PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Najlepiej się dowiedzieć u specjalisty, choć przy złamaniu raczej nie jesteś w stanie ruszać palcem. Przy wybiciu tak, jest tylko psuchnięty i czujesz, że ma ograniczony zakres ruchu.
0
Oddzielmy klubową piłkę od reprezentacji, bo to trochę dwie inne bajki wg mnie. Ja sobie nie przypominam ważnego meczu, w którym Rakitić zagrał źle (poza tymi, wk tórych cała drużyna zagrała dramat, jak w LM). Jeśli miał i Ty pamietasz to daj prosze przykład, bo szczerze jedyne wspomnienia z ważnych spotkań to takie, w których Ivan gra świetnie. A pamiętam mecze Pogby, jak choby z City czy Chelsea, gdzie grał beznadziejnie. Oczywiście, że Pogba ma to wszystko co Rakitić, a tecnichznie może nawet byłby lepszy, ale ma też trudny, gwiazdorski charakter i nie jest takim profesjonalistą. A do tego się już np nie odniosłeś, choć moim zdaniem jest to niezwykle ważne w drużynie takiej jak nasza. Pogba jest bardziej nierówny i NA TEN MOMENT nie zamieniłbym ich ze sobą. Tyle. Nie twierdzę, że Pogba w wieku Rakiety nie będzie go wciągał nosem, ale uważam też, że Ivan dał i daje nam dużą pewność i balans w środku pola, której nie tyle Francuz, co nikt z naszej kadry dać nie jest w stanie.
0
Ja też uważam, że Rakitić jest lepszym piłkarzem dla nas niż Pogba. Po pierwsze jest wzorem profesjonalisty i nie przedkłada własnego ego nad dobro drużyny. Ja wiem, że od naszych pomocników oczekuje się w każdym meczu fajerwerków, ale warto się zastanowić, ilu zawodników bez mrugnięcia okiem odwalałoby brudną robotę na boisku? Bo Pogba np przez coś takiego chce opuścić United. A Rakitić ma przy tym naprawdę kapitalne podania i groźny strzał z dystansu. W ogóle mam wrażenie, że ludzie docceniliby Chorwata, gdyby tego nagle zabrakło i okazałoby się, że żaden inny pikarz nie daje tyle co on w aspekcie taktycznym. Dalej - Rakitić nie zawodzi w ważnych meczach. W sezonie potrafi mieć wzloty i upadki (jak większość piłkarzy), ale podobnie ma Francuz. Mało tego - ten drugi często w trudnych spotkaniach jest cieniem samego siebie. Rakitić to piłkarz, który w żadnym el Clasico nie zawiódł, nie zawiódł w meczach z Atletico, ani w LM (bo jesli przegrywaliśmy to jako kolektyw, a nie przez niego). Pogby wielki mecz z wielkim rywalem, to był ten z City. Więcej sobie nie przypominam, choć oczywiście nie oglądałem wszystkich. Gdyby Pogba miał przyjść jako dodatkowy pomocnik - bardzo fajnie. Ale osobiście w życiu nie oddałbym im Ivana za Francuza. Nie w tym momencie.
1
Ja myślę, że ten sezon dużo więcej nam powie o Valverde. Układa drużynę pod siebie i bardzo możliwe, że wielu młodych rozkwitnie. Ewidentnie chciał dociągnąć poprzedni sezon i zanotować mocne wejście nie myśląc o wprowadzaniu wychowanków i rotowaniu. Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie kadra będzie bardziej wyrównana. Osobiście bardzo liczę na to, że u Ernesto młodzi zawodnicy zrobią duży krok do przodu. Na pewno potrafi mieć pomysł na zawodników, co najlepiej pokazuje rozkwit Rakitica.
0
Melduję się !
0
Ciekawe spostrzeżenie. Osobiście nie chciałbym stracić Rakitica w zamian za Pogbę. Francuz wciąż jest nierówny, do tego dość ekscentryczny i nie wiadomo, jak u niego z profesjonalizmem tak naprawdę. Rakitić to z kolei wzór zachowania na boisku i poza nim, a do tego w ważnych meczach zawsze wchodzi na najwyższy poziom. Jasne - ma wahania w trakcie sezonu (choć np ostatni był kapitalny), ale Pogba również. Pomijam już nawet kwestię podopiecznego Raioli w obozie Blaugrany.
