3

Pewnie nie byłbym w formie, ale to też nie jest tak, że on wraca po kontuzji. On po prostu nie grał meczów, ale trenuje codziennie i kontakt z piłką ma, więc chyba nie zapomniał jak się podaje czy drybluje. Jakby to był mecz ligowy z beniaminkiem to podpisałbym się pod Twoimi słowami, ale oni grali z 3-ligowcem. To naprawdę potężna różnica na poziomie fizycznym i technicznym, i ciężko tu szukać usprawiedliwień dla kogokolwiek.

7

Ten mecz pokazał jednak, że Valverde wie co robi. Chyba warto zacząć patrzeć na to w taki sposób, a nie w taki, że "nie daje grać młodym". Wiem - sam wielokrotnie mu to zarzucałem, ale to wynikało z przekonania, że z drużyną pokroju Leonesa taki Miranda, Munir, Malcom, Cuenca, Semedo, a zwłaszcza Dembele będą uczyć rywali gry w piłkę. Klepka, gra na jeden kontakt, gra do przodu, etc. A to co dzisiaj widziałem było absolutnym dramatem - nie ma się co dziwić, że Barca B nie potrafi się utrzymać w drugiej klasie rozgrywkowej. Zatrważające były te niecelne podania. Rozumiem jeszcze stratę przy próbie dryblingu, ale były momenty, gdzie zawodnicy pierwszego zespołu nie potrafili celnie podać na 20 metrów - Munir, Denis, Malcom, Alena. Przykro się to oglądało. Chciałbym jeszcze zobaczyć Puiga w rewanżu, ciekawe czy dziś zagrałby bardziej wyraziście niż jego koledzy.

1

Nie mają pecha, po prostu grają piach.

7

Trochę zabawnie, żeby nie powiedzieć karykaturalnie, wygląda ta napinka Solariego i teksty o zagraniu jak „wojownicy z jajami”, kiedy de facto mierzą się z ogórasami z Segunda B :P

0

Ale mi nie chodzi o spóźnienie tak naprawdę - wiadomo, że taka rzecz w każdym klubie nie będzie respektowana, no bo c'mon. Ale weźmy np jazdę szybkimi samochodami. Z tego co wiem w Barcelonie od czasów Guardioli jest to źle widziane, a w innych klubach już nie.

3

"Da się go złamać" - no właśnie, a może on nie chce się zmieniać? A jeśli tak jest to zwyczajnie nie pasuje do Barcy i tyle. W City, PSG, czy Realu nikomu by takie zachowanie nie przeszkadzało. U nas jest trochę inaczej. Oczywiście byłoby super, gdyby się ogarnął, ale jeśli nie zechce to nie ma sensu się męczyć.

1

Tak sobie teraz myślę - o ile rotowanie Rakiticem, Busim, czy Suarezem nie jest tak trudne, bo są do tego zmiennicy, o tyle problemem może być ten nieszczęsny Alba. To jest kocur póki co i w takiej formie na wiosnę byłby jednym z naszych największych atutów. Nie będzie nim, jeśli będzie miał na koncie 40 meczów do tego czasu. Trzeba by zacząć wprowadzać Mirandę lub faktycznie kupić kogoś w wieku 30+ na tę pozycję na sezon lub dwa.

5

Z jednej strony masz rację i sam boję się o formę takiego Rakitica czy Busiego na wiosnę, z drugiej - mamy wyjątkowo trudny terminarz teraz i być może EV zacznie rotować, gdy trochę się on rozluźni, np w styczniu? W ogóle liczę na to, że w tym sezonie Puchar Króla trochę odpuścimy, dając pograć rezerwowym. Nie warto tracić na niego sił i zdychać na meczach LM.

