PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dla budżetu na pewno lepiej, jak odejdzie Rakitić. I być może dla klubu też, sam już nie wiem. Uwielbiam go i uważam za kluczowy czynnik naszych wygranych, ale kiedyś i tak przestanie grać, a jest już bliżej niż dalej tego momentu, więc i w środku pola wymiana pokoleniowa może być niegłupia z przyjściem De Jonga.
1
To nie byłby zły moment na wymianę pokoleniową. Pique ma 32 lata i gra raczej w kratkę. De Ligt to też większy pewniak niż Todibo, choć oczywiście to ten drugi jest póki co naszym piłkarzem i bardzo na niego liczę. Natomiast koniec końców coś mi się wydaje, że nie ściągniemy Holendra. Obstawiam, że nas zwyczajnie na niego nie stać.
0
No pewnie, że tak. Mbappe to największy talent swojego pokolenia. Typ Suareza czy nie, w każdą drużynę wpasuje się doskonale. Najgorsze, że jest akurat w PSG. Bo nawet jak sam stwierdzi, że nic większego tam nie osiągnie (co pewnie stwierdzi prędzej czy później) to oni postawią sobie za punkt honoru nigdy go nie oddawać. Dopiero jak kontrakt mu się będzie kończył to będzie do wyciągnięcia.
0
To prawda, ten tydzień będzie bardzo istotny.
22
W ogóle szczęście, że Atletico zgubiło dziś punkty. Ten remis mniej boli. Ale znów na Real trzeba uważać.
0
Kolejny sędzia, który nie ma jaj, żeby pokazać zasłużoną drugą żółtą kartkę. Dlaczego tego nie adresują na tych swoich spotkaniach sędziowskich? Bo jakoś do zaostrzania gry i nie pokazywania kartek to są pierwsi.
0
No muszę przyznać, że nieźle to rozkminiłeś :P A najlepsze, że masz rację. Co nie zmienia faktu, że nie widzę LM bez solidnej obrony, niestety. Nawet z Messim.
0
A czy ja to gdzieś napisałem? Albo czy napisałem, że jako jedyny prezentuje to podejście?
1
Ja myślę, że to fantastyczna informacja. Fabian swoim podejściem i oddaniem definiuje profesjonalistę, do tego jest świetnym fachowcem na swojej pozycji i nigdy nie był doceniony w tego typu klasyfikacjach. Poza tym fajnie, jak takie nagrody zdobywa ktoś inny niż napastnik.
0
Wg mnie w obecnej sytuacji kadrowej jako pomocnik nie miałby miejsca w drużynie, za to na PO radzi sobie naprawdę nieźle. Jest nierówny, ale niezły. Na LO - zależy od przeciwnika, pamiętam mecze na tej pozycji, kiedy radził sobie na 5,5-6. Dziś po prostu nie był to jego dzień.
3
No nic, nie da się wygrywać każdego meczu. Dobrze, że mamy punkt i Valencię z głowy na ten sezon. Trzeba się skupić na El Clasico teraz.
0
Nie idzie mu, ale dwa razy akcję zatrzymał, dosyć groźną. Więc właśnie nie mówiłbym, że dramat. A faul w polu karnym to po prostu kretyńskie zachowanie jednostki, nie związane z tym gdzie gra.
1
Masz rację! A zatem i Rakitić nie bez winy. No po prostu kiepska pierwsza połowa.
2
Dziwi mnie, że psioczycie na Roberto i Alenę, ale już nie punktujecie kretyńskich strat Messiego. Cała drużyna (może z wyjątkiem Rakitica) gra dziś bardzo przeciętnie i cała musi się mocno spiąć i podciągnąć.
1
Oj, zaszalał EV. Z drugiej strony w tygodniu El Clasico, więc może faktycznie dobrze, że rotuje. Najbardziej obawiam się o Vermę. Wiem, że jest bardzo dobry, ale jednak praktycznie nie grał, a mierzymy się z Valencią.
2
Głupota i mam nadzieję, że dzisiejsze dzieciaki są uczone szacunku do rywala. Z resztą ogólnie powinno się uczyć miłości do Barcelony i Katalonii, niż nienawiści do Madrytu i Hiszpanii. Ale niestety, nienawiść jest bardziej atrakcyjna, bardziej widowiskowa. To widać wszędzie w świecie. I tak, wiem - to wynika z bardzo burzliwej i krwawej historii Katalonii, co nie zmienia faktu, że życie przeszłością i historią doprowadza właśnie do takich akcji.
2
Myślę, że jakbyś chwilę się zastanowił to byś sam do tego doszedł ;) Role na boisku nie zawsze oznaczają pozycje 1 do 1. Do tego każdy zawodnik ma preferowany przez siebie styl. W poprzednich sezonach brak Busiego oznaczał Rakitica na piwocie, ale przed nim już brakowało odpowiedniej regulacji tempa gry. Teraz nie ma Busquetsa i ten sam Ivan wchodzi na DP, ale tym razem w środku pola jest Arthur, który daje nam rytm gry, mądrze przetrzymuję piłkę i wie, kiedy można sobie pozwolić na ryzyko. Do tego dużo pracuje w odbiorze.
