0

Największe szczęście Realu to rewanż u siebie. Co do meczu, to Bayern miał ogromnego pecha z kontuzjami - najpierw zmiana Thiago za Robbena mocno zmieniła plan na mecz, a potem uraz Boetenga zdestabilizował liniędefensywy. Poza tym trochę sami sobie są winni - Hummels w ważnych meczach jest niepewny, ofensywni gracze nie wykorzystują 100% sytuacji, głupie i niepotrzebne straty. Nie mają szans z Realem moim zdaniem. Niestety.

2

Może coś w tym jest. Z drugiej storny z wirtuozów to mamy jedynie Coutinho teraz, po odejściu Iniesty. No i Messi - pewnie im starszy, tym bardziej w środku pola będzie grał. A co do Sampera to wiele zależy, czego te kluby potrzebowały. Busquets np jest słaby fizycznie, a jest genialny. I taki Samper może teżmógłby tak grać, tylko nikt nie daje mu szans. Po prostu mam wrażenie, że z obecnym zarządem taki Busi nigdy by nie zadebiutował i pewnie każda próba wypożyczenia kończyłaby się fiaskiem.

2

Enrique i Valverde chcą zrobić z Barcelony fizyczny środek pola. Po co nam to, skoro zawsze opieraliśmy się na finezji? Lubię Lucho, lubię też Valverde i uważam go za bardzo dobrego taktyka, ale jeśli znowu mamy wydawać miliony na piłkarzy o świetnych warunkach fizycznych, lecz jedynie niezłych umiejętnościach technicznych, to to nie ma sensu. Alena powinien zacząć regularnie grać, może Samper po wypożyczeniu. Ale znając ten cholerny zarząd, to znów pójdziemy na zakupy za 150 mln, kupimy 5 piłkarzy i żaden się nie sprawdzi.

1

A nie "mimo efektowności nie był tak efektywny" ? :P I tak, Salah jest genialny. To też pierwszy od dawna piłkarz, który nie był namaszczony przez media i świat piłkarski, a jednak wskoczył na światowy poziom gry. I to cały sezon, nie tylko wybrane mecze.

2

Dzięki, spróbuję znaleźć jakieś powtótrki tego meczu i zwrócę na nich uwagę.

0

Dzięki Panowie, super to słyszeć. Może od przyszłego sezonu, uzbrojony w udany debiutancki sezon, Valverde zacznie stawiać na wychowanków. A ktoś jeszcze Wam się rzucił w oczy w pozytywny sposób ?

0

Nie widziałem meczu, niestety. Jak zagrał Puig? I kto Wam się spodobał w tym meczu ?

35

No to teraz już nie trzeba walczyć o tytuł, a o sezon ligowy bez porażki. Oby Valverde się udało, to byłoby absolutnie historyczne osiągnięcie.

0

Nie zdziwię się, jeśli to dzięki odpczynkowi naszskład zagrał tak dobrze. Na pełej świeżości. Z pewnością też zadziałało przygtowanie mentalne i dobry dzień, ale mam wrażenie, że własnie dostaliśmy kolejny dowód na efektywność rotacji.

3

Pamiętam jak do nas przychodził i to ujmujące ujęcie z jego ojcem, kibicem Barcelony. Strasznie chciałem, żeby mu się u nas udało, ale chłopak nie wytrzymał presji. Życzę mu sukcesów i wciąż myślę, że mógły sobie poradzić na podobnym poziomie. Na pewno już nie u nas, a np w Juve. Tottenham i Liverpool to też byłyby ciekawe kierunki. Dla nas najważniejsze będzie, aby odzyskać pieniądze za niego i w jego miejsce sprowadzić Arthura oraz wprowadzić Alenę.

0

Nie no oczywiście, ale nie chodziło mi o taką sytuację - tutaj nawet wślizgiem by nie wyciągnął, wiedział to i postanowił nie robić krzywdy rywalowi. Ja zawsze będę chwalił takie zachowanie i jest to jedna z rzeczy, które charakteryzowały i na szczęście wciąż charakteryzują Barcę. Autentycznie poczułem się dumny zachowania Roberto. Może przesadzam, ale tak było.

0

Ciekawe, jakoś mi się wydawało zawsze, że Motta jest z La Masii. A tu jednak nie :P

0

Jak widać nie są.

