szybciej go wykryje i szybciej naciśnie hamulec. Jak ktoś zdolny się za to zabierze, a metodą prób i błędów wyeliminuje się najczęstsze problemy, to na drogach będzie znacznie bezpieczniej niż jest teraz.

1

Holland i jego film to ideały, Garfield miał świetną postać, ale fabularnie filmy były cienkie, choć jedynka jeszcze się broniła. Maguire... no starał się :D W dwójce zdecydowanie najbardziej, bo i miał z czym pracować, ale ogólnie jego filmy były mocno głupkowate :D

4

Zaśpiewałam to w głowie głosem Gonciarza, nie potrafię już inaczej :D

0

Już w tym roku miała być Liga Europy. I w poprzednim. Czy to nowe powiedzenie takie jak "ten sezon należy do Liverpoolu!"?

9

O nie, człowiek który w każdej chwili przez kontuzje może stracić dobrze płatną pracę, zamiast przewalać pieniądze na przyjemności postanowił je zainwestować i zapewnić sobie dochód także po zakończeniu kariery piłkarza. Masz rację, żenada.

0

Ludzi wielbiono za wiele rzeczy, ale żaden wielbiony nie mógł się równać z masq - hejterem z Polski. Niech żyje! Zaiste, ogromny to powód do wielbienia.

7

A jak schowasz między odkurzacze dzień wcześniej, to nawet nikt Ci nie podkupi.

1

No widzisz, a dla mnie The Last of Us jest nudną, emocjonalną papką, a w Gothica gram przynajmniej raz w roku i od wielu lat jest moją ulubioną grą ze wszystkich :D

0

To czy powinno się taką osobę uniewinnić zależy od wielu czynników i śledztwa, którym zajmuje się policja. Zabicie nieuzbrojonego włamywacza w panice, bo nie wiemy czy jest uzbrojony, czy takiego, który otwarcie nas atakuje powinno człowieka uniewinnić, ale jeśli otwarcie dążymy do morderstwa choć wiemy, że nic nam ani bliskim nie grozi(złodziej zaczął się wycofywać, a my mimo to strzelamy i przypadkowo trafiamy w witalne miejsce), już powinno być karane. Na pewno łagodniej niż zwykłe morderstwo, ale karane.
W oryginalnym poście było też o zabójstwie kogoś, kto skrzywdził kogoś bliskiego, w tym przypadku dziecko. Rozumiem kogoś, kto posuwa się w tym przypadku do morderstwa, a przynajmniej staram się zrozumieć i podejść do tego z empatią, ale morderstwo w ramach zemsty, to wciąż morderstwo. Ktoś świadomie odbiera życie, by się zemścić i za to też powinna być kara, bo jak pozwolimy na samodzielne wymierzanie sprawiedliwości, to ludzie zaczną się zabijać na prawo i lewo, zasłaniając się zemstą.

Żadne morderstwo nie jest okej, czy to z zimną krwią czy w afekcie. Nie zamieniajmy się w bezmyślne potwory.

1

Trochę porażające jest to z jaką pewnością siebie wypowiadają się ludzie twierdząc, że byliby w stanie zabić drugiego człowieka, nawet w sytuacji zagrożenia życia. Posiadanie broni i świadomość zagrożenia nie czyni człowieka gotowym na odebranie życia. Jeśli ktoś jest zdrowy psychicznie, to moim zdaniem człowiek nigdy nie jest na coś takiego gotowy, nawet zawodowy żołnierz czy szkolony do strzelania w odpowiedniej sytuacji policjant. Tymczasem tutaj padły nawet słowa, że nie byłoby komuś szkoda zastrzelonego złodzieja, bo ta śmierć to i tak byłaby wina tylko tego złodzieja. Naprawdę dużo wiary ludzie pokładają w swoje umiejętności radzenia sobie z czymś tak dewastującym psychicznie jak zabicie drugiego człowieka. Ja nawet nie jestem pewna, czy dałabym radę chwycić pistolet w ręce, a co dopiero świadomie wycelować i pociągnąć za spust, choć nie wykluczam, że może byłabym w takiej chwili bardziej pewna niż czegokolwiek innego wcześniej, ale to loteria. Nikt nie wie jak się zachowamy, gdy trzeba będzie odebrać komuś życie. Każdy kto pisze, że w przypadku włamania strzeliłby do złodzieja choćby i w głowę, i nie czułby poczucia winy zwyczajnie kłamie. Albo inaczej, jest nieświadomy tego jaka byłaby jego reakcja.

0

Brak powołania dla będącego w świetnej formie ter Stegena to jak splunięcie w twarz.

2

Piąteczka za gust :D

4

Rocznik 94.
1. Pulp Fiction
2. Skazani na Shawshank
3. Forrest Gump
4. Maska
5. Leon Zawodowiec
To było łatwe.

9

Capture the flag.

1

Niech żyje zbrodniczy reżim.

0

Zostawiam komentarz, żeby obejrzeć później :D

10

Nieźle się Arthur zadomowił w wyjściowej jedenastce.

0

To są marginalne przypadki, wliczone w ryzyko, tak jak np. jakaś niewydolność organizmu podczas operacji. Nikt w takim przypadku nie oskarża lekarza o celowe zamordowanie pacjenta(po śledztwie oczywiście), ot zwykły wypadek. Celowa odmowa szczepienia dziecka, choć istnieją dziesiątki dowodów na to, że szczepienia przeciwdziałają epidemiom i większej ilości śmierci, to już proszenie się o kłopoty i niepotrzebnie narażanie drugiego człowieka na śmierć, której MOŻNA było uniknąć, ale z jakiegoś durnego powodu niepopartego dowodami się tego nie zrobiło.

13

Spoiler: To że rodzic wychowuje i zajmuje się dzieckiem nie znaczy, że może z nim robić co mu się podoba. Jeśli świadomie naraża dziecko, a przy tym i resztę społeczeństwa na choroby, to sorry, ale nie powinien w ogóle tego dziecka mieć. Pomimo istnienia terminu "władza rodzicielska", dziecko to nie jest własność rodzica, ma swoje prawa, w tym do bycia zdrowym. Jeśli rodzic celowo łamie to prawo, bo się naczytał teorii spiskowych, to powinien wylądować w pierdlu albo powinno mu się odebrać dziecko, bo nie nadaje się na rodzica.

40

Oj tam, oj tam, może i umierają na odrę czy coś, ale przynajmniej nie dostaną od szczepionek autyzmu.

3

Ja mam konsolę, ale mam ten sam problem co Ty. Wszędzie widzę zachwyty, każdy nagrywa let's play'e, mój kierownik mi opowiada jaka ta gra jest świetna i ile to już godzin mu przez nią przepadło, a ja nie mam jak jej kupić, bo oszczędzam na laptopa i muszę liczyć na to, że rodzice zrobią mi niespodziankę na święta i kupią mi RDR2. Oby, bo chcę już w to zagrać tak bardzo.

5

Ale Dembele miał Umtitiego i Digne do tłumaczenia wszystkiego.

0

Kreatywności morderstw nie można temu serialowi odmówić :D

0

Taktyk.

4

On na tych filmach zawsze wygląda jakby miał zaraz kogoś zamordować :D

0

Jak wylecieć z posady trenera Realu, to z hukiem :D

1

Hur dur, bronimy wyniku xD

0

Co za zaskoczenie ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?