PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Gdyby Messi opuścił granie w meczach reprezentacyjnych podcxas tej przerwy, to idealnie dla nas. Już Busiemu się udało (co prawda przez kontuzję), a większość piłkarzy grała jednak w Europie, co jest ogromną zmianą w porównaniu do poprzednich lat, gdzie całe MSN latało za ocean. Jedynie martwi mnie Rakitić - podróż do USA i dwa mecze mogą się odbić na jego formie. Oby dobrze sobie z nim poradzono, gdy wróci.
0
Po zejściu Lewego liderem ewidentnie stał się Zieliński. I dobrze, moim zdaniem piłkarze powinni szukać przede wszystkim jego na boisku. Wiele razy już widziałem, jak Zieliński był niekryty, a np Frankowski, czy w innych meczach jakiś Mączyński, zamiast zagrać mu piłkę i dać ją rozprowadzić, to posyłali lagę do przodu. Takie granie nie ma sensu, skoro mamy w drużynie naprawdę dobrego rozgrywającego z ogromną wizją i świetną techniką. W ogóle kiedy Piotrek wziął grę na siebie to stworzyliśmy więcej okazji niż gdy Lewy był na boisku. A sam Robert - no, przy całej sympatii do niego, zagrał naprawdę kiepski mecz.
0
Ciekawy temat, też o tym kiedyś myślałem. Nie bardzo martwi mnie masa Januszy i dzieciaków, którzy przerzucą się na Real. Osobiście uważam ich za śmiesznych, kiedy wygłaszają teksty w stylu "jeśli jesteś Polakiem, musisz kibicować jego drużynie". Ja się cieszę, że mam niezachwianą miłość przede wszystkim do klubu, nie do piłkarzy.
Ten transfer byłby dla mnie trudny z tego powodu, że Lewy to Polak, z którego jestem cholernie dumny, za którego trzymam kciuki i któremu życzę jak najlepiej. Oczywiście nie życzę mu w tym roku Ligi Mistrzów, ale gdybyśmy mieli (tfu!) odpaść kiedyś, to Bayern jest pierwszym kandydatem do mojego wsparcia właśnie przez wzgląd na Roberta. Z Realem tak nie będzie. Jeszcze przed erą Mourinho wcale nie miałem specjalnego hejtu na Real. Powiem nawet, że kiedy grał tam Zidane, Carlos, czy Beckham, to podobało mi się, jak wygrywali w Lidze Mistrzów. Sam Raul był jednym z moich ulubionych piłkarzy i na jego grze się wychowywałem. Ale Mourinho wszystko zmienił - zacząłem po prostu nie cierpieć tej drużyny, jej zawodników i podejścia "wygrać za wszelką cenę". I to się już raczej nie zmieni, więc skończyło by się na tym, że Lewandowskiemu szczerze bym kibicował tylko na kadrze.
A co z samym Robertem? Myślę, że transfer do Realu byłby ukoronowaniem jego cudownej kariery i myślę, że jak najbardziej na to zasłużył. Myślę też, że poradziłby sobie świetnie i pewnie nawet wygrał LM. No i on sam jest kibicem RM, więc czemu nie życzyć naszemu kapitanowi spełnienia marzeń?
Koniec końców wszystko w rękach Bayernu, Madrytu i samego piłkarza. Jakbym miał obstawiać - do Realu nie trafi. Predzej widziałbym go na Wyspach.
1
Zgadzam się, ale wiesz - ciężko się nie śmiać z tego typu założeń ;D
1
Najbardziej podoba mi się to, że wszystko co zaprzecza teorii dysku, tłumaczą perspektywą :P Np wschody i zachody Słońca. No i oczywiście Ziemia nie może się kręcić z prędkocią 1600 km/h bo chyba byśmy to czuli.
18
Właśnie dowiedziałem się, że istnieje masa ludzi, która autentycznie wierzy w to, że Ziemia jest płaska. I wrzucają filmiki z dowodami :P W takich chwilach kocham wolność słowa - można się pośmiać z takich pajaców :D
1
Szpaler, a potem wygrana na boisku - to byłby idealny scenariusz :D
4
Idealnie się dla nas złożyło, że Busi kontuzji doznał akurat na przerwę reprzentacyjną. Oczywiście - najlepiej gdyby był zdrowy cały sezon, ale tak przynajmniej nasi lekarze się nim zajmują i nie jest narażony na ddatkowe zmęczenie w postaci lotów, zgrupowań, etc. I tak po prawdzie to potrzebował odpoczynku.
0
Ok, macie rację. Przesadziłem z tą "błahostką" - to byłoby wielkie osiągnięcie. Po prostu chodziło mi o to, że wybrałbym ogrywanie młodzików, ale muszę się z Wami zgodzić - to trudna decyzja.
0
Czyli 5 spotkań i remis. 9 kolejek - powinniśmy dać radę. Osobiście najbardziej cieszył bym się, gdybyśmy osiągnęli to jak najszybciej a potem ogrywali młodzików, nawet kosztem porażek. Żeby Alena, Arnaiz, Palencia, czy Cuenca nabierali doświadczenia. Sezon ligowy bez porażki brzmi super, ale jeśli mam wybierać między taką krótkoterminową błahostką, a ogrywaniem talentów La Masii w La Liga, to dla mnie rachunek jest prosty.
16
JEST !!!!! W końcu szczęście się do nas uśmiecha w losowaniu LM :D
1
Jego decyzja, niech robi co uważa za słuszne. Ja najchętniej widziałbym go u nas jeszcze przez rok, dwa, żeby młodzi mieli się od kogo uczyć. Ale jeśli odejdzie po tym sezonie, to odejdzie w dobrej formie, jak Xavi. Zdecydowanie wolę za nim tęsknić, niż czuć ulgę, że odchodzi.