12

Najważniejsze, że sezon dalej bez porażki. Śrubujemy rekord. Ten mecz ewidentnie był spisany na straty (któryś być musiał - szkoda, że nie Leganes), a udało się wywieźć remis. Oczywiście - docelowo Barca powinna mieć taką ławkę lub tak przygotowanych I OGRANYCH zmienników, że nawet Celtę dałoby się ograć drugim składem. Ale nie można narzekać - mieliśmy ogromny fart dzisiaj. Wielkie brawa dla Roberto. Miał jaja, żeby zrobić co trzeba. A najbardziej mnie urzekł tym, że nie kopał Aspasa, tylko zwyczajnie go przytrzymał. Można? Można - niech mi nikt nie mówi, że ostre wykoszenie rywala nawet taktycznie jest ok. Szacun dla chłopaka. Denis miał momenty za plus, jak i na minus, ale jeśli mamy gościa, który kocha nasz klub i nie chce słuchać ofert innych, to trzeba mu dawać szanse, bo jak wyrośnie z niego drugi Sergi Roberto to będziemy mieli piłkarza oddanego klubowi. Obrona niestety w drugiej połowie dziurawa jak ser szwajcarski. No ale nic - oby tak dalej, jeszcze możemy mieć legendarny sezon. Vamos !

0

Na pewno sięstara, ale nie można powiedzieć o pomocniku, że dobrze gra, jeśli notuje 3 straty w newralgicznym miejscu boiska.

0

To prawda, Gomes pechowo, choć niestety na własne życzenie. A czemu wskazałeś Semedo? Masz na myśli ustawianie się w obronie ?

1

Mina i Verma nie dają rady, bo pomocnicy tracą piłki w newralgicznych miejscach. Akurat Thomas i Yerry nie raz świetnie się ustawiali i blokowali strzały, czyścili. Ale ciężko coś zrobić, jak rywale kontrują z przewagą.

0

No właśnie nie jest to takie proste, bo największy profesjonalista może akurat postawić stopę na bardziej mokrej powierzchni. Rzeczy, które wymieniłeś są stricte techniczne, a tutaj jest to aspekt niezależny od zawodnika. Nie zawsze - czsami faktycznie jest to kiepski balans, ale w większości przypadków piłkarz nie zakłada, że "muszę z każdym krokiem uważać, żeby się nie wywrócić". Tak się nie da. Źle wyrzucony aut bierze się z mokrej piłki lub złego ułożenia rąk - obu rzeczy piłkarz może uniknąć. Złe kopnięcie piłki to najczęściej wypadkowa braku koncentracji, techniki, nonaszalancji i kiepskiej decyzji - ponownie rzeczy zależne od zawodnika. Jaka wina piłkarza jest w tym, że na lekko śliskiej murawe ucieknie mu noga? Tak to widzę.

36

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego poślizgnięcie się uznawane jest za błąd? Przecież to jest równie zaskakujące dla piłkarza, jak i dla oglądającego. Czasem się nie da tego uniknąć, kiedy robisz zwrot, a murawa jest śliska i akurat trafi się na miejsce wyjątkowo mokre. Nigdy tego nie rozumiałem i nigdy nie potrafiłem winić obrońcy za to, że się poślizgnął na murawie.

0

A to inna sprawa, masz rację. Co nie zmienia faktu, że La Masia traci swoją magię z każdym takim transferem, a w przyszłości może się to przełożyć na znacznie mniejszą ilość zdolnych młodzików w szkółce.

0

Zgadzam się, że wybór City to pewnie liczenie na Guardiolę no i pieniążki. Ale mi głównie chodzi o to, że ewidentnie klub woli wydać pieniądze, niż wychować swoje.

0

Cóż, Busquets wygryzł Yaya Toure, choć pamietam, że na początku był po prostu drewnem. Tyle że Guardiola na niego uparcie stawiał bo widział w nim ogromny talent i stworzył dzięki temu najlepszego defensywnego pomocnika świata. Pedro też nie był geniuszem, ale dawano mu szansę. Nie mówię, żeby wywalać od razu cały peirwszy skład, ale zamiast takiego Paulinho, Gomesa czy Digne, którzy łącznie kosztowali ok. 100 mln, możnaby mieć 3 wychowanków.

