PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Błagam, niech oni się go pozbędą. Już nie mogę na niego patrzeć. Szkoda, że Paco nie otrzymywał tylu szans do gry, co Munir, który pewnie byłby niezły w Eibarze, a w przyszłości może nawet Sevilli, no ale nie u nas.
0
Oczywiście nie ma sensu się go pozbywać na siłę, ale przy bardzo prawdopodobnym scenariuszu, w którym on sam zechce odejść, warto go oddać za dobre pieniądze i jako drugiego golkipera wziąć chłopaka z Barcy B. Drugi bramkarz nie musi być takim koksem, bo i tak prawie nie gra, a te pieniądze lepiej zainwestować w Holendrów.
2
Mam nadzieję, że odpuszczą Rabiota i skupią sie na sprowadzeniu obu Holendrów po uprzednim sprzedaniu Cillessena, Rafinhii, Denisa i Munira.
22
No i git. Swoją drogą mam nadzieję, że w tym roku w Pucharze Króla będziemy widzieć młodzików i generalnie drugi garnitur. Fajnie, że Barca "ma grać o wszystko", ale chyba lepiej, żeby grała o LM niż o PK :P Wolę odpaść z Copa del Rey grając młodymi/rezerwowymi, niż wygrać PK zajeżdżając pierwszy skład na wiosnę i prawie na pewno odpadając z LM.
6
Byle nie Liverpool, a tak to w zasadzie wszystko jedno. Choć nawet z ekipą Kloppa powinniśmy sobie poradzić, byłby to zwyczajnie bardzo wymagający dwumecz.
0
I tutaj wyjdzie na ile dobrych negocjatorów mamy. Przy dzisiejszych cenach i wieku Jaspera (dla bramkarzy 30 lat to bardzo dobry wiek) powinniśmy zainkasować przynajmniej 35-40 mln, jak nie więcej. A na dobrą sprawę drugim bramkarzem może być nawet zdolny wychowanek.
0
Ja bym chciał ter Stegen/Cillessen - Semedo-Pique-Lenglet-Miranda - Alena-Vidal-Arthur - Messi-Suarez-Coutinho. Cillessena chciałbym tylko dlatego, że jak wygramy LM to chłop nie dostanie medalu nie grając ani minuty. Miranda niech gra, żeby Alba mógł odpocząć. Chciałbym też zobaczyć, jak sobie radzimy bez Busiego przeciwko Totkom.
1
Też na to liczę, ale mam nadzieję, że wejdzie na max. 30 minut. Łatwo spalić młodziaka jak mu się da grać od pierwszej minuty w LM. Dużo ważniejszy będzie dla mnie występ Alenii od pierwszych minut, odpoczynek dla Rakiety, czy szansa na odrodzenie Coutinho/utrzymanie dobrej formy przez Dembele.
0
Muszę przyznać, że od początku nie podobał mi się ten transfer. Nie przez aspekty sportowe, a raczej cechy charakteru Chilijczyka. Pierwsze tygodnie i jego marudzenie o siedzenie na ławce tylko te obawy potwierdzały. Ale minęły dwa-trzy miesiące i naprawdę podoba mi się Arturo. Nie gra brutalnie, czego się baardzo obawiałem, a po prostu twardo i walecznie. Do tego swoim sercem do gry zaraża kolegów, a w mediach uspokoił się jeszcze zanim zaczął regularnie występować, przez co dzisiaj mamy kapitalnego zawodnika o wielkim sercu do gry i grającego z klasą na boisku. Oby tak dalej, coraz bardziej lubię Vidala.