1
No nie wiem, jak grali z Viktorią Pilzno to mieli mecz pod kontrolą, a Ramos i tak wyjechał gościowi z łokcia.
15
To był moment, w którym totalnie przestałem szanować, a zacząłem nie cierpieć Realu Madryt. I do dziś mi się to nie zmieniło. Przed Mourinho oczywiście kibicowałem Barcy, ale bardzo lubiłem Carlosa, Zidane'a, Raula, Casillasa i ogólnie miałem takie poczucie, że Real to fajny i piękny klub, po prostu ja wolę Blaugranę za jej rodzinną atmosferę i uśmiech Ronaldinho. Ale po erze Mourinho nie mogę patrzeć na te białe koszulki. Piłkarze pokroju Ronaldo, Pepe, Ramosa (dziś ich "wielki" kapitan - to wiele mówi o prześcieradłach), brutalnego wówczas Marcelo, Arbeloi moim zdaniem sprawili, że z pięknego klubu Real został "klubem, który wygra za wszelką cenę, po trupach rywali."
3
Cieszę się, że nie ma Busiego i to nie dlatego, że gra ostatnio gorzej, bo wciąż uważam jego osobę za kluczową dla nas. Ale właśnie z tego powodu niezwykle ciekawi mnie to, jak zagramy i jak poradzimy sobie z trudnym rywalem bez Sergio. Bo mam wrażenie, że odkąd jest z nami Arthur, jest dużo łatwiej łatać dziurę po Busquetsie.
0
Może i tak, nie pamiętam kto pierwszy przeszedł. Tak czy siak - sporo się działo przez ten miesiąc, o to mi głównie chodziło :P
0
Nie zrozumiałeś mojego komentarza :) Chodziło mi o to, że przy takim natłoku PO ktoś z dwójki MŁODYCH piłkarzy Emerson Moussa Wague musi odejść, bo inaczej obaj się zmarnują. Nie mówię, że nie zasługują na grę w Barcy, ale fizycznie nie upchniesz na jednej pozycji trzech piłkarzy, z których każdy chce regularnie grać, a dwóch musi, jeśli chcą się rozwijać.
1
No nie wiem, jak na warunki zimowego okienka masz Piątek-Higuain-Morata i wymiana na linii trzech dużych klubów. Nie pamiętam takiego styczniowego okresu.
0
No to prawda. Mało tego - jest jeszcze Moussa Wague, utalentowany PO z Senegalu. Tej prawej obrony sam nie ogarniam. Myślę, że wiele zależy od trenera, jakiego będziemy mieli w kolejnym sezonie. Przy Valverde widzę środek Sergio-Arthur-De Jong+/-Vidal jako pierwszy i Alena jako drugi zmiennik. Roberto pewnie będzie rzucany po pozycjach w zależności od potrzeb, a Coutinho lewe skrzydło. Z innym trenerem, być może takim Quique Setienem, wyglądałoby to zapewne kompletnie inaczej.
14
Niezwykle intensywne okienko, nie pamiętam takiego zimowego okresu transferowego i nie mówię tylko o nas. Zobaczcie jakie domino spowodował transfer Piątka. O Todibo oczywiście czytam głównie narzekanie, bo jak wiadomo każdy Polak musi sobie czasem pomarudzić dla zdrowia. Ja też, niestety, choć walczę z tym. Nie mniej - w tej sytuacji trochę chyba szkoda nerwów, bo to jest transfer na jakim nie mamy szansy stracić. Podobnie Emerson. To jest plus kupowania młodych zawodników, a nie np. Turanów. No bo załóżmy nawet, że obaj nie odpalą i te, powiedzmy, 15 mln na dwóch piłkarzy (przy założeniu, że Todibo kosztował te 3 mln teraz) będzie utopione. To po pierwsze - sprzedając ich zwróci się nam 5-6 mln, a po drugie nawet takie 15 to niewielkie ryzyko, jeśli mamy szansę za parę lat mieć Daniego Alvesa i Varane'a 2.0. Ryzyko jest nieporównywalnie mniejsze do potencjalnych korzyści. Dlatego brawa dla zarządu i oby tak dalej.
0
Bo Barcelona wiedziała, że nie chce trzeciego bramkarza, a teraz pewnie chcą zostawić sobie furtkę.
0
Myślę, że Rakitić i Rafinha, a Murrillo pewnie wróci z wypożyczenia.
1
To chyba oznacza powrót Roberto do pomocy. Albo wieczna ława dla Emersona. Z resztą ktoś z dwójki Moussa Wague i Emerson musi odejść lub nauczyć się grać na LO, bo inaczej się totalnie zmarnują.
1
A na drugie Jasper ;)
0
"Zadania defensywne są chyba nie dla niego" - tylko o jednym piłkarzu na świecie można tak powiedzieć i to jest Messi. Coutinho do Messiego brakuje wystarczająco dużo, aby wymagać od niego harówy. Mam nadzieję, że w końcu się ogarnie. Do tego zgadzam się, niestety, z opinią o Sergio i Rakiticu, dobrze napisane.