1

A ja się bardzo cieszę póki co. Oczywiście Sevilla nas przycisnęła, ale jednak gramy niezgranym składem, a i tak mieliśmy swoje okazje. Oby na drugą połowę wyszła ta sama ekipa, nie ma co panikować.

3

Dokładnie - dobrze, że klub uczy się na błędach. Nie zadbaliśmy o to przy Puyolu i Xavim, co niestety sporo nas kosztowało. Teraz zabezpieczyliśmy się na wielu frontach i jak tylko znajdziemy odpowiedniego następcę Suareza i Alby to będzie naprawdę kompletna kadra.

2

Jedyne co to teraz trzymać kciuki, żeby chłopaka kontuzje omijały do czerwca. To zawsze największe ryzyko wcześnie klepanych transferów. Nie mniej - świetna wiadomość, wydaje się, że przychodzi w idealnym momencie, aby realnie odciążyć Busquetsa. I mam nadzieję, że pomimo jego przyjścia Rakitić nie odejdzie. Chyba, że uda siego zastąpić 1 do 1, w co akurat wątpię.

1

Właśnie odpaliłem artykuł z jego Twittera. Dzięki!

1

Akurat sama kwota transferu mnie już osobiście nie przeraża, bo on ma 21 lat i jeśli się rozwinie, co jest bardzo prawdopodobne w Barcy, to jego wartość i tak szybko przekroczy 90 mln. Bardziej niepokojące są zarobki, bo raz, że zaburza to pewną hierarchię w drużynie, a dwa - każde przedłużenie kontraktu to podwyżka. No, ale to nie nasz problem - niech zarząd sobie z tym radzi. Trzeba wierzyć, że ogarną sytuację w drużynie.

0

Gdzie znaleźliście info o zarobkach 10 + 6 dla Holendra? Na stronie chyba nie ma.

0

I zagramy ustawieniem 1-8-1, żeby ich wszystkich pomieścić :D Znowu Barca zrobi rewolucję na skalę światową.

0

Tragedia :/ Niby nic oficjalnie nie wiadomo, ale nie wygląda to dobrze.

1

No tak, każdy woli takich oglądać, ale jeśli masz samych takich, to drużyna traci balans. I zanim mi powiesz o Barcy Guardioli, to zauważ, że jej sukces opierał się w dużym stopniu na zaskoczeniu rywala. Dziś już by tak sobie dobrze nie radzili, bo zespoły zrozumiały, że muszą zakładać agresywny i intensywny pressing, czego wtedy nie robiły. A mimo tego Pep miał piłkarzy pokroju Keity w obwodzie. Naprawdę - ilekroć czytam o tym, że Rakitić do odstrzału to ciężko mi traktować taką opinię poważnie. Polecam obejrzeć jeden mecz przyglądając się TYLKO jemu. Jak zabezpiecza tyły, gdy drużyna atakuje, jak asekuruje bocznych obrońców, jak nie podejmując ryzyka, umożliwia to ryzyko Busiemu, Arthurowi, Vidalowi, czy Messiemu.

1

Hahahaha :D

6

Rewelacja! Bardzo się cieszę z podejścia EV na tym etapie sezonu. Spodziewałem się, że zabierze jedenastkę galową przez wzgląd na klasę rywala, ale pozytywnie mnie zaskoczył. Chyba faktycznie poważnie myśli o LM, a kto wie - może przy braku kontuzji i odpowiednim rotowaniu i tryplet jest możliwy?

0

Wszystko spoko i zgadzam się w pełni. Problem w tym, że masa „kibiców” Barcelony ma dokładnie to samo podejście, ale w drugą stronę.

8

Najtrudniejsze pytania filozofów XXI w. - czy istnieją granice Wszechświata, dlaczego żyjemy oraz jak do cholery zabrać piłkę Arthurowi?

0

Trochę śmieszne, bo oczywiście złamaliśmy przepis (kretyńsko, warto zaznaczyć - ktoś podejrzewam solidne pieniądze dostaje, żeby uniknąć takich kompromitacji). Z drugiej strony Levante też zawaliło, bo termin minął. Więc jeśli mamy się trzymać zasad to ich odwołanie nie powinno mieć żadnej mocy prawnej. Natomiast tak osobiście uważam,że Barca nie może sobie pozwolić na takie pomyłki. Wstyd dla klubu i w pewnym sensie sprawiedliwie będzie, jeśli puszczą dalej Levante. A i my możemy na tym zyskać w kontekście LM oraz Ligi.