13
Tyle że w tej sytuacji to Rabiot jest Willianem, a Vidal Malcomem :P
0
Widzisz, dla mnie np jest to znaczna różnica między sytuacją Paulinho i Vidala. Paulinho był dużym znakiem zapytania, sportowo, ale chyba nikt nie obawiał się o jego profesjonalizm. Vidal sportowo wniesie wiele i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Problemem jest jego charakter. Przypadek Ardy pokazał, że piłkarz, który nie umie trzymać nerwów na wodzy potrafi być problematyczny, a Vidal to chyba jeszcze wyższy level nieprzewidywalności. Oczywiście - jesli się okaże, że u nas nie będzie głupio faulował, brutalnie wchodził i rozbijał się samochodami, to z radością odszczekam swoje słowa. Tylko jakoś bardziej wierzę w zmianę na tle sportowym niż na tle zachowania. I tak - Suarez się zmienił, ale on poza boiskiem zawsze był wzorem profesjonalizmu.
0
Chodzi mi o to, że przyjdzie i dostanie dużą pensję, z którą znów będzie problem przy ewentualnym odejściu. Poza tym skupiłeś się tylko na jednej części mojego posta. Najbardziej obawiam się jego charakteru. A - i jest różnica między posiadaniem 31-letnich zawodników, którzy zaczynają kolejny sezon, a ściąganiem 31-latka. Ja po prostu wolę jak sprowadza się młodszych zawodników, którzy będą mieć u nas swoje apogeum formy, nie jej schyłek.
8
Nie, błagam, nie on. On uosabia wszystko czym Barca nie jest. Skandalista, boiskowy brutal i konfliktowy typ. Oby to była plota, bo pomijając jego charakter jest on już w starym jak na piłkarza wieku.
0
E tam, niech chłopaki ze szkółki pokażą na co ich stać.
0
W piłce Messi, Ronaldinho i Cristiano Ronaldo. Spoza na pewno Phelps, Ronnie O'Sullivan (snooker), Małysz, Stoch, Anita Włodarczyk, Bolt, Allen Iverson i Dwayne Wade. Na pewno było więcej, ale tak na szybko nie pamiętam.
4
Jesteś naprawdę niesamowity. Wielkie dzięki za każdy Twój post, stary ! Ja mimo, że śledzę na bieżąco większość newsów, to lubię sobie przeczytać Twoje przejrzyste i klarowne podsumowanie. Trzymaj tak dalej, VeB !
0
No rozumiem, ale które aspekty jego gry? Pytam, bo nie widziałem zbyt wiele jego meczów, a wiele osób faktycznie uważa go za dobre wzmocnienie. Styl Thiago nei jest mi obcy, stąd brak porównania.
1
A co Tobie się podoba w Rabiot bardziej niż w Thiago?
4
Sam już nie wiem, co myśleć o Thiago. Z jednej strony wychownek, wybitny technicznie gracz, świetny drybling i błysk. Z drugiej - te nieszczęsne kontuzje no i jednak fakt, że ma 27 lat. Wiem, stary nie jest, ale dziwne uczucie, że w pewnym sensie straciliśmy 6 lat jego młodości i wigoru. Myślicie, że jego transfer jest niezbędny?
0
Fajny zawodnik, bardzo podobała mi się jego waleczność i serce do gry. Zawsze dawał z siebie maksa, Nie mniej cieszy mnie potencjalne włączenie Cucurellii do składu. W peirwszym sezonei na pewno nie da tyle, co Digne, ale w dalszej perspektywie może uda nam się wychować genialnego LO. No i kolejny wchowanek w składzie - piękna sprawa.
0
Jeśli Digne odejdzie, a w jego miejsce wskoczy Cucurella, to będę przeszczęśliwy. W końcu wychowankowie wchodzą do składu. Do Digne’a nigdy nic nie miałem, ot solidny lewy obrońca, waleczny i twardo grający. Dobry zmiennik, ale nic więcej. A w Cucurello być może wychowamy sobie kolejnego Albę (minus symulki i pajacowanie :P)
0
Podejście prawdziwego kibica Barcy, super komentarz ! Piłkarz może irytować, ale poza kiepskimi występami Andre nie jest żadnym przypałowcem, jak np. Arda. Ja również życzę mu jak najlepiej, oby znalazł sobie nowy klub i tam się odbudował.
31
Co myślicie o Rafinhii? Ja wciąż uważam, że powinien zostać.
0
Niby racja. Z obu się cieszę, zwłaszczaz Lengleta. Mam nadzieję, że Valverde będzie bardziej regularnie rotował. Pomijając już czysty rozwój tych piłkarzy i klubu, ostatnie lata zaczynały być naprawdę nudne i przewidywalne, jeśli chodzi o skład i piłkarzy. Teraz brak Iniesty wymusi większe zmiany w środku pola. Naprawdę nie mogę się doczekać, aż zabłyśnie Arthur lub Alena. Zawsze gdy przychodzą nowi piłkarze i pojawiają się ciekawe rotacje, jest to po prostu ekscytujące. Oby takie uczucie wróciło w tym sezonie.
