OldMc84
Dołączył/a: kwiecień 2023
4 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Explode no raczej, że nie było. Czy ty myślisz, że kasa na 500 plus to jest nadwyżka budżetowa? Nie to jest kasa której fizycznie nie ma, przez co zadłużamy nasz kraj coraz bardziej. Nasze dzieci i wnuski będą musiały to spłacać. Nie wspominając o 13 i 14 emeryturach itp.
1
@misieq96 sprzedaż samego Kessiego to za mało. My możemy tylko część z tej kasy wydać na transfery. 50% jesli się nie mylę. Musimy sprzedaż kogoś jeszcze. 20 mln za Kessiego i powiedzmy, Umtiti i Leglet po 5-7 mln. Więcej raczej za nich nie dostaniemy
0
@lj89 w Realu kilku Anglików się już sprawdziło. Zresztą patrząc na jego umiejętności to niestety może u nich ostro wypalić
3
@Luciano99 poleciałeś :D:D:D:D
2
@SirChuck po czym wnioskujesz ze kolejny rok da nam wieksze mozliwosci finansowe? Przy obecnej polityce Laporty raczej bedzie podobnie albo jeszcze gorzej.
0
@Compadre co ma piernik do wiatraka? Ja piszę o tym, że nie mamy piłkarzy o danym profilu, a ty mi o LM. Jak juz taki argument wrzucasz to przeanalizuj jakich rywali miało City, a jakie Inter w drodze do finału.
0
@Kulakula środek pola nawet z Brozovicem nie ma szans w LM. Oczywisce bardzo bym chcial ale brakuje nam w srodku pola zawodnikow szybkich, masywnych dobrych technicznie. Pilka nożna sie zmienila. Dlatego ciezko mi to przyznac ale Real wyglada pod tym kontem zdecycodanie lepiej. Brakuje nam zawodnikow o profilu Camavigi, Bellighama. Gavi stoi w miejscu(taki nasz pressingowiec nic wiecej), Kessie slabo, Gundo fajny gracz ale przy obecnej intensywnosci gry przy takich szarpakach sam nie uciagnie. Pedri to bardziej typ rozgrywjacego. FdJ fajny zawodnik i bardzo go lubie ale caly czas mam wrazenie, ze gramy za wolno i nie jestesmy w stanie wykorzystac jego mozliwosci. Dodac trzeba jeszcze bledy w ustawieniu przez Xaviego ale wynikajace z filozofii naszej gry. Wysoko ustawiona obrona do rozgrywania pilki. Przy szybkich skrzydlowych jak np. Mbappe, Vinicius, Coman itp. jestesmy bardzo latwo do ogrania. Nasza filozofia gry powinna sie zmienic co za tym idzie transfery.
0
@Azi wybacz za ton mojej wypowiedzi. Ale moja zona prowadzi dzialanosc 15 lat i czegos takiego nigdy nie doswiadczyla. Najgorsze jest, ze skarbowka nic nie odroczy, nie poczeka. Nie chce pomoc tylko dokrecic srube, mozesz isc pod most ale terminy maja byc zachowane.
