10

Messi też notował juniorskie strary w tym sezonie. Każdemu się zdarza. A akurat Gomes wczoraj dobrze zagrał.

0

Podpisuję się pod tym, Valverde jest wyśmienitym taktykiem i ekspertem w kwestii prowadzenia drużyny. Widać to po atmosferze, jakązbudował między zawodnikami, widać to po dopieszczonej w każdym detalu taktyce. Ja również bardzo szanuję Ernesto, lepiej nie mogliśmy trafić.

0

Też prawda w sumie. Kolejny plus, że dziś również Iniesta odpoczywa.

20

Rakitić kolejny świetny mecz. Ten gość to skarb w tym sezonie, Valverde zrobił z niego kapitalnego pomocnika dla nas. Mam nadzieję, że odpocznie drugą połowę, bo mecz pod kontrolą i nie ma co go przemęczać.

2

Nieźle, miał parę udanych i efektownych dryblingów, a także parę świetnych podań. Parę razy stracił, ale generalnie na plus. Z pewnością stać go na więcej dzisiaj.

0

Na pewno to Suarez odłączył ten kabelek sędziemu, żeby Rakitić i Pique mogli mu ten banknocik przekazać. Wszystko jest przemyślane !

0

Mogę także poprosić o link ? :D

2

Z tego co pamiętam to w lidze zrobiliśmy szpaler, chyba z dekadę temu. To że nie zrobiliśmy szpaleru po Klubowych Mistrzostwach Świata można wytłumaczyć tym, że nie braliśmy udziału w tych rozgrywkach. Ale jak tam wolą - my mamy swoje cele, zależne od nas - tryplet, sezon bez porażki. Niech Real robi co chce.

0

Dobrze, że nie zagra Busi, ale martwi mnie, że może zagrać Rakitić. Facet gra każdy mecz osatnio, a w przerwie reprezentacyjnej przeleciał przez ocean, by zagrać dwa pełne mecze. Jak mało kto potrzebuje oddechu, a jest ultra-ważnym ogniwem w tym sezonie. No cóż - trzeba zaufać Valverde, wierzę, że wie co robi.

0

Swoją drogą studiujesz po angielsku ?

0

Szacun za okładkę :) I powodzenia ! Daj znać, jak Ci poszło :D

0

Diennikarze mogli stać pod drzwiami i słuchać, nikt nie musiał wynosić informacji. A być może Messi powiedział to jeszcze przy niezamkniętych drzwiach, bo nie pomyślał? Oczywiście może to być wymysł gazet, ale w zasadzie taka infromacja nie specjalnie nam szkodzi. Wręcz przeciwnie - to pokazuje jak zdrowa atmosfera jest w naszej szatni. A Messi to Messi - nawet jak nie jest w najwyższej dyspozycji to na pewno do niej dojdzie przed najważniejszymi meczami.

0

Hah :D Nie no, jednak Cristiano zasłużył jak mało kto. Ale fajnie, że Pique doceniony. Dla mnie MVP tego spotkania.

2

No proszę - Denis z powrotem zaczął do siebie przekonywać. Być może praca z psychologiem pomogła, a może świadomość tego, że faktycznie może opuścić swój ukochany klub? Tak czy siak - oby odpalił i był wartościowym członkiem zespołu.

0

To prawda, terminarz mamy niezły. A w półfinale LM to już każdy mecz będzie bardzo ciężki.

1

No nie wiem, Dla mnie Real to w tym momencie główny kandydat, a Liverpool pokazał, że każdy powinien się ich obawiać. Barca nie zagrała źle, ale też rywal najsłabszy. Bayern tragicznie.

4

Styczeń z Pucharem Króla, połączony z kontuzją Dembele i nieobecnością Coutinho, mocno nas przeczołgał. Oby kluczowi piłkarze wytrzymali do końca.