24

Krytykowałem Valverde w tym sezonie parę razy i nie wycofuję się z tamtych słów. Graliśmy nudny, męczący dla oka futbol, który nie przynosił nic poza frustracją i stratą punktów. Ale po przerwie reprezentacyjnej wiele się zmieniło - Valverde pokazał jaja sadzając na ławie Vidala i Dembele (pierwszego za jego słowa w mediach, a drugiego ze względów taktycznych/wychowawczych), ustawił nas lepiej taktycznie, BARDZO poprawił pressing po stracie piłki (jego brak był jednym z powodów tak kiepskiej gry w poprzednich kolejkach, teraz to widać) i, co najważniejsze wg mnie, na stałe włączył Arthura do składu, ustawiając z nim środek pola w taki sposób, aby zmaksymalizować potencjał indywidualny każdego z trójki Busi-Rakieta-Arthur. To naprawdę dużo i przy tak zmieniających się okolicznościach nie boję się powiedzieć, że EV zdecydowanie odzyskuje moje zaufanie. Do tego zaczął podejmować coraz lepsze decyzje o zmianach w trakcie meczu, które realnie wpływają na naszą postawę w końcowych 25 minutach spotkań. Super, oby tak dalej, bo na pewno wciąż wiele można poprawić, zwłaszcza patrząc na minuty 45-65 dzisiejszego meczu. Poza tym - wielkie brawa, Panie Valverde.

0

Masz rację, ale jednak były spotkania, w których tego miejsca trochę mieliśmy, a on mimo wszystko wdawał się w niepotrzebny drybling, spowalniał akcję i tracił. Dziś zagrał bardzo mądrze i myślę, że jeśli chodzi o mentalność to ten mecz powinien być dla niego wzorem na przyszłość.

3

No stary, powiem Ci, że chyba faworyt do najgłupszego komentarza kolejki. Najs.

0

Wydaje mi się, że to w dużej mierze dzięki Arthurowi. On ma niespożyte siły i nie odpuszcza jak ktoś go minie, a to robi ogromną różnicę w pressingu. Dawno nie mieliśmy takiego zadziornego piłkarza, który jednocześnie przy rozegraniu jest kluczowy.

0

Też tak myślę, mógł pokazać obie, ale chyba dla widowiska nie chciał go wyrzucać. A może zaważyła ta reakcja Luisa? Lub z daleka wyglądało jak zderzenie. Pamiętajmy też, że gdyby była to ewidentna czerwona, to VAR miałby obowiązek zareagować, a tak się nie stało. Więc dobrze dla nas, że sędzia pobłażliwie podszedł do tej sytuacji.

2

Co myślita o faulu Suareza? Dla mnie żółta zasłużona, na pograniczu z czerwoną, ale od razu po faulu było widać, że on zdawał sobie sprawę ze swojego spóźnienia. Bo po prostu nie odstawił nogi. Niepotrzebnie, bo było to bardzo
niebezpieczne, ale niezwykle spodobało mi się jego zachowanie względem Nacho - od razu przeprosił i pytał czy wszystko w porządku. Moim zdaniem takie zachowania powinny być doceniane. Porównajmy to z Ramosem, który takie faule popełnia z premedytacją i oskarża faulowanego o symulki.

8

Pisałem to już nie jeden raz, ale takimi występami po prostu na to zasługuje - Rakitić PO-EZ-JA dzisiaj. Co ważny mecz, to ten chłopak jest bezbłędny. A dzisiaj to już w ogóle magia. Odbierał, asekurował, podawał, rozgrywał. Magia. No i Suarez - jeśli kiedykolwiek miał wrócić jako El Pistolero to właśnie dziś i to jeszcze w takim stylu :D W ogóle każdy z naszych zawodników dziś (poza tymi 15-20 minutami drugiej połowy) zagrał kapitalnie. No i wejście Dembele - dokładnie tak powinien dla nas grać.

0

No nie wiem, gra nieźle na jeden kontakt i daje więcej możliwości wychodzenia spod pressingu. Moim zdaniem zdecydowanie na plus.

0

Podzielam Twoje zdanie, w meczu z tak ważnym przeciwnikiem nie moglibyśmy sobie pozwolić na głupie straty i indolencję w defensywie.

0

No i Benitez miał Ronaldo. Lopetegui ma Mariano na ławie :P

1

Póki co bardzo fajnie. Wg statystyk Real jest jednak groźniejszy w drugich połowach, więc trzeba uważać. Na pewno będzie nam się ciężej grało przez kolejne 45 minut i wielka szkoda, że nie udało się zamknąć meczu, bo okazje były. Jeśli jednak zagramy tak samo dobrze pressingiem, unikniemy głupich fauli w obronie, a Valverde trafi ze zmianami, to nie powinniśmy wypuścić tego prowadzenia. Real jak na razie jest żaden. No i VAR - jak dobrze, że jest.