0

Bardzo fajny skład, ciekaw jestem jak im pójdzie. I czy Messi zagrana fałszywej 9-ce, czy może jednak Dembouz na szpicy

4

Od kilku lat nie podoba mi się podejście naszego klubu do inwestowania w piłkarzy. To dyrekcja sportowa powinna trzymać nad tym pieczę, a trener powinien po prostu układać z tego co ma najlepszą wersję drużyny. Nie rozumiem, dlaczego mamy teraz sprowadzać Willianów tylko dlatego, że Valverde sobie tego życzy, podczas gdy jego i tak nie będzie w klubie za 2-3 lata, a piłkarz z ogromnym kontraktem zostanie. Nie cierpię takiego podejścia, że trener skreśla piłkarza "bo tak". Na Lucho się nie nauczyli? Mogliśmy mieć Gundogana, ale Enrique naciskał na Turana - kto normalny zdecydowałby się na taki ruch z dyrekcji sportowej? I co nam z tego przyszło? Tak naprawdę nic, a Gundogan śmiga u Guardioli. Ogólnie wkurza mnie w piłce to, że trener kogoś lubi, kogoś nie i to już zawodnika skreśla - prywatne preferencje niech chowa do kieszeni i stara się z każdego piłkarza wykrzesać maksimum. A Barca, jako klub, powinna z tym podejściem szukać trenerów, którzy będą mieli podobną wizję drużyny. W sytuacji Malcoma ciężko mi jakkolwiek usprawiedliwić EV, bo gdy dał mu szansę w LM to chłopak bezapelacyjnie ją wykorzystał.

1

Ale jednak w LM błysnął, jak tylko dostał szansę z pierwszą drużyną. A to, że grał kiepsko, jak Barca grała eksperymentalnymi składami - no cóż, nic dziwnego.

0

I ma rację, bo Barcelona ma swoją tożsamość budowaną od dziesiątek lat, a PSG w obecnej formie nie ma żadnej poza pieniędzmi Szejków i łamaniu Finansowego Fair Play bezkarnie.

1

Ja pamiętam jak włączyłem sobie Misję Futbol, którą generalnie bardzo lubię, bo szanuję tych dziennikarzy. Tyle że ta miała miejsce po El Clasico, które wygraliśmy 5-1. I co? 50% czasu pierdzielili o tym, jaki biedny jest ten Real, że się rozpadł po Zidanie, cóż to się stało z tym wielkim Realem, że tak polegli, cóż za szkoda, że Varane i Modrić bez formy. I dopiero Smokowski powiedział "Panowie, chyba za dużo mówimy o przegranych i tutaj trzeba docenić wielką Barcelonę". No myślałem, że szlag mnie trafi. Ja rozumiem, że Borek to fan Realu, a Szpakowski to fan każdej drużyny, w której grał albo chciałby grać Lewandowski, ale powinni na takie spotkania zapraszać kogoś dla równowagi, bo to jest kpina. Podobnie z komentatorami. W Canal Plus za czasów Guardioli i Mourinho jeden komentator był bardziej za Realem, drugi za Barcą i to było genialne. A teraz niby wszyscy neutralni, ale tak jak piszesz - Dembele to dzban, Vinicius to geniusz. A nad Arthurem chyba tez nikt się specjalnie nie rozpływa poza Ćwiąkałą.

3

No, to odnajdzie się w Realu :D Tam najważniejsze jest wygrywanie za wszelką cenę, a nie szacunek dla rywala.

1

To byłby idealny mecz dla Malcoma i Alenii, ale niestety, Valverde po prostu tego nie zrobi. Nie można mieć wszystkiego, może z innym trenerem widzielibyśmy więcej ryzyka, ale pewnie wyniki nie byłyby takie, jakie są. Szkoda.

1

No to prawda, ale z czegoś to wynika - Valverde ewidentnie jest trenerem, który woli przede wszystkim nie stracić bramki. Taki jego styl i święte prawo, żeby pod niego budować drużynę. Czy z innym trenerem rotacje obejmowałyby również Rakietę i Busiego? Bardzo prawdopodobne. Czy przy innym trenerze i bez tej dwójki mielibyśmy balans w defensywie? Być może tak, ale przy EV ewidentnie nie. I to nie tak, że nasz trener jest temu w jakiś sposób winny, po prostu ma pewien materiał ludzki i stara się go tak ułożyć, żeby drużyna była efektywna. Widać nie ufa Coutinho na tyle, żeby go wysłać na ŚP, a duet Sergio-Ivan postrzega jako kręgosłup środka pola.