1

Powiem szczerze, że Liverpool mnie bardzo zaskoczył. Domyślałem się, że stać ich na strzelenie 3 goli City, a nawet 5. Ale jednak ekipa Kloppa to tacy trochę romantycy futbolu - pójdą strzelić 5 bramek tracąc przy tym 4. A wiadomo, co by to oznaczało w LM. A tutaj proszę - 3 trafienia w pół godziny, dobra gra w obronie, zneutralizowanie City (które od początku sezonu zachwyca grą i kosi każdego). Jeśli nie wydarzy się żaden kataklizm, to zasadniczo znamy już półfinalistów - Barca, Liverpool, Bayern, Real. I szczerze? Najbardziej z tej czwórki bałbym się nieprzewidywalnych The Reds w tym momencie.

1

Ale on wielokrotnie podkreśla, że podczas meczu staje się typowym Januszem, tylko jest różnica w reagowaniu tak podczas meczu i zachowywaniu się normalnie po, a wypisywaniem chorych komentarzy już post-factum. No sorry, ale komentarz, który dziś przytoczył napisał jakiś idiota. Ja tam lubię Maćka - nie jest hipokrytą, trzeźwo patrzy na świat i nie ma w nim tego bezsensownego hejtu, którym ocieka nasza strona i strona fioletowych.

0

No tak, jeśli chodzi o poziom sportowy to jest na dobrej drodze do zastąpienia Puyola.

0

Nie mówię, że Umtiti to powiedział. Napisałem, że szkoda płakać za takim piłkarzem, czyli w sytuacji, gdyby Francuz odszedł. Póki co gra u nas i wszystko jest w porządku.

5

Nie ma kogoś takiego jak zastępca Puyola i myślę, że jeszcze długo nie będzie. Puyol był ewenementem na skalę światową, wielkim kapitanem, który każdym zachowaniem na boisku prezentował sobą wartości Barcelony. Szkoda płakać za piłkarzem, który woli grać gdzie indziej z powodów finansowych. Jego życie, jego wybór.

3

Walczy o swoją pensję, moim zdaniem ma do tego pełne prawo i nie ma w tym nic nie w porządku. Na boisku wciąż daje nam wiele i za to kibice powinni być wdzięczni. Barcelona to jego pracodawca i takie wywiady to też element negocjacji.

2

Nie dostaje, ale jesli ma do wyboru 7 mln a 9 mln to ma pelne prawo chciec wiecej. Oczywiscie piękne jest to, kuedy pilkarze tak romantycznie podchodzą do futbolu, ale nie wolno tego od nich oczekiwac, bo to ich praca.

3

Wczorajszy mecz na pewno nie był dobry w naszym wykonaniu, ale złożyło się na to parę kwestii. Po pierwsze - przerwa reprezentacyjna. Widać było po chłopakach, że wypadli z rytmu taktycznego. Przecież tyle błędów w ustawieniu co nasza defensywa zrobiła wczoraj to nie widziałem cały sezon. Obstawiam, że Valverde ich przyciśnie i po tygodniu znów wróci im forma w obronie. Druga sprawa to sama Sevilla. To był chyba ich najlepszy mecz w tym sezonie. Każdy biegał za dwóch, nie odpuszczał żadnej piłki, zero błędów w obronie. No i grali u siebie, a kibice też swoje im dawali. Kolejna sprawa to mimo wszystko brak Busiego i Messiego. O ile nie jestem fanem polegania na tej dwójce w każdym meczu sezonu, o tyle Sevilla to jeden z trudniejszych rywali i to normalne, że bez dwóch kluczowych piłkarzy gramy gorzej. Jak dla mnie powinniśmy się cieszyć z wyniku i spokojnie podchodzić do meczu z Romą. Bo jeśli nawet przy tak kiepskiej dyspozycji nasza drużyna potrafi grać do końca to naprawdę można być dumnym. Poza tym nie da się grać 60 meczów w sezonie na najwyższym poziomie intensywności i koncentracji, nie wspominając o poziomie fizycznym. Wyciągnęliśmy ważny remis (ważny zwłaszcza psychicznie), podtrzymaliśmy serię bez porażki i dowiedzieliśmy się nad czym trzeba pracować przed środą. Głowy do góry, Veb !

