0

Ale nie mamy i stąd ten lament. Niestety, "normalne okoliczności" to okoliczności, w których zawodnicy bywają nieskuteczni, doznają kontuzji, a sędzowie się mylą, bo wszyscy są ludźmi. Też ufam Valverde, bo pokazuje, że jest dobrym taktykiem, ale ciężko nie bać się o linię defensywy, podczas gdy Verma może w każdej chwili się połamać, a Pique jest bez formy. Myślę, że nikt nie wątpi w umiejętności Belga, a właśnie w jego organizm. Dalej - na ŚO grywali i Digne, i Sergio - masz rację, ale Digne gra bardzo mało i może np nie mieć takich automatyzmów w pułapce ofsajdowej (co u bocznych grających wysoko działa inaczej niż na środku). Sergio pewnie byłby dobry (choć nie jest to typ twardego zawodnika, ale niech będzie). Tyle że wtedy tracimy kręgosłup w środku pola. Dobre, że wraca Masche i zgadzam się, że to będzie ulga dla drużyny. Nie mniej - strata Umititiego to ogromny problem i ciężko się tym nie przejmować.

1

No tak, bo teraz każdy kto nie będzie Iniestą to już się nei nadaje do gry w Barcelonie. Denis zagrał bardzo fajnie, wygrał sporo piłek i pchał akcje do przodu. Celta faulowała, bo tak się mczu łożył, że praktycznie nie było żółtych wcześniej. Ale to przecież nie jego wina.

5

Bez przesady. O ile zeszły mecz to faktycznie odebrane 3 pkt (potencjalnie) to ten mecz zremisowaliśmy z własnej winy. Może trochę z braku szczęścia, bo Umtitiemu nei wytrzymał mięsień - gdyby nie to, jest spora szansa, że w ten czy inny sposób powstrzymałby akcjęna 2:2. Ale gdybyśmy my wykorzystali połowę okazji, to ten jeden gol nie robiłby różnicy. Taka prawda.

0

Za tę brakę nie ma co winić obrony, bez kontuzji Umtiti by to wyciągnął. Szkoda tylko, że marnujemy dobre okazje. Też myślę, że Valverde nienajlepiej ustawił się na tę Celtę.

0

No właśnie mialem napisać :P gdyby sprintował, to by to wybił pewnie.

20

Jest 1:1 :D Inna sprawa - to, że MATS obronił w ogóle ten pierwszy strzał, to jest jakieś szaleństwo.

0

Pique, a jakże...

2

To była po prostu twarda walka. Szkoda chłopaka, ale nie wierzę, że Suarez w jakikolwiek sposób chciał być brutalny. Po prostu pechowo się złożyło. Ale samfaul nie zasługiwał na żółtą kartkę - sędzia ukarał Suareza za efekt faulu, czego nie mają prawa robić.

1

Ciężka grupa, ale do przejścia. Każda z ekip potai trudne warunki na swój sposób. Oczywiście Kolumbia będzie najtrudniejszym rywalem.

0

Tak to wiem, ale jestem w Anglii i nie mogę oglądać, bo blokują dostęp.

0

Macie jakiś stream z losowania ?

56

Jakiejkolwiek decyzji by nie podjął, już jest jedną z legend Barcelony jak dla mnie. Wielki charakter i waleczność. Na pewno w szatni dawał jeszcze więcej, niż na boisku.

9

Muszę przyznać, że odpowiedzi Valverde zrobiły na mnie duże wrażenie. Nie unikał niewygodnych pytań, a także świetnie (i możliwie jak najbardziej obiektywnie) podszedł do tematu pracy sędziów, technologii oraz potencjalnych zysków lub strat spowodowanych przez ich błędy. Z pytania o Deulofeu też wybrnął bardzo umiejętnie. Póki co naprawdę podbają mi się jego konferencje.

0

Zacznijmy od tego, że goal-line rozwiązało by problem nieuznanych bramek. Z tego też powodu ta technologia jest stosowana w większości lig. VAR to nowość, która ma sporo mankamentów, ale to, że nie wprowadzili jeszcze zero-jedynkowego sposobu na to, aby mieć pewność co do uznania bramki pokazuje, że komuś jest to nie na rękę. Inna opcja to po prostu fakt, że to banda pajaców.

0

Tak, po prostu powiedział jak było. Że czasem się traci, czasem zyskuje i nie powinno tak być.

1

Swoją drogą mam nadzieję, że klub nie zabierze oficjalnego stanowiska w sprawie tego błędu. Niedawno Real narzekał na sędziów i to jest bardzo żenujące. Rozumiem kibiców, strony fanowskie, piłkarzy też, nawet trenerów. Ale moim zdaniem klub nie powinien się wypowiadać w tonie "sędzia nam odebrał". Oby Barcelona się nie ośmieszała tak, jak prześcieradła.

