PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dobrze się dzieje wokół naszej drużyny. Odnowiony kontrakt z Roberto, potencjalne wprowadzenie do drużyny Alenii i Arnaiza w przyszłym sezonie, przyjście Coutinho, odzyskany Rakitić. Nawet Gomes coś tam powoli zaczyna grać. Do pełni szczęścia brakuje tylko, aby Dembele odpowiednio przygotował się do końcówki sezonu i nie łapał urazów. Nagla nasza ławka nabrała siły. Powinniśmy dzisiaj poradzić sobie z Alaves, choć lekceważąc ich na bank można się przejechać.
0
Jeśli krytykowałeś moje "manipulacyjne" zagranie z 4-4 i 6-17, to sam zaprezentowałeś podobny poziom pisząc "może pierwszych fauli teżnie gwizdajmy". Nie wiem pax, ja po prostu nie lubię arbitrów, którzy sięgają po kartoniki przy pierwszej lepszej okazji. Marciniak sam się wypowiedział, że sędzia, który tak się zachwuje robi to z braku autorytetu u piłkarzy, przez co niepotrzebnie drażni piłkarzy, którzy mogą potem zrobić coś chamskiego rywalowi. Myślę, że hejt na Lahoza jest po prostu przedłużeniem hejtu na sędziowanie w Hiszpanii. Bo on po prostu nie powinien sędziować meczów z najwyższej półki, a wystawiają go do tych spotkań. I oczywiście masz rację - miał prawo pokazywać te kartki. Ale czy to znaczy, że musiał? Albo powinien? Nie wiem, wiem, że jako obserwator widziałem gościa, któremu ręka sama szła po żółte kartki i było to frustrujące, kiedy gracze Espanyolu za faule nie dostawali nic, a gracze Barcy za parę słów w stronę sędziego od razu byli karani. I odpowiadając na Twoje pytanie - tak, uważam, że powinien był powiedzieć Suarezowi "jeszcze raz to zrobisz, masz żółtą". Jakoś inni sędziowie nie sięgają po kartoniki przy pierwszej możliwej okazji.
3
Z jednej strony powinni być na to uczuleni, z drugiej on dawał kartki za PIERWSZE słowa w jego kierunku. Jak można oczekiwać braku reakcji w derbach o takiej atmosferze i stawce ? A jeśli to jest arbiter, który nie potrafi inaczej panować nad piłkarzami i przy byle pierdnięciu sięga po kartonik, to nie powinni go do takich meczów dawać. Rozumiem, jakby np powiedział Suarezowi w 5. minucie "Jeszcze raz tak się zachowasz, to masz żółtą." Ale on po prostu poszedł na łatwiznę i wyciągał kartoniki za parę słów w jego stronę. To raz. Dwa - jeśli statystyki fauli to 6-18 (mniej więcej), a ilość kartek to 4-4 to coś chyba jest nie tak. Jeśli już musi nadrabiać brak autorytetu kartkami to trudno, ale niech daje zasłużone kartki za faule taktyczne. Z resztą dla mnie w ogóle bronienie Lahoza jest trochę śmieszne - on zawsze coś musi odwalić, jest kiepskim sędzią i ilekroć sędziuje mecze dużych ekip w Hiszpanii albo LM, staje się ważną postacią spotkania.
3
Udało się :D A Coutinho to będzie ogromne wzmocnienie, o ile kontuzje będą go omijać.
0
O nie, Lahoz sędziuje :P Polecam wszystkim uzbroić się w cierpliwość !
3
Ciężko jutro będzie, ale mam nadzieję, że uda nam się awansować. A przy odpadnięciu Realu to w ogóle byłaby podwójna przyjemność :D
0
Ciekawe czy uda mu się zadebiutować jutro. Jeśli meczbędzie na styku to Valverde pewnie poczeka do spotkania w lidze. Tak czy siak - już się nie mogę doczekać :D
2
Ale super ! Ja już się pogodziłem z tym, że Barcelona nie jest tym samym czym była za czasów Pepa. Dołączyliśmy od "wyścigu zbrojeń" i nieprędko ujrzymy 11-kę złożoną z samych wychowanków. Dlatego każdy chłopak wprowadzony z La Masii do pierwszego składu (i regularnie grający) będzie wielką radością :D
0
Szkoda go strasznie, ale organizmu nie oszukasz. Z perspektywy klubu taki zawodnik to same problemy - nigdy nie wiadomo, czy za chwilę nie straci się piłkarza na kilka spotkań. Po drugiej stronie mamy np. takiego Suareza, który prawie nigdy nie łapie urazów. A jako kibic to po prostu mam nadzieję, że Verma szybko wróci do gry i pogra w tym sezonie w pierwszym składzie.