14

Chciałbym, aby to Polska zdobyła Mistrzostwo, ale zdaję sobie sprawę, że to praktycznie niemożliwe. W związku z tym, gdy już odpadniemy, to tak naprawdę tylko zwycięstwo Argentyny mnie ucieszy. Leo zasługuje na tytuł Mistrza Świata i wtedy miałby każde najważniejsze trofeum na swoim koncie.

2

Mam nadzieję, że dojdą do porozumienia, ale na pewno nie możemy traktowć go jak nasze "być albo nie być". Oczywiście chłopak jak najbardziej zasługuje na podwyżkę, ale czy na aż tak gigantyczny skok? Jest w genialnej formie i być może będzie jednym z najlepszych stoperów świata, ale jeśli jest gotów bez mrugnięcia okiem przejść do MU dla hajsu, to nie bolałaby mnie jego strata. Oczywiście, że stracilibyśmy na tym sportowo, ale też tylko na jakiś czas. No i póki co może to być hiperbolizowana rzeczywistość przez media. Choć szczerze mówiąc osobiście prędzej dałbym wysoki kontrakt Samuelowi, niż ściągał Griezmanna.

0

Myślę, że Pique zasłużył na bycie w trójce kapitanów. Choć nie zawsze podoba mi się jego podejście, a niektóre wypowidzi wieją hipokryzją na kilometr, to kocha nasz klub, okazuje to na swój charakterystyczny, kontrowersyjny sposób i za to na pewno zasługuje na bycie w trójce. Choć osobiście zawsze będę wolał kapitanów z podejściem Puyola czy Andresa. A na czwartego to chętnie zobaczyłbym Rakitica lub Suareza. Obaj wiele dla klubu zrobili, obaj ten klub kochają i myślę, że byłoby to ładne ukoronowanie ich przygody z zespołem.

0

Powiem tak - Griezmann za niewiele ponad 100 mln to okazja na dzisiejszym rynku i mieć takiego zawodnika to skarb. Równa forma, siła wieku, doświadczenie, technika, inteligencja, fizyczność - czego chcieć więcej.



Tylko dwie sprawy - po pierwsze nie wiem, jaką rolę by mu dano. Nie chodzi mi nawet o to, gdzie miałby grać, bo bez problemu widzę ultra-ofensywną Barcę 4-2-3-1, gdzie w środku mamy Busi-Cou, ofensywni pomocnicy to Dembele-Messi-Griezmann i na szpicy Suarez. Ale jednak tak nie będziemy grać we wszystkich spotkaniach. Przyjście Griezmanna oznacza zachwianie równowagi i moze doporowadzić do tego, co w Realu było z Jamesem i Moratą. Jeden sezon będziemy mieli niesamowicie głęboką i jakościową ławkę, a po nim dwójka piłkarzy odejdzie.



No i po drugie - Bartomeu zapowiedział, z tego co pamiętam, że wielomilionowe transfery powyżej 60 baniek się skończyły. Czyli znowu by kłamał cules w żywe oczy. I znowu pokazuje, że piłkarski "wyścig zbrojeń" jest dla niego ważniejszy, niż np wykorzystanie stabilnej kadry i sytuacji Barcelony do odbudowania siły La Masii. Przyjście Griezmanna oznacza, że Arnaiz szuka sobie nowego klubu. Już przyjście Arthura oznacza, że Alena nie wie, co ma zrobić. No ale nic, nie ide mnie to zależy, więc będę sobie obserwował.

0

Gdyby Messi opuścił granie w meczach reprezentacyjnych podcxas tej przerwy, to idealnie dla nas. Już Busiemu się udało (co prawda przez kontuzję), a większość piłkarzy grała jednak w Europie, co jest ogromną zmianą w porównaniu do poprzednich lat, gdzie całe MSN latało za ocean. Jedynie martwi mnie Rakitić - podróż do USA i dwa mecze mogą się odbić na jego formie. Oby dobrze sobie z nim poradzono, gdy wróci.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?