0
@Azi niech inna partia odblokuje chociaż KPO i zacznie wykorzystywac dotacje z UE na ekologię to juz bardzo duzo zmieni w naszej gospodarce. Wiesz kazdy rząd nierze kasę dla swoich ludzi ale w taki sposob jaki oni dzialaja to jest dyktatura. Czuja sie calkowice bezkarni. Gdby nie nasza obecnosc w UE to nie bylo by tego co jest. A oni dla wlasnych interesow sa robia z naszego kraju niewdzieczna szmatę za przeproszeniem na arenie miedzynarodowej. Ile chcez z wlasnych podatow utrzymowac kopalnie? 13, 14, barburki im sie naleza
0
to się nie doczeka :D Serio nas nie stać na taki transfer 20 mln? Optymista :)
0
@Azi wiadomo, że tak nie będzie. Ale poczuj się jako przedsiębiorca. Od tego roku podwyższona placa minimalna, nawet jak dajesz wiecej to musisz kazdemu podnieśc. W tym samym czasie wrzucaja kosmiczne podwyzki za prad, gaz itp. Po chwili od lipca dochodzi znow duzy skok placy minalnej. Nie wspomne juz o wzroscie kosztow za transport bo drogie paliwo itp. Nie daja chwili na ustabilizowanie i rentownosc. Nie wposmne o wzroscie koszto, ze same prowadzenie dzialalnosci. Pieniadze z KPO nie otrzymalismy bo sądy musza byc ich. A to by zmienilo dynamike i podkrecilo gospodarke. Jak dostajemy dotacje na ekologie to co robi rzad? dalej idzie w wegiel! czemu bo kopalnie ich wyborcy straca prace mimo, ze dokladamy co roku miliardy na nieretowne kopalnie. Moge tak wymianiac bo troche w finansach siedze, ale wszystko się powinni robic z glowa.
0
@Chucky a co myslisz, ze dlug moze wiecznie wisiec? Nie rozdawanie kasy ktora nie nalezy do nich, i zadluzenie najwiejsze od 89r. jest według Ciebie normalne? ;) Zobacz na USA jaki maja obecnie z tym problem, a niby jedna z najwiekszych gospodarek swiata ;)
1
@Azi nie jestem osoba która kogoś nienawidzi. Ale wkurza mnie to, że moja żona prowadzi mały biznes zatrudnia 2 osoby na umowe o prace i wiecznie dorzucają jej opłat. Ile może ceny podnosić? Sam pracuje w firmie jako manager i zarządzam ludźmi. To jest najzwyczajnej w swiecie rezygancja, ludzie którzy przychodzą do pracy się smieją, że wiecej na socjalu i 500 plus dostaja. Po maja pracowac?A może zaczac rozdawac tylko tym ktorzy pracuja, maja swoje male biznesy? ;)
2
@Criss18Barca w 2015 była oczywiście, ale nikt nie był na tyle głupi żeby rozdawać pieniadze bo mieli na uwadze dług publiczny który kiedyś trzeba zapłacić. Teraz zamiast wiziąc KPO i pomoc gospodarce sie rozpedzić to wolą mieć wałdze absolutną po przez sądy itp
3
@Azi w taki, że ich elektorat czyli dziadki i padologia muszą iść. Bo zdają sobie sprawę, że nikt im już nic więcej obecnie dac nie moze. Co tam, że jesteśmy bardziej zadłużeni jako naród od 89r., co tam że nasze dzieci, wnuki będą to spłacać. Dla dziadków i patoli liczy sie tu i teraz. Myslą jednowymiarowo. Chociaż moja Babcia mając 90 lat nigdy na nich nie zagłosuje
1
@Ukasz jeden ch... na kogo głosować, byłe tych krętaczy z PiS odsunac od władzy.
1
@Greenalley oj przestań już być taki rygorystyczny. Piłkarze jednak urlop między sezonami za długi nie mają. Wyobraź sobie, że planujesz urlop z 6 miesięcznym wyprzedzeniem, opłacasz itp. I wpada Ci taka sprawa co przez okres pół roku wydarzyć się może dużo. Ja tu oczywiście patrzę przez pryzmat zwykłego Kowalskiego ;) Ale pamiętam czasy kiedy musiałem dłuższy urlop planować z takim wyprzedzeniem, masakra
1
Co jak co piłkarz świetny, ale głowa taka brazylijska jak Neymar ;)
0
@KrwawiaceoczyVEB nie śledzę aż tak koszykówki ale Mirotic był filarem naszego klubu przez ostatnie 4 lata. Takie podejście i traktowanie chwały nam nie przynosi. Teraz każdy będzie się dwa razy zastanawiał czy nie wyląduje na walizkach przez widzi misie prezesa. Największe problemy finansowe mamy przez sekcję piłki nożnej więc tutaj trzeba odpowiednio działać.