3
A co to "Maszynę" obchodzi. On ma 5 złotych piłek, a Suarez nie ma żadnej :P
3
A od Roberto czego chcesz nagle ? Gra kapitalnie i oglnie jest solidny, dobry technicznie i pomysłowy w rozegraniu. No ale wiem - nie jest Iniestą, więc to nei jest prawdziwa Barcelona. Może czas w końcu przestać żyć przeszłością i zacząć się cieszyć tym co mamy ?
1
Przyznam, że nie widziałem jak gra Betis, ale z opisu ich stylu przez wszystkie media obstawiam nasze zwycięstwo i dużą ilość bramek w obie strony. Przy zmasowanym ataku pewnie nam co strzelą, ale nie ma szans, żebyśmy my nie dołożyli kilku trafień przy takim otwarciu sięze strony rywala.
0
A co do składu Valverde - dobrze zrobił. O ile słaby występ Alenii jeszcze rozumiem, o tyle naprawdę wkurzył mnie dziś Denis. Byłem jego wielkim obrońcą w tamtym sezonie, ale mamy już 1,5 roku odkąd do nas przyszedł i męczy mnie to, że w dalszym ciągu nic nie daje drużynie. Holuje piłkę bez sensu, nie wykorzystuje setek, dubluje głupio pozycje, zero kreacji, zero elementu zaskoczenia. No dramat, aż oczy mi krwawiły. Vidal też nie poszalał, ale miał przynajmniej kika niezłych podań prostopadłych, coś próbował szarpnąć. Denis nic. Szkoda, ale chyba czas rozglądać się za lepszym zmiennikiem na przyszły sezon.
0
Jeśli w faulach jest 18-7, a ilosć żółtych kartek jest zbliżona to coś jest nie tak chyba. Ale poza tym przegraliśmy z własnej winy. Szkoda, że Messi karnego nie strzelił, byłoby pozamiatane. I też myślę, że kluczowy był brak kartki dla Aarona (a chyba bardziej na żółtą się nie da sfaulować). Bo w 10 nic by nie ugrali. I wiem - Rakiticowi i Messiemu też się upiekło, ale wolę żeby w meczach z takim Espanyolem sędzia po prostu dawał żółte za adekwatne faule, bo inaczej mamy takie akcje jak dziś. Żółta Messiemu sienależała,ale niewiele by zmieniła, a wywalenie Aarona z boiska pewnie spowodowałoby to, że Rakitić nawet nie musiałby żółtej łapać.
0
I to akurat Espanyol musi nam odbierać serię bez porażki. Mam nadzieję, że ich rozjedziemy u siebie.
7
Co za ekipa. Podnieść się na Anoeta po 2:0. Valverde musiał ich pięknie napompować energią w przerwie. Oby tak dalej, Anoeta (najpewniej) zdobyta !
3
NIE-NA-WI-DZĘ Sociedadu. Typowy wrzód na dupie - nigdy nic nie wygra, ale uprzykrzy nam życie za każdym razem. No i tracimy te bramki jak ofiary losu.
1
Paulinho gra dramatycznie. Rakitić i Gomes po golu się złamali jakoś. Ale dla mnie Brazylijczyk musi zejść, nic nie daje drużynie.
0
Został marionetką Bartomeu, szkoda mi go. Zwłaszcza, że kocha (a może już tylko kochał) Barcelonę i było to dla niego spełnienie marzeń. Mam nadzieję, że będzie miał satysfakcjonującą końcówkę kariery, ale już bez nas. Nie stać nas na tak drogiego kibica.