10

Jak olewa, przecież grał od pierwszej minuty w 5 kolejnych meczach, ale jeśli trener od niego wymaga pewnych rzeczy, pewnego podejścia, a on tego nie respektuje, to bardzo dobrze, że siada na ławie. Trener, jakikolwiek by nie był, musi pokazać kto tu rządzi i Valverde to robi. Za sam talent nikt nie zasługuje na minuty.

0

No to już inna sprawa. Ja też mam mieszane uczucia, ale tylko jeśli chodzi o jego charakter, bo umiejętności ma takie jak trzeba. Żeby nie było - Mbappe w tym względzie nie różni się dla mnie niczym i na obecną chwilę nie widzę młodego, perspektywicznego skrzydłowego z charakterem do Barcy. Wszystkie Neymary, Dembele, Mbappy, czy Viniciusy zachowują się jak gwiazdeczki i ciężko sobie z tym poradzić. W sumie Malcom wydaje się najbardziej solidny, jeśli chodzi o charakter, no ale on jest chyba 25-ty w kolejce do wejścia z ławki :P

1

Jeśli to prawda, to słusznie że nie zagrał. Swoją drogą nie wiem czy pamiętacie kiedyś taką listę spóźnialskich u Lucho (była opublikowana chyba w sezonie 15/16). Nie była to liczba spóźnień, a ilość pieniędzy przeznaczonych na cele charytatywne w ramach kary za spóźnienie. Neymar i Pique zapłacili najwięcej, za to Messi, Suarez i Iniesta nie spóźnili się ani razu :D Jak widać można być spóźnialskim i jednocześnie dobrze grać. I też zluzujcie trochę - nigdy się nigdzie nie spóźniliście? Wychodzi na to, że to pierwsza sytuacja meczowa, więc chyba nie ma o co się spinać.

2

Pewnie powiedział "uwielbiam ofensywny styl Barcelony i piękną grę do przodu". Teraz ma za swoje, trzeba było powiedzieć, że "najważniejsza jest defensywa i 0 z tyłu".

5

Biedny Malcom, chyba nigdy nie wejdzie. I tak - wiem, że Munir to wychowanek i wielokrotnie mówiłem, że zależy mi aby ich było więcej, ale akurat ten już miał niejedną szansę na zabłyśnięcie i nigdy nic z tego nie wyszło. Dlatego chętnie bym obejrzał jakiegoś świeżego piłkarza, np. Malcoma.

2

No, trzeba przyznać, że miał Valverde nosa. Brawo Rafa! Bramka to jedno, ale to jak powalczył w środku pola - pięknie :D

0

Kurde, uwielbiam Rakitica, ale naprawdę przydałby mu się odpoczynek. Popełnia głupie błędy i ewidentnie nie ma świeżej głowy. Czy EV chce go zajechać jeszcze przed Nowym Rokiem? Jeśli tak, to świetnie mu idzie póki co.

0

Ok, to nawet nie wiedziałem, że są inne sposoby już na leczenie złamań. Tak czy siak - niech go jak najszybciej poskładają !

0

No tak, ale wiesz - tego rodzaju opieka medyczna zrobi różnicę przy urazach chrząstek, mięśni, więzadeł, ale kości? Chyba ciężko przyśpieszyć ich zrastanie. No ale najważniejsze, że tylko 3 tygodnie.

0

3 tygodnie przy złamaniu kości promieniowej? Ta kość nie jest taka cienka, zawsze myślałem, że jej złamanie to przynajmniej 4 tygodnie samego gipsu, a potem rehabilitacja. Ciekawe. No ale dobrze dla nas. Lepiej teraz, niż w kluczowych momentach sezonu.

8

No spoko, tylko że Suarez zagrał naprawdę dobrze, a te dwie asysty Dembele to nie byłoby nic nadzwyczajnego, tylko podanie tak oczywiste, że 10-latek z La Masii by je wykonał w tej sytuacji. W tym meczu Dembele zagrał tragicznie i nie ma podstaw, żeby go bronić. Tracił piłki próbując dryblować w miejscu, zwalniał akcje nie podejmując szybko decyzji, biegał z klapkami na oczach i nawet nie podnosił głowy, żeby rozejrzeć się, czy ktoś nie jest lepiej ustawiony. Jasne - każdemu może się zdarzyć, ale z pewnych starych nawyków powinien już wyrastać, a nie widać tego. A ile dawał Suarez to widzieliśmy przez ostatnie 10 minut, kiedy go nie było.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?