0

Aha. Ale czemu ?

3

No cóż, trzeba się pogodzić z brakiem Cou. Dla mnie nadzieja w Alenii. Wierzę w tego chłopaka i jeśli Valverde będzie dawał mu szansę, to możemy mieć wielkiego rozgrywającego po tym sezonie.

0

Nie mówię, że Liverpool powinien go sprzedać, bo ma mniejsze szanse. Po prostu wkurza mnie, że nie chcą go sprzedać :P Nie dorabiajcie teorii tam, gdzie jej nie ma. Żałuję, że nie udało nam się go kupić, bo pasowałby tu i byłby wielkim wzmocnieniem.

0

Nie dziw się mojej frustracji, nie obchodzi mnie los Liverpoolu, a Barcelony. To chyba normalne. Lubię Twój klub, ale bardziej zależy mi na silnej drużynie Dumy Katalonii. A to jest strona fanów Blaugrany i mam prawo nie być tu pokornym, a zdenerwowanym, że ucieka nam kapitalny zawodnik przez upór drugiej strony. A z tym, że nic nie wygracie - przykro mi, ale nie wierzę w to, że zdobędziecie jakiekolwiek trofeum. Akurat tutaj my mamy znacznie większą szansę. Chociaż nie ukrywam, że gdyby to Liverpool zdobył Premier League kosztem Manchesterów i Chelsea, to bym się nawet ucieszył.

10

Oczywiście - akurat Coutinho musieli sobie wybrać, jako "symbol wielkiej zmiany Liverpoolu". I tak nic nie wygrają, my stracimy szansę na pozyskanie świetnego grajka, a sam Coutinho zostanie w fatalnej atmosferze w Liverpoolu.

1

Tak w ogóle sporo osób pisało wczoraj, że coś odwalił. Nie widziałem meczu - co zrobił ?

0

OK, dzięki ludziska

0

O matko, fakt :P Haha, to ze zmęczenia. OK

0

Kiedy dokładnie okienko się kończy? Bo w Anglii właśnie wybiła północ, w Hiszpanii jeszcze godzina. Jak to jest?

1

Dobrze, że takie rzeczy wychodzą. Mam nadzieję, że jeszcze paru byłych piłkarzy powie szczerze kilka słów o zarządzie i wotum nieufności będzie pewniakiem. Oby tylko żaden Iniesta, czy Pique nie wyskoczyli z dyplomatycznymi tekstami. Oby ten zarząd się skończył.

0

Jeśli przyjdzie i będzie jednym z naszych nie mam zamiaru go szykanować. Ale wolałbym, żeby nie przychodził z wyżej wymienionych powodów.

0

Z Enrique sytuacja była taka, że wszedł w konflikt z zarządem, trenerem i kibicami Królewskich. Nie pamiętam o co chodziło dokładnie, ale poczuł się odrzucony przez Real, więc postanowił się na nim odegrać w najbardziej bolesny sposób - odszedł za darmo do nas i celebrował, jak nikt, każda bramkę na Bernabeu. DI Maria to zwykły najemnik. Odszedł z Realu dla kasy, przeszedł od PSG dla kasy i pół roku po uciszaniu CN błaga o transfer do nas, bo przestaje mu być tam wygodnie. Po prostu moim zdaniem powinniśmy krok po kroku przestać sprowadzać najemników, a piłkarzy, którzy kochają Barcelonę.

0

Tak, ale z nim sytuacja była inna. On wszedł w konflikt z kibicami i zarządem/trenerem. Odczekał do końca kontraktu i przeszedł do nas, wymierzając policzek Realowi. W ten sposób chciał wysłać wiadomość Królewskim, że nie są nietykalni. Di Maria już nie jest niezbędny w PSG, więc chętnie się do nas przeniesie, ale wcześniej radośnie uciszał Camp Nou i grał dla Realu.

29

Naprawdę? Praktycznie połowa kibiców Barcy na tej stronie chce go u nas? Koleś grał w Realu Madryt, upokarzał nas w jego barwach, był architektem ich sukcesu w 2013 roku. Nie wiem, jak Wy, ale ja nie cierpię tego klubu, a piłkarzy, którzy chcą grać dla Królewskich nie chcę widzieć w bordowo-niebieskich pasach. Wyjątkiem był Isco (przez moment, ale był), który był kibicem Barcy przez całe życie, ale koniec końców wybrał Real, więc też go tu nie chcę. Poza tym wszystkim - tylko on uciszał Camp Nou z graczy PSG. Dla wielu osób niczym się to nie różni od zwykłej cieszynki, ale dla mnie nie - tak robi ktoś, kto daną drużyną gardzi. I trzecia sprawa - trzeba nie mieć godności, żeby chcieć pozyskać zawodnika z klubu, który rozwalił nam cały początek sezonu wykupując Neymara. Do tego PSG zrobiło z nas idiotów przy transferze Verrattiego, a przy Superpucharze Hiszpanii wyśmiało naszą porażkę na Twitterze. A teraz my będziemy im płacić za 29-letniego piłkarza, którego oni już nie chcą? Trzeba nie mieć godności, żeby uważać to za dobry ruch. Tak może się zachowywać West Ham, czy inny średniak, ale nie my. I jasne - piłkarsko to solidne wzmocnienie, ale jako kibic Barcelony mam to gdzieś . Nie chcę, żeby Barcelona wzmacniała się za cenę swoich wartości, godności, czy marketingowej pogodni za like'ami na Facebooku. A już na pewno nie chcę u nas piłkarzy, którzy bez mrugnięcia okiem najpierw są ludźmi Realu, a potem błagają o transfer do Blaugrany.