3

Kolejny wychowanek ucieka od nas, tym razem niejaki Adrià Bernabé. Wybrał Manchester City. Masakra - nie dziwię się tym chłopakom. Nawet jak byliby świetni to i tak od kilku sezonów nikt nie daje im szans w pierwszym składzie, bo przecież trzeba wydać kolejne miliony na wątpliwych jakościowo piłkarzy. Mes que un club to już tylko fajnie brzmiące hasło-wydmuszka. Jedyne, co nas jeszcze odróżnia od innych to brak brutalnej gry i rodzinna atmosfera w szatni, ale jak odejdą ostatni wychowankowie to niczym się nie będziemy różnić od innych gigantów europejskich. Oczywiście może się to zmienić i dosyć szybko - wystarczy, że czyścimy kadrę z balastu, Valverde zacznie stawiać na młodych i być może jakoś to ruszy. Ale nie widzę tego, patrząc na ten sezon. Obym się mylił.

3

Tzn czego powinno zabronić ? Rozdzielania praw pomiędzy dwie firmy? To nie zależy od państwa, a od dystrybutora praw do tramsisji, czyli pewnie La Liga Santander, która jest zupełnie poza jurysdykcją Polski. A jeśli chodzi o nasze podwórko, to na jakiej podstawie kraj miałby zabronić dwóm firmom/osobom/korporacjom wynegocjowania ugody i porozumienia? Kto miały zdecydować, czy to Canal +, czy Eleven ma pierwszeństwo w negocjacjach? Jedynie dystrybutor, a ten jest właśnie poza polskim prawem. Obie strony chciały zarobić, obie było na to stać, obu stronom się to opłaca. Oni nie robią tego po to, żeby nam było miło, a po to, żeby zarobić. Tak działa wolny rynek i kapitalizm. Stety lub niestety. Są tego plusy i minusy - konsumentom też nikt nie narzuca ani nie zakazuje wybierania produktów wg ich widzimisię. Gdybym ja miał swoją firmę, to również chciałbym jak najwięcej zarobić - dosyć prosta sprawa.

0

Super, mam nadzieję, że od razu do nas dołączy, bo przy odejściu Iniesty i możliwym odejściu Gomesa, będziemy potrzebować środkowych pomocników. Boję siętylko tego, że on też będzie u nas grzał ławę. Czy to Enrique, czy Valverde - od kilku sezonów żaden młody chłopak nie może się u nas rozwinąć.

0

Ja widziałem cały mecz - moim zdaniem graliśmy dobrze, choć faktycznie przez parę mniejszych błędów Valencia miała swoje okazje. Inna sprawa, że Valencia zagrała dziś tak na 3 biegu, moim zdaniem. Gdyby wyszli na nas tak jak na Mestalla lub tak jak Roma, moglibyśmy mieć problemy.

1

Najabrdziej u Valverde jednak boli mnie to, że w ogóle nie promuje młodych. Może czeka z tym na następny sezon - po cichu na to liczę. Ale jednak Dembele już kontuzji nie ma i musi grać, żeby osiągnąć swój potencjał, który jest ogromny. A jak dostaje 12 minut w meczu, w którym naszym się nie chce atakować, a rywalom bronić, to przepraszam jak on ma się rozwinąć ?

0

Inna sprawa, że Valencia nie gra dziś jakoś wybitnie. Nie próbują nam narzucić swojego stylu gry i nie ma u nich tej charakterystycznej agresji.

1

Valverde nie wpuści Dembele, chyba że na ostatnie 20 minut LUB kiedy strzelimy na 3-0 LUB kiedy stracimy bramkę i zaczniemy remisować. Póki będziemy wygrywać, jego plan działa i nic nie zmieni. Zobaczymy, mamy szansę na ustanowienie nowego rekordu La Liga - 39 meczów bez porażki. To byłoby coś. Moim zdaniem wcale tak źle nie gramy. Po prostu nie atakujemy za wszelką cenę, ryzykując stratę bramki z kontry.

0

Szkoda mi Dembele. Jeśli tak dalej pójdzie to się nie zdziwię jak zechce odejść. Pragnę jednak zaapelować do kibiców na tej stronie - w pełni rozumiem reakcje na ten skład - sam miałem nadzieję na inny - ale nie zapominajmy, że póki co przegraliśmy dwa mecze w sezonie po SPH. I tak - jeden z tych meczów był tragiczny i upokarzający, ale to wciąż jeden mecz. Przez resztę sezonu, zwłaszcza w lidze, Valverde pokazał, że wie co robi. Dajmy mu szansę, zobaczymy co się stanie dzisiaj i już. Vamos, po zwycięstwo !

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?