4
No nieźle. Czyli żegnamy Masche. Dotarło do mnie w końcu. Kiedyś to musiało nastąpić, tracimy wielki charakter w szatni. Z drugiej strony fajnie, że odchodzi jako ktoś, a kim będizemy tęsknić, a nie jak ktoś, kogo mamy już dość :D Bo różnie to bywa. A sam transfer ekstra.
0
Dziwne, w sumie po to się idzie na stadion, żeby deprymować rywali. A nie były to jakieś okropieństwa. Nie rozumiem decyzji ligi, prawdę mówiąc.
1
Nie zapominaj o Vermaelenie :P
1
Może i Lucho tak powiedział, ale mi on nigdy nie pasował na następce Xaviego. To po prpstu inny profil zawodnika - on nawet w Sevilii nie przypominał Hiszpana tak bardzo. W ogóle to myślenie, że "musimy mieć drugiego Xaviego" jest moim zdaniem bezsensowne, bo takiego piłkarza się nie znajdzie. A czasy Guardioli minęły i z tym się trzeba pogodzić. Cieszę się, że Valverde, zamiast szukać usilnie piłkarzy do jednej taktyki, układa różne wersje gry pod zawodników, których ma.
1
Kurde, ludzie - nie dziwcie się, że nie chce rezygnować z wysokiego kontraktu. Wy byście zrezygnowali? Barcelona źle postąpiła dając mu długi kontrakt z ogromną gażą. A teraz nawet nie jest brany pod uwagę przez trenera - dla piłkarza to naprawdę ciężki moment, bo na pewno nie jest słabszy niż choćby Deulofeu czy Denis Suarez. Ja mu nie zazdroszczę - kochał ten klub i marzył by tu grać, a stał się w zasadzie początkiem końca jego kariery. I jedynym benefitem, jaki z tego tytułu jeszcze ma to kasa, więc nic dziwnego, że nie chce schodzić z tych milionów.
0
No i druga połowa chyba potwierdziła to, co powiedziałeś. Szykuje się bardzo emocjonująca druga część sezonu :D
0
Lepiej, żeby nie. Iniesta, nawet mało grający, przyda się w szatni takim piłkarzom jak Alena, Arnaiz, Dembele, Palencia, czy Cucurella. Poza tym on ma 33 lata - to sporo, ale widać, że nie przeszkadza mu to w pokazywaniu magii na najwyższym poziomie. Po prostu nie będzie grał po 90 minut.
11
No i Rakitić odżył u Valverde, podobnie jak Alba czy Busi. Oczywiście - nie czaruje, nie śle podań jak Xavi, ale też sobie nie przypominam, żeby kiedykolwiek próbował być drugim Xavim. To bardziej media i kibice wepchnęli go do tej szuflady. Ja tam lubiłem go już za czasów Sevilii, a to też piłkarz, który podejściem pasuje bardzo do nas - bardzo profesjonalny, spokojny, dojrzały, mało ekscentryczny. W ogóle Valverde umie wykorzystywać umiejętności zawodnikó, których ma, dlatego jesdtem dość spokojny o Dembele i Coutinho,
1
Mam nadzieję, że Messi będzie z czasem więcej grał z Dembele, bo póki co to wygląda tak, jakby Francuz dla nieho nie istniał na boisku. W ogóle rzadko mu podają, nawet jak jest na wolnej pozycji. Oby tylko nie stało się tak, że będzie alienowany w jakiś posób przez Messiego.
1
Oj, nie wątpię, że takich kwot będzie tylko więcej. Może być tak jak mówisz - że nosimy teraz takie brzemię prekursorów :P nie mniej - sportowo liczę na duże wzmocnienie i przsede wszystkim aby zdrowie chłopakowi dopisywało. Bo bez tego to i Messi nikomu nie były potrzebny :D
0
Ciekaw jestem jakie nastroje panują w drużynie. Jak myślicie? Taki Arda to akurat doskonale wie na czym stoi, ale np Denis, Gomes? Rafa? Sam transfer mnie bardzo cieszy, choć szkoda, że za takie kosmiczne pieniądze. Moim zdaniem ani Dembele, ani Cou tych kwot warci nie byli, nawet przy dzisiejszym rynku. No ale staliśmy się ofiarą własnego niedopatrzenia przy Neymarze. No i mam ogromną nadzieję, że nowy Brazylijczyk nie będzie u nas łapał tylu urazów.