0
Lenglet i Arthur w sensie ?
1
Kurcze no, nie podoba mi się polityka Valverde. Najpierw naciskał na Paulinho, teraz na Williana. Miał dawać szansę młodym, a tymczasem tylko postarza nam kadrę. W ogóle dlaczego nie ma jednej spójnej wizji budowy drużyny w naszym klubie? Co chwila nowy dyr. sportowy, bo poprzedni okazuje się nieogarnięty i zawodzi. Słyszymy, że La Masia ma się odrodzić, w tym samym czasie tracąc kolejnych młodzików. Osobiście lubię Williana, podoba mi się jego gra, ale zgadzam się z poniższymi opiniami, że jest on zwyczajnie nierówny. Może warto te same pieniądze zainwestować w solidnego pomocnika, bo to tam straciliśmy najwięcej po tym sezonie.
1
To ja Ci na to z kolei odpowiem. Tak się składa, że ja w dużym stopniu robię to co lubię i jest to muzyka. Nie tylko, ale jest to wypełnia ona spora część mojego grafiku. I powiem Ci tak - nieważne jak bardzo coś kochamy, KAŻDY potrzebuje odpoczyku od pracy. Bo nawet największa pasja może zacząć Cię frustrować, jeśli nie dasz sobie czasu na oddech od codzienności i nie zrobisz sobie miejsca w głowie na nowe wyzwania. Czasem lepsze jest odcięcie się przez 2-3 tygodnie i powrót na świeżości w nowy sezon, czy w nowe wyzwnaia, niż zajeżdżanie się tylko po to, żeby sobie coś udowodnić (lub co gorsza komuś). Przerobiłem jedno i drugie, i zdecydowanie wybieram odpoczynek.
12
Słucham sobie programu Misja Rosja (który uwielbiam, podobnie jak każdego z ekspertów - z góry zaznaczam) i mówią o Realu kolejny odcinek z rzędu. Nie będę ukrywał, że wkurza mnie to, bo nie lubię słuchać tego, jak chwali się ten klub lub jak ktoś opowiada o nim z podziwem. Ale cała sytuacja pokazuje mi parę spraw. Po pierwsze - LM vs dublet. Chyba nie mamy wątpliwości co jest cenniejsze. Czy cieszy mnie nasz dublet? Oczywiście. Czy zamieniłbym go na LM? Bez mrugnięia okiem. Czy jestem rozczarowany zeszłym sezonem? Tak, bo zbłaźniliśmy się na arenie międzynarodowej, a potem na krajowej, psując sobie legendarny sezon na jedną kolejkę przed końcem. Efekt jest taki, że jak ktoś dziś mówi o Realu to nawet słowem nie wpomina o Barcy, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia, bo traktowano te drużyny na równi. Druga sprawa - moim zdaniem jesteśmy żałośni jeśli chodzi o politykę klubu w kwestii transferów i budowania marki. Dlaczego? Ponieważ nikt w tym momencie nie traktuje poważnie naszych ofert czy plotek, które w tytule mają "Barca interesuje się...". Wiele z naszych transferów to niewypały, a transferowe bomby, przepłacone przez gapiostwo zarządu, siedzą często na ławie. Ewidentnie nie potrafimy nawet na kilometr zbliżyć się do siły marketingowej Realu Madryt, nie wspominając o jego umiejętnościach i wyrachowania na rynku. I to wszysko by mnie nie bolało, gdybyśmy zamiast tego mieli skład oparty na młodziutkich adeptach La Masii. Ale nie mamy. Ten zarząd doprowadził nas do corocznego siadania okrakiem na płocie, co jest tylko pośmiewiskiem. Tak se napisałem, chętnie zapoznam się z Waszą opinią.
PS. Zacząłem kibicować Barcelonie w 2003 roku, więc pamiętam dobrze lata, w których jedno trofeum to był przeogromyn sukces i radość. Ale czasy się zmieniają i okoliczności również. Mam prawo liczyć na więcej od drużyny, która ma w składzie najlepszego piłkarza w historii.
3
Znając życie i nasze "umiejętności" na rynku to Mbappe nigdy u nas nie zagra. Na 99% przejdzie do Realu prędzej czy później i warto się na to psychicznie nastawić.
0
Jaka jest Wasza opinia na temat Pogby? Widzicie w nim potencjalne lekarstwo na kreatywność w środku pola? Chcielibyście go u nas?
0
Spokojnie. To normalne, że PSG próbuje ściągnąć naszych zawodników, kiedy Ci są w formie. Coutinho marzył o grze u nas i jest tu raptem pół roku. Naprawdę wątpliwe, żeby gdzieś odszedł.
0
Matko, jak ja nie znoszę tego zarządu...
0
Święte słowa !