1

Świetnie napisane. Valverde jest fantastycznym taktykiem i widać, że dobrze rozczytuje rywali. Praktycznie nie mamy ławki rezerwowych teraz, a nie przegraliśmy żadnego meczu. Bardzo podoba mi się to, że każdy zawodnik ma bardzo indywidualne zadania na boisku przydzielone tak, aby wykrzesać z niego jak najwięcej przy jednoczesnym utrzymaniu spójności drużyny. Np Denis poruszał się wczoraj zupełnie inaczej, niż Andres, a Paulinho na pozycj Rakitica to kompletnie inne zadania. U Enrique były te same zadania dla danej pozycji, niezależnie od zawodnika grającego, dlatego niektórzy w tym systemie błyszczeli, a inni grali padakę.

1

To ja tylko dodam, że podawał na dużej pewności i z dużą precyzją. O to się bałem przy jego braku ogrania i pressingu Valencii, ale naprawdę był pewny siebie. Szkoda, że on jest tak łamliwy, bo gdyby nie te kontuzje, to byłby pewnie jednym z najlepszych obrońców świata.

1

Od przyszłego sezonu w końcu się to zmieni. Póki co w wygranym meczu mamy 1 pkt. Znowu. A najgorsze, że Ci sędziowie niedługo znów poprowadzą ważny mecz w La Liga. I tak w kółko. No ale już nieważne - brawa za uratowanie punktu. Super pierwsza połowa, w drugiej Valencia ładnie nacisnęłai mieliśmy problem. Poza jednym sporym babolem bardzo fajne wejście Vidala, podawał na sporej pewności siebie. Podobało mi się parę prób Denisa, ale widać po nim brak regularnej gry. Natomiast Deulofeu - nie wiem, może to psychika, ale on nie potrafi wykonać prostego podania. Podejmuje kretyńskie decyzje i gra za wolno. Czekam już na powrót Dembele.

11

A jakbyś był sędzią w Hiszpanii, to po prostu odhaczyłbyś kolejny dzień w pracy. Banda pajaców, z Tebasem na czele.

11

Podejrzewam, że w PSG płacą mu milion za minutę spóźnienia (żeby zrekompensować trudy dojeżdżania do stadionu), a dziesięć jak podczas treningu się obrazi i wyjdzie (żeby broń Boże nie zaczął odchodzić z klubu) :P

0

Ludzie, wyluzujcie. 30% nie wyciągniecie? Bez przesady, po prostu przysiądźcie przed maturą raz w tygodniu nad jakimś arkuszem w poprzednich lat i rozwalicie ten egzamin :D No i to co kolega Pusshi podkreślił - próbne są zawsze trudniejsze.

0

No tak. Jezu, po cholere on w ogóle u nas jest :P

1

Tak swoją drogą to jeśli Pique ma nie zagrać z Valencią, być może Valverde powinien wprowadzić, przynajmniej na jedną połowę, Vermę w Turynie.

2

Wydaje mi się, że z Messim to bardziej kwestia platra, jaki dziś miał przez cały mecz. Poza tym chyba wlał po prostu swoją obecnością odciągać tego jednego, czy dwóch piłkarzy, niż się zbytio wysilać. Byłoby to sensowne, zważywszy na to, że to był mimo wszystko najłatwiejszy mecz w nadchodzącej serii wyjazdów.

23

Mi się akurat wydaje, że Umtiti grał solidnie. Pique faktycznie w kratkę no i Vidal tragicznie. Ale też nie ma co na nim wieszać psów, bo rzadko wchodzi i nie ma spokoju w grze.

0

Super ! Akurat w tym meczu w ogóle mnie nie dziwi brak fajerwerków, bo Leganes to strasznie niewygodny rywal. A nam się udało im wbić 3 bramki na wyjeździe. Kolejny mecz odhaczony. Oby tak dalej, Veb !

0

Grosickiego weźcie. Spełnia każdy wymóg :P

0

Każdy wniósłby co innego. Coutinho mógłby grać na skrzydle i w środku pola, a Griezmann na skrzydle i na szpicy. Pod kątem pozycji wybierałym Cou, ale pod kątem inwestycji w klub - Antoine'a. Coutinho ma przykre historie z kontuzjami, a Griezmann praktycznie żadnych. Do tego zna język i ligę. Chyba wybrałbym Francuza.

3

Ekstra, chyba najlepsza wiadomość tego sezonu ! W końcu futbol będzie bardziej sprawiedliwy, a te pajace bdą miały wspomaganie. Chociaż nie zdziwię się, jak i tak będą coś odwalać :P A co do rozpisywania się o Cristiano i Realu - nie zrozumcie mnie źle, też uwielbiam wbijać szpile prześcieradłom i Grzmotowi, ale osobiście uważam, że trochę się ośmieszamy wytykając im zwycięstwa dzięki sędziom, bo sami nie raz zyskiwaliśmy na ich błedach. Po prostu cieszmy się, że w końcu będzie większa sprawiedliwość.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?