1
Razem z Rakiticem zanotowali 11 odbiorów w całym meczu, a jeśli dodamy do tego fakt, że był najbardziej ofensywnie przesuniętym pomocnikiem no to faktycznie nieefektywny w obronie :P
1
Tutaj też sprawa dla mnie nie jest czarno-biała. Czy Real zasłużył na miano najlepszej drużyny w historii? W moim rozumieniu futbolu nie, bo najlepsza drużyna do trofeów musi jeszcze dorzucać piękną grę. Po drugie najlepsza drużyna nie może być słaba na własnym podwórku, a Real jest od lat słabszy niż my. I w końcu tak - mieli masę szczęścia w meczach LM, ale niestety mieli tę jedną rzecz, której nam brakowało - granie do końca i wiara w wygraną do 95. minuty. Niestety, tego nie można im odebrać. Ja akurat nie uważam, żeby Real był atrakcyjnym klubem do przejścia na ten moment. Chodzi mi głównie o to, że Barca troszkę zaniedbała swój wizerunek ekipy, w której każdy chce grać, a tylko nieliczni mogą. Mam nadzieję, że go odzyskamy, a wprowadzanie młodych piłkarzy, którzy będą decydować o wynikach jest pierwszym krokiem do tego. I tak - ja też szanuję Twoje zdanie, miło popisać z kimś otwartym na dyskusję :D
0
No widzisz, a ja się zastanawiam, czy Barcelona NA TEN MOMENT jest rzeczywiście lepsza niż City czy Liverpool. Normalnie bym nie miał wątpliwości, ale kurczę - mamy problemy z utrzymaniem formy, z koncentracją w defensywie, z rotacjami. Zgadzam się, że ww kluby nie mają takiej wagi historycznej jak Barca (choć Liverpool ma sporą), natomiast wielu piłkarzy nie jest kibicem Barcy, Realu czy United, a po prostu chcą swój moment kariery wykorzystać jak najlepiej. W zeszłym sezonie w finale był Real i Liverpool, Barca odpadała w ćwierćfinałach przez 3 lata. Mówię - nie dziwię się młodym chłopakom, którzy nie chcą do nas przychodzić. Spójrzmy chociażby na Malcoma, który jak wszedł to grał bardzo fajnie i nikt nie rozumiał, czemu tyle siedział na trybunach.
1
A moim zdaniem Barcelona wcale nie jest tak atrakcyjnym miejscem dla młodych zawodników. Od wielu lat 90% młodziaków grzeje ławę, a my gramy tą samą jedenastką od 2014 roku, nie licząc zmian wymuszonych transferami z klubu. City z Guardiolą lub Liverpool z Kloppem to w tym momencie dużo bardziej atrakcyjne miejsca dla 21-letnich talentów. Niestety, smutna prawda jest taka, że duża część poczucia potęgi Barcelony bierze się z jeszcze żywej legendy czasów Guardioli i trypletu Enrique.
0
Iniesta czy Busquets w ostatnich latach też nie szaleli ze statystykami, a ich brak widać gołym okiem.
0
Jeśli nie my to kto inny wyciągnie De Jonga po tym sezonie. Chłopak ma 21 lat i może sezon-dwa grałby głównie z ławki, ale po dwóch latach Rakitić i Vidal będą powoli schodzić ze sceny. Busquets też młodszy nie będzie i posiadanie w pomocy De Joinga, Arthura, Alenę i młodziutkiego Puiga byłoby bardzo dobrym zabezpieczeniem tej pozycji.
0
A czemu mają nie pisać o tym? Straty nigdy nie są niczym pozytywnym i trzeba to wypunktować, jeśli chce się możliwie jak najbardziej obiektywnie ocenić występ piłkarza. Właśnie zamiecenie takiej informacji pod dywan sprawiłoby, że recenzja meczu stałaby się nierzetelna.
0
Wooooow. Alena, ale brama :D
EDIT: Dopiero ogarnąłem, jakie mam opóźnienie :P nie mniej, piękny gol
0
Kompany jest faktycznie genialny, ale to trochę drugi Vermaelen, niestety. Nam potrzeba gościa, który się nie złamie po 4 meczach. Ivanović byłby dobry dla przykładu.
0
Coś czuję, że nie wygramy w tym roku LM. Jak patrzę na Rakitica to nie mogę zrozumieć, dlaczego trener zajeżdża go jak jedyną krowę na wsi. Ktoś powie, że PSV okazało się nie łatwym rywalem, a ja na to odpowiem, że tak to wyglądało, bo i Busi, i Rakitić grają non-stop od MŚ. Dodajmy do tego, że ten drugi zagrał chyba na żółtym świetle. Rozumiem, że Valverde widzi go jako kluczowego zawodnika i super - uważam, że jest niezastąpiony dla nas, ale jest początek grudnia, a po Busim i Rakiecie już widać zmęczenie. Teraz z Villareal też na pewno obaj zagrają i zawsze będzie tak, że jest to "ten ważny mecz", aż w końcu w marcu po meczach reprezentacyjnych wszyscy stracą siły. I żeby nie było - ja szanuję Valverde i lubię go, ale wkurza mnie, że on wciąż popełnia ten sam błąd. Ta nieszczęsna porażka z Romą, jak sami zawodnicy mówią, była w dużym stopniu efektem zmęczenia po meczu z ogórami parę dni wcześniej. Mam tylko nadzieję, że na Puchar Króla będzie wystawiał drugi garnitur, bo inaczej znowu na najważniejsze trofeum wyjdą zombiaki.