36
Andres jest cudownym kapitanem. A Andre Gomes chyba tym szczerym wywiadem przekonał przynajmniej część kibiców do dania mu kolejnej (być może ostatniej) szansy. Ja wciąż trzymam za niego kciuki.
0
No kiepsko :/ Ale tak to bywa w sporcie. Valverde na pewno spróbuje jakoś go zastąpić. Może Sergi Roberto, gdy Semedo dojdzie do siebie? Może Rakitić ? Busiego nie da się zastąpić, to pewne i przez parę meczów będą się uczyć gry bez niego. Ale wierzę, że damy radę !
0
To jasne, że Romę lub Sevillę, ale znając życie dostaniemy City lub Juventus. Real byłby ciekawy, choć w LM wolałbym ich uniknąć. No i właśnie ekipy Pepa obawiam się najbardziej.
1
No coś w tym jest, może faktycznie będą się trzymać bezpiecznego grania. Tym bardziej trzeba uważać na kontry i stałe fragmenty.
0
Tylko na co im autobus? Skoro ten wynik promuje Barcelonę.
0
Na pewno trzeba uważać z myśleniem "muszą się otworzyć, więc łatwiej będzie nam strzelić". To prawda, ale pamiętam mecze, w których każdy piłkarz rywali charował za dwóch, żeby odbudować linie defensywne po ataku. Oczywiście taka gra bardzo męczy, fizycznie i mentalnie, więc nawet przy takim nastawieniu, 10-15 minut zagrają po prostu gorzej. Nie mniej - to wciąż będzie ciężki mecz i nie można dać się zaskoczyć w głupi sposób.
7
Mam nadzieję, że na drugą połowę nie wejdzie już Busquets. Mamy ten mecz w kieszeni,a Sergio powinien odpoczywać, bo masa meczów przed nami.
7
Z grających, zakładam? W Barcelonie Busquets. W ogóle moim zdaniem jest on bardziej inteligentnym zawodnikiem środka pola, niż Messi. Ma znacznie więcej odpowiedzialności na swojej pozycji, a praktycznie nie traci piłek. No i ten spokój. Iniesta też, a poza nimi imponuje mi Roberto. Spoza naszej drużyny to Modrić (szkoda, że w Realu) i De Bruyne.
0
No takiej ploty to Mundo chyba dawno nie wydrukowało u siebie. Nawet jeśli jest to choć trochę prawdziwa sytuacja (w co wątpię) to są na to jeszcze mniejsze szanse niż na sprowadzenie Verrattiego. A poza tym bez Neymara gramy bardziej zespołowo, nie tęsknie za nim specjalnie. Oczywiście jako jeden kibic nie mam nic do powiedzenia, ale osobiście nie specjalnie elektryzowałby mnie jego powrót. I też nie popadajmy w skrajności - żadnych relacji nie psuł, był częścią szatni i był częścią Barcy, lubiano go w szatni.
19
Trzeba uważać. Las Palmas też w strefie spadkowej, a punkty nam urwało.
19
"Pochwalić możnatylko Yerry'ego Minę." A Cuenca ? Jeśli chwalimy Kolumbijczyka, to jego partner z obrony powinien dostać takie same laury. Chyba, że po prostu nei traktujemy go jako pełnoprawnego członka drużyny.
0
W ogóle świetna okazja dla tych piłkarzy Barcy B pograć przeciwko doświadczonym zawodnikom z wieloma europejskimi klubami w CV. Piatti, Naldo, Granero - nie mają na to okazji na co dzień.
32
Jak oceniasz występ piłkarza po dwóch kontuzjach mieśniowych i bez okresu przygotowawczego z drużyną (czy bez)? Ja 4/10 i jetem zupełnie spokojny o jego talent i przydatność w przyszłości. On nawet miesiaca u nas nie gra regularnie. Jeszcze pokaże swój geniusz, na luzie ;)
1
Cuenca super wygląda. Bardzo solidny obrońca, oby dalej się chłopak rozwijał, to może żadnych kolejnych transferów nie będziemy potrzebować.
1
Ja też uważam, że nie gra źle. Tyle, że dobrze też nie :P Taka wyjściowa 5 póki co. Denis za to 3-, nad czym ubolewam.
17
Kurde, tak żałuję, że Denisowi się nie udaje w tej Barcelonie, bo charakterem to jest zawodnik idealnie dla nas. Skromny, waleczny, pracowity, nie symuluje, gra fair-play. Naprawdę - wartościami i postawą na boisku pasuje do nas jak ulał. Tylko kompletnie nie potrafi się otworzyć.
0
Tak, już nawet nie poruszałem tematu wychowanków, bo o tym można cykle felietonów pisać. Ale masz rację - to również jedna z rzeczy, które zaprzepaściliśmy.
2
Problem w tym, że prowadziliśmy w meczu z trudnym rywalem na własnym stadionie. To prawdopodobnie najważniejszy mecz w sezonie ligowym. A Gomes zawsze pracuje i walczy, po prostu czasem podejmuje kiepskie decyzje i kiepsko odgrywa. Ale były i momenty, kiedy świetnie napędził akcję szybkim podaniem, albo dobrze wyszedł na pozycję. I każdy ma inną psychikę - jedni są Puyolem, inni Higuainem, a inni Gomesem. I właśnie to trzeba zrozumieć, a nie oczekiwać od każdego kamiennej skóry.