31

Problem w tym, że te dwie sytuacje są od siebie diametralnie różne. Suarez miał na stole ofertę z Arsenalu. Wtedy Gerrard mu powiedział "poczekaj, rozegraj dobry sezon, wtedy zgłosi się Barca, Real, etc.". A że Suarez zawsze marzył o grze u nas, to miał na co czekać. No bo w sumie nie ryzykował wiele odpuszczając Londyńczyków. Liverpool a Arsenal? To nie była tak wielka różnica. Coutinho ma w tym momencie możliwość przejścia do Barcelony (być może pierwszą i ostatnią w życiu), więc kolejny sezon w Liverpoolu byłby kretyńskim zachowaniem - ryzykowałby kontuzję, słabszy sezon, gorsze wyniki - wszystko, co mogłoby jedynie oddalić transfer do nas. Nie wiem - Henry chyba nie ogarnął tego, jakie oferty dostał każdy z nich w danym momencie.

0

Dokładnie, każdy punkcik może okazać się kluczowy w walce o tytuł. Nie ważne, czy straciło się je na początku czy na końcu - 2 punkty w plecy, to 2 punkty w plecy. I jako kibic Barcy bardzo mnie one cieszą :D

2

Nie ma co się go pozbywać za wszelką cenę. W taki sposób to można się pożegnać z Douglasem, Vermą, czy Ardą. Ale Gomes ma 24 lata - jeszcze może być z niego dobry piłkarz. Może nie na poziom Barcy (choć nigdy nie wiadomo, co się zdarzy), ale na pewno oddawanie go za bezcen jest bez sensu.

14

Zdecydowanie lepiej, żeby regularnie grał w Nicei, niż w Barcelonie B lub w pierwszym zespole na ławie. Niech Verma będzie takim stoperem-zapchajdziurą, szkoda Brazylijczyka marnować.

1

Chodzi bardziej o to, że Messi musi błyszczeć. Ale dobrze mu się gra z piłkarzami, których szanuje lub którzy są dla niego przyjaciółmi. Jak Iniesta, Xavi, kiedyś Ronaldinho albo Suarez i Neymar ostatnio. Henry opowiadał jednak kiedyś, że gdy ma do kogoś obojętny stosunek, a ten ktoś zaczyna błyszczeć, Messi mu na to nie pozwala. W meczach i na treningach. A wiadomo, że Dembele ma potencjał, aby błyszczeć. Pamiętam też, że Orłowski w książce "Barca. Złota dekada" pisał o relacji z Ibrą. I że to właśnie na jego przykładzie włodarze Barcy nauczyli się, aby zadbać o relacje między Messim a potencjalnymi gwiazdami. Z Neymarem i Suarezem się udało - zwyczajnie mam nadzieję, że z Dembele i Coutinho też się uda.

0

To prawda ! W końcu coś pozytywnego w te wakacje. A jeszcze jak we wrześniu obalą zarząd to w ogóle będzie bezbłędnie :D

1

Za każdym razem jak widzę bramy Asensio, to mnie ściska. Mam nadzieję, że Dembele (być może nawet Cou, ale jeszcze go u nas nie ma) też będą potrafili sami zadecydować o wyniku spotkania. Ale najbardziej trzymam kciuki za to, żeby dogadali się z Messim - wiadomo, jak Argentyńczyk potrafi się zachowywać, gdy się z kimś nie lubi. Nie jest nam to potrzebne.

1

To pewnie dzięki temu, że pozyskaliśmy Dembele. Liverpool zobaczył, że Barcelonie już aż tak nie zależy i mogą zostać z wkurzonym piłkarzem bez ponad 100 mln w kieszeni.

0

Tak, ale to też część umiejętnych negocjacji. Cóż - nieistotne. Prędko go nie wykupią, a z przedłużaniem kontraktu będzie wzrastać.

0

Swoją drogą 400 mln to też nie jest jakaś bezpieczna klauzula. Dla takiego PSG to żaden problem. Mam nadzieje, że przedłużając kontrakt zwiększą ją do 500 czy 600.

1

Ale Messi nie jest nieomylny - on by widział Di Marię, bo go lubi. Każdy, kto widział Dembele stwierdzi, że chłopak ma talent. Nie oczekujmy też od niego, że będzie grał jak Neymar, bo Neymarowi zajęło 1,5 roku, żeby wejść na odpowiedni poziom.

0

Możliwe, pewnie wie lepiej co jest bardziej potrzebne szatni. Po prostu chciałbym żeby ten zarząd zniknął i obawiam się o tego rodzaju wypowiedzi piłkarzy, bo socios uznają, że wszystko jest OK.

0

Dobra informacja, jeśli zapłacili 105 mln podstawy to nie jest taki zły deal, patrząc na to, że cały świat wiedział o naszych potrzebach o pieniądzach. Choć pytanie jaką klauzulę mu zapiszą.

1

Wszystkiego najlepszego, ale znając nasz zarząd, to na złość przetrzymają do później :P

0

Pique, Ty...... Ostatnie miesiące w jego wykonaniu, to żal. "Te queda", którym się ośmieszył, występ z Realem, którym się ośmieszył i teraz jeszcze słowa, które mogą sprawić, że wielu socios wstrzyma się przed podpisaniem wotum. Niech on się lepiej zamknie, bo bardziej nam ostatnio szkodzi, niż pomaga.

0

O, ten plan dużo bardziej mi sie podoba :P ale najlepiej, jakbyśmy po prostu ich olali i wyeliminowali z LM po raz 5 :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?