1
@Greenalley jesteś optymistą jesli myslisz, że sytuacja się zmieni do 2024 r. To jest kilka lat niestety, zresztą Laporta też nie pomaga w szybszej restrukturyzacji klubu. Myslę, że z 5 lat to musimy poczekać niestety.
1
@MESSIah16 nas na Brozovica nie stać a ty o Kimmichu piszesz:) Parejo to starsza wersja Kimmicha ;)
0
@TylkoBarca7273 ja miałem wezwanie do ZUS ale to po 3 miesiącach chorobowego
0
Było oczywiste, że odrzucą. Nie trzeba być prawnikiem żeby o tym wiedzieć. Laporta zrobił to pod publiczkę, wiedząc doskonale że po raz kolejny się ośmieszymy
3
My to lubimy palić za sobą mosty. Mirotic nasz najlepszy koszykarz, a traktujemy go jak tynkarza który zespół robotę i nie chcemy zapłacić za wykonany badźiew. Masakra, Laporta co wyprawiasz? Sprawa będzie przegrana, szkoda słów. Reputacja nasza idzie dalej w świat
4
Problem jest dużo bardziej złożony. Po pierwsze Laporta na ten sezon poszedł vabank sprzedając aktywa i przeznaczenie pieniędzy na transfery. Oczywiście przez to w kolejnych sezonach zyski będą niższe. Kolejna sprawa odroczone płatności za redukcje wynagrodzeń. Przeciez kasę musimy oddać z kontraktów, zawodnicy nie obniżyli wynagrodzeń a jedynie rozłożyli na dłuższy okres spłaty. Wpłynie to na zwiększony budżet płacowy, mimo że części graczy może już u nas nie grać. Kasy nie mamy. Laporta nie idzie w długofalowa restrukturyzację tylko w szybkie kombinowanie z sezonu na sezon. Może jestem jednym z nielicznych ale bardzo nie podoba mi się polityka jaką prowadzi w klubie. Przy taki zarządzaniu co sezon będziemy mieć ten sam problem. Długi na 1.3 mld i drugie tyle na kredyt na stadion. Jasne stadion bardzo ważna opcja ale w kolejnych dwóch sezonach również zyski nam spadną z biletów itp. Obecnie wygląda na to, że sytuacja nasza niestety się nie poprawia, tylko czały czas stoimy na cienkiej czerwonej linii. Nie zdziwię się jeśli będziemy musieli sprzedać 1-2 naszych najbardziej wartościowych zawodników żeby zbilansować budżet.
1
@krzak82 ale co z nimi zrobisz? jak nie chcą to nie odejda. Chyba, że rozwiązanie kontraku ale to i tak kupe kasy trzeba im zaplacic.
2
@barcelonaLM nikt nie da tyle za niego. Wszyscy wiedzą na jakim musiku jestesmy. Myslę, że max 80 mln ktoś położy.
1
@J23Closs tylko pewnie nie mamy wyjścia. Problem z kontraktami dla Gaviego i Araujo. A tu jeszcze trzeba zarejstrować Gundo i Ingo. My potrzebujemy dużej kasy, żeby zarejestrować. Umity czy Lenglet to pewnie po 5 mln każdy. Takie transfery mogą nie pomoć w samej nawet rejestracji.
0
@Murazor w City ąz tak mało dają podstawowym zawodnikom? :) Szok. Ale masz rację, że kwota 7-8 mln netto wydaje się sensowna. On tęz wieku już nie oszuka.
Zastanawiam się zresztą czemu tak łatwo go oddali, przecież mogli wrzucić mu kontrakt na 2 lata i pewnie obeszlibyśmy sie smakiem.
0
@Emerald spadają ale pewnie na budżet płacowy wpływać zaczyna odroczenie płatności. Dlatego takie problemy mamy.