25

Pamiętacie, jak dwa lata temu narzekaliśmy, że pierwszy skład Barcelony można wyrecytować o 3 w nocy na kacu i że nie mamy głębi? Otóż teraz mamy głębię i tak to wygląda, gdy ma się kilku dobrych piłkarzy na pozycję. Wiem, że nie przekonam anty-fanów Valverde i Rakitica, ale może jest parę osób, które nie są przekonane do obecnej Barcy i po prostu zapomniały, jak było wcale nie tak dawno temu. Ja nie zapomniałem i to, że z niektórymi wyborami Ernesto mogę się nie zgadzać to i tak mega się cieszę, że mamy dylematy w stylu Vidal czy Arthur, Coutinho czy Dembele, etc.

5

Podbicie to raz, a dwa, że zasłużył występem z Levante.

3

Neymar i Suarez tak dobrze działali z Messim, bo każdy z nich jest zawodnikiem o innym profilu. Coutinho jest taką prawonożną wersją Leo, tylko oczywiście gorszą. Innymi słowy nie jest tak dynamiczny w dryblingu jak Neymar czy Dembele, a jako 10-ki schodzącej ze skrzydła go nie potrzebujemy, mając Leo. I tak w zasadzie o większości piłkarzy można napisać. Sidzej ma rację, obecność najlepszego piłkarza w historii jasno określa, pod kogo drużyna ma grać. Także to logiczne, że wielu piłkarzy w drużynie ma role okalające tą Messiego, a nie kluczowe dla kreowania lub finalizowania akcji.

7

No to pierwszy raz od dawna będę trzymał kciuki za Chelsea :P

3

I super! Nie byłem nigdy jego fanem, ale mam nadzieję, że dobrze sobie poradzi w Andaluzji. To dobry piłkarz, ale chyba nigdy nie na poziom Barcy.

0

Nie zapominam i tak jak napisałem - Cou był katastrofalny. Natomiast treningi to nie mecz. Jasne, trenują razem, ale intensywność meczu ewidentnie jest inna i dlatego mówię o automatyzmach.

8

A ja powiem, że choć zagraliśmy kiepściutki mecz, to jestem z niego bardzo, bardzo zadowolony. Alena 90 minut, Coutinho 90 minut, Miranda 45. Jasne, gra była słaba, ale pamiętajmy, że tych jedenastu zawodników ma całe 0 automatyzmów w grze ze sobą, bo nawet Dembele i Coutinho nie grali nigdy razem całego meczu. Każde minuty dla Chumiego, Mirandy, czy Alenii są na wagę złota, a nic nie uczy tak dobrze jak porażki. I można rozbierać na czynniki pierwsze błędy tych nieopierzonych chłopaków z Barcy B lub nieogranego Malcoma, którym przyszło grać ze zgraną, wybieganą i zmotywowaną drużyną gospodarzy, ale to co naprawdę powinno nas niepokoić to Coutinho i Busquets. O ile ten drugi po prostu zagrał słabo, ale coś tam czasem dał, o tyle Brazylijczyk był katastrofalny. Bardzo go lubię, trzymam za niego kciuki i wierzę, że w końcu zacznie grać genialnie, ale niestety - dziś co decyzja to zła, co drybling to strata, co podanie, to do tyłu albo w bok. No masakra, a to też wpływa na psychikę wychowanków, bo czują, że nie ma lidera na boisku. Żałuję tylko, że Riqui dziś nie wszedł.

1

Mądrze napisane. Kolejna rzecz to zgranie. Levante gra najsilniejszym zestawieniem piłkarzy, którzy znają się bardzo dobrze dzięki regularnej grze, podczas gdy dla nas jest to pierwszy raz w tym składzie, co oznacza kompletny brak automatyzmów. A jeśli dodamy do tego grę na wyjeździe przy żywo skandujących trybunach no to lekko nie mają. Nawet jak to przegramy to chłopaki nauczą się bardzo dużo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?