1
Prawda to, choć fasolka mnie najbardziej dziwi :D
1
Ser i szynka :P Ale tu, w Wielkiej Brytanii ludzie wsuwają tosty z fasolką :D też nie wiem jak
0
W sumie racja. Z tego powodu pewnie niewiele zmian w składzie nastąpi. Szkoda, naprawdę chciałbym obejrzeć chłopaków w takim meczu, nawet kosztem porażki. Moglibyśmy się wiele o nich dowiedzieć.
0
Myślicie, że w meczu z Tottenhamem zobaczymy wielu młodych piłkarzy? Sytuacja bardziej niż idealna, aby ograć na poziomie LM Puiga, Malcoma, Mirandę, Chumiego, Cuencę i innych. Zostawić np Messiego, Vidala i Pique (lider na kazda pozycje), a reszte obsadzic wychowankami lub młodymi. Własny stadion, silny zmotywowany rywal, a porażka dosłownie nic nie zmienia. Mam nadzieję, że tak się stanie - co myślicie?
1
Dokładnie, to jest po prostu pewna konwencja literacka, stosowana w wielu tekstach i przeniesiona do komentarzy internetowych. Nie widzę w tym nic dziwnego ani głupiego - każdy doskonale wie, że nikt z Barcy nie czyta tej strony, ale jeśli taka forma wypowiedzi ma pokazać pewien stosunek do zawodników, trenera lub klubu, to jaki w tym problem ?
1
Ok, Leo strzelił - fajnie. Fakt jest taki, że wyglądamy dziś jak we wszystkich meczach wyjazdowych, które kosztowały nas LM z ostatnich trzech lat. Niemrawo, bez ambicji, bez woli walki, bez charakteru. I nie - nie mam zamiaru zwalać tego na Valverde, bo u Lucho było to samo. Coś jest nie tak z naszymi zawodnikami. Jasne - trener jest od tego, żeby wydobyć z zawodników co najlepsze. Myślę, że Valverde to bardziej trener-taktyk niż trener-motywator. Rzadko trafia się geniusz pokroju Guardioli, który ma i to, i to. tak czy siak - trener jest od motywowania, ale jeśli zawodnicy Barcelony na tym poziomie nie potrafią się zebrać i zmobilizować na LM, która ucieka nam od 3 lat to to nie jest wina trenera.
1
Haha, o matko :P Oczywiście nic, ale to błąd strony, ja napisałem normalnie w sekcji "komentarz" :P
1
Jeśli wydaliśmy na Dembele 105+40 mln, na Coutinho 140, a na Gomesa i Alcacera razem wziętych 80 to nie powinniśmy się zastanawiać dwa razy i brać obu Holendrów za tę cenę. Zwłaszcza de Ligta, bo dawno nie było takiego talentu na środku obrony. De Jong chyba też fajniejsza opcja dla nas niż Rabiot. Zobaczymy, czy zarząd sobie poradzi z tymi transferami.
24
Niestety, organizmu się nie oszuka. Szkoda mi Rafinhii bardzo, ale nie zrobi kariery na najwyższym poziomie z tak dużą podatnością na kontuzje. Nie w dzisiejszej piłce i przy obecnych przeciążeniach. Z kolei Barcelona jest w mojej opinii zbyt silną drużyną, żeby ryzykować zostawianie w składzie piłkarze, który może w każdym momencie wypaść na kilka tygodni lub miesięcy.
2
Przestań, sam się sadza na ławce nieprofesjonalnym podejściem. Jak chce grać pomimo grania w Fortnite całą noc i spóźniania się na trening, niech idzie do Anglii.
1
No bo wygrali LM 3 razy z rzędu, ligowe nieregularności to przy